Reklama

Hlasivky - zpev

Klára (Út, 23. 10. 2007 - 11:10)

věř mi.. je to blbost, já pracuju na foniatrii a umím si představit, jak ty hlasivky trpí

Honza (Ne, 21. 10. 2007 - 10:10)

Není to žádná blbost. Já to provozuju pokaždé, když jsem nastydlý a mám silnější hlas s větším rozsahem než jsem míval dřív.

Klára (So, 20. 10. 2007 - 23:10)

Promiň Honzo, ale jako hlasový profesionál musím konstatovat, že je to neuvěřitelná blbost... sice to pomůže, ale na jak dlouho??? Za chvíli se na hlasivkách budou krásně vyjímat hlasové uzlíky... gratuluju, pokud to provozuješ.

Honza (Pá, 19. 10. 2007 - 23:10)

Ahoj, na tohle pomáhá pořádně si zařvat. Zní to paradoxně, ale je to tak. Z plných plic se snaž několik minut křičet - lépe vysokým hlasem - proud vzduchu aktivuje hlasivky a chrapot se značně zmírní. Nejlépe někde v přírodě, doma to jde třeba do polštáře, když nechceš, aby tě sousedi slyšeli. Mám to vyzkoušené, funguje to!

Helena (Pá, 19. 10. 2007 - 20:10)

Hledám informace ne jak zpívat, ale hlavně aspoň mluvit! Při nachlazení se mi často stane, že trochu ztrácím hlas, ale tentokrát už to trvá týden a přestává mně to bavit. Navíc mluvit potřebuji - jednak musím práci komunikovat s klienty a jednak taky přecvičuji v tělocvičně pár hodin týdně a jako pantomima nic moc. Dostala jsem od doktorky AESCIN, piju vincentku, cucám PANTHENOL a vincentkové pastilky, piju svařený mlíko a hlas nikde - jenom střídavě sípám a chrčím. Zpěváci poraďte: e-mail: vysusilova"volny.cz

Monja (Čt, 11. 10. 2007 - 18:10)

Zdravim Te, Honzo,
Mas-li jeste zajem pracovat s hlasem, pak doporucuji hlasoveho pedagoga.
Jednim z nich jsem i ja, ucim zpev a delam zazitkove seminare zamerene prave na praci s hlasem a prirozeny dech.
Kontakt na me v pripade zajmu je: hlasdokoran"seznam.cz nebo 732 405 282.
Hlas je uzasny nastroj, zaslouzi si znit :o)
Zdravi Monika

Monja (Čt, 11. 10. 2007 - 18:10)

Zdravim Te, Ferdo,
to se asi nedozvis takhle z netu.
Mas-li vsak zajem s hlasem pracovat, pak doporucuji hlasoveho pedagoga.
Jednim z nich jsem i ja, ucim zpev a delam zazitkove seminare zamerene prave na praci s hlasem a prirozeny dech.
Kontakt na me v pripade zajmu je: hlasdokoran"seznam.cz nebo 732 405 282.
Hlas je uzasny nastroj, zaslouzi si znit :o)
Zdravi Monika

Monja (Čt, 11. 10. 2007 - 17:10)

Zdravim, tak si tu procitam vase prizpevky a celkem me vase problemtika zaujala. Sama jsem pred par lety mela podobny problem, neuzpivala jsem vic nez 20min, byla jsem porad nemocna a ochraptela. Hlavne pak behem studia na Konzervatori, kde jsem studovala zpev. Ted uz nejakou dobu sama zpev ucim a venuju se jeho problematice velmi intenzivne. Sama zpivam i ucim taky alikvotni zpev - ten mi velice pomohl, co se tyce uchopeni vlastniho hlasu. Vedu i zazitkove seminare prave o praci s hlasem.
Pokud budete mit nekdo zajem, mam jeste par volnych hodin na solo zpev - ucim kazdou ST odpol. na Palmovce. Tak se mi ozvete bud na hlasdokoran"seznam.cz nebo 732 405 282.
Velmi casto jde o spatne fyziologicke navyky, nespravne dychani apod. Da se na tom ale urcite pracovat.
Tesim se, Monika

