Reklama

extrasystoly

M. (Čt, 27. 11. 2008 - 16:11)

Ahoj Evi, počkej, ale to Ti budou už rovnou dělat tu ablaci, ne? Zatím paaa a mějte se všichni krásně!!'

Eva (Čt, 27. 11. 2008 - 14:11)

Ahojda!
jsem tu a žiju :) do Prahy jedu 11.12. na pár dní,tak uvidim co mi tam řeknou.. byla jsem tam před 14dněma,ale to mi nic neřekli a objednali mě na vyšetření,tak se ozvu až se vrátim a řeknu vám co mi teda vlastně je.. všem přeju hezký den bez jakýchkoliv potíží ;)'

Věra P. (Čt, 27. 11. 2008 - 12:11)

Jitko, jsem asi hodně vnímavá, protože občas mívám problémy s lapáním po dechu, jako by mi na 2-3 vteřiny někdo vyrazil dech. Když jsem měla holtera, bylo mi celkem fajn, našli mi jen ojedinělé KES. Když nedodechnu, přijdou patrně 2 KES po sobě. Ty potvory nakupené, když jich bylo moc za sebou se mi projevily silným, pomalým a nepravidelným boucháním srdíčka, s tlakem do krku. Přešla bych to mávnutím ruky, kdybych se při tom neustále nepřidušovala a nelapala po dechu. Když se KES nakupí, tak Ti srdce vlastně vynechává, protože je tam plno kompenzačních pauz za sebou. Mě to trvalo pár minut a bylo mi už na omdlení, jak jsem se nebokysličovala. Měla jsem to celkem jen 3 x, je to opravdu nepříjemné a člověka to dost vyděsí, protože zprvu nevíš, co se s tebou dějě. Ojedinělé mívám běžně, někdy častěji, někdy méně, něktré dny vůbec. zvykla jsem si na ně, lékaři mi sdělili, že to není nic vážného. Nevíte někdo, jak je na tom Eva ? měla jít na ablaci. Myslím na ni, doufám, že je v pořádku a že se nám ozve.'

barča (Čt, 27. 11. 2008 - 11:11)

Zdenko a myslí si doktorka, že by opravdu pomohla HA? Já bych ji neměla kvůli křečákům, ovšem mám jen jeden a ne moc velký, tak nevím... a taky jsem četla, že se jedná spíš o to, jestli nemáš sklon k tromboze - k nějakým mutacím, že se nejedná až tak o ty křečáky samotné. Teda jestli jsem to dobře pochopila. Dnes v noci - ES pěkně hnusné, začínám být nachlazená, tak možná i tato souvislost...'

Zdenka (St, 26. 11. 2008 - 22:11)

Jo,Rozo,to samé mám i já,celý den v pohodě,jen jak ulehnu,takový divný pocit,ale dělám,co ti radí Věrka,nemyslím na to a jak je nejhůř,prdnu do uší sluchátka a při nich neslyším žádné srdce bít a většinou u toho i vytuhnu:-)))))
Barčo,já po porodu nekojila skoro vůbec,nebylo mléko,no a menzes?ten je také rozhašen,jednou přijde,podruhé né a tak pořád dokola.Gynekoložka myslela,že je to hormony,proto mi brala tu hladinu na ně,ale kupodivu bylo vše v pořádku.Ale já se s nepravidelností potýkám už od puberty.Prý by mi pomohla HA,ale to já nechci brát.
No a Blani,jak tu píšeš o tom,že pokud to je do těch 120/min.tak to jsem ted naprosto klidná a měřila jsem se a měla jsem nějakách 75.Takže asi je to fakt jen můj pocit,že cítím to srdce bít rychle a silně.'

Jitka (Po, 24. 11. 2008 - 15:11)

Věro,jak se u tebe projevují ty nakupené KES?
Já mám během dne es,ale jednotlivé,ale pociťuju pořád jako by chvění srdce,ale ne na hrudi,ale spíše vlevo.Tohle studené počasí mě to zhoršuje.'

