Reklama

Obřízka

Ivana (Pá, 7. 4. 2017 - 02:04)

Mám dotaz a prosila bych, jestli by mi ho někdo vysvětlil. Když jsem začala chodit s mým přítelem, myslela jsem, že je obřezaný. V erekci měl celý žalud obnažený, k klidu vyčnívalo asi tři čtvrtě žaludu. Když si předkožku natáhl na žalud, vždycky se vrátila zpátky. V poslední době ale má i v klidu obnažený celý žalud. On říká, že žádnou obřízku nemá, že jako kluk měl celý žalud zakrytý předkožkou. Začalo se mu to prý samo pomalu měnit někdy ve 12 letech, když šel na střední školu, už prý měl trvale půlku žaludu venku. Říká, že neví čím to je, s nikým se o tom nebavil. Na střední škole prý už ale nebyl s trvale obnaženým žaludem sám, moc tomu ale něvěřím. Měla jsem dojem, jestli si předkožku z nějakého důvodu sám nestahuje, ale asi ne. Protože ví, že mě se líbí penis v klidu s žaludem zakrytým, vždycky když je přede mnou nahý tak si předkožku natáhne na žalud, za chvíli ale má zase celý žalud venku i když se penisu nedotkne. Mně je to celé divné, myslela jsem, že kdo nemá obřízku, má v klidu celý žalud zakrytý předkožkou. Je můj přítel v pořádku, není to nějaká porucha? Neměl by jít s tím k doktoru? Kdyby to bylo takhle normální, k čemu by potom ta předkožka byla, když je pořád za žaludem? Odpoví mi někdo?

ještě noticka . (So, 7. 7. 2018 - 07:07)

Někteří muži, kteří byli poškozeni obřízkou, si na svůj stav nejen nestěžují, ale ještě si jej pochvalují a doporučují devastaci předkožky penisu i ostatním mužům. Zpravidla se jedná Re: o muže, kteří se tímto způsobem vyrovnávají s psychickými potížemi, k nimž u nich v důsledku obřízky došlo, a které tito muži „řeší“ formou racionalizace, tedy snahou o rozumové zdůvodnění „nutnosti“ či „výhod“ poškození, jemuž byli vystaveni. Než aby si připustili, že byli (často proti své vůli) poškozeni, raději sami sebe i druhé lidi přesvědčují o tom, že vlastně poškozeni nebyli.

Zajímavá úvaha platná asi "i tak obecně", nejen "co se týká 'kožky' ".. Docela bych tomu věřil..

Tony (So, 7. 7. 2018 - 04:07)

Kopčím:

k. Z neterapeutických chlapeckých obřízek plynou praktickým lékařům, kteří je provádějí, značné finanční zisky. Dr. Neil Pollock [19] z Vancouveru tvrdí, že provedl přes 30 000 obřízek, což mu vyneslo 13 miliónů kanadských dolarů.

http://outsidermedia.cz/nucene-rezani-do-genitalii-v-severni-americe-feministicka-teorie-a-uvahy-o-osetrovatelstvi/

Tony (So, 7. 7. 2018 - 02:07)

Proč si někteří muži obřízku „pochvalují“?

Někteří obřezaní muži proklamují spokojenost s tím, že nemají předkožku. Mnohdy se jedná o muže, kteří byli obřezáni již v raném dětství (tj. před zahájením regulérních sexuálních aktivit), a tudíž mohou jen stěží posoudit, o co byli připraveni.

Jindy vyjadřují spokojenost muži, kteří byli obřezaní sice v dospělosti, avšak z důvodů různých zdravotních komplikací či přímo patologií (např. opakované záněty apod.). Pro tyto muže byla předkožka před jejím odřezáním zdrojem různých obtíží, takže je pochopitelné, že operace jim přinesla jakousi úlevu. Nicméně subjektivní zkušenost několika jedinců lze stěží zobecňovat.

Navíc je třeba si uvědomit, že značnou úlohu při pozitivním hodnocení obřízky může sehrávat autostylizace výpovědí obřezaných mužů, neboť ne všichni dospělí muži jsou schopni a hlavně ochotni sdělovat svému okolí své skutečné pocity.

Někteří muži, kteří byli poškozeni obřízkou, si na svůj stav nejen nestěžují, ale ještě si jej pochvalují a doporučují devastaci předkožky penisu i ostatním mužům. Zpravidla se jedná o muže, kteří se tímto způsobem vyrovnávají s psychickými potížemi, k nimž u nich v důsledku obřízky došlo, a které tito muži „řeší“ formou racionalizace, tedy snahou o rozumové zdůvodnění „nutnosti“ či „výhod“ poškození, jemuž byli vystaveni. Než aby si připustili, že byli (často proti své vůli) poškozeni, raději sami sebe i druhé lidi přesvědčují o tom, že vlastně poškozeni nebyli.

Více zde: https://www.predkozkapenisu.cz/obrizka-poskozovani-penisu/

Tony (Pá, 6. 7. 2018 - 19:07)

jistě, třeba je extrémní...To co tu píšu, mám od profesorů Stehra, van Howa, Goldmana a jiných. Jim jděte vyčíst, že medicině vůbec nerozumí.

ne (Pá, 6. 7. 2018 - 18:07)

pane, diskuze patří Vám,...nepíšu sem. jen tvoje názory jsou stejně extremní jako Tonyho jenže z druhého konce

ano (Pá, 6. 7. 2018 - 18:07)

žvaníš víc než tony a to...pane, diskuze patří Vám, takže dlouze psát tady smíte jen Vy. Vy přece tady měníte nick, jak se Vám hodí. Hezký den.

PS. Já psal dnes víckrát prostě díky delšímu volnu, jinak čas tu psát tolik nemám. Asi opačný případ, někdo má taky volno, ale není v práci, takže dnes výjimečně nepíše celý den. Já třeba chodím do práce pracovat a soukromě na internet se tam vůbec nedívám.

7777777777 (Čt, 6. 4. 2017 - 08:04)

Sry-to neni o jménu diskuzích a já se snažím jinde a jinak samozřejmě se jmenem- takže asi tak.

Tony (Čt, 6. 4. 2017 - 01:04)

Já nejsem gin ani tóny a...Vojto, takže i jméno sis vymazal?

Kdežto já do toho jdu na ostro.

7777777777 (Čt, 6. 4. 2017 - 01:04)

Já nejsem gin ani tóny a mam i jiné názory než on, protože já si myslím, že je to řešitelné i jinak, než v diskuzích. Jak jsem psal- v cr se to týká obou pohlaví a jsme jako národ stejný prasata jako muslimove.

7777777777 (Čt, 6. 4. 2017 - 01:04)

Radikální obrizka zdravého dítěte není lékařský zákrok.

7777777777 (Čt, 6. 4. 2017 - 01:04)

Ale ono to není jenom o jednom pohlaví, nasel jsem jednu rodinku a ty to udělali i holce a rozhodně to nejsou muslimove. Holt etika lékařů a vše lege Artis....

7777777777 (Čt, 6. 4. 2017 - 01:04)

....A je otázka kolik...Jj lege Artis za cenu stravenek

§§§§§ (Pá, 6. 7. 2018 - 16:07)

chápu i tu paní, co dala...žvaníš víc než tony a to už je co říct

Ano (Pá, 6. 7. 2018 - 16:07)

dosti jsem se rozepsal, dnes je volno, když jsem v práci, tak to nestíhám a mám i jiné koníčky. Podotýkám, že mé předchozí příspěvky platí obecně, jestli je někdo přiřadí ke své osobě, tak je to shoda okolností. Tak podobně to píší i autoři knih, tak jen dodávám závěrem.

Ano (Pá, 6. 7. 2018 - 16:07)

chápu i tu paní, co dala obřezat syna, aby neonanoval, jak tu sám psal. I já jsem se s tím setkal, běžné to není, ale pár žen se k tomu odhodlá. Tady si myslím, že to je věc té matky a nikdo cizí nemá co do takových věcí mluvit. Nakonec obřízku provádí lékař, on teda ví, je-li tu zdravotní důvod, nebo důvod jiný. Takže lékař ručí za to, že tu nepůjde o zneužití. Lékař je totiž povinnech jakékoli týrání nebo násilí na dětech hlásit, to se občas děje, hlásí se policii, pak to přebírají sociální pracovnice. Tohle pán asi neví, protože děti nemá. Ale do výchovy cizích chlapců by mluvit chtěl. Proč si teda nepořídil ženu, neměl děti. Takový Paroubek to zvládl klidně po padesátce. Pán má slušný plat, tak by nějakou sehnal, asi by si nemohl tolik vybírat, ale stále lepší než jak se říká dávat samohonku.

Ano, (Pá, 6. 7. 2018 - 15:07)

proti tomu o obřízce psát jde. Když ji u někoho chce partnerka, tak to smysl má. Má to i smysl z hlediska prevence rakoviny, jak penisu, tak ještě víc ženských orgánů. Chápu, že někdo to nemusí řešit, s ženskými orgány jeho úd do styku nepřichází. Jsou jiní, kteří mají vztah, tak proč jim pán zasírá diskuzi svým jedem?

Jeden známý před svatbou, druhou, šel na obřízku. Tajil to, ale jednou jsem si všiml při převlékání z plavek. Tady se lze bavit, jestli ženě vyhovět nebo ne. Je to o vztahu mezi lidmi, tomu ten pán nerozumí.

Ano (Pá, 6. 7. 2018 - 15:07)

vůbec ten pán je zcela mimo. On si myslí, že kvalita sexu je na délce předkožky. Vůbec nechápe, že kvalita partnerského sexu je hlavně o kvalitě vztahu mezi lidmi. Pak je nepodstatná nějaká předkožka, pokud vzadu neškrtí a sex neznemožní. Nemluvím o sexu s prostitukou, kde je vztah nulový, ani o ukájení se na nafukovací panně nebo o masturbaci, kde skutečně předkožka takový "sex" dosti zlepší, pokud není úzká.

Vůbec je divné řešit kvalitu sexuálního života druhých lidí, zejména nedospělých chlapců, když dotyčný, jak tu vícekrát psal, žádný vztah dávno nemá a mít nebude. On říká, že to nejde, jen vycházím z toho, co sám psal.

Steve (St, 5. 4. 2017 - 23:04)

Tony ... nech už toho, je to o ničem.

Tony (St, 5. 4. 2017 - 23:04)

....A je otázka kolik...Nebudu se obtěžovat přihlašováním a nějaký a co tu čmárá acuculofilní hóša, jako ty, který má drzejší čelo než poplužní dvůr mne opravdu netankuje.

Reklama

Přidat komentář