Reklama

fibroskopie žaludku

Anonym (Út, 30. 6. 2020 - 18:06)

Dnes jsem byla na tomto vyšetřeni, střiknuti do krku v pohodě, máte potom pocit knedlíku v krku. Potom do vás sunou hadici, dá se to vydržet, měla jsem velký strach jestli to dokážu polknout, ale to nemusite vubec řešit, oni si poradí. Bylo nepříjemné ježdění hadice v žaludku, dost to dráždí ke zvracení. A kdyz uz si myslíte, ze to nevydržíte, tak vytahují hadici ven :-). Takže závěr, bylo to rychlé a dalo se to vydržet.

Fandis (So, 15. 7. 2017 - 16:07)

Zdravim na fibroskopii jsem byl už třikrát v nemocnici v Kladně a u ?plně v pohodě.Je to samozřejmě nepříjemné ale dá se to normálně vydržet,nejhorší to bylo poprvé protože jsem nevěděl co mě čeká a ani jsem z toho nespal ale aspoň na tom už od nás z rodiny už někdo byl tak sem věděl že si mám nechat dát injekci do žíly na uklidněnou ten oblbovák a taky mě přemlouvaly že to vydržím bez injekce ale řekl jsem jim že prostě na tý injekci trvám nebo se seberu a jdu pryč že se objednám jinde a hned to šlo a taky mě málem zapoměli obstříknout kořen jazyka ty kopyta ale to bylo jenom poprvý u druhý a třetí fibro automaticky injekce a da se to normálně vydržet i když člověk se vždycky dáví trochu,bez toho to ani nejde,teď se musim objednat znovu počtvrtý jelikož předtím mi zjistily nedomykavost svěrače jícnu,napodruhé to samý ale plus rexlux k tomu a na potřetí to samý s refluxem,mývám problémy pořád s bolestmi břicha,pálení za hrudním košem,nadýmání,občas pocit cizího tělesa v krku nebo špatné polykání a taky občas dušnost a sucho v krku, pocit na zvracení tohle všechno i jiný příznaky jsou od nedomykavosti toho svěrače a teď už mě začalo a bolí dva týdny břicho a je mi na zvracení, pořád mě palí žáha a měl jsem průjmy a teď zase spíše zácpa tak se musim objednat jelikož teď mám podezření že by se mohlo jednat o žaludeční nebo dvanácterníkový vřed,jelikož se ty problémy stupnujou a je mi na zvracení jak na lačno tak po jídle takže nevím o jalý vřed by se mohlo jednat ale taky zase žádnej mít nemusim protože už tolikráte takovou dobu bolelo břicho atd a nebo můžu mít zánět jícnu nebo žaludku,no nevim uvidim každopádně se jdu objednat v pondělí přes mobil si zavolám aby mě do pátku vzali a pak si zajdu jenom k obvodní pro doporučenku na fibro že už jsem objednaný,tak to dělam vždycky,tak to je asi všecko,tak zase ahoj

dodatek (Po, 19. 9. 2016 - 14:09)

zajímalo by mně jestli je...je pravda, do nosu to byla opravdu hadička - ale do žaludku ne.

dotaz (Po, 19. 9. 2016 - 14:09)

zajímalo by mně jestli je někde na internetu technický popis tohoto zařízení. Někdo to tady nazývá hadičkou, ale mně to připadalo , že je to dost silná hadice, překvapilo mně, že ji vůbec do mně dostali. Můj odřený krk a žaludek (problémy s jídlem další 3 týdny) také nenasvědčuje, že to byla hadička.

Iva (St, 14. 9. 2016 - 13:09)

Dnes jsem byla take na fibroskopii a nedoporucuji! Zvladla jsem trhani zubu, prelomene kosti, ale tohle. Otresny pristup, mam nekolik let problemy,ale zatim mi nic nenasli. Sestra mi dala jen injekci na uklidneni, vubec jsem ji necitila, zadny sprej,zadny sirup, pry to zvladnu. Jsem tezky astmatik ale to co se delo pak, byla hruza. Položili me na bok,zkousla jsem neco a zacali mi to zasouvat, byla to tak hrozna bolest, nemohla jsem dychat, hned jsem se nadavovala a cele vysetreni jsem jen zvracela vodu, kyselinu z zaludku a sliny. Personal byl otresny, sestra po me rvala, at se uklidnim. Trvalo to 3min a bez vysledku. Mam 5h po zakroku, silene me to boli, nemuzu polykat. Radsi bych sla znovu rodit - a to byl 18h porod!