Věra P. (Po, 24. 11. 2008 - 14:11)

Rozo, tvé pocity jsou nejspíš vyvolány psychikou, opravdu může jít o vyvolanou ES, někteří lidé ji vnímají jako tlak do krku. Může to být i od blokace páteře. Když usínáš, zkus myslet na něco pěkného a nesoustřeď se na tlukot srdíčka. Jinak já měla dnes dopoledne zase pár nakupených komorivých potvor, ale rozdýchala jsem to..'

barča (Po, 24. 11. 2008 - 11:11)

Zdeni, mně dělali jen vyšetření hormonů štítné žlázy, právě až půjdu na kontrolu, chystám se jich zeptat, jestli by mi nevzali znovu krev na ty ženské hormony, mám neustále mlíko a to už tři měsíce nekojím, menses neustále rozhašený... už toho mám po krk. Sem tam ty ES... Včera jsem byla hrát squash a kupodivu nic, měla jsem radost. Ale večer jsem ulehla a začalo to znovu... hezké dny.'

Roza (Po, 24. 11. 2008 - 09:11)

Také jsem měla už skoro pokoj a teď poslední 3 týdny je to děs.U mě když to nejsou ES,tak mám stavy,že si lehnu do poslete a a slyším tlukot srdce a z nervozňujeme mě to,potom mi skočí takový divný pocit až do krku a projede mi to rukama a nohama,takový divný zabrnění.Nevíte někdo co to je?Máme to někdo?'

Blanka (Ne, 23. 11. 2008 - 12:11)

Zdeni,betablokátory nejsou léky na uklidnění,ty já beru také jen zřídka.Teď spíš jen když nemohu spát.
Betablokátory zpomalují činnost srdce.Samozřejmě,že bys je musela brát jen po poradě s lékařem.
Myslím,že na těchto stavech se psychika podílí velmi.Jednou se srdíčko rozbuší a podruhé tím,jak to člověk ze strachu očekává.
Ale netvrdím,že to tak musí být vždy a u každého.Také záleží na počtu pulsů.Do těch 120/min bych sázela na příčinu psychickou,pokud není námaha,či horečka.
Ve spaní může tachykardii vyvolat i děsivý sen.'

Zdenka (Ne, 23. 11. 2008 - 11:11)

Blani,já neberu nic,tu půl Lexaurinu jsem si vzala asi po půl roku od posledního co jsem měla.Já ho nebrru vůbec,mám ho doma od lékaře rok a chybí mi tam asi tak 3 tablety.Včera večer se to zase opakovalo,celý den nic a jen co ulehnu a bere mě spaní,tak slyším ty silné udery.Trvá to už 2 dny a pokaždé mě to nedá spát a nemůžu zaspat.Tak dlouho už jsem měla od problému se srdíčkem pokoj a ted se zase vyskytne toto.Jak to nejsou extrasystoly,tak se mi vyrojí toto.Co by mi tak mohlo pomoci?Ale jen at to nejsou nějaké léky,ty brát nechci.Nebo si myslíte,že se to časem zas vrátí do normálu?'

Blanka (Ne, 23. 11. 2008 - 10:11)

Zdeni,dříve se mi také stávalo,že mi srdce začalo rychle bít.Jednalo se o sinusovou tachykardii/normální puls,ale rychlý/.Často se mi to stávalo v klidu,v posteli.Prostě jsem začala cítit rychlejší puls a jakmile jsem si to uvědomila a soustředila se na to,tak se vše ještě zhoršilo.Také jsem si musela vzít něco na zklidnění.Bylo to v době,kdy jsem brala jen 1/4 Vasocardinu,protože jsem měla dost nízký tlak.Teď si vzpomínám,že jsem si často při tomto záchvatu ,ještě 1/4 přibrala,spolu s Oxazepamem.
Teď již užívám pravidelně 2x denně 1/4 Vasocardinu ,spolu s doplňky stravy,které jsem již tady vyjmenovávala a tato pravidelná tachykardie se mi neopakuje/klepám :=)/.
Sice jsem tady odsuzovala nárazové užívání betablokátorů,ale je možné,že pokud se takováto situace vyskytuje sporadicky,že by to tolik nevadilo,vzít si jen malé množství.
Myslím to za předpokladu,že má dotyčný hodně nízký tlak a pravidelné užívání by mu tlak hodně snižovalo.I když betabl.typu Vasocardinu,Betalocu působí na snižování tlaku jen málo a obzvlášť v malé dávce,která je dostačující k potlačení tachykardie.'

