Reklama

Agorafobie

Hanka 1 (Po, 5. 1. 2009 - 20:01)

Klárko jsou to nervy a rychle k psychiatrovi,čím dřív začneš dostaneš se z toho,věř mi,nejsi nemocná jinak,odkud jsi

Klára (Po, 5. 1. 2009 - 16:01)

Ahojky,

moc vám všem děkuji za podporu, vůbec jsem nečekala, že se mi někdo tak rychle ozve. Moc děkuji. Chtěla bych se vás ještě zeptat - jaké se u vás projevují příznaky? Já mývám velký problém s tím, že mám strašně rychlý tep - kolikrát až 170 a mám pocit, že mi praskne srdce a od toho se dál rozvíjí můj strach z infarktu. Nemůžu jít ani nakoupit do obchodu, který máme před barákem, protože kdykoliv tam vlezu, tak u pokladny cítím, jak mi šíleně buší srdce, začíná mi být špatně, třesou se mi nohy i ruce. Mám rudé tváře a palí mě jako by byly spálené od sluníčka, ale přitom mám ledové ruce i nohy.. hrůza. Stává se mi to teď každý den, ikdyž jsem pořád zalezlá doma a nestresuju se, tak třeba najednou při vaření se mi udělá zničeho nic zle od žaludku, začne mi bít srdce jako o závod, třesou se mi ruce i nohy a je mi na omdlení. Jsem skoro pořád sama doma, tak mám vždycky strach, aby se mi něco nestalo. Přítel chodí pořád na noční a to je pro mě katastrofa. Usínám až hodně pozdě k ránu a to už opravdu padám únavou. Když jdu v noci na záchod, tak mám u sebe vždycky telefon, kdyby se mi náhodou něco stalo, tak bych si mohla zavolat pomoc... no je to fakt šílený, mám pocit, že se zblázním. Míváte taky takové pocity? To bušení srdce, neustále rychlý tep, třes nohou a rukou, závratě, pocit nedostatku vzducu a podobně? Mám pocit, že nejsem normální. Jen čekám, kdy se na mě přítel vykašle, protože už toho začíná mít taky dost.. fakt nevím, všichni mi říkají, že jsou to nervy, ale co když se pletou? Co když to doktoři svádějí na nervy, ale přitom to tak není? Bojím se, že jsem nějak nemocná, protože se mi zdá, že tohle všechno není možný od nervů, tak nevím:( jsem z toho fakt nešťastná:( :( :(

Lenka N (Po, 5. 1. 2009 - 14:01)

Ahoj Klárko.Plně souhlasím z holkama.Začni co nejdříve na sobě pracovat,najdi si i psychologa ten je ktéto nemoci také důležitý jen AD ti nepomohou.A nejsem si jistá ale Reemod má pozdější nástup účinku tak do 14 dní,kdysi jsem ho brávala od mé bývalé psychiatričky která bohužel náhle umřela ale vím že ktomu jsem dostala ještě nějaký lék který člověka zklidnil hned.Nyní mám druhého lékaře a skvělého.Beru pouze Frontin a stačí mi.Dávkování mám dva za den a to jsou 0,5mg ale začínám to zkoušet snižovat.Bohužel i já jí mám už dlouho a opravdu se ztoho dostaneš ale musíš chtít i ty sama a bojovat a jak říká můj psycholog naučit se sní žít a hlavně se tomu nepoddávat.Ale chce to opravdu čas a trpělivost.Jak píše Hanka jednou funguješ na 100 procent,zvládáš vše co před nemocí a klidně to může vydržet i rok,dva i dýl a pak přijde zase období kdy tě to bací.Ale neboj ty stavy už opravdu nejsou tak dramatické.Já momentálně asi nepotěším Hanku1 ale bohužel se vtom trošku opět plácám,nemám ským jít ven a nyní když mám někam opět jít tak je to horor.Ale vím že jak vyjdu konečně ven a zjistím že se nic neděje že je vše ok tak mám opět vyhráno.Takže Klárko držím palečky a neboj bude líp,buď trpělivá a najdi si i toho psychologa pomůže ti uvidíš.Na tuto potvoru musí být holt tři:psychiatr,psycholog a ty a společně to zvládnete uvidíš.Ahojky

Hanka 1 (Po, 5. 1. 2009 - 14:01)

Klárko jediná rada šupky hupky za psychiatrem a psychologem,a rychle začni ,já vím o čem mluvím mám agor.25let,vždy se vrátí po problémech,ale nevzdávej to,jsi mladá a bude líp.Mám období,kdy je to supr,můžu vše,pak období ,kdy MHD ani náhodou,to mám VŠ ATD..............NEVZDÁVEJ SE

