Reklama

Agorafobie

Jirka (Čt, 13. 8. 2015 - 08:08)

Petro (alias Renato,alias Pavlino...),ver si,cemu chces'...
Promin,ale ty tvoje vstupy,to je taky diskuse na ho*no,navic,kdyz' jimi znevazujes a zpochybnujes' lecebne postupy.Spravne zvolena terapie je samozrejme velice ucinny lecebny postup,jde jen o to,zvolit tu,ktera se nejlepe hodi k te ktere diagnoze.Pro lecbu nekterych dg.jsou terapie dokonce vhodnejsi a ucinnejsi,nez podavani AD (napr.u HPO,dg.F60.3.1).
Pokud necemu nerozumis,tak o tom laskave nepis'.To jsou pak nazory ke skode veci,nikoliv k uzitku!

Petra (Čt, 13. 8. 2015 - 08:08)

Jsem ráda,že tímto netrpím,ale každý z nás má hrůzu z něčeho jiného,já třeba z hlodavců a vím,že to nepřekonám nikdy.Člověk se s tím musí naučit žít.Neteř měla morče,vzala do ruky a šla ke mě,asi bychj zešílela,jak velký mám z toho strach.Nevěřím tomu,že by nějaká terapie pomohla,jsou to fobie,strach z něčeho.

Stáňa (Čt, 13. 8. 2015 - 08:08)

Většina AD je na jedno brdo, liší se názvem. Nepoškodí, nepomohou. Musíte si nacvičit zvládat ty situace sami. Postupně. Stůjte v té řadě, ať z vás teče pot, běhejte na záchod před cestou MHD ale jeďte, nedejte té svini pokoj. Je to každodenní boj. Mám to celý život a teď je mi 50.

Jirka (St, 12. 8. 2015 - 21:08)

Ahoj Lucko.Pises,ze mas' agorafobii diagnostikovanou uz' 5 let.Za tu dobu si preci rodice mohli vsimnout,ze prozivat panicke chvile,pravdepodobne take uzivas' AD,tak jak te mohou povazovat za simulanta?
Asi by si tvoji pribuzni meli neco o AF nacist,vzdyt' informaci o ni je plny internet (wikipedie,stopstigma.cz),staci jen napsat do vyhledavace...
Jestli se citis' osamocena,rad s tebou vymenim mail adresu,ta moje je [email protected]
Zajimalo by mne napriklad,jak se u tebe AF projevuje,jak ji resis,tzn.zda dochazis' na nekterou z terapii,ktera AD pouzivas a s jakym uspechem.Tak jak chces,pisni semka do vlakna,nebo "neverejne" mne na mail,odepisu co nejdrive.Jirka

Dita (St, 12. 8. 2015 - 20:08)

Lucko, začni tím, že nebudeš hledat spojence na internetu a vyjdeš ven. Léčíš se?

Lucka (St, 12. 8. 2015 - 19:08)

Ahoj vsem moc rada bych se tu spojila s nejakym agorafobikem mam namysli skype,icq nikoho takového neznam mam to uz 5 let a jsem odriznuta od vseho rodina nechape nic furt jen posloucham jak se tomu poddavam a ze to jsou hovadiny. Prosim ozvete se mi někdo [email protected]

manx.cat (Po, 12. 1. 2015 - 22:01)

Beru arketic uz skoro dva...Arketis za sebe mohu doporucit.

Karin (Pá, 14. 11. 2014 - 08:11)

Ahoj Michaelo, mam stejny...www.karinberkovcova.cz

Karin (Pá, 14. 11. 2014 - 08:11)

Ahoj všichni, rada bych...www.karinberkovcova.cz

pavel (Po, 24. 2. 2014 - 15:02)

Jo Luci toto nejsou bludy...Beru arketic uz skoro dva roky a zadne vedlejsi ucinky nemam velmi doporucuji

. (So, 11. 1. 2014 - 11:01)

A ještě- pomohlo mi to právě částečně i s tou agorafobií, nějak mi vypadl odstavec. Jsem schopna už fungovat lépe, ale pořád to není ono.

. (So, 11. 1. 2014 - 11:01)

Dobrý den, velmi mne mrzí,...Věda mi v tomhle nepomohla, bylo mi sděleno, že je to o psychive a dr mě poslal za psychologem. Tam to bylo obdobné. Výsledky žádné. Nakonec jsem zkusila regresní terapii a tam jsem alespoň výsledek viděla nějaký.Původně jsem tam šla řešit něco úplně jiného, ale částečně mi to pomohlo i se strachem ze tmy. byla jsem tam ale jen 1x, ještě by to chtělo dořešit, možná by výsledky byly ještě lepší. Ale jaksi moc toho času nemám, takže to zatím nechávám být. k lélaři už bych s tím nešla, byla to pro mne ztráta času totálně.