Zdenka (So, 22. 11. 2008 - 22:11)

Barčo,hormony na to mají určitě také vliv,ale mě dělali vyšetření i na ně a měla jsem je v pořádku,jak ty ženské,tak i štítné žlázy.Tak už fakt nevím a asi když to budu řešit,tak to bude jen a jen horší.Myslím,že by si to asi člověk neměl tak brát,ale mě to pokaždé rozhodí na pěkně dlouho.Hani,také jsem moc ráda,že se to dcerce srovnalo a je v pořádku,vím o čem mluvím,nedávno jsem si prošla něčím podobným,jak dcerce pár týdnů po porodu zjistili šelest a zrovna v té době,co mě začali exiny,tak se to docela nakupilo a byla jsem z toho neštastná.Ale dopadlo to také dobře,nebylo to vrozené,ale jen takovou tu,co mají většinou miminka,než jim tam nějaká část sroste.Ted už je to za námi a také jsem moc ráda,že to tak dopadlo.'

Radka (So, 22. 11. 2008 - 21:11)

Hančo, to je dobře, že dcerka už je v pořádku, mám taky dvě dcery a dovedu si představit, jak Tě to muselo děsit. Měj se krásně :-)'

barča (So, 22. 11. 2008 - 13:11)

Zdenko, mně to začalo ve druhém těhotenství, pak byl chvíli klid a pak zase to začalo po šestinedělí. HOrmony... Z toho, že se to bude zhoršovat, mám taky strach, jenže s tím asi nic neuděláme...
Už tu dlouho nebyl Tomáš, jak se má?????? A taky Megi? Co miminko????'

Hanča (So, 22. 11. 2008 - 11:11)

Myslím, že máte arytmii, moje dcera to měla po nadměrné zátěži na běžkách. Trvalo to několik měsíců a srovnalo se to (děti mají silný organismus a většinou se to u nich samo srovná). Měli jsme arytmii, která se projevovala splašeným bitím srdíčka po dobu pár minut nebo pár desítek vteřin. Samo to přecházelo v normální pulz. Dcerka se vždycky vyděsila, přišla za mnou a dávala si moji ruku na hrudníček a říkala: Mami, už zase, cítíš to ?" Často se to stávalo po ránu, když vstala, pak i zničeho nic přes den. Nyní je už léta v pořádku a já jsem za to vděčná :-)))'

Zdenka (So, 22. 11. 2008 - 11:11)

Jojo,Blani,já také a přitom pravidelně sportuji,nekouřím a nepiju a to jako opravdu:-))Tak nevím,za co se mi takto odplácí a začalo to porodem.Do té doby ani vidu,ani slechu.Ze včerejšku na dnešek jsem neměla tyto problémy,ale přidružili se mi opět jiné,ležela jsem v noci v posteli a snažila se usnout a srdce mi běželo jak o závod,jako bych doběhla maraton,nebo co.Snažila jsem se to zaspat,ale marně,tak jsem jen tak ležela a srdce bilo jak pominuté,ale bez jakýkoliv extrasystol a podobných "kamarádíčků":-((No nakonec jsem to nevydržela,dala si teda lexaurin půl tablety a nic.Pořád jsem nemohla zaspat,.pak asi bylo kolem půl páté ráno jsem nakonec vytuhla.Tak už fakt nevím,co se zase děje.Podotýkám,že ani kafe nepiji.Já už fakticky nevím.Přitom jsem měla víc jak půl roku pokoj od všeho.No a k věku bych také něco dodala,mě je 29let a vždy jsem si myslela,že problémy tohoto typu obtěžují spíše starší lidi,nebo lidi s vrozenými choroby srdíčka.Ale jak Blani píšete,že to máte od 15-ti let,tak se to týká asi lidí v každém věku.Mám jen strach,že se to bude věkem jen zhoršovat:-((((((((((('