Iva (St, 14. 9. 2016 - 13:09)

Dnes jsem byla take na fibroskopii a nedoporucuji! Zvladla jsem trhani zubu, prelomene kosti, ale tohle. Otresny pristup, mam nekolik let problemy,ale zatim mi nic nenasli. Sestra mi dala jen injekci na uklidneni, vubec jsem ji necitila, zadny sprej,zadny sirup, pry to zvladnu. Jsem tezky astmatik ale to co se delo pak, byla hruza. Položili me na bok,zkousla jsem neco a zacali mi to zasouvat, byla to tak hrozna bolest, nemohla jsem dychat, hned jsem se nadavovala a cele vysetreni jsem jen zvracela vodu, kyselinu z zaludku a sliny. Personal byl otresny, sestra po me rvala, at se uklidnim. Trvalo to 3min a bez vysledku. Mam 5h po zakroku, silene me to boli, nemuzu polykat. Radsi bych sla znovu rodit - a to byl 18h porod!

Renca (Po, 29. 8. 2016 - 09:08)

Ještě jsem zapoměla dodat,...Diky holky zejtra na to mam jit a nechci:-D desim se

chápu (Po, 1. 8. 2016 - 23:08)

Hledám nemocnice kde...Vás ale asi jde o přístup...absolvovala jsem to několikrát a není to příjemné...nicméně nikdy jsem neměla žádné oblbovací injekce ani narkózu a vždy v pohodě...Salubra( poliklinika Lípa Praha) doktorka Komárková lidský přístup bezbolestné!!! Tímto jí děkuji ato mäm potíže prakticky jen se žaludkem. Vyplatí se přijet odkudkoliv.

Tom (Po, 1. 8. 2016 - 20:08)

Hledám nemocnice kde...Doporučuji Fakultku v Hradci Královém. Není to sice celková anestezie, ale analgosedace a je to v pohodě.

Lenka (Po, 1. 8. 2016 - 18:08)

Hledám nemocnice kde dělají fibroskopii pod celkovou narkózou.
Mám žaludeční reflux a teď už týden bolesti.
Dnes návštěva na chirurgii kde mi doporučili opět fibroskopii a následný chirurgický zákrok fundoplikaci.
Na fibroskopii jsem byla již 4krát naposledy ani ne před rokem a mohu říct že je to horší a horší.
Poprvé to šlo ale naposledy to už byl vážně horor!
Dávení obrovská spousta hlenů a neuvěřitelná bolest i přes sprej a injekci na (oblbnuti)
Proto bez narkózy už opravdu ne!

Andrea (Út, 22. 10. 2013 - 16:10)

a jeste neco...nejdulezitejsi je to dychani na to se nesmi zapomenout.musite hlavne dychat pomalu a pusou jinak se hned zacnete davit jako ja.od ty doby co jsem na to sla prvne tak si nemuzu ani zubnim kartackem zajet dal do pusy ke krku...hned se davim.hlavne drzim vsem palecky aby to zvladli statecne :)

Andrea (Út, 22. 10. 2013 - 16:10)

Ja jse tam byla poprve minuly rok a to mi bylo 20 a cekala jsem ze to bude 100x horsi.prvne jsem myslela ze utecu z cekarny kdyz se pan predemnou tam zacal strasne davit ale byla jsem lepsi.nejprve jsem dostala injekci po ktere jsem byla rada ze sedim a nechutne horke striknuti do krku.tet je to tak 10 dni co jsem na to sla po druhe a nic jinyho mi nezbyde nez tam chodit kazdy rok nebot mam chronicky zanet zaludku a dvanactniku.ja se taky bojim jit na hadicia a jen se modlim az to vytahne.je to strasne neprijemny tojo ale loni jsem sla na kolonoskopii a ta hadice me v brichu dost bolela a to jsem mela oblbovak.nebojte ja jsem taky myslela ze z tama utecu strachy a dala jsem to :-)

