Reklama

Deja-vu

Návštěvník (Ne, 31. 10. 2021 - 19:10)

Deja vu jsem prožil mnohokrát. Nejde jen o to, že ve spánku skutečně prožívám jakési historické životy, ale také reálné situace, kdy vím dopředu co se stane a mám možnost se na to připravit a správně reagovat, protože mám vnuknutí. Nevím jestli je to dar nebo prokletí, ale vždy jsem toho využil a s úspěchem. Dokonce jsem schopen předvídat osudy blízkých, přátel, ale hlavně nepřátel, ale to si nechávám pro sebe. Tak jako svá deja vu.

... (St, 28. 12. 2016 - 12:12)

odpoved na otazku, jestli clovek slysici hlasy je posedly demony

... (St, 28. 12. 2016 - 12:12)

Nemusí to tak být. Údajně se sice démoni tímto způsobem projevují, ale v mnoha případech se při lékařském vyšetření zjistilo, že lidé, kteří slyší hlasy nebo mají nějaké jiné nevysvětlitelné a zneklidňující pocity, trpí zdravotní poruchou.
I v prvním století si lidé zřejmě uvědomovali, že útoky démonů se někdy mohou projevovat podobně jako zdravotní poruchy. U Matouše 17:14–18 čteme o chlapci, kterého uzdravil Ježíš. U tohoto chlapce se sice projevovaly příznaky těžké epilepsie, ale ve skutečnosti jeho utrpení působil démon. Avšak předtím, když při jedné příležitosti bylo k Ježíšovi přineseno velké množství trpících lidí, aby je uzdravil, byly mezi nimi osoby „posedlé démony“ i „epileptické“. (Matouš 4:24) Lidé zřejmě uznávali, že někteří epileptici nejsou posedlí démony. Jejich potíže byly tělesné.
Někteří z těch, kdo údajně slyší hlasy nebo mají jiné příznaky, jež by se mohly zdát poněkud tajemné, trpí schizofrenií, nemocí, na kterou lze aplikovat určité léky. Pomatenost, kterou by někdo mohl nesprávně přisuzovat působení démonů, může být důsledkem i jiných zdravotních poruch. Ten, kdo říká, že slyší hlasy nebo má jiné zneklidňující pocity, sice zřejmě nechce podceňovat nebezpečí, že může jít o obtěžování od démonů, ale rozhodně je třeba mu doporučit, aby uvažoval o lékařském vyšetření, díky kterému se zjistí, zda jeho obtíže nemají příčiny tělesné.

aa (Pá, 23. 12. 2016 - 10:12)

nekteri lekari to take spojuji s lehkymi epileptickymi zachvaty

aa (Pá, 23. 12. 2016 - 10:12)

Jsou vzpomínky na život v jiné době a na jiném místě, vyvolané v hypnóze, důkazem převtělování?

Hypnózou mohou být vyvolány mnohé informace uložené v mozku. Hypnotizéři otvírají podvědomou paměť. Ale jak se tam ony vzpomínky dostaly? Možná, že jsi četl knihu, viděl film nebo ses o nějakých lidech dozvěděl v televizi. Jestliže ses vžíval do příběhů lidí, o nichž ses dozvídal, mohlo to zanechat živý dojem, téměř jako by to byl tvůj vlastní zážitek. Mohlo to být tak dávno, že jsi na to zapomněl, ale v hypnóze se zážitek může vybavit, jako by sis vzpomínal na „jiný život“. Kdyby to však byla pravda, neměl by takové vzpomínky každý? Každý je však nemá. Stojí za povšimnutí, že stále více nejvyšších soudů v různých státech USA nepřijímá svědectví navozené hypnózou. V roce 1980 prohlásil Nejvyšší soud v Minnesotě, že „nejlepší znalecký posudek ukazuje, že žádný znalec nemůže určit, zda vzpomínka vybavená hypnózou, nebo nějaká její část, je pravdou, lží nebo konfabulací — vyplňováním mezer smyšlenkami. Na takové výsledky se nelze vědecky spolehnout jako na přesné.“ State v. Mack (Stát proti Mackovi), 292 N. W. 2d 764. V této nespolehlivosti hraje svou roli vliv sugesce, kterým hypnotizér působí na hypnotizovaného.