Blanka (So, 22. 11. 2008 - 10:11)

Když mě chytne tenhle záchvat podivné tachykardie,tak pokud trvá trochu déle/více vteřin/tak mě to donutí buď zakašlat,nebo se udeřím do hrudníku.Zatím to vždy zabralo,i když následně jsem rozhozená na hezky dlouho.
Ta síňová fibrilace zase není tak hrozně nebezpečná.Sice omezuje ve větší námaze,při dlouhodobém trvání může vést k postupnému selhávání srdce/trvá i léta a někdy se ponechává za současného ředění krve Warfarinem,většinou u starých lidí/.Pokud by to,co máme my,což trvá pár sekund,byla sí?ová fibrilace,pak si myslím,že nehrozí ani vznik trombu.Spíš se přikláním k nějaké supraventrikulární reentry tachykardii,kdy vzruch,než přejde na komory,tak krouží v určitém místě.Úplně přesně to nevysvětlím,neboť mám nějaký blok a vždy ,když si začnu studovat tyto problémy,tak se vyděsím a je mi hůř :=)),takže mám i problém si to zapamatovat,jak to přesně funguje.¨
Pokud by se jednalo o vteřinové,či minutové záchvaty FIS,tak budu naprosto klidná.Ale spíš ne,protože na FIS nezabírají vagové manévry.A abych vás neplašila s reentry tachykardií,či co to je,tak i tyto hnusné stavy mě pronásledují ,občas,již od mých 15 let.Je mi 53.
P.S:mezi námi,někdy mám svého srdce,plné zuby :=DD'

Zdenka (So, 22. 11. 2008 - 00:11)

No,tak tu pročítám ty příspěvky a budu doufat,že to byla teda nějaká ta ojedinělá tachykardie.Jak se mi to stalo,tak mi nebylo zle,žádná slabnost,nic takového,jen obrovský strach,co se děje.Právě že mám strach,že pokud by to byla FIS,tak aby se nevytvořila ta sraženina.K doktorovi mám jít na kontrolu v lednu,tak se ho zkusím poptat na příznaky FIS.Asi máš Blani pravdu,bylo to takové rychle po sobě jdoucí zmatené udery.Jinak také užívám jak už jsem psala ten MG-Laktát,Draslík,rybí tuk,Q10 a Karnitín.Samé "dobrotky":-))na srdíčko a přesto bude pořád zlobit:-((.Ještě jsem se chtěla zeptat,jak se při takovém hnusném ataku zachovat,aby co nejrychleji odezněl,někdy totiž trvá jen pár vteřin,ale jindy jak třeba mám namáhavou práci i třeba minutu a něco.Akorát se to nestává nějak často,spíše zřídka...'

Jitka (Pá, 21. 11. 2008 - 22:11)

Taky doufám,že to není fibrilace síní.Mé tchýni byla zjištěna a dostala kardiostimulátor a myslím,že ani nevěděla,že něco se srdcem má.Možná se to neprojevuje tak děsivě jako nakupené es,jak jsem četla na internetu,tak u fibrilace síní je akorát blbý,že se vytvoří tromb.
Já když jsem měla ten záchvat,tak se k tomu přidal ještě hrozný strach a to už jsem vůbec nedokázala zjistit,jak mi vlastně srdce tluče a to jsem si dala na krční tepnu prst.Myslím Blanko,že máš pravdu,máme to stejné.Jsou to rychlé údery.'

Reklama

Přidat komentář