Adela (Po, 5. 1. 2009 - 00:01)

ahoj Klarko. Přesně toto jsem měla ja tak před rokem. Je to hnus,ale přejde to. Jen musiš začit chodit k psychologovi a brat u toho AD. Ten psycholog se musi zabyvat Agorou,je to lepši,ma vic zkušenosti. Ja jsem před tím rokem na podzim nebyla schopna jit nakoupit do obchodu ,ktery mame asi 100m od domu,v letě jsem byla letecky v Bulharsku. Ted asi nevěřiš,ale musela jsem na sobě hodně makat. A to jak píšeš,že nechodiš na disco atd,ja měla taky ,ale zatala jsem se a chodila všude. Je to ted pro Tebe asi nepochopitelné,ale je to vše jen o terapii. Bylo to i na čt1,v Sama doma,je to o nacviku a vystavování se tomu,co nam děla potíž. Ja taky nejsem bez problemu,taky mam den blbec,ale vim ,že bude lip. Akorat musim napsat,že se u mě Agora zatavila už podruhé a vždycky po psychicke zatěži,no snad se z toho dostanu. A beru Asentru50. Přeji Ti hodně sil ,ja jsem měla ze začatku i slzy. ahoj

Klára (Ne, 4. 1. 2009 - 22:01)

Ahoj všem,

na jednu stránku jsem strašně ráda, že jsem objevila tuhle diskuzi, kde jsem zjistila, že máte stejné problémy jako já. A na druhou stranu mě mrzí, že tahle diskuze musí vůbec existovat, protože se tu jedná o dost nepříjemné téma:( I já trpím neurozou, panickou poruchou a agorafobií. Je to strašné. Začala to u mě přesně před rokem, kdy jsem měla autonehodu, hned na to zánět srdečního svalu, poté interrupci, kterou mi doktoři dvakrát zkazili a ještě jsem přišla o práci. Takže rok 2008 byl pro mě asi ten nejhorší, co jsem kdy zažila. Začalo se mi to projevovat stále rychlým tepem cca 100 - 120 tepů za minutu i v klidu. Bylo to strašné, pořád jsem chodila po vyšetřeních, každou chvíli jsem byla na pohotovosti, ale vždy to bylo naprosto v pořádku. Kardiolog mě prohlíží celý rok a vždycky je vše v pořádku. Neurologie - v pořádku, krevní testy výborné, cholesterol taky, no zkrátka podle všeho jsem naprosto zdravej člověk, ale já tomu prostě nemůžu věřit, vzhledem ke každodenním problémům se kterými se potýkám. Je to hrozné. Pořád mám rychlý tep, návaly horka do obličeje, studené ruce i nohy a hlavně třes rukou i nohou. Do toho mám už skoro rok strach z infarktu - nevím proč, asi se to objevilo při tom zánětu srdečního svalu, jak jsem měla pořád rychlý tep nebo nevím jak. Je to hrozné. Přišla jsem kvůli tomu i o práci, protože jsem nebyla schopná vydržet ani jeden den bez potíží. Je to hrozné. Byla jsem i u psychiatra a dostala jsem remood jen poloviční dávku, ale je to pořád stejné. Nedovedu už žít normálně. Jen podotýkám, že je mi 21. Jiní lidé v mém věku přemýšlejí kam se půjdou bavit, cestují, sportují, žijí naplno. To já vůbec nedokážu. Mám šílený strach jít i sama nakoupit, bojím se, že tam omdlím, nebo že se mi udělá zle a nikdo mi nepomůže. Nemůžu ani jezdit MHD, ze stejných důvodů. Nechodím ani na diskotéky, ani do hospody, no prostě vůbec nikam. A myšlenka, že bych měla jet třeba k moři - to pro mě nepřipadá v úvahu. Bojím se cestovat i po ČR, natož do ciziny. Musím být všude tam, kde je dostupná lékařská pomoc, jinak nemůžu být ani chvíli v klidu. Pořád trpím i představou, že mi otéká krk, že se udusím. U mě je tohle tedy dost podmíněno tím, že mám na hodně věcí alergii (potravinovou) a jednou jsem měla špatnou zkušenost s alergií a od té doby mám strach. Vůbec nevím kudy kam. Přítel už semnou taky moc trpělivosti nemá. Poraďte mi někdo, co mám dělat?

Jiří (St, 22. 6. 2011 - 17:06)

uvědomuji si, že moje...Po tomle přispěvku bych ti opravdu přal prožit stavy spojene s agorofobii jde vidět že jsi to asi nikdy neprožil a viš o tom velke kulove!

Rosa (Ne, 24. 4. 2011 - 17:04)

Efekt není 100procentní, protože ty sama musíš na sobě pracovat. Všechno záleží jen na tobě, tam se ti možná dostane víc informací a pohledů na celou situaci. Žádný doktor ti neřekne JAK žít, a tabletka taky ne.

Iveta (Ne, 24. 4. 2011 - 09:04)

Psychoterapie v Kroměříži...Děkuji , a říkali tam , že efekt je 100%? Já si vždycky myslím, že už jsem z toho venklu a za pár let je to tu znovu.....

