Reklama

Nejnovější

 • Zelená káva a její účinky

  23. Črv 24
  Zelená káva je doplněk stravy, který se získává z nepražených kávových zrn. Na rozdíl od obvyklých pražených kávových zrn si tato nepražená zrna zachovávají svou přirozenou zelenou barvu a obsahují vyšší množství kyseliny chlorogenové. Tato látka je silný antioxidant, který je spojován s několika potenciálními zdravotními přínosy.
 • Osud - je nevyhnutelný?

  23. Črv 24
  Jak dalece vládne osud slepě a jak dalece prozíravě? Jak dalece má to či ono smysl a jak dalece to nemá? Jak to s tím osudem vlastně je? Co je příčinou nešťastné náhody? Je možné, že se některé věci stávají bezdůvodně?
 • Vdechnutí jídla aneb když jídlo zaskočí

  22. Črv 24
  Vdechnutí jídla u dospělého je nebezpečná situace, která může vést k vážným zdravotním komplikacím nebo dokonce k úmrtí, pokud není rychle a správně řešena. Tento článek se zaměřuje na příčiny, příznaky a správné kroky první pomoci při vdechnutí jídla.
 • Svrab - Jak na přírodní pomoc při svrabu?

  21. Črv 24
  Svrab, známý také jako svrabový zánět kůže, je parazitární infekce způsobená mikroskopickým roztočem zvaným Sarcoptes scabiei - zákožka svrabová. Projevuje se růžovými či bílými cestičkami v kůži a silným svěděním. Léčba svrabu obvykle vyžaduje léky na předpis, ale existují i některé přírodní prostředky, které mohou pomoci zmírnit příznaky a podpořit léčbu.
 • Obstrukce chámovodu - možná příčina neplodnosti mužů

  20. Črv 24
  Obstrukce chámovodu (též vas deferens, lidově nazývaná jako ucpaný chámovod) je medicínský stav, kdy dojde k zablokování kanálků, které přenášejí sperma ze semenných váčků k močové trubici. Tento stav může vést k problémům s plodností a vyžaduje lékařskou intervenci. Poďmě se podívat na přříčiny tohoto stavu.
 • Dermatoložka radí: Jak na strie?

  18. Črv 24
  Strie - pajizévky vznikají popraskáním elastických vláken v kůži. Vznikají často po rychlém objemovém přírůstku, např. v těhotenství či při obezitě. Strie mohou trápit ženy i muže. Výjimkou ale nejsou ani u dětí, které vyrostly příliš rychle
 • Recepty pro zdravou štítnou žlázu

  18. Črv 24
  Udržování zdravé štítné žlázy je klíčové pro celkové zdraví a pohodu. Štítná žláza hraje významnou roli v regulaci metabolismu, energie a hormonální rovnováhy v těle. Strava bohatá na klíčové živiny, jako jsou jód, selen, zinek, železo, vitaminy A, D a B12, a omega-3 mastné kyseliny, může podpořit její optimální funkci. Připravili jsme pro vás několik receptů, které jsou nejen chutné, ale také bohaté na živiny podporující zdraví štítné žlázy. Pojďme se tedy pustit do vaření!
Reklama