Reklama

Agorafobie

Default User Image
Boček (Po, 4. 9. 2023 - 14:09)

Trpím také touto fobií, přesto se mi daří se pomalu přizpůsobit. Nejhorší je pro mě nakupování. Kdž vidím malou frontu upokladny, jdu a postavím se do ní. Ale velké fronty nezvládám, raději počkám, chodím po obchodě dokola, díky klimatizaci se držím v pohodě. Nejhorší je vedro, no a pak když fronty nemizí, nechám zboží ve vozíku a odejdu ven. Občas má dohady s hlídači, tedy s těmi tupouny co si myslí že se z nich každý potento, ale v tohle ohledu jsem zase v pořádku a dokážu takového tupouna zpracovat. On mě nemůže označit za zloděje, snad za bordeláře, ale obvykle prodačka, nebo vedoucí to chápou a nechají mě odejít. Jezdím vlakem ale jen namalé vzdálenosti a nejvíc brzo ráno, kdy je vlak poloprázdný. Dřív jsem chodil na psychyatrii, ale bylo to o tom že mi lékařka cpala léky na uklidnění, spaní a všelijaké cvoktablety, až jsem zjistil že mi to vůbec nepomáhá. Doktorka byla větší cvok než já, protože ji volala dcera a probíraly spolu svoje problémy.  Jsem tam přestal chodit a je mi lépe. Ono to není zase taková hrozná fobie, musím si dávat pozor na lidi, nesmí se hádat, řvát na sebe, jinak vydržím i vrestauraci, když chodím co nejméně. Nechodím na oslavy obecního úřadu, výlety s důchodci, sousedská sezení. To je mě úlpný zločin. Raději cizí lidi, ale ne velké davy.

DALIBOR888 (So, 15. 12. 2018 - 05:12)

Bojuji s touto fóbií už několik let a nějaké pokroky jsem začal dělat až po tom, co jsem se dokopal řešit to i s odborníky. Domluvil jsem si tak sezení přes https://psycholog-holcner.cz/psychoterapeut-praha/ a musím říct, že už po první návštěvě pana psychologa jsem cítil určité nepatrné zlepšení.

Martina (Pá, 16. 3. 2018 - 19:03)

Ahoj,mám také tento...Dobrý den poprosím vás o radu bral někdo apoparox a bylo mu zle i po 3 měsících užívání ?

klarka (So, 4. 6. 2016 - 21:06)

Leni,no já už to mám s...Prosím mohu poprosit také informace o tom EFT... Je mi 24let a bojuji s tím od 18let a vždy je to stejný jsou dny dobré a dny strašné, chci zase normální život

Hana (Čt, 17. 10. 2013 - 20:10)

Dobrý den, jsem studentkou střední zdravotnické školy. Chodím do 4. ročníku a jako téma mé maturitní práce jsem si vybrala psychické poruchy. Ráda bych Vás požádala o pomoc a spolupráci. Potřebuji jen pár rozhovorů na toto téma, vše je anonymní. Za pomoc bych byla velice vděčná. Zájemci mě mohou kontaktovat na emailové adrese [email protected]. Veškeré rozhovory mohou probíhat jen přes internet :) Děkuji

Miluna (Út, 15. 10. 2013 - 12:10)

Holky a neberete antikoncepci? Ta totiš agorafobii ráda způsobuje.

Zuzana (Út, 15. 10. 2013 - 11:10)

ahojte mam 35rokov,agorafobiu...Toto jsem zažívala také, jak bych sakra mohla dojít k doktorce, když nevýjdu před dům. Jelikož bez předpisu asi nic neseženeš, pak to zkus jinak. Pokud se ti venku dělá špatně od žaludku, tak já jsem to řešila Kinedrylem. Vzala jsem si ho než jsem šla ven a když už to na mě venku přišlo musela jsem se uklidňovat tím že jsem si vzala ten Kinedryl tak mi přeci nemůže být špatně. S agorou ti to asi nepomůže, ale byla to jediná možnost jak jsem mohla dojít alespoň k doktorce. Ještě k tomu je lepší mít u sebe někoho kdo tě dokáže přinutit jít. No to je asi vše co ti dokážu poradit, budu ráda když ti to alespoň trošičku pomůže. Hodně štěští přeji :) Musíme bojovat:)

kubas9 (Ne, 1. 11. 2015 - 23:11)

Hledám kamarádku nebo i přítelkxni na vážný vztah nebo jen někoho s kým bych mohl trávit volný čas nebo i dopisovat, ale to se uvidí časem, je mi 25 let a jsem ze Zlínského kraje. Mám lehčí agorafobii ale žiju uplně normálně. Budu rád když se někdo ozve.

