Reklama

Chybou lekare sam v veku 40 let zůstal 100% invalidní - jak dostat odskodne?

Igor Petrovic (Ne, 22. 5. 2011 - 05:05)

Mam 50 let,sam v invalidnem duchodu vazany za vozik,kvuli hodne opozdilou diagnozou,ale to teprve byl první z rady zákroku který mne za nejakih 6 let změnily od zdravého ,prace shopneho a zamestnaneho cloveka u to co sam dnes - jako nejaky starec,uplne ovisli o manzelce ktera je blisko zkrouceni z unavy
(ktera jedina vydelava v rodine),mam jeste sina ve skole.Ja dostavam mesicne 3360kc.Do konca "zivota"... Zacalo to nejake 199-a neke,nejsem si jisty,najednou sam dostal bolesti v konce patezy pri chuze...Byl sam u obchodne lekarke ktera me poslala svojy znamy na bliske Stodulke na vysetreni,ta my rikala ze ti nic,je to normalni v mem veku...Abych tady nepsal roman,posle 2 leta konecne su V Motole diagnozu "trefili"- mel sam artrozu obe kycle,ale v stadiu kdy se to operuje,a zaradil se do rady na cekani operace-to trvalo asy nejmin 6 mesicu,a potom sam dostal od doktora(Jmena schvalne ne uvadim)konecnou-ze me budu operovat v ten datum,a co vsechno musim pripravit....to odnelo jeste dva mesice,ale aspon sam mislel...bude to! ALE-v ten samy den kdy s manzelkou,pizamou a vecma prichazim na prijem(prakticky me manzeka nese z pomoci taxikaru)-doktor mi mirne do oci rekne ze su se na porady!!! rozhodli jinak,a ze me ne budu operovat vubec...Jen tak..Pro poteseni rikal ze po asy dva roky te bolesti prestanu!Jak budu zit a vubec co delat,vypadalo ze je mu uplne jedno.Tak i zustalo...Moje manzelka sla do vedeni nemocnice,kde je unizili,a prakticky vysmaly...Ja sam lezel domu,kazdy den sme volaly sanitku,abych dostal injekce proti bolesti...Ja sam se snazil prez obvodni lekarkou nejak hledat nejako reseni,zpusob aby pany doktori jeste jednou aspon rozmisleli jestli me prakticki znice nebo ne...Marne...Sleduju dva roky pekla,hledana nejakecho soukromecho ,,,a tak dal...Aby to nestacilo,v tu dobu sam spadl v dome a zlomil koleno,na stejnem odelu ortopedie na Motole su me vratili domu jen s obvazem,i kdyz se jasne vydelo ze praskla caska-dnes je prava noha jedina na kterou se nejak muzu spolechnout,ale to koleno ted zacina i tu posledni,zatim doufam ze jeste aspon rok vydrzi-doktor,chirurg,ortoped ktereho smo konecne objevili i ktery mi zachranil prakticki zivot,protoze udelal konecne operace,ale v dobu kdy sme prisli k nem uz bylo pozde-prava kycla uz ne existovala vubec,na levy my dal protezu,ale po nejake dobi mesela ven,protoze kvuli neleceni artroze a jeste ne vym neceho,ale hlavne,to cekani a marne hledani pomoci od neschopne obvodni i (za te lide na tom odelu v Motole ne vym a ni dnes jak bych je nazval),mne privedlo jako vola na jatka do te zidle v kterou ted sedim a Vam to pisou...Chodim ven,pred barak,nebo vubec,asy par krat rocne-do lekaru a zpatky...Moch bych dlouho psat o tom jak se nam vade,a tak to...Nejsem nijak hamstivy,hladovy na penize,nemam prani se pomstit,nebo nejake jine velke emoce...Zviknul
sam se,a zase smiril s tim co mam...ale penize nam chybe,manzelka dela zazraky v vymislani
zpusobu jak vydelat to nutne...A nejde to...casem ja taky neco na pocitacy udelam,vydelam neco,nebo manzelce usetrim cas,ale...muzu vubec doufat ze je nejaka instance,nebo misto kam bych mohl odejit a pozadat o nejake penize,abych ne mislel na soud a na pravnike taky nemame penize...Mam jenom sebe jako dukaz,a samozrejmne i pravdu-dokumente,overeni,o ruznich vystrenich ,a skoro vsechnich veci ktere se staly...Co mam delat?Muzu vubec neco delat-mislim realnne ,konkretne,v tomto case?Rad bych slysel vse co my muzete poradit-ne kvuli penezum,nebo kvuli tomu ze znam ze nejsem vubec jeden z malo pripadu,mam pocit ze sou tisice lidi meli nejaku podobnu,aspon dofam mensu,ale taky zmenou chybou toho ktery mu mel pomoc,a dnes se taky ptaji to co i ja...Ma nejake nadeje ze mi nekdo zaplati nejake drobne za roky pekla a zivot ktery sam ne zaslouzil...?Omlouvam se kvuli moje Cestine,je hrozna,ale dofam dostatecne srozomitelna...
Dekuji za cteni toho meho dopisu,a budu vdecni opravdu za misleni co bi se dalo a co ne-taky bych rad prectal zkusenosti a radi nekoho koho dopad podobne,jak se mu dari, co mame za delat dal....
Vhodne stesty a zdravy vsihnima,
zatim...
Vas Igor Petrovic (grof)

Reklama

Přidat komentář