Petra (St, 2. 10. 2013 - 14:10)

Já tam dnes byla.Hadici sem nepolkla,tak mám prijit za 2mesice.Už tam asi nepujdu.A to mi je 40let.Pred 20lety sem to dala,dnes ne :-( a nedam

Zuzka (St, 28. 8. 2013 - 08:08)

Chtěla bych všechy, co jdou...Lenko, moc děkuji za váš příspěvek. Mám jít také na vyšetření a po těch popsaných zážitcích výše jsem se docela slušně vyděsila a zvažovala, že tam nepůjdu. Ale trochu jste mě uklidnila. Dík.

Dana (Po, 25. 1. 2016 - 01:01)

Když jsem byla na fibroskopii asi před deseti lety,byla to hrůza,odmítli mi dát injekci a po stříknutí do krku jsem se začala dávit,řekla jsem nidy víc.Celé vyšetření bylo hrozné,cpali do mě hadičku násilím.. Asi před měsícem jsem se na vyšetření odhodlala kvůli různým problémům.Dnes je to ale už o něčem jiném.Po stříknutí do krku mi okamžitě znecitlivěl jazyk i dutina ústní.Dostala jsem injekci do žíly a okamžitě začalo vyšetření.Paní doktorku jsem vnímala co říká,ale vůbec nevím,kdy my hadičku dali do krku a dál do žaludku,nic jsem necítila,fakt super.A to mám dávivý syndrom.Nebojte se,ale požádejte si o injekci,automaticky se nedává.

Jitka (Pá, 22. 1. 2016 - 16:01)

Před týdnem jsem byla na fibro. . Hned tak mě něco nezdolá, ale tohle bych přirovnala ke středověkému "právu útrpnému"!
Bylo to děsné, žaludek jsem nedokázala zklidnit a vyšetření se nedokončilo. Už NIKDY !!

Jaruška (Čt, 15. 1. 2015 - 14:01)

Tak jsem 4 a půl hodiny po zákroku, zase tak hrozné to nebylo, jsem nehorázná histerka, co se týče všech vyšetření, na té fibroskopii jsem akorát vyslintala tak 2 litry :D jinak vyšetření je opravdu bezbolšetrné, akorát mě pořád škrábe a bolí v krku, ale to vyřeší tantum Verde, takže pro všechny strašpytlíky - nebojte se, budete jen říhat a slintat :) a hlavně, žádný stres, je to úplně zbytečné :)

Jaruška (St, 14. 1. 2015 - 19:01)

Zítra v 10:30 jdu na fibroskopii a potom, co jsem si tu přečetla, mám pocit, jako bych šla na porážku :(

Jan (St, 29. 5. 2013 - 22:05)

Je mi 13 let.Dnes sem byla na...Opravdu nechápu co tu všichni píšou, nesmíte panikařit to je celé. Pokud se soustředíte na dýchání, tak se to dá celé celkem přežít v pohodě, chvílemi je to nepříjemné. Já na tom byl 3x a ten poslední už byl úplně v poho.

Mirka (Po, 24. 11. 2014 - 11:11)

Ahoj mam po vyšetření...Tak dnes jdu na Fibroskopii,mám hrozný strach ,když sem byla poprvé,to bylo něco děsnýho tam se se zařekla ,že už na to nikdy nepůjdu po 2letech se mě to tak zhoršilo,že jsem šla s prosíkem at mě na to vezmou,bylo to zase děsný,a dnes po 3letech jdu zase ,ale paní doktorka mě slíbila injekci tak sem na to zvědavá,nic mě tak nerozhodí jako toto,Fuj at už to mám zasebou jdu na to ve14hodin,držte mě prosím palce.

Reklama

Přidat komentář