Reklama

(Ne)hojení odřenin, ran

Návštěvník (Po, 26. 10. 2020 - 04:10)

Na vině může být cukrovka. Nech se vysetrit. Staci krev.'

Lucie (Út, 7. 4. 2020 - 19:04)

Já si hydrogel Prontosan objendávám přes internetové lékárny. Koupíte ho ale i osobně v kamenné lékárně. Na internetu se cena pohybuje okolo 280 korun za balení.

Markééta (Ne, 5. 4. 2020 - 08:04)

Můžu se tedy zeptat, o jaký ten hydrogel se přesně jedná? A kde bych ho mohla případně koupit?

Lucie (Pá, 3. 4. 2020 - 11:04)

Pořád mám v lékárničce hydrogel, který je vhodný na menší i větší odřeniny, a také popáleniny. mám vyzkoušené, že se to pak hojí rychleji, a hlavně to ránu udržuje ve vlhku a ochraně proti infekci.

Markééta (St, 1. 4. 2020 - 18:04)

Zase se blíží léto, takže moje děti budou hodně času trávit na zahradě. Chtěla bych se zeptat, co máte doma v lékárničce připravené na odřeniny? poradíte mi prosím, co pomáhá k lepšímu a rychlejšímu zahojení?

LussyB (Út, 24. 9. 2019 - 08:09)

Vím, že se opakuji na tohle je nejlepší kozí kolostrum. My doma používáme od Betuly, máme sním opravdu nejlepší zkušenosti jak co se týče hojení ran po operaci tak zvýšení imunity u dcerky, která byla věčně nemocná.

H (Út, 19. 4. 2016 - 22:04)

Na hojení ran, boláků a všeho možného je nejlepší Betadine. Prodává se tekutá a také ve formě masti. Používá se po operacích-i během nich, lije se i do otevřených ran, v nemocnicích to je dnes nejpoužívanější věc. Sama jsem si tím vyléčila kde co. Dávám to i psovi, pokud je potřeba. Dokonce se prodávají pro ženy i čípky Betadine. A vůbec nepálí, neštípe..Neznám nic lepšího na rychlé hojení.

Narko (Út, 19. 4. 2016 - 09:04)

Díky moc, už jsem koupil Ten Ha gel ;-) Tak uvidíme.

Darek (St, 6. 4. 2016 - 09:04)

Hemagel je o dost dražší.Rosen HA gel stojí 120 Kč(16ml).

Narko (Po, 4. 4. 2016 - 09:04)

Darku kolik stojí, co hemagel?Nevím co koupit..

Darek (St, 23. 3. 2016 - 08:03)

Na hojení zkuste třeba Ha gel..od rosenpharmy ;) Je levnej a fakt dobrej. Hojení značně urychluje.

Eva (Út, 10. 12. 2013 - 21:12)

Špatné a pomalé hojení...Podle posledních výzkumů je SELEN účinnější než antibiotika. Tady je tip: http://shop.peknyzivot.cz/Doplnky-stravy/Imunitni-system/SELEN-PLUS-Kapsle-s-brusinkovym-extraktem-pro-ochranu-bunek.htmlhttp://brnensky.denik.cz/zpravy_region/lepsi-nez-penicilin-brnensti-vedci-prisli-s-revolucnim-objevem-20131205.html

janika (So, 7. 12. 2013 - 23:12)

Špatné a pomalé hojení může být způsobeno nedostatkem vitamínů, hlavně vit. C a pozor na zvýšený cukr v krvi. Výborný je gel ze 17ti druhů bylinek, hojení podstatně urychluje, dezinfikuje, odvádí bolest a když se jizva zatáhne - promazávat balzámem s vepř. sádlem, aby znovu nepraskala. www.zdravicko-harmonie.cz

Návštěvník (Po, 28. 5. 2007 - 21:05)

Nebo se prodava v lekarne cibulova mast, ale na oblicej pod nos bych ji asi nedavala. Je ucinna, ale smrdi :(

Iva (Po, 28. 5. 2007 - 21:05)

Ivo kup v lékárně vitamín E v obolkách,vždycky jednu napíchni jehlou-ve vnitř je olejíček-tím potírej ranku-já jsem si takto "léčila" všechny vyříznuté pihy na obličeji.Není vůbec poznat,kde byly...žádné jizvy.Tak ať se to dcerce brzy zahojí.Rozhodně nevysušuj,je to v namáhaném místě a mohlo by jí to praskat-musí to být pořád vláčné-třeba od toho olejíčku.'

IvanaH. (Po, 28. 5. 2007 - 20:05)

Dcerka si osklive sedrela pri padu kuzi pod nosem-az ke rtu.Zasypala jsem antib.,zlutym"praskem,ktery pouzivaly na rany nase maminky.Strup se ji namahanim pri pohybu pusy behem dvou dnu zpola odchlypl.Nevim zda vysusovat,ci mazat,ci bylinkove odvary,aby ji nezustala jizva.Dekuji za rady.IvanaHrda"seznam.cz

Návštěvník (Po, 30. 4. 2007 - 21:04)

Zkuste potírat medem.'

aloe"aloe-gel.c (Po, 30. 4. 2007 - 19:04)

Rakytník řešetlakový je velmi vhodný i jako plod, protože tolik vitaminu c nikde nenajdete.Olej hojí sliznice velmi účinně a je dobré jej používat vnitřně na infekční nemoci, třeba i při MRSA. Podporuje imunitní systém a jsou s tím dobré zkušenosti jej používat měsíc před operaci společně se včelím pylem. Léčení velmi urychluje konzumace jarního salátu, kde je hodně medvědího česneku, pampelišky, petrřžele , mrkve, cibule a také trochu kopřiv a kostivalu. Můžeme přidat i rozrazil a lichořeřičnici.Ale kdo to nezná, tak jen některé produkty přidáme, jako je pampeliška společně s jarním hlavkovým salátem.Ale kupte jej raději u zahradníka než v Tescu....a když k té živé stravě z jarních salátů přidáte ještě aloe vera gel, tak nepotřebujete navštívit ani imunologa nebo dietologa.Pamatujte na to, že 50 % zdraví máme ve svých rukou nebo lépe řečeno ve svém myšlení.Honza'

aloe"aloe-gel.c (Po, 30. 4. 2007 - 19:04)

Naše babičky na odřeniny používaly jitrocel, kostival a také měly v květinači Aloe Vera rostlinu. Často měly i mast udělanou z kostivalu, heřmánku, propolisu a aloe vera. Aby to ale léčilo, tak toho aloe vera tam musí být alespoň 70 % objemového množství. Ve starých lékarnách to ještě dobří lékarníci uměli namíchat. Propolis a aloe vera je přírodní antibiotikum. tento krém je velmi dobrý na dolaďování léčení, když jsou jízvy. V začátku léčení stačí gel z aloe vera, který bud někdo má v květinači ale alespoň pětiletou vzrostlou rostlinu, anebo jej koupíme pod označením Aloe Vera Gelly.Je to v balení 118 ml. Obsahuje 85% objemového množství aloe a dovede zabíjet mnohé bakterie. Cena této aloe je na celém světě minimálně 3 koruny za mililitr. V Poradně Aloe Vera a zdravého životního stylu poskytujeme i vzorky, je nutno poslat SASE, adresa je na www.aloe-gel.czTen rakytníkový olej je opravdu balzamem a ve spojení s krémem Aloe Vera Gelly nebo Propolisovým se stávají mocnými zbraněmi při ochraně epitelu.Zdraví všechny strejda Honza'

příroda (Po, 30. 4. 2007 - 17:04)

Na hojení jizev a odřenin je dobrý rakytníkový olej,těžko se zhání,snad ti ho obědnají v lékárně.(je dobrý i na potírání ekzémů)'

Reklama

Přidat komentář