Pepa (St, 3. 10. 2007 - 10:10)

Ahoj mám stejný problém, můj hlas je taky neznělý, úplně to znám stačí aby někdo mluvil a už mě nejde slyšet a discotáka nebo na kapelách no to vůbec, úplně se v tém problému vidím. prosím napiš mi na mail JosefSoukup0016"seznam.cz a můžeme zkusit najít příčiny určitě to něčím bude, zatím ahoj

marek (Čt, 27. 9. 2007 - 15:09)

hm diky ale nic jsem na tech strankach nenasel :((( asi se s tim budu muset poprat sam,ale opravdu si pripadam trapne kdyz ve tride neco rikam kamaradce a hovno mi rozumi..potom me odpalkuje ze mi je hovno rozumet

misha (St, 19. 9. 2007 - 21:09)

m.m.budzes"seznam.cz

misha (St, 19. 9. 2007 - 21:09)

Pro:Martu
odepis mi prosim na e-mail.děkuji.a moc prosim.je to pro mě důležité.

misha (St, 19. 9. 2007 - 21:09)

Pro:Martu
Mám na tebe dotaz.jak ti to probíhalo?ty jsi chraptěla při te chřipce a zůstalo ti to?protže já mam stejný problém.

Anna (Út, 11. 9. 2007 - 04:09)

www.zpevy.cz - brno,www.zpev.net - praha,sweb.cz/tcizner/ - praha

marek (Po, 10. 9. 2007 - 17:09)

:) ok a kde na ty doktory mam prijit? nake int.adresy? diskuze? pls poradte :-)

Anna (Út, 4. 9. 2007 - 14:09)

Bez základních znalostí bys určitě neměl hlas cvičit sám, ale existuje spousta hlasových pedagogů, kteří ti s tímhle problémem mohou pomoci.

marek (Út, 4. 9. 2007 - 12:09)

no co uz,ja mam takovy problem : kdyz mluvim dele tak se mu muj hlas naprosto zmeni...nejde mi rozumet v hlucnejsim prostredi(ne hlucnem,to myslim treba jako mluveni ostatnich lidi atd). Muj hlas je takovy zastreny...rvat nemuzu..nejde to..pritom me je 19 let a proto nechodim ven a na nejake akce kde by byl hluk..nejvic mi je lito ze takove akce ma rada pritelkyne... PROSIM poradte jak ten hlas cvicit nebo co jist atd prosim!

Alena Dobrovoln (So, 25. 8. 2007 - 19:08)

tak ten podzimní seminář bude 14. října. Více informací na cvt.czweb.org. Hezký den.

Alena Dobrovoln (Po, 30. 7. 2007 - 16:07)

první seminář CVT v Čechách, samozřejmě... omlouvám se za nepřesnost.

Alena Dobrovoln (Po, 30. 7. 2007 - 16:07)

Dobrý den, technika Cathrine Sadolin je opravdu vynikající a mohu ji jen doporučit, ale pozor... v Čechách zatím není žádný člověk, který by měl autorizaci k vyučování této techniky. To znamená, že ačkoli někdo může Cathrininu techniku při výuce používat a mohou to být dobří učitelé,samotná škola Complete Vocal Institute a paní Sadolin neručí za kvalitu takové výuky. Vím to, protože jsem pořádala první seminář Complete Vocal Technique přímo s paní Sadolinovou. Oficiální stránky Cathrine Sadolin a Complete Vocal Institute najdete na www.sadolin.net, momentálně se pracuje na české verzi webu. Další úvodní seminář téhle techniky se plánuje do Prahy někdy na podzim...termín ještě nevíme, ale na výše uvedeném webu se datum včas objeví.

Reklama

Přidat komentář