aa (Pá, 23. 12. 2016 - 10:12)

Údajné vzpomínky z minulých životů tedy musí mít nějaké jiné vysvětlení. Dosud se nepodařilo plně porozumět procesům, které probíhají v lidské mysli, včetně podvědomí, ani účinkům léků nebo následkům traumatických zážitků. Sny a události v našich představách, vycházející z obrovského množství informací uložených v paměti, mohou být tak živé, že se zdají být reálné. V některých případech ničemné duchovní síly vyvolávají podivné zážitky, kdy se neskutečné věci jeví jako skutečné. (1. Samuelova 28:7–19)

Lada (St, 21. 12. 2016 - 20:12)

Už se vám to také jistě...Dejavu...otazka na kterou nezna nikdo odpoved.Mozna ze odpoved znam a je jednodusi nez si lide mysli.Driv se mi dejavu stavalo tak trikrat az ctyrikrat do tydne,stvalo se me to na mystech kde jsem nikdy nebyl,zacal jsem to zkoumat kdyz to jeste slo a prisel jsem na to,ze pri dejavu muzete predvidat co se stane...?Otazka je proc by jmse neco takoveho potrebovali?Odpoved je pro ochranu,potoze pro nas je uz zbytecne dejavu kdyz mame vsechny smysli dokonale,ale zvirata ? Nemaji dokonale smysli,pro nas je to takzvany sesty smysl ktery uz bohuzel neumime uzivat,zvirata ho mela i my tenkrat pro ochranu....je to zablesk budoucnosti,ktery si umime vyvolat aniz bychom o to vedome vedeli avsak kdyz prijde dana situace vime co se bude dit dal,to je logicke ze ? Zvirata jako psi a kocky ho maji dodnes...uz hodinu predem vedi a cekaji skoro u dveri nez dorazite...jak je to mozne?po pachu asi tezko,uz davno vedi ze prijdete!protoze si ten zablesk budoucnosti umi vyvolat a umi ho pouzit,vsak nemaji vsechny smysli jako my.To je vysvetleni kteremu verim na 100 procent.Od doby kdy jsem to zacal zkoumat a cekal na nove dajavu,tak z niceho nic skoncilo

(Ne, 24. 5. 2015 - 20:05)

stejné pocity jako...se to stalo několikrát také,že třeba s někým sedím,povídám si a najednou mám pocit,že se to opakuje,že úplně stejnou situaci jsem už zažila,i s tím povídáním.Nikdy ale žádná nevolnost nic,pouze a jenom,to tato situace není první.

Jirka (Ne, 24. 5. 2015 - 19:05)

stejné pocity jako předchozí mám i já, jen se mi to projevuje tak, že pokud se mi něco vyjeví, jako že jsem to viděl nebo prožil, tak se to projeví vzápětí silnou nevolností někde od srdce a následným silným pocením - nic příjemného

D (Pá, 30. 1. 2015 - 20:01)

to teda pozor. Mně se...Jenze ten pocit, ze jsi neco "presne takoveho" jiz videla, slysela ci prozila, muze byt i klamny.

Presvedcivejsi by bylo, kdyby se aspon parkrat v historii lidstva nekomu podarilo presne neco lidskymi prostredky nerealizovatelneho nakreslit ci popsat, co by se pak - prokazatelne v pozdejsi dobe - materialne projevilo.

Tim "lidskymi prostredky nerealizovatelneho" mam na mysli to, ze by to nesmel byt nejaky predem naplanovatelny vyrobek ci projekt, ktery by se po svem naplanovani jednoduse zamerne vytvoril, vyrobil, ci jinak uvedl v zivot.

Wikipedie (Pá, 30. 1. 2015 - 19:01)

Déj? vu (francouzsky „již viděno“, označuje v psychologii jev, kdy má člověk z ničeho nic intenzivní pocit něčeho už dříve prožitého, viděného nebo slyšeného.

(Čt, 25. 4. 2013 - 10:04)

Já to mívám také spíše v těch obyčejných situacích. Jenomže co mě zaráží- děje se mi to často, někdy třeba 1x do měsíce, někdy iale mám třeba období, že se mi to děje každý den a to třeba i 5x denně. Nevím, proč.