Hana (Pá, 22. 4. 2011 - 15:04)

Psychoterapie v Kroměříži je komplexní léčba. Záleží na tobě, jak se ti podaří otevřít své nitro a vylíčit všechno, co tě trápí. Denní režim je nabitý, přísný, nutné je psát deník, probíhají psychohry, malování, rozbor, probram je opravdu bohatý. V určité fázi je zapojen třeba i partner. Trvá to 6 týdnů a stojí to za to.

Iveta (Čt, 21. 4. 2011 - 15:04)

Veroniko- pokud nechceš být...Dobrý den , Hanko, prosím Vás, jak probíhá tam psychoterapie ? chodila jsem na jednu, jednalo se o to, že jsem MUSELA!!obejit město a třeba z každeho obchodu přinest paragon...aby mi věřili dr...žádné ne neexitovalo, jen chodit ,chodit, pořád dokola, až to polevilo, a hlavně vyhledávat ty místa, kde mi bylo ouvej...dalo se to bez léků, ale těch propocených triček :-(( ted se mi asi po roce opět pomalu mrška vtírá, zatnu zuby a jdu, svět se se mnou točí....říkám si , zvládlas to!!!!!tak bojuj

Hana (Po, 11. 4. 2011 - 15:04)

Veroniko- pokud nechceš být notorička a to budeš rychle, tak mazej k psychiatrovi. Léčitel ti teda nepomůže ani náhodou. Spíš se zajímej o PL v Kroměříži, odd. 18B. je tam skvělá psychoterapie, bezléková, super.

Madlenka (Po, 11. 4. 2011 - 15:04)

Veroniko ahoj,,,,,,,,,,jediné řešení jsou AD + trenink,ostatní je vyhazování energie a peněz,ale na AD panáka ,nevím.............jak dlouho trpíš agor.

Veronika (Po, 11. 4. 2011 - 12:04)

Dobrý den, mám agrofobii a jediné co mi pomůže je dát si několik panáku než jdu ven-jsem utlumená, ale takhle to dál nejde.Nevíte jestli je jinné řešení než prášky a alkohol? Léčitelka mi taky nepomohla

zdenek (Pá, 25. 3. 2011 - 18:03)

Maš už vyzkoušené které...ahoj prosimte jak ti zabira argofan? mam z nej celkem strach zitra ho mam zacit brat a prej mi na agorafobii zabere tak jsem zvedav co bude ... na jinych diskuzich rikaji ze se po nem pribira a ma celkem spatne nezadouci ucinky

renataewaASI MO (St, 2. 3. 2011 - 22:03)

kdo pise

Marcela (Čt, 6. 1. 2011 - 22:01)

Ahoj Hanko, psychiatr u nás...Ahoj, pokud by ti to nedělalo problémy, můžeš kdykoli zavolat na psychiatrii do nemocnice v Ostrově (okr. K.Vary), tam nepotřebuješ ani doporučení, můžeš se jednoduše sama objednat k šestitýdennímu psychoteraupetickému pobytu, který tam probíhá většinou ve 3 speciálně zaměřených skupinách podle diagnózy, sami ti tam vystaví i neschopenku, ahlavně, vše hradí VZP! Sama se tam léčím už rok v denním psych. stacionáři. Jsou tam výborní lidé - psychiatři, psychologové i terapeuti.
http://www.nemostrov.cz/Psychiatricke-oddeleni/
objednává se na č. ambulance, které najdeš na těchto stránkách

Klára (So, 6. 12. 2008 - 20:12)

ahoj, chodíte někdo v okolí Prahy, nebo přímo v Praze k psychologovi nebo psychiatrovi se kterým máte dobré zkušenosti při léčbě agorafobie?
děkuji

Lenka N (St, 19. 11. 2008 - 12:11)

Ahoj Hani1.Jsem jak praštěná pytlem po hlavě ikdyž dnes je to o něco lepší ale ještě to není ono.Teď jak se dopravit na pracák dnes že?Omluvenku mám jen na včerejšek ale pořád to není ono abych tam došla.Asi mi nezbyde než si vzít taxála tam i zpět.Nikoho kdo by mě tam hodil bohužel nemám ikdyž dnes tam jsou do 5 tak snad to nějak vyřeším.Holt mám po dlouhé době krizovku a dotoho ještě ženské problémy.Ale nedám se bojuji nemysli si.Ale jak se to počasí trochu ustálí bude líp stím už mám zkušenosti.Zatím páček a držte se tu všichni.

Hanka 1 (Út, 18. 11. 2008 - 15:11)

Lenko N ahooooooj,jo věřím,že to může být počasím,jsem také nějaká divná,ale já hlavně změny počasí cítím vždy a hodně

Reklama

Přidat komentář