Reklama

Dělená strava

Iveta (Pá, 5. 5. 2006 - 13:05)

Prosím Vás a kam patria olivy? Asi medzi zeleninu, však?'

Petr (Pá, 5. 5. 2006 - 12:05)

teda Petro,fuj!!!,ty jíš nějaké náhražky???Nemyslíš,že je zdravější si dát normální jídlo,ale v rozumném množství,než se nacpat nějakýma náhražkama????'

Iveta (Pá, 5. 5. 2006 - 12:05)

Prosím vás, čo je lepšie dodržovat? Rozdelenie na živočíšnu a rastlinnú skupinu alebo na bielkovinovú a sacharidovu. Su v nej dost značné rozdiely, takže som z toho uplne mimo... Mam napriklad rada sóju, ale... bud s bielkovinami alebo s ryzou...???? Poradte, prosím...'

Petra (Pá, 3. 3. 2006 - 11:03)

Ahoj Dášo, zajdi si do prodejny zdravé výživy a kup si náhražky sýrů a paštik. Velice dobré jsou i karbanátky ze sojového masa. Někdy také můžeš vyzkoušet čínu ze sojového masa, když se dobře naloží, s rýží a třeba i se zeleninou, je to dobré. Vydrž. Ahoj Petra'

Návštěvník (Pá, 3. 3. 2006 - 11:03)

Ahoj Dášo, zajdi si do prodejny zdravé výživy a kup si náhražky sýrů a paštik. Velice dobré jsou i karbanátky ze sojového masa. Někdy také můžeš vyzkoušet čínu ze sojového masa, když se dobře naloží, s rýží a třeba i se zeleninou, je to dobré. Vydrž. Ahoj Petra'

Majka (Út, 28. 2. 2006 - 13:02)

S dělenou stravou jsem začala před 10 dny a už si pomalu začínám zvykat .Není to vůbec jednoduché , protože mám doma tři chlapy a ti se mi jenom pošklebují , že to dlouho nevydržím .Cítím se ale líp a přeji všem pevnou vůli .'

CAT (Út, 31. 1. 2006 - 19:01)

Ahojky Lexo, moc ráda bych se tě zeptala na dělenou stravu. Podle jaké knížky jsi tuto stravu jedla? Nemohla bys mi prosím vypsat jídelníček třeba na čtrnáct dní? Nevím kde tě zastihnout... díky moc! '

Hoj (Po, 30. 1. 2006 - 21:01)

Dělená strava je výborná věc. Vůbec nechápu jak ji někdo může kritizovat. Je to asi tím že o ní nic neví.'

Simona (Po, 5. 9. 2005 - 07:09)

Vidím, že tahle diskuse už nefunguje od dubna, ale prosím všechny, kdo mají zkušenosti s dělením podle knihy Marie Winterové ,ať se ozvou. Chtěla bych si z někým vyměňovat zkušenosti a názory.Děkuji.'

Rachel (Po, 4. 4. 2005 - 15:04)

Ursula SummováKúra na 14 dnůHubneme s dělenou stravouTak toto je titul té knížky, která vyléčila mou mamku, je to opravdu úžasná knížka, výborné recepty, hlavně špaldová polévka je skvělá!A ostatní knihy od Ursuly Summ jsou taky skvělé, doporučuju!Ta první knížka stojí 169,-Kč'

Lenka (Po, 4. 4. 2005 - 13:04)

děkuji Ráchel za naději, že se něco vyplatí v této oblasti zakoupit a prakticky používat, už se těším na ten titul... předem díky Lenka'

Rachel (Pá, 1. 4. 2005 - 16:04)

Lenko, mám několik kuchařek dělené stravy, ale jen jedna z nich je řádně ošmudlaná, protože ji používáme hodně často, jsou tam chutné recepty a je to jednoduché a pomáhá to! Je to dělená strava od spisovatelky, která se jmenuje Ursula Summ, Ursula vydala vícero kuchařek, ale všechny jsou super, tahle jedna je nej, napíšu večír přesný název, teď to nemám po ruce, zatím čauky'

Lenka (Pá, 1. 4. 2005 - 15:04)

Ráda bych si pořídila nějakou literaturu ohledně dělené stravy, ale vyšlo toho docela dost, tak se nevyznám, můžete mi poradit, která je dobrá a vyplatí se investovat? Ráda bych také nějakou "použitelnou" kuchařku dělené stravydíky Lenka'

Martin (Čt, 17. 2. 2005 - 04:02)

Navštivte diskusi k článku "Dělená strava mi pomohla zhubnout".Do centrálního vyhledávače zadejte "dělená strava", vyhledají se dva články a je to diskuse k tomu spodnímu.'

alenka11 (So, 1. 1. 2005 - 18:01)

přidejte k dělené stravě kapky(100 dávek) za 345 kč na 3 měsíce a uvidíte jak vám půjdou kila dolůwww.webpark.cz/ddss/'

Alena (St, 8. 12. 2004 - 17:12)