Nicole (St, 24. 4. 2013 - 16:04)

Víte, co je zvláštní? Že...Taky to mívám hlavně při nudných chvílích :D

tak (Pá, 31. 1. 2014 - 16:01)

Deja-vu je výsledkem...to teda pozor. Mně se několikrát stolo, že jsem viděla ve snu nějakou situaci, např. místo a pořád jsem přemýšlela, odkaď to znám, kde to je...nemohla jsem si vzpomenout. A pak např. za pár let jsem šla na výlet, kde jsem v životě nebyla a přesně se odehrávalo to, co v tom snu, vše bylo stejné, doonce i kameny na cestě, i stromy. A přesně jsem říkala to, co se mi zdálo a o čem jsem leta přemýšlela, kde se to stalo... Takže tvrdit něco, co ty, je hloupost a pouhopouhá teorie, jak vysvětlit tento jev- ale špatná teorie. Protože jinak bych nemohla dopředu přemýšlet, co je to za místo a odkusd ho znám, když jsem ho neznala a přemýtat nad tím celou dobu...

Josef (Pá, 31. 1. 2014 - 15:01)

Už se vám to také jistě...Deja-vu je výsledkem nedokonalosti funkce lidského mozku. Myslíte pracou i levou polovinou mozku a výsledná myšlenka je pak integována jako celek. Pokud nedojte k synchronizaci komunikace hemisfér máte deja-vu. Mozek totiž neumí určit jestli k jevu došlo před sekundou či 10 lety. Je to taková na půl realita jako by se Vám to zdálo ve snu, ale konečné zpracování myšlenky chybí. 20% populace deja-vu nikdy nezažije. Četnost je dána také únavou. Mně se to stane tak jednou do roka. Pokud se to neděje často je to normální jev.

Pepino (Pá, 22. 10. 2010 - 20:10)

Poslední dobou, kdy se do nocí učím a poměrně přetěžuji, mívám deja vu velmi často... 3-5x do měsíce... Já osobně se přikláním k myšlence již zmíněné - z wikipedie, kterou jsem nedávno četl v podobném znění v odborném časopise. Tímto nechci tvrdit že je to tím, že je mozek přehlcen či unaven, ale předpokládám, že tam nějaká souvislost je, jelikož se mi to ještě nikdy nestalo při dnech relaxování. Přeji příjemný den:)

Setus (Út, 25. 5. 2010 - 22:05)

na facebuku je za tímto účelem skupina ,, OBČAS MÁM POCIT , ŽE TOHLE UŽ JSEM PROŽIL
http://www.youtube.com/watch?v=wF6AdwlRAew

setus (Út, 25. 5. 2010 - 22:05)

Mrkněte se na facebook ..http://www.youtube.com/watch?v=wF6AdwlRAew

Panenka (St, 19. 5. 2010 - 14:05)

Existuje několik teorií, které popisují vznik tohoto pocitu. Jedna z nich nachází příčinu v časovém sladění mezi levou a pravou hemisférou našeho mozku. Každá vnímá a zaznamenává informace a události nezávisle na té sousední. Neustálá komunikace mezi oběma stranami pak vyvolává iluzi jejich jednoty. Pokud však dojde ke krátkému zpoždění přenosu z „nedominantní“ (obvykle pravé) do „dominantní“ (obvykle levé) hemisféry, obdrží dominantní strana mozku stejnou informaci dvakrát – jednou přímo a jednou s určitým zpožděním. Mozek pak v momentě, kdy „dorazí“ druhý obraz, zjistí, že „tam už byl“. Nedokáže totiž rozlišit, jestli ta „první“ informace přišla před půl sekundou nebo před rokem a tím vyvolá dojem, že danou scénu jsme již jednou prožili.
Text z Wikipedie a myslím, že i docela rozumné vysvětlení:)

Mumli (Pá, 22. 1. 2010 - 20:01)

Taky zažívám deja-vu a je...Nevím, s tímhle bych nesouhlasila. Pokud by to duše před současnem zažila, pak by se přece v deja-vu nemohlo zobrazovat současné prostředí. Jinak na deja-vu mě nejvíce baví si ho uvědomovat a převídat, co bude dál. Někdy se mi opravdu stává, že předpovím, co se stane během dalších sekund. Trvá to jen momentík, ale je to super pocit.

Reklama

Přidat komentář