Reklama

Bulimií jsem si teda nepomohla

Jdi do prdele s (So, 9. 2. 2013 - 16:02)

Pěkný den, jestli chcete...Tady se řeší vážný věci.

lesk (So, 9. 2. 2013 - 14:02)

pokud nelže a...Lidé, kteří touto nmocí trpí jsou na tyto inzeráty citliví. A slečna začala špatně, bulimie není nemoc holek, ale lidí každého věku i pohlaví

Jana (So, 9. 2. 2013 - 14:02)

Pěkný den, jestli chcete ušetřit, tak koukněte na web kupi.cz: http://www.kupi.cz?u=48ge7

Najdete tam slevy a akce v obchodech přehledně na jednom místě.Navíc můžete sbírat body, za které získáte poukázky na nákup.
Vyzkoušejte to určitě také. Tady je odkaz: http://www.kupi.cz?u=48ge7

Jarka (So, 9. 2. 2013 - 06:02)

Ahojky holky, moc vás...Jdi do hajzlu ty hyeno. Dělat kariéru na lidském neštěstí je zrůdné.

Alzbet (Čt, 7. 2. 2013 - 11:02)

Ahojky holky, moc vás zdravím, vím, že toto je velmi zákeřná nemoc a já bych vás chtěla tady o něco požádat. Vypracovávám absolventskou práci na toto téma a vytvořila jsem k tomu dotazník, myslíte, že byste mi pomohly a vyplnily mi ho? Potřebuji jich 80 a mám jich vyplněno zatím 16 :-( Vše je anonymní, nic nikde zveřejňovat nebudu. Prosím ozvěte se mi na email: [email protected], nebo mě najdete na fcb jako Alžběta Kroutilová, Díky moc za přečtení tohoto vzkazu a za případnou pomoc :)

Karol (Čt, 5. 7. 2012 - 14:07)

Vše to začalo cca před...Také mám problémy s bulimií, bojuju s ní už přes rok, ale poslední dobou se to lepší. Co se týče pocitu sytosti, mezi každým soustem si dej doušek vody, snaž se jíst pomalu, měj na jídlo klid a potom si běž vyčistit zuby. Mně to hodně pomáhá. Když si nemůžu vyčistit zuby, tak si dám žvýkačku. Samozřejmě tě chválím za snahu jíst zdravě a 5x denně malé porce :) moc držím palečky

lea (St, 4. 7. 2012 - 11:07)

ajo, velmi pomáhá KBT, obzvlášť pokud jsi mladá a nenchala sis to přerůst přes hlavu

aja (St, 4. 7. 2012 - 11:07)

no,já mám taky problémy s jídlem a přejídáním se a řeším to z hlediska psychického. je to náhražka za něco,co mi chybí. řeším to rodinnými konstelacemi. myslím,že se mi podařilo přijít na jádro problému

mau-mau (St, 4. 7. 2012 - 11:07)

No tak hlavně, že konzumace toho ostatního, příp. nezájem o své zdraví, ještě mezi psych. diagnózy zařazeny nebyly...

lea - anorexie (St, 4. 7. 2012 - 09:07)

Orthorexie je patologická závislost na zdravém stravování a biologicky čisté stravě. Na rozdíl od anorexie je porucha vyjádřena kvalitativním způsobem. Postižení jedinci konzumují vý­hradně biopotraviny, odmítají konvenční potraviny obsa­hujíci aditiva a kontaminující látky a potraviny z geneticky upravovaných surovin. Mezi ohrožené skupiny patří také ortodoxní vyznavači veganství, makrobiotiky, syrové stravy a dalších alternativních výživových směrů i umělci, u nichž je důležitý vzhled. Tato porucha vyžaduje pomoc psychologa nebo psychiatra. Základem léčby je kognitivně behaviorální terapie, mnohdy v kombinaci s AD

Díky medializaci životních příběhů známých osobností se poruchy příjmu potravy (PPP) dostaly do povědomí široké veřejnosti. Nejčastěji uváděné poruchy jsou mentální anorexie a bulimie. Vedle těchto poruch současně existovaly i jiné, které až nedávno odborníci pojmenovali a definovali. Setkat se s nimi můžeme například u těch, jejichž snahou je až přehnaně zdravý způsob života nebo dosažení současného ideálu fyzické dokonalosti.

Orthorexie (orthorexia nervosa)

Orthorexie je patologická posedlost (obsese) zdravým stravováním. Výběr potravin, které splňují kritéria „zdravé", je u těchto osob čistě subjektivní. Jedinci s touto poru­chou se zaměřují více na kvalitativní aspekt své výživy než na kvantitativní, jako je tomu v případě MA a B, naopak společnou charakteristikou může být vrozená dispozice k perfekcionismu. Vedle primární motivace „být zdravý“, mohou k rozvoji orthorexie vést i jiné příčiny, které lze označit za patologické, jako je například nutkavá touha mít vše pod přísnou kontrolou, též únik před strachem, touha po štíhlosti, zvýšení vlastního sebevědomí a sebeúcty, hledání určité spirituality či duchovna prostřednictvím výživy a využívání jídla k utváření vlastní identity.

