Reklama

Gamblerství

Abstinentka (St, 27. 7. 2016 - 16:07)

Radku
Nepisu protoze by me tvuj nazor rozhodil ci urazil. Bohuzel (pro me bohudik) v herne uz jsem nesedela pomulu 7 mesicu od te doby co jsem sem zacala prispivat.
Komentuji to jen proto, aby ti co chteji abstinovat, meli nadeji ze to lze. Nemam vyhrano, gamblerem budu cely zivot ale jsem abstinujici gambler a ti co jste touto nemoci take postizeni, verte lze to. Zarnym prikladem je treba Mirek Brno - muj velky vzor, Lemog a Tragik kteri se snazi pomoci ostatnim. Prestoze nas boj neni vubec lehky a nasledky jsou.
Seberte tedy zbytky sil a zacnete. Stale je krasne na svete a bez gamblu se da super zit!
Absinenci zdar

Tragik (St, 27. 7. 2016 - 13:07)

"já jsem ten špatnej , co razí tvrdě nehrát!!!"

Tak to je joke roku 2016!!.
No nic.

Fortuno, pokud se cheš dětem dívat do očí tak hlavně přestaň hrát a zajdi si za odborníkem na závislosti. To co prožíváš je hráčský blud a blábol.

Luboši.. jak je?

lzes radecku (St, 27. 7. 2016 - 13:07)

Kazdy si snadno vylistujevime? ;)

Radek (St, 27. 7. 2016 - 13:07)

a jsem opět zpět:-)
no , podíval jsem se na růžové forum a tam se opět plácají po zádech, hahhaha, jak jsem říkal. jepice chlastá a gamblí , luk ten teploušek začal sázet a oba se drží okolo ramen a bude to dobrý , začneme znovu!!!!jak říkám , je to zamozvaná léčba lemoga , jo a ještě další do party, abstinentka, ta už dávno nepíše, protože je taky zpět v hernách, biker tady napíše jen když zrovna nesedí v herně a hraje si na vyléčeného!
tak nový , tak to zde chodí a já jsem ten špatnej , co razí tvrdě nehrát!!!

fortuna (St, 27. 7. 2016 - 12:07)

ahoj,chvili to ctu,rozhodl jsem se zapojit.Nedluzim krome hypoteky ani korunu,ale prohral jsem za 5 let cca 1 mil Kc,auto za 300 tis

strasne to chcu zpet,ale mam velky strach abych nesel nize.Nicmene ta touha dostat zpet,aby se clovek necitil jak looser a mohl se podivat detem do oci......

Tragik (St, 27. 7. 2016 - 11:07)

Luboši.. co taky čekat. Udělal jsi dobře.
Teď tu trpělivost jak jsem říkal.

Tragik

BIKER (St, 27. 7. 2016 - 11:07)

Ahij vsem,
tak po delsi dobe opet meknul a zdravim nove bojovniky proti gamblu, jen tak dale.
Ja jsem po 2 mes. utrpel velky test...nejake vydelane penize jsem nesl na ucet , aby se zaplatily prvni platby a snad to bude stacit na novy zacate.
No, penize u sebe ,ve meste herny, byl to velky test a prislo take bazeni, proste je to ludra za nase zavislost....zvladnul jsem to,ale muaim rict, ze jsem dneska uplne rozhozenej, jeste ,ze uz jsem zpet a vsechno v cajku,
AZ

Lemog (St, 27. 7. 2016 - 05:07)

Ahoj všem: dnes 318. den bez gamblu

Diskuze abstinujících gamblerů zde:
http://gambling.my-free-forum.com/

..... (St, 27. 7. 2016 - 02:07)

Ještě aby to dopadalo, jste verbeš a odpad společnosti. Hnusti, posraní gambleři a budete si stěžovat? za to jak ničíte životy druhých by vás mělo trefit!!!!

Luboš (Út, 26. 7. 2016 - 23:07)

Hezky vecer,
moc to doma nedopadlo, ale snad me.to jeste upevni dalsi boj proti me zavislosti.

Lemog (Út, 26. 7. 2016 - 16:07)

Ahoj Luboši,

připojim se jen s drobnou poznamkou - stahni si zdarma dostupnou knihu od dr Nešpora "uz jsem prohral dost" - jsou tam rady, navody, a v neposledni rade by bylo vhodne pokud by rodice nechapali o cem gamblerstvi je , aby i oni si tuto knihu precetli - pak snaze pochopi tve pocity, jednani ...protoze co si budeme povidat - negambler jen velmi tezko muze pochopit proc gambler dela takove hlouposti a neda se to rozumne vysvetlit.