Jon (Pá, 14. 8. 2015 - 05:08)

Anafranil patří mezi staré osvědšené AD. Komerčně ho vytlačily léky jako Zoloft, a pod. Mám s ním taky dobré zkušenosti při panické poruše.

Jirka (Čt, 13. 8. 2015 - 18:08)

Hm,na tyto AD ctu vetsinou pomerne dobre nazory/zkusenosti.
Ono i zde plati,ze pri vyberu Psychofarmak musi Psycholog spravne vybirat,presne podle symptomu a stanovene diagnozy.To stejne plati i pri vyberu terapie,pro kazdou Poruchu osobnosti je vhodna nejaka jina...
Tak drzim palce,at' se dari a at' je dobre.J.

Hana (Čt, 13. 8. 2015 - 12:08)

Léčím se, beru Anafranil, zlepšuje se to.

Jirka (Čt, 13. 8. 2015 - 11:08)

Otocme list a pojd'me dal:
Hano,mam otazku,ty mas AF diagnostikovanou?A jake lecebne postupy byly zvoleny u tebe?
Ja osobne mam "jen" lehci formu SF a napr.s nakupovanim jsem na tom podobne,jako ty.Dam to,ale v casech mimo "nakupni spicku"... :-)

Jirka (Čt, 13. 8. 2015 - 10:08)

A tva fobie z hlodavcu zajima koho??Proc sem vubec chodis?Abys rikala tem,co si sem na dr. chodi pro pomoc nebo radu,ze lecebne postupy nefunguji?Tim ale temto lidem spise ublizujes - delas to schvalne,nebo jsi tak omezena?!
Takovych jako jsi ty jsou plne parky - damy 65+ vencici sve kapesni trhac'e a krmici je parky a dorty,klabosice pri tom o vecech,kterym za mak nerozumeji.Proc jsi tedy zde a ne s nimi?Ze by dalsi tva Fobie?

Petra (Čt, 13. 8. 2015 - 10:08)

Sám máš více nicků,tak neponaučuj,mě tvůj názor nezajímá.Chytrý jsi akorát na netu,aby ne za ty léta.Žij a nech žít.

kgx (Čt, 13. 8. 2015 - 10:08)

Petro,(Jano,Renato,Pavlíno)! Neber lidem naději na uzdravení!
Nebo snad také říkáš lidem s rakovinou,že se nikdy nevyléčej..?To poslední,co by chtěl kterýkoliv pacient slyšet je,že stanovená léčba nezafunguje.Možná u tebe opravdu léčba/léky nezabírají - a proč ne?Právě proto,že medicíně a jejím léčebným postupům nevěříš...
Znáš snad to prísloví:"Věř a víra tvá tě uzdraví"... Ono to tak opravdu je - a funguje to!

Jana (Čt, 13. 8. 2015 - 09:08)

Tvůj názor na mou osobu mě opravdu nezajímá.Ty jsi diagnoza sama.At napíšu kamkoli,jsi jako klíště.Nereaguj,sám sobě pomoci nedokážeš.

Hana (Čt, 13. 8. 2015 - 09:08)

Proboha napište něco konkrétního, co vám pomáhá. Mě třeba to, že jdu do Marketu, když je tam málo lidí, podle seznamu naberu a fogrem pryč, jsem celá rozklepaná, ale mám nakoupeno.

Jirka (Čt, 13. 8. 2015 - 09:08)

Jak ti jen rict,ze tve nazory jsou kontraproduktivni..?
Asi vyhledavas zaminky k dohadum,nicmene ja ti pravo na tvuj (i kdyz nezasveceny) nazor neupiram...

Petra (Čt, 13. 8. 2015 - 09:08)

Tady je ale diskuze a každý není odborník jako jsi ty.Žij reálně,tam si nevíš rady a proto dáváš rozumy zde,aby sis něco dokazoval.S tímto ti lidé budou žít na stálo,nikdy se úplně nevyléčí,to je zase můj názor,který mi neber.

Petra (Čt, 13. 8. 2015 - 09:08)

Tady je ale diskuze a každý není odborník jako jsi ty.Žij reálně,tam si nevíš rady a proto dáváš rozumy zde,aby sis něco dokazoval.S tímto ti lidé budou žít na stálo,nikdy se úplně nevyléčí,to je zase můj názor,který mi neber.

Reklama

Přidat komentář