Reklama

Dialýza

Jindra (70) (Čt, 9. 1. 2020 - 10:01)

Od září chodím na dialýzu. Od té doby trpím stálými průjmy. Je to normální průběh při dialýze, nebo to ovlivňuje něco jiného. Nemám ani jednu ledvinu.

Děkuji za odpověď.

Martina 35 (Pá, 1. 11. 2019 - 21:11)

Dobrý den kde najdu recepty pro hemodializovane manzel by potreboval zhubnout a nedaří se ...

Lenka (Po, 24. 6. 2019 - 03:06)

Je mi 38 a již nechci pokračovat v dialyze. Chodím už 3 roky a je to šillené a žít se takto nedá. Co bude následovat, když to sdělím osetrujicímu lékaři a jaký bude postup?

malfoy (Út, 4. 6. 2019 - 23:06)

Když někomu selhají ledviny a skončí na dialýze, je to dosti horor s tím žít. Ale povětšinou si to lidi zaviní sami, třeba ženské, co berou antykoncepci, nebo těžcí alkoholici. Potom dopadnou tak jak dopadnou, a brečí, když jsou nuceni třikrát týdně upoutáni k přístroji, co jim čistí krev, jinak by bez toho chcípli. Dialyzovaný člověk beztak do pár let chcípne, protože umělá ledvina jen nedokonale nahrazuje něco, co v těle přestalo fungovat.

. (Ne, 22. 7. 2018 - 14:07)

Jako každé chronické onemocnění, tak i kortikoidy mohou způsobovat deprese. Pokud se Vaše maminka rozhodne léčbu ukončit, nikdo ji k tomu nutit nemůže. Bohužel k dalšímu vývoji zdrav. stavu se vyjádřit nelze. Je mi líto.

Edita (Čt, 19. 7. 2018 - 17:07)

Dobrý den , mamka 64 chodila asi 2 roky na dialýzu a poté usoudili ,že by to mohla zvladnout i bez ní. Ledviny funguji asi na 23%. Nicméně vysledky se zhoršili , vlivem kortikoidu co musí ted brát. má deprese a celkové problémy vyplívyjící z dialýzi. Zajímalo by mě ,jestli je možné odmítnout dialýzu?Vzhledem k brutálnímu strachu z ní. Myslím tím, že sice výsledky se dost zlepší , ale životní energie a chtít žít s dialýzou je nulová. Zkrátí SE doba kdy bude s námi , ale na druhou stranu , když na dialýzu bude chodit , je možné , že konec bude rychlejší. Bereme v potaz výsledky , ale ne celkový stav člověka Jak dlouho se dá žit bez dialýzy , když ji odmítne. Chápu , že u každého je to jinak. Nějaké pro a proti?

ola (Ne, 9. 6. 2013 - 11:06)

Především ta mladá...Vy jste asi trošku jednodušší člověk. nejlépe bude když už nikam nebudete psát svá moudra. Jsem muž na dialýze a jestli Vám to dochází, tak bez předchozího užívání antikoncepce. Nepřeji Vám mnoho zdraví

Michala (Pá, 28. 11. 2014 - 23:11)

Peritonálku bych zákonem...dobrý den, můžu se zeptat jak to, že vám šlo o život?? také uvažuji o peritoneálce...., děkuju za odpověď

Michala (Pá, 28. 11. 2014 - 23:11)

dobrý den, jsem těsně před dialýzou, rozhodla jsem se pro peritoneálku, protože mám 3 leté dítě a dojíždět do nemocnice, mi připadá velmi limitující, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s tím, jak se můžete postarat o dítě- jestli jsou nějaká omezení nebo tak....

Jana (Čt, 17. 7. 2014 - 20:07)

Peritonálku bych zákonem zakázala. Vím o čem mluvím měla jsem ji 16 měsíců a šlo mi o život!!!