Tak hodne sily

Tragik (Út, 26. 7. 2016 - 14:07)

Ahoj Luboši,

podle toho co píšeš tak to máš slušně srovnané. Ve tvém případě přinese přiznání určitě úlevu jak ti psycholožka řekla. To že jsi hraní sám zastavil a evidentně vyhledal nějakou pomoc není zrovna málo. Na to buď na sebe hrdý. Řada z nás to dokázala až když nebylo východisko nebo vše prasklo.

Já ti nyní poradím pak kýbl trpělivosti.

Vztahy ochladnou, bude to asi těžké. Co jsi rozbil hraním budeš dlouho spravovat. Stojí to ale za to.

Je bohužel vlastností nás gamblerů, chtít vše hned a bez námahy atd. Budeš mít za týden možná pocit že by tě už neměl nikdo podezírat nebo ti vyčítat, možná se o tom nebudeš chtít s nikým bavit a tak. Takže prostě trpělivost. Abstinence za to stojí.

Ambulantní léčbu máš, psychologa taky.. tak co doporučit? Já jsem celkem propagátorem podpůrných skupin AG. Zkus je někdy navštívit a uvidíš...

nějaká opatření aby jsi se nedostal k velkým penězům atd jsou popsána tady:

http://gambling.my-free-forum.com/t8-recidiva-cim-se-branite-a-co-udelate-kdyz-to-nevyjde

Mě se.. tady tě nemá kdo co přijímat.... všichni jsme si rovni. I ty anonymní psychopati co sem občas píšou :o)

Luboš (Út, 26. 7. 2016 - 13:07)

Dobry den ,
uz asi 14 dni ctu vasi diskuzi a pokud muzu, rad bych se pridal.
Nejprve par slov o me: hodne jsem hral automaty a taky sazky na sport, celkove ani nevim kolik jsem prohral,asi neco okolo milionu. Momentalne chodim na anbulantni lecbu a dnes mam pred sebou priznani rodicum. Musim, prtz jsem v tom byl stale sam a to me podle pani psychozky vetsinou opet dastalo do sracoven(heren) zpet. Pred nastupem na lecbu jsem se malem pokusil o nejhorsi, ale dal jsem so jeste jednu nadeji a to je lecba, otevreni rodicum a taky jsem vygooglil tuhle diskuzi, tak i tohle.
Za 3 tydny co se lecim jsem hodne vyresil financne, mam sice dluhy jako blazen, ale aspon komunikace z veritelem a bankou atd. me dava nadeji ze to zvladnu. Budu rad za kazdou radu ,nebo poznamku, protoze vy chapete co clovek proziva, at hraje, nebo nehraje. Dnes mam den z velkym D, bud to rodice prijmou, nebo ne a tady taky, bud me prijmete ,nebo ne.
Pekny den

Tragik (Út, 26. 7. 2016 - 09:07)

Ahoj Davide,

jakkoli můžu být skeptický k tomu co tu Mirek presentuje ve spoustě vecí s ním souhlasím. Hlavně je potřeba něco dělat. A nehrát. Nevěřil by jsi totiž co ti to hraní dělá v hlavě. Například s pamětí, realitou atd. Já u hraní nikdy nepil a přesto jsem po nějaké době abstinence zažil něco jako "vystřízlivění" a dost jsem se divil co jsem všechno zapoměl nebo překroutil tak že jsem tomu sám věřil.

Jeslti pak půjdeš cestou jako mirek.. nebo budeš chodit na AG, nebo svoji cestou či kombinací čehokoli je na tobě. Pokud to budeš chtít můžeš žít i lepší život než před tím než jsi hrát začal.

S náboženstvím si hlavu nelam. Taky nevěřím v boha jako takového. Moje naladění v tomhle směru má asi nejblíže k budhismu. Více méně věřím že jakákoli situace nebo zkušenost není sama o sobě negativní pokud ji z toho neuděláš sám tím jak k ní přistoupíš. Víc je asi na delší povídání.

Drž se Davide.. Mirek má pravdu že píšeš uplně jinak než tehdy.

Tragik

Lemog (Út, 26. 7. 2016 - 05:07)

Ahoj všem: dnes 317. den bez gamblu

Diskuze abstinujících gamblerů zde:
http://gambling.my-free-forum.com/

David (Po, 25. 7. 2016 - 22:07)

Dík Mirku, ale asi jsem kus té cesty ušel jen kvůli tomu, že jsem se propadl ještě o dost níž. Budu na sobě makat. Dík chlapi.