Magdalena (Pá, 10. 1. 2014 - 23:01)

Dobrý den, velmi mne mrzí, že se potýkáte s tak nepříjemnými stavy, jaké agorafobie dokáže způsobit. V současné době se pokouším dokončit doktorskou práci zabývající se individuálními zkušenostmi lidí, kteří agorafobií trpí. Během ledna a února 2014 "sbírám" rozhovory. Velmi ráda bych Vás touto cestou poprosila o spolupráci - ta by spočívala v setkání, jenž zahrnuje vyprávění životního příběhu a rozhovor (veškerá data jsou posléze anonymizována, identita zakryta a nahrávky nikdy nebudou zveřejněny). Pokouším se porozumět této nemoci hlouběji a tím možná i trochu odstranit "ticho" - o agorafobii se příliš nepíše, ačkoli se jedná o velmi častou poruchu. Případné zájemce či zájemkyně prosím, aby se mi ozvali/y na email: [email protected]. Podobu výzkumu a výstupů z něj vysvětlím. DĚKUJI!A držím palce v překonávání této nemoci. magdalena

Mona (Út, 19. 3. 2013 - 15:03)

Ahoj,já jsem měla agorafobii sečteno asi tři roky.ovšem mezi tím byly nějaké pauzy jako třeba těhotenství,asi rok po porodu jsem byla v pohodě.pak se to vrátilo v tom stádiu že jsem nejezdila busem,do obchodu jen občas a s partnerem.několik měsíců zpátky se to ale vlivem stresu zhoršilo tak,že jsem nevyšla z bytu ani s odpadkama.bohužel,stres na mě dolehl a já spolykala nějaké prášky,pak jipka,nemocniční psychiatr,tomu jsem pověděla že to bylo momentální ovšem jsem mu řekla také o mých stavech.po propuštění mě obvodní obědnala k tomuhle psychiatrovi na ambulantní léčení o které sem už v nemocnici žádala sama.pár dní po propuštění jsem ale zjistila že mi nedělá problém jít se synem ven,do obchodu,na poštu...jednoduše se to obrátilo,k psychiatrovi jsem tedy nešla ale ani mu nezavolala že se nechci léčit.chtěla bych vědět jestli se mi může něco stát?jestli mě může např.poslat do léčebny bez mého souhlasu?nevím co dělat,bojím se že když tam půjdu jednou,budu muset chodit k němu pořád i k dyž není ani proč.poraďte prosím někdo co mám dělat?

Marek (Po, 11. 2. 2013 - 18:02)

Agorafobii mám už 6 let. Překonal jsem jí cca za rok a teď se mi vrátila (nejspíš stresem). To, co mi pomohlo byl od doktorky APPOPAROX 20mg denně. Ten mě trochu uklidnil, ale vesměs jsem se musel vyléčit sám tak, že jsem podstupoval právě ty rizikové situace. Nyní to na mne přišlo znova, ale už mám tu zkušennost, že se tomu nepoddávám, už vím jak přibližně na to. Po velký atace jsem 2 dny na to byl schopen vyjít ven, do autobusu a ještě nakoupit..Co si říkám, když jdu do autobusu? Do krámu? Je to jednoduchý "Mám v pí*i, jdu prostě jenom do autobusu " A celou dobu jsem v pohodě a klidu, prostě mě nic nezajímá..Další metoda, když tato nezabere je taková, že zatnu, zavřu oči a představuju si něco jako boj, říkám si "tak pojď, ať tě odpálkuju", pak oči otevřu, usměju se a je to pryč..Dále jsou tu metody dýchání 1-8 nádech 1-8 výdech.Nebo taky metoda tzv. od mojí matky zaťukání si na čelo "haloo,co se tam děje,nic" - vyčištění myšlenek. Doufám, že jsem tímto alespoň někomu pomohl a přeju Vám úspěšně svedené boje. Určitě se toho NEBOJTE, BOJUJTE s tím, mějte na to vztek, seberte se a zkuste něco dělat, a i když to zezačátku nepůjde, zkoušejte dál.Nemějte strach z toho,co si o vás lidi pomyslí, můžou vám bejt u řiti, vy jste svym vlastním pánem a nic jinýho vás zajímat nemusí, zkrátka ovládáte situaci. Jak jsem řekl, bojujte a vyhrajete,kdo setrvá, určitě ho ta výhra nemine, jako mě :)

novynka (Pá, 16. 10. 2009 - 22:10)

Ahoj manžel mě vozí do práce...Ahoj, já mám hrůzu z autobusů, kde nejsou toalety. Ale přesto, když musím jet busem, zaháním špatné myšlenky počítáním do desíti a vždycky si v duchu představuju obrys těch čísel ;)

Lenka (Ne, 13. 9. 2009 - 15:09)

Jani [email protected] jsem mimo ČR,napíšu

Hanka1 (So, 12. 9. 2009 - 21:09)

Jani hanyjanurova@ seznam.cz

Jana M. (So, 12. 9. 2009 - 20:09)

Jani ,tak to jsi šikula a co...Hani1 pravě že jsem to v čas nechytla, protože kdyby to tak bylo tak to tak nemuselo dopadnout. Začalo to v mých 21 letech a než jsem se dostala k doktorovi tak to trvalo 4 roky. Já si jenom říkám, že to tak asi mělo být, že všechno zlé je kněčemu dobré. Jinak si chodím ke cvokařce pro Reemud ten je vpohodě a pro 1mg Neurol, ale ten používám jenom při cestování do školy a to si dám jenom1/4. Jinak samozřejmě musím mít všechny svoje sociální potřeby jako je pití, jídlo , mobil a musím být vyčuraná, ale to asi znáš. Napiš mě něco o sobě nebo mě tu nechej kontakt, aby jsme si mohly pokecat. Měj se.

Hanka1 (St, 9. 9. 2009 - 18:09)

Jani ,tak to jsi šikula a co bereš za léky?Tam bylo asi hodně důležité,že jsi to chytla včas,vid?Moc ti přeju at to vše zvládneš a dostuduješ.

Reklama

Přidat komentář