Ema (Po, 30. 11. 2009 - 16:11)

Mám dotaz, je mně 18 let, mám...Ahoj všichni, zaregistrovala jsem vaši živou debatu o dialýze. Na facebooku je stránka domácí dialýza, kde se vysvětluje fakt skoro včechno, co vás může zajímat. Navíc tam každý týden chodí i doktoři, kteří s váma chatujou.

Vlasta (Pá, 13. 3. 2009 - 18:03)

starám se o babičku která jezdí třikrát v týdnu na dialízu od r2002 začátky byly těžký než se stím organizmus vyrovnal hlavně psichycky a pak když se s tím člověk srovná uvědomí si že díky tomu žije tak to snáší mnohem lépe.Jedna herečka paní Fialová kdysi napsala že člověk se musí s nemocí skamarádit a pak to jde,něco na tom bude přeju vám hodně síly .život je boj

Venďa (Čt, 8. 3. 2012 - 15:03)

Reaguji na předchozí...Hledám tu nějkaé odpovědi na své problémy s ledvinama a jsem v šoku co za ???člověka může napsat podobný kraviny..víc se k tomu vyjadřovat nehodlám
Mě teprve vyštření na nefro čeká,poprve,už druhý rok po angínách pořád krev a bílkovina,urologická vyš.v poho,mám obavy jak z neznámého tak i z výsledku,všem (i sobě)tu držím palečky :-)

Marcela (Čt, 5. 1. 2012 - 11:01)

Reaguji na předchozí příspěvek. Já jsem nikdy žádnou antikoncepci nebrala a postihlo mně to. Tato generace je slabá proto,že jste nám Vy předchozí generace zničily zdravé podmínky k životu! Takže žádné odsuzování!!!!

Antikoncepce ni (So, 1. 10. 2011 - 19:10)

Především ta mladá generace, to je furt nemocné, a končí to na dialýze v tak mladém věku. To nechápu! Platíte za svou blbost - berete bez rozmyslu antikoncepční pilulky. Doktoři kteří berou tučné peníze za to že vám to píšou na recepty/je v tom velký byznys a točí se v tom velké prachy/ a platí je farmaceutické firmy, aby měly odbyt. Vy za to platíte - emboliemi, zničenými játry, ledvinami a poškozenou imunitou. Narušujete si přirozené cykly v těle těžkou chemií, která vám likviduje křehkou střevní mikrofloru. Rozvíjí se těžká acidoza a další navazující problémy. Křehké cévy a žíly se lámou, hrozí ischemická choroba dolních končetin/s rizikem amputace končetiny v konečném stadiu/ nebo iktus/mozková příhoda s rizikem ochrnutí celé poloviny těla.
Proč to svinstvo berete? Proč neučiníte zodpovědným partnera za sex.styk? Proč ho nedonutíte aby si vzal kondom? Kondom vás chrání před pohl.chorobami, otěhotněním a hlavně nemá zdravotní rizika/pozor na alergii na latex/ Toto je vážné varování a žádný doktor to nepřizná!!!
JDE O VAŠE ZDRAVÍ*NEPOUŽÍVEJTE CHEMICKOU ANTIKONCEPCI-PILULKY. STANE SE Z VÁS INVALIDA ZA 10-20 LET. PERSPEKTIVA JE ŽE BUDETE PRACOVAT DO 70-TI LET, JAK CHCETE BÝT VE 40-TI LETECH INVALIDNÍ??????tak mladé??????proč??????kvůli sexu a užívání tabletek které ohrožují vás život?????