Mirek Brno (Po, 25. 7. 2016 - 22:07)

Davide, je vidět, že na sobě pracuješ, tak pracuj ještě víc. Vzkaz co jsi napsal před chvílí, psal chytrej, rozumnej, přemýšlící člověk. Oproti těm vzkazům co jsi tady psal na začátku, kdy jsi byl v depce, agónii a totálně mimo. Ten duchovní rozvoj není nutný. Základ je změnit sebe a to co máš v hlavě. Nemusím církve, sekty, náboženství a podobné nesmysly, kde jde jen o moc a peníze. Duchovní rozvoje prací na sobě. Lemog čerpá sílu z napojení nahoru, jak psal kosmické/vesmírné energie, které do sebe nasává v meditaci. I dost dalších lidí co sem píší na sobě nějak pracuje. Možností je mnoho. Před časem sem tady psal, že abstinentka je už připravená na práci s podvědomím a vymazáním destrukčních programů z myšlení a Ty ještě ne. Ale už jsi ušel kus cesty.

David (Po, 25. 7. 2016 - 22:07)

I nad tím. Z čeho mám strach, nevím přesně, možná nad tím, že se nezmění nic. Já tam vidím prostě ty dluhy pořád. Vím, že je to ten začarovaný kruh, ale prostě to tak vnímám.

Pro mě je to neskutečné, co jsi tam dal, ale taky je pro mě neskutečný tvůj příjem. Ale v tomto si jsme všichni rovni, nahážeme tam co máme. V tomto máš pravdu, změnit se celý, jo. S tím honěním za penězi to mám v hlavě vlastně nějak od malička, resp. od doby kdy jsem je začal nějak vnímat. Chtěl jsem být vždycky úspěšnějsí než druzí, ale ani tak bych nebyl a ten gambl mi ukázal možnost, jakoby to šlo, i když jsem věděl, že je to nereálné, ale zabředl jsem do toho a hodně. Matně si vzpomínám na nějaké ty doktorské rady, kdy gambler musí splácet své dluhy a že v nějakém tom posledním stádiu je jeho duše zaměstnána jen vidinou hry a lidi se pokouší o sebevraždu. Zdálo se mně to tehdy docela ujeté, je to možná tak pět let, ale teď jsem přesně tam.
Jedna věc je chodit na skupiny AG a ta druhá duchovní rozvoj. Rozumím, ale nevím jak toho dosáhnout. navíc jsem absolutní bezvěrec a to mi k tomu rozvoji nepomůže.
Taky jsem si myslel, že gambl nejde vyléčit, ale jen abstinovat, ale až do té doby, než jsi sem začal psát ty, Mirku. Nevím, možná jsi vyjímka z milionu.

Mirek Brno (Po, 25. 7. 2016 - 21:07)

Davide, moc dobře ty stavy a deprese znám. Dluhy z gamblu sem měl 20 let. I když, cca od roku 2005 jsem měl čistý majetek vyšší než dluhy vždy. Ale vzhledem k tomu, do jakých částek za večer sem se dostal, byl sem schopen potopit se během pár dní nebýt zbytku sebekontroly. A také sem to tenkrát nezvládl bez pomoci a jen samoléčbou. Na to sem byl tenkrát moc těžký závislák. Dnes je pro mne neuvěřitelné, že sem dokázal za pár hodin nacpat do VLT 700k a půl milionu za večer prohrát minimálně 5x. O prohrách v jednotkách statisíců za večer se ani nebavím. Teď jsou to pro mne velké peníze. A ano, také sem mockrát stejné částky vyhrál. Ale stejně sem do kanálu nacpal asi 31 milionů. Tím, že sem se přestal honit za penězi a dal se na cestu duchovního rozvoje mi ty peníze nechybí a mělo to tak zkrátka být na mojí cestě. Ano, mohl bych jít teď hned hrát za statisíce a během pár dní sehnat na hru několik milionů Korun. Ale musel bych být padlej na hlavu kdybych cpal byť jedinou Korunu do kanálu.
Uvědom si, Davide, že gambl jde porazit a totálně vymazat z hlavy, ale musíš se změnit celý. Pracovat na své vůli, schopnostech a vlastnostech. Pak nebudeš mít žádná bažení ani nezvladatelná nutkání do hry. Nebudeš jen robot a tělo bez duše, co se musí dostat k penězům za každou cenu, aby je hodil do hazardního egregoru. Vím že je to těžké a kdyby jsi teď měl peníze, těžko odoláváš. Tak jako spousta gamblerů, která žije celý měsíc pod své možnosti a jak se dočkají výplaty tak gamblí.
Ale věř, že ty kecy o tom, že gamblerem je člověk do smrti, byť abstinujícím jsou jen planými řečmi doktorů západní medicíny. Gambl je nemoc a dá se zcela vyléčit. Vymažeš to z podvědomí, vymažeš s hlavy ty destrukční programy a gambl už nikdy nebude dál Tvým pánem.

Tragik (Po, 25. 7. 2016 - 21:07)

I nad tím to rozseknout a začít něco fakt dělat?
Nebo to radši ještě ne?

Z čeho máš největší strach? Že se všechno změní nebo že se naopak nezmění nic?

Reklama

Přidat komentář