K výše jmenovaným řadíme také ortodoxní vyznavače alternativních výživových směrů (veganství, frutariánství, makrobiotika, výživa podle krevních skupin), autodiagnostikované potravinové alergiky, zastánce biopotravin nebo odpůrce uměle hnojených a geneticky upravovaných potravin. Jak ovšem rozlišit přirozenou touhu po tom žít a stravovat se zdravě od posedlosti zdravou výživu? Obecně lze říci, že ortho­rexii podlehli ti, kteří zdravému stravování věnují většinu svého času, cítí se vinni a trpí výčitkami poruší-li své stravovací zásady a v neposlední řadě, pokud je jim zdravá strava nástrojem k překonávání vlastních osobních problémů.
Nebezpečí této poruchy spočívá v tom, že lidé pod dojmem velmi zdravého stravování mohou postupně spadat do stejné kategorie jako jsou MA a B, u kterých se výživa a strava stala jediným smyslem života. Orthorexie v mnoha případech předchází MA nebo B, nebo naopak obě nemoci mohou vyústit v orthorexii. Podle odborníků nelze poruchy striktně kategorizovat, mohou se vyskytovat současně i přecházet jedna v druhou.

mau-mau (St, 4. 7. 2012 - 08:07)

Leo, a na spojitost mezi veganstvím a anorexií jsi přišla jak?

lea (Út, 3. 7. 2012 - 19:07)

Aleno, a po veganstvi, které ty zřejmě propaguješ, následuje anorexie.

Pampeliška (Út, 3. 7. 2012 - 18:07)

Co víš o bulimii, že...Njn, bulimie není primárně o výživě, o jídelníčku. To máš pravdu.

haha (Út, 3. 7. 2012 - 18:07)

Prej zvracela podle toho jestli jedla jednou nebo dvakrát denně ! Jíst se má rozhodně častěji ! A zvracení je na nic,dokonce si jím můžeš zničit zuby !!

lea (Út, 3. 7. 2012 - 16:07)

Co víš o bulimii, že chceš radit s "výživou" na bulimii?

Alena (Út, 3. 7. 2012 - 15:07)

A hlavně je potřeba jíst normální jídla a né nějáký komerční přípravky, na kterých ostatní vydělávají!

Alena (Út, 3. 7. 2012 - 15:07)

Ahoj, pokud by někdo chtěl poradit s výživou, tak ráda poradím. A.P.

Pampeliška (So, 9. 6. 2012 - 22:06)

Vše to začalo cca před...Karin,
ani nevíš, jak ti rozumím, právě procházím něčím podobným.:-(
Já ale oproti tobě opravdu jíém, a dost, tak není divu, že váha stoupá. Ale bohužel, taky se u mě projevuje neschopnost cítit sytost, ani kdybych se nacpala k prasknutí.
Vyčítám si každé sousto, ale bez jídla už nedokážu být. Cvičit už se taky nedokážu donutit. takže nemám ani svaly, jen špek. Objektivně nic dramatického, v mých očích obludný bůček, prorostlý.
Právě uvažuji, jestli to ještě s terapií vydržím, nebo se vrátím k antidepresivům.
Ono totiž i když se obrátíš na odborníka, nikdo nemá tu moc Tě z toho vysekat.
Výživář předepíše jídelníček, ale nezaručí, že budeš sytost cítit.
Psychiatr dá léky, ale ty Ti pomůžou jen v tom, aby ses tolik necpala, nenaučí Tě lásce ke svému tělu, a po vysazení jsi tam kde jsi byla, jen ztratíš čas, který jsi mohla věnovat skutečnému uzdravení.
Psychoterapie je nejblíže k řešení problému, alke je na dlouho a výsledek stejně nejistý. To proto, že tohle je hlavně ve Tvých rukách. V mých taky, neboj, vím jak je to těžké.
Někomu pomůže sdružení Anabell. Zkoušelas je kontaktovat?
Musíme se přijmout asi nejdřív s touhle váhou a pak se možná tělo přestane zlobit.
Můžem jen doufat, že si ho udobříme.
Je to peklo, co. :_(

lea (So, 9. 6. 2012 - 17:06)

Vše to začalo cca před...Halvně do toho nespadni znova. Je to životní peklo. Při sebemenších pochybnostech jdi k jakémukoli psychiatrovi. Praktický lékař by ti byl nanic

V. (So, 9. 6. 2012 - 17:06)

Poraď se s lékařem nebo...Spíš s psychiatrem... Neber to zle, ale bulimie je psychická nemoc.

Reklama

Přidat komentář