Dialýza - čtená (So, 1. 10. 2011 - 14:10)

Nemocní s hyperkalémií nebo s rizikem jejího vzniku musí co nejvíce omezit příjem draslíku dietou a vyvarovat se léků zvyšujících jeho hladinu. V léčbě hyperkalémie se podává nitrožilně kalcium (chrání srdce proti vzniku arytmie) a furosemid (zvyšuje vylučování draslíku močí). Účinnou, ale krátkodobě působící metodou je podpora vstupu draslíku do buněk podáním glukózy a inzulínu nitrožilně a zmírněním kyselosti vnitřního prostředí pomocí bikarbonátu. Dlouhodobější efekt má podávání iontoměničů (Calcium Resonium), tedy látek, které pomáhají vylučovat draslík ve zvýšené míře stolicí. Těžká hyperkalémie je indikací k okamžitému provedení dialýzy, což je nejspolehlivější a nejrychlejší metoda léčby hyperkalémie.

Dialýza - čtená (So, 1. 10. 2011 - 13:10)

Dále bych chtěla doplnit, že mě může někdo /možná oprávněně/ napadnout, že uvádím nepřesnosti v příčinách selhávání ledvin. Nejhorší je když se kumuluje více faktorů, které pak cíleně ohrožují ledviny a jejich funkci. K hodnotám draslíku a močoviny v krvi:renální selhání je stav, při němž ledviny ztrácejí svou schopnost vylučovat odpadní látky z těla. Ty se v těle hromadí a následkem toho dochází k poruše homeostázy v lidském organismu, zadržování vody - snížením množství vznikající moči a vzniku otoků. Hromadící se odpadní látky mohou toxicky působit na ostatní orgány v těle a způsobovat tak další komplikace. Podle rychlosti vzniku renální selhání dělí na akutní renální selhání a chronické renální selhání.
Stav ledvin se může zhoršit natolik, že již ledviny nezvládají svou funkci, což vede k tomu, že rapidně klesá renální clearace a zvyšuje se hladina kreatininu v krvi. Výsledný stav se pak popisuje jako terminální renální selhání, což je stav bezprostředně ohrožující život pacienta.Hyperkalémie je potenciálně život ohrožující poruchou, neboť může vyvolat závažné srdeční arytmie až náhlou zástavu srdce. Zrádné je, že příznaky hyperkalémie jsou mírné, a tak často bývá odhalena laboratorním nálezem. Vznikem hyperkalémie jsou ohroženi hlavně nemocní s nedostatečností ledvin, zvláště pak pacienti léčení umělou ledvinou a z nich nejvíce ti, kteří již nemočí. Draslík je totiž za normálních okolností z těla vylučován hlavně močí.
Toliko z odborné literatury. Takže lékař se jistě nespletl, když na základě dlouhodobě zvyš. se hodnot K poslal pacienta na spec. nefrologické vyšetření, kde zjisti poruchu ledvin, případně nutnost celoživotní dialýzy. Proto je dobré nepodceňovat preventivní vyšetření organismu co 2roky, tehdy se může spolehlivě odhalit i porucha v činnosti ledvin.

Dialýza - čtená (So, 1. 10. 2011 - 12:10)

Ještě doplním, že peritoneální dialýza je dialýza, kterou si zručnější pacienti dělají sami doma, dostanou k tomu pomůcky, měřící přístroje, a tato dialýza probíhá většinou v noci, takže ráno je pacient /nebo není?když je po dialýze tak vyčerpaný, že musí půl dne ležet/ vyčištěn od zplodin metabolismu

Dialýza - čtená (So, 1. 10. 2011 - 12:10)

zdravím všechny,jsem velmi udivena, že tak mladé holky mají problémy s ledvinama různého charakteru. Obecně se na dialýzu dostanete poté, co je vám v laboratoři naměřena zvýšená hodnota K/draslík/nebo močoviny, přičemž existují jisté hraniční hodnoty, při jejichž překočení se umírá. Nazývá se to renální selhání. Pokud nebudete ihned hospitalizováni, do týdne umřete. Bohužel,tohle jsem zažila s mamkou,a tu naštěstí zachránili lékaři na JIP. Mamka jezdí na dialýzu 3 x týdně, protože její ledviny se nepodařilo nastartovat, jde o ireverzibilní stav, kdy nedojde k obnovení činnosti ledvin, a pacient musí /různě četně/dojíždět pak na dilaýzu celoživotně. Je nutné se s tím smířit. Jak došlo k tomu že jste došli až tady? Odpovězte si na otázku, zda někdo z rodiny již prodělal nějaké onemocnění ledvin. Pak jak často berete ANTIKONCEPČNÍ PILULKY, PRÁŠKY NA BOLEST HLAVY, BŘICHA,PÁTEŘE/ANALGETIKA ZABÍJEJÍ LEDVINY POMALU ALE JISTĚ/ KOUŘÍTE? Berete spoustu jiných léků? Vše vč.stressu vyčerpává ledviny. Na dialýze vám musí udělat tzv.shunt, kterým se napojí krevní oběh na přístroj, který vaši krev vyčistí od draslíku, močoviny, v pokročilejších stadiích onemocnění je třeba odbourávat i fosfor/Bohužel dochází k odvápnění kostí,a ke zvýš.hladinám Ca a P v krevním séru. Musí se brát léky na různé problémy, které doprovázejí život dialyzovaného pacienta. Především doma musí mít sterilní prostředí, dávat pozor na žilní napojení,které je zajištěno, ale přece jen i když je přelepeno, může dojít k úrazu a vykrvácení při otevření pojistky. Nám se stalo že mamce museli celý shunt ve špitále na urgentním příjmu vyndat ven,a šla k cévnímu chirurgovi, který jí našil shunt nový. K dialýze se přidružují často choroby cév/aterioskleroza tepen dolních končetin, při neléčení dojde k amputaci končetiny v konečném důsledku, takže je v rámci možností nutná angioplastika, když dojde k vážnému nálezu a ucpání tepny některé z bércových tepen/příbuzní pacienta musí být už skorodoktoři, aby dokázali pomoci aspoň v počáteč.stadiuu a zajistili všechna potřebná vyšetření a miniinvaznívní, nebo bohužel, i chirurgická operativní řešení/Protože jsou ohroženy cévy je třeba kromě nutných léků brát nejlépe antiagregancia, ikdyž jim v žilách koluje stále heparin, z dialýzy/a lecitin na cévy, mozek a játra, která jsou taky podrobena velké zkoušce při zpracování všech léků a odbourávání jejich jedovatých zplodin.Pacienti musí brát Anopyrin, Trombex, a jiné léky, diuretika,příp. antiflogistika, nebo léky na srdce, nebo inhibitor protonové pumpy/na zaludek/Je celá řada léků které pomáhájí, ale jakmile bere více než 6léků denně, už se účinek smývá, je třeba na to dávat pozor. Horší je když se k dialýze připojí jiné onemocnění, např. diabetes mellitus. Kromě dietních opatření pacienti na dialýze nesmí jíst mořské ryby, vnitřnosti, čerstvé ovoce a zelenina je taky omezena pro velký obsah draslíku a vody. Je to těžké, ale nějak se to vychytat dá. Zpočátku si člověk musí najít hodně informací. Je dobré brát např. lianovité rostliny z amaz.pralesů - Guaranu na povzbuzení a vyrovnání tlaku, Vilcacoru pro lepší imunitu, která je často narušená, a hlavně léky na tlak a cévy. Věřím, že tyto informace někomu pomůžou, a ostatní at moc neholdují alkoholu, nekouří, nejedí moc kořeněná jídla, aneužívají analgetika, jinak je ohrožení disfunkce ledvin velké a přichází často po desetiletích. Zdravím, dcera pečující o mamku na dialýze

pavla (St, 14. 9. 2011 - 22:09)

Georges, nemyslím si že...já tedy nevím,kde jste přišla že dialyzační střediska jsou přebážně soukromá,chodím do normální nemocnice,ale žádnej nadstandart nepozoruji,mohlo by být lépe.

Reklama

Přidat komentář