Reklama

Existuje Bůh?

nona (Po, 30. 7. 2012 - 21:07)

nona:

Podle jednoho...Jen dodám:

Ten výklad říkal, že Bůh není dobrý ani zlý, že nemá smysl se ho nějak dovolávat a chtít po něm, aby lidské zlo na zemi trestal. Nezná lidskou morálku a je nad ní.Prostě nefunguje jako Bůh trestající ani milující

Nojo, (Po, 30. 7. 2012 - 20:07)

nona:

Podle jednoho...Z vedskeho pohledu je to velmi omezene pojeti Boha, coz plati i pro ostatni abrahamovska pojeti.

Naja, Veda über Alles, tobě teda nějaká pokora rozhodně něchybí!

Hmm, (Po, 30. 7. 2012 - 20:07)

O Higgsove bosonu a vedskych...Jendo, řekni pozpátku MACEK!
Až se zjistí, že Higgsák přeci jen není a bude se hledat nové řešení fyziky, budeš dokazovat, že ve védských textech přesně tohle přece už dávno bylo psáno...

Jan@VEDA (Po, 30. 7. 2012 - 10:07)

nona:

Podle jednoho vykladu se ma jednat o zacatek 21. zalmu.

> Bůh je nad lidskou morálkou, takže je mu fuk, co se tady děje.

Deismus zastava nazor, ze Buh po stvoreni sveta do neho dale nezasahuje. Z vedskeho pohledu je to velmi omezene pojeti Boha, coz plati i pro ostatni abrahamovska pojeti.

Hari Hari

pamětník (Po, 30. 7. 2012 - 10:07)

Vzpominám na Milana,co si pamtují tak psaval-Kristus syn Boží.To Ježíš tam nebylo.Ale hlavně,postavil se na stranu pisatele, který dokazoval,že Jehova,není Otcem tohoto Krista.Odmitli st. zákon a listy apoštola Pavla.Ted nevím jestli jenom tyto.Soustředili se pouze na učení Krista.A až pak,se toho ujali gnostici,kteří odmitli celou Bibli.Dokazovali, že celá!!Bible ma základ v učení gnostiku.

čtoucí (Po, 30. 7. 2012 - 08:07)

Jo, mně taky a taky ta...Souhlas a podobné názory s Nonou a Hanou.

nona (Po, 30. 7. 2012 - 08:07)

škoda, že se jen tak...Jo, mně taky a taky ta zneužitelnost těch myšlenek, různé výklady výkladů, překladů, opisy atd. A jakoby schovávání se za vírou...

A stejně mám dojem, že ohledně JK nebylo řečeno vše a to, i když započítám co je psáno v těch neoficiálních evangeliích atd.

hana (Po, 30. 7. 2012 - 08:07)

Tak samozřejmě si budou...škoda, že se jen tak nedozvíme, jak to opravdu bylo/ mělo být. Upřímně- trošku mi z takové hororové víry běhá mráz poi zádech.

nona (Po, 30. 7. 2012 - 08:07)

Víra- aspoň tak,jak nám ji...Tak samozřejmě si budou obhajovat svoje dogma, ale ono to může mít mnoho výkladů, jak píšeš. Každopádně JK asi reagoval jako každý člověk v takové hraniční situaci. Prosil o pomoc.

A co se týká odpuštění pro lidi, někde jsem četla, že Bůh je nad lidskou morálkou, takže je mu fuk, co se tady děje. Což hodně vysvětluje

hana (Po, 30. 7. 2012 - 08:07)

ahoj hano, je mi jasné, že...Víra- aspoň tak,jak nám ji tady předkládají- stojí na ukřižování Ježíše. Prý s ním byly na kříž přibity i naše hříchy a může nám být odpuštěno tím, že budem politi jeho krví.

Jenže já jsem nedávno slyšela jinou verzi- Ježíš neměl být ukřižován. Nevím, proč Bůh nezasáhl, možná proto, že to byla volba lidí. Proto také Ježíš řekl: Otče odpusť jim, neboť netuší, co činí.

je mi naprosto jasné, že věřící budou obhajovat první verzi, ale co když je pravdivá ta druhá?

čtoucí (Po, 30. 7. 2012 - 07:07)

když věděl, jak to...Teď to sleduji se zájmem. Pište! Dík.

nona (Po, 30. 7. 2012 - 07:07)

ahoj hano, je mi jasné, že křesťané to zargumentují něco jakože to byla oběť a tím Bůh vyjádřil něco jako vyšší zájem.

hano, napiš tu jinou verzi,pls

hana (Po, 30. 7. 2012 - 07:07)

kdyby JEŽÍŠ NEŠEL NA...když věděl, jak to skončí, proč teda ta věta "Bože můj, Bože můj, proč jsi mne opustil?"
Ona existuje i jiná verze ukřižování, jenže tu každý věřící popře, protože tom stojí celá víra.
Mělo to opravdu skončit takhle? Otázka jen řečnická- důvod jsem napsala.

rachel (Ne, 29. 7. 2012 - 21:07)

Můžete mi vyložit, proč...kdyby JEŽÍŠ NEŠEL NA KŘÍŽ VŠICHNI BYCHOM SKONČILI V PEKLE.takhle to mělo být aby se naplnilo písmo.On věděl proč je na světě.věděl že bude obětován za všechny lidi.

nona (Ne, 29. 7. 2012 - 20:07)

Můžete mi vyložit, proč Bůh Ježíšovi nepomohl? Asi je vám to všem jasné, jen mně ne

46Pak Ježíš hlasitě zvolal: "Eli, Eli, lama sabachtani?", což znamená "Bože můj, Bože můj, proč jsi mne opustil?

29.7. (Ne, 29. 7. 2012 - 10:07)

...Biblické je rodinné...Čím mu mám zavřít tu hubu?

Jan@VEDA (Ne, 29. 7. 2012 - 09:07)

O Higgsove bosonu a vedskych souvislostech:

From the God Particle to the Godly Particle
http://news.iskcon.com/node/4545

Hari Hari

Zvědavec (Pá, 27. 7. 2012 - 10:07)

...Biblické je rodinné soukromé hospodaření a dokonce žena může zpeněžit i nějakou práci,kterou dělala doma...

Je mi to jasné. Jak tak imrvére furt dřepíš u kompjůtru, jistojistě nemarníš čas nadarmo a mezi diskutováním si vyděláváš na chléb svůj vezdejší správcováním hned několika webů a databází.
Takže je to jasné; kdybys tu tolik nediskutovala, registr vozidel by určitě šlapal líp :-)))

27.7. (Pá, 27. 7. 2012 - 10:07)

Hoši se hledali,až se našli. Asi nemám mít tolik zaměstnání.Z Biblického hlediska to správné není.Přichází to v úvahu jenom jako nouzové řešení.Biblické je rodinné soukromé hospodaření a dokonce žena může zpeněžit i nějakou práci,kterou dělala doma. Tak v to případě to hřích není...

mamut (Pá, 27. 7. 2012 - 09:07)

Neznaboh mi mluví z duše. Je krásné číst některé příspěvky.

Reklama

Přidat komentář