Mám dojem, že když napíšeš nějakému českému knihkupectví, které má zásilkovou službu, tak jsou schopni knížku odeslat i na Slovensko.Vyšla nyní kuchařka:Sladkosti, po kterých se netloustne,kde by mělo být něco i o vánočním cukroví.Knihu lze objednat na adrese: Nakladatelství EMINENT, P.O.Box 298, 111 21 Praha 1, E-mail: eminent"eminent.cz, tak se tam mailem zeptej.Jinak informace o LK najdeš na internetové adrese:http://www.splk.cz/.Je nutné si ovšem položit otázku, na čem je vlastně dieta LK založena.Dělená strava (DS), z které LK vychází, má ještě jakousi logiku, ale pro určitou jednostrannost DS dietologové zavrhli už po Druhé světové válce, kdy se začínalo ve všem od nuly.Moderní současná dietologie zastává názor, že strava dle LK je volena tak, že nedochází k synergismu (spolupráci) jednotlivých orgánů.To v konečném důsledku způsobuje onen fakt, že můžeme podle určitého schematu splácat cokoliv, aniž by nám nabývala kila. Ta naopak ubývají.Nedochází-li ke spolupráci orgánů, naopak dochází zcela logicky k určité formě podvýživy, protože potrava je bez užitku ze značné části vyloučena, ačkoliv je jinak jasné, že po takovém druhu potravy bychom museli za normálních okolností tloustnout.A jako každá forma podvýživy, tak i tato se projevuje ve formě hubnutí.'

Dusana (St, 8. 12. 2004 - 13:12)

Prosim o zaslanie nejakych receptov na "vanocni cukrovi" podla zasad delenej stravy od Lenky Korinkovej nakolko sa blizi nebezpecny cas Vianoc a obavam sa aby moja niekolkomesacna snaha s delenou stravou nevysla nanivoc. P.S. Dostat sa ku ktorejkolvek knihe od L.K. na Slovensku nie je mozne.

coroner (Pá, 24. 9. 2004 - 18:09)

DietyDĚLENÁ STRAVABÍLKOVINY: Maso, drůbež, zvěřina, ryby, mušle a ústřice, celá vejce, sýrVeškeré ovoce kromě druhů uvedených pod škrobyVeškeré sušené ovoce kromě rozinek, které jsou neutrálníRajčata (1)ArašídySojové boby, tofuMléko, jogurt, všechny sýry kromě tvarohových (žervé, ricotta, cottage, imperial, apod.)Víno, mošt, ovocné šťávy NEUTRÁLNÍ:Veškerá zelenina kromě brambor a cukrové kukuřiceVšechny oříšky kromě arašídůMáslo, šlehačka, smetana, tvaroh a tvarohové sýry (2), vaječné žloutkyJogurt a mléko:jsou to bílkovinové potraviny, ale mají nízký obsah bílkovin a pouze ve velmi malých množstvích je lze kombinovat se škrobovými potravinamiZa studena lisovaný sezamový, slunečnicový nebo olivový olejVšechny přísady do salátůČočka, sušený hrách, sušené nebo nakládané fazole a boby, cizrna apod., ale ne sójové boby (3)Semena a klíčkyBylinky a koření, rozinkyMed, javorový sirup ŠKROBY:Brambory, cukrová kukuřiceChléb, mouka, oves, pšenice, ječmen, rýže, jáhly, žito, pohankaVelmi sladké ovoce, jako zralé hrušky, banány, papája, mango, velmi sladké hroznové vínoPivo Poznámky: viz text - čísla v závorkách1 - Když se rajčata uvaří, dojde v nich k chemickým změnám, které zvýší jejich kyselost a způsobí, že nejsou vhodná ke konzumaci se škrobovými jídly.2 - Žervé obsahuje jen malé množství bílkovin, a proto se považuje za neutrální. Kvůli velmi vysokému obsahu tuku by se mělo v superdietě užívat střídmě. Sýr Ricotta je technicky vlastně bílkovinnou potravinou, ale díky mimořádně snadné stravitelnosti se řadí k neutrálním potravinám.3 - Luštěniny jako čočka, fazole, a hrách obsahují značné množství bílkovin i škrobů, a proto jsou hůře stravitelné než ostatní potraviny a v naší dietě by se měli jíst jen občas.'

coroner (Pá, 24. 9. 2004 - 18:09)

Třeba to bude adresa:http://www.doktorka.cz/diety.asp?id=4http://www.doktorka.cz/run/redsys/vyziva/r-art.asp?id=2538http://www.doktorka.cz/run/redsys/zivot/r-art.asp?id=1503Jedno je lepší než druhé ...'

Jana Slezakova (Pá, 24. 9. 2004 - 14:09)

Chtela jsem poprosit o zaslani seznamu "zakladniho deleni stravy". Moje kamaradka ma tuto "tabulku" vytistenou ze stranky doktorka.cz, ale ja to tady bohuzel nemuzu najit! Mockrat dekuji. S pozdravem Jana.

Reklama

Přidat komentář