Reklama

Kněz a žena ...

alena (St, 21. 10. 2009 - 11:10)

tak to je síla do pekla se zvrhlíkem!snad nejsou všichni takoví i když člověk neví znám také mladého faráře katolíka a to tada nevím jak situaci na téma ženy sex řeší docela by mě to zajímalo že by byl opravdu tak oddán víře se mi nechce věřit vždyt je mladý a zdravý chlap no fakt nevím

Vousáč (St, 21. 10. 2009 - 10:10)

nevím jak to řeší faráři bez...Toť slovo do pranice! A teďka babo raď! Platí požehnání od kněze zvrhlíka, nebo je degradované do podzemí pekelného?!

PETEA (St, 21. 10. 2009 - 10:10)

nevím jak to řeší faráři bez ženy musí to být hrozné celý život ale asi si pomáhaj sami jinak čert ví!myslím že by to měli zrušit a aby se mohli ženit a mít děti jsme přeci vmoderním světě.mám zkušenost s jedním farářem od nás z farnosti před20lety mně oddával po té mi křtil mé2 děti a po té za 3 roky se ukázalo že je gay a že na faře zneužívá děti chlapce dostal basu na tvrdo a tak jsem v rozpacích zda mi jeho požehnání platí když je takový zvrhlík?kázal lidem víru štěstí lásku a sám ji zneužíval...!co si otom myslíte?

Vousáč (St, 21. 10. 2009 - 09:10)

Chi chi, však to tvrdil i Rumcajs, že jde o praktickou záležitost, když si v nich pěstoval roj včel :-)

Adolfina (Út, 20. 10. 2009 - 21:10)

Také jsem si tento článek přečetla. Je opravdu poučný. Náš pan farář vousy nenosí. Každému vousy nesluší nebo nevyhovují.

. (Út, 20. 10. 2009 - 20:10)

Na webových stránkách...Jste fešák.

Josef (Út, 20. 10. 2009 - 20:10)

Na webových stránkách farnosti je mé foto. Vousy jsou velmi praktické.

olina (Út, 20. 10. 2009 - 19:10)

Kdyby zaujal další výzkum o...Přečetla jsem si.
Velice poučné.
Pokud jste ten P. Josef s fousama,tak u nás náš P.má také fousy.
Vím,že dříve kněží mít vousy nesměly.
Pěkný večer.

Josef (Út, 20. 10. 2009 - 16:10)

Kdyby zaujal další výzkum o životě současných kněží.
http://www.farnost-most.cz/jdou-bez-umdleni-knezi-v-dnesni-kulture-vysledky-studie-priester-2000

Adolfina (Po, 19. 10. 2009 - 20:10)

Souhlasím, že si člověk s rozumným člověkem dobře popovídá. Ať už je to kněz nebo učitel. Jsou to prostě vzdělaní lidé.

Máš pravdu. (Po, 19. 10. 2009 - 18:10)

Tak se mi zdá, že z diskuze...I tobě pěkné dny.
S rozumným člověkem se vždy dobře komunikuje.

Kamila (Po, 19. 10. 2009 - 14:10)

Tak se mi zdá, že z diskuze se vyvinula pěkná one-man-show, zajímavý posun. A zřejmě přínosný jak pro přítomné dámy, tak i přítomného pána. Hezké pondělí všem!

Liba (So, 17. 10. 2009 - 21:10)

Skvělá kondice je silné...Děkuji za odpověď.Přeji vám hodně zdraví.

Josef (So, 17. 10. 2009 - 21:10)

Skvělá kondice je silné slovo. Volím klidnější tempo, abychom uběhali a klidnější soupeře.
K platům kněží existují dostupné a veřejné tabulky.
http://www.farnost-most.cz/node/41

Liba (So, 17. 10. 2009 - 21:10)

To musíte mít skvělou kondici na squash.
A mohu se zeptat,jsou kněží za svou práci placeni?
--Částku říkat nemusíte.--

Josef (So, 17. 10. 2009 - 20:10)

Milá Libo,
pro člověka, který vidí faráře jen v kostele by to tak mohlo vypadat. Ale úkolů je hodně, záleží na tom, jestli farář působí na Moravě nebo v Čechách.
Na Moravě je hodně křtů, svateb atd a s tím jsou spojeny přípravy. Učí se dost hodin náboženství. A má také hmotnou zodpovědnost za majetek farnosti. To bývá někdy hodně těžký úkol kněží v Čechách zvl. tam, kde je málo lidí v kostele.
A měl by také studovat, pracovat na sobě. Je to podobné jako se sportovci nebo umělci, konzultanty atd. Je vidět často až poslední fázi a ta bez přípravy by moc slavně nedopadla.
Farář má samozřejmě pracovní týden, který je vymezen 40 hodinami a pak má čas na relaxaci atd. Asi se to nedá určit jako třeba lékař nebo psycholog. A musí být nějak připraven posloužit i když má třeba volno.
Hodně důležité je také správným způsobem odpočívat a hlídat si čas na odpočinek. Já třeba rád zajdu na squash.

děkuji za odpov (So, 17. 10. 2009 - 18:10)

Pane faráři,kolik za 1 den musíte odsložit mší?
Jsou přece kromě pondělí celý týden.
A co pak děláte o volném čase?

Josef (Pá, 16. 10. 2009 - 17:10)

A nebo jednodušší adresa diplomky. V rubrice rok kněží by se ještě něco zajímavého našlo.http://www.farnost-most.cz/prispevek-ke-zkoumani-socialnich-a-komunikacnich-dovednosti

Josef (Pá, 16. 10. 2009 - 11:10)

www.farnost-most.cz

Josef (Pá, 16. 10. 2009 - 11:10)

Adresa diplomky je dlouhatánská, ale je tam pěkný výběr diplomek, inspirace pro ledacos. Spojení teologie se životem.
Autorem je Votoupal Miloš.
http://stag-web.jcu.cz/apps/stag/prohlizeni/pg$_prohlizeni.ab_dp_student_vystup?xos_cislo=*&xfak=FTE&xkat=&xprace=*&xobhajeno=A&xjmeno=*&xprijmeni=*&xzadane_tema=&xhl_tema=*&xnazev_angl=*&xvedl_tema=*&xsoub_tema=*&xkey_word=*&xdat_obh_od=&xdat_obh_do=&xvedouci=*&xrok=*&ft_submit=Vyhledej

Reklama

Přidat komentář