Reklama

akne

Helena (Po, 22. 3. 2004 - 18:03)

Promiň, ale trochu to přeháníš, doktroři mají svá schémata, která jsou podložena určitými zkušenostmi. I v odborných kruzích se stále spekuluje, co je a co není vhodnou léčbou pro akné, není to tak jednoznačné. Ačkoliv antibiotika v tabletách na akné moc neuznávám, lokální formy, pokud se nezneužívají, tak určitý efekt mají (vlastní zkušenost). Musí se ale používat s rozumem a jen jako kúra, která se zas pak přeruší. Alkohol také není tak černobílý, jak se snažíš naznačit. Je fakt, že vysušuje a měl by být doprovázen hydratačním krémem, ale nečistoty rozpouští skvěle a řada účinných látek se prostě ve vodě nerozpustí, takže je to leckdy i nutnost. A ještě něco. Neberu ti tvou zkušenost, ale v době, kdy jsem měla s akné opravdu problémy, tak mně sebelepší dermokosmetika nikdy nepomohla. Když už je akné na ústupu, tak je to jiná věc, ale jinak je to příliš slabá léčba.

kdo (Po, 22. 3. 2004 - 18:03)

Tento dotaz je směřována uživatele ComeAndDone a Blue. Leč můžete psát i ostatní k této problematice. Nebráním se ani osobnímu setkání.S pozdravem Kdopomuze

kdo (Po, 22. 3. 2004 - 18:03)

Zdravím,vypadáš na člověka který této problematice fakt rozumí.A proto tě prosím,pošli mi komplexně vše co mi můžes poradit a navrhnout.Chceš li nějaká data o mě,rád zodpovím.V diskusi je to po kouskách.Děkuji Ti za námahu. Moc mi svými radami pomůžeš.Tšším se email: kdopomuze"atlas.cz

ComeAndDone (Po, 22. 3. 2004 - 09:03)

Poslouchej,ten Tvuj doktor...nejmenuje se nahodou Dr.Psycho???Jak nekomu s akne muze doktor predepsat antibiotika a jeste k tomu nejakej pripravek s lihem...?!!!Tak to fakt nepochopim...na co ten doktor tak dlouho studoval?Vzdyt kazdej trochu vzdelanejsi clovek vi,ze antibiotika Ti rozhazou strevni mikrofloru a ten preparat s lihem Ti plet jeste vic rozdrazdi.Navic az to antibiotikum vysadis(stejna reakce je i po vysazeni Roaccutane),uvidis jakou pohromu Ti to na obliceji zpusobi.Lidi,ja uz fakt nevim jak Vam mam poradit,uz to tu nebudu psat znovu a znovu.Prectete si moje prispevky a dejte se na cestu,kterou jsem zvolil ja cca. pred tremi roky a vyhrajete,ale s takovym pristupem se budete trapit az do smrti...

kdopomuze (Ne, 21. 3. 2004 - 22:03)

Dobrý den,V určité diskuzi na internetu jsem našel ošetření akné chemickým peelingem. Tak bych se rád poradil s odborníku. K mému problému: Jak jsem již napsal problém je akné,které mám od svých cca 16let a nyní mi 23let. Za tu dobu jsem se snažil různš s akné bojovat (navštívil jsem mnoho kožních doktorů, různé preparáty atd bylo by to na dlouhé psaní). V současnosti navštěvuji a užívám čínské bylinné čaje a zároven navštěvuji kožního doktora od kterého užívám antibiotika Doxybene a plet potírám lihem nebo mastí (s penicilinem ? nebo něco podobného). Akné jako takové sice ustoupilo a v cca 15měsících mám problém spíše uhry,které se na kůži podebírají a většinou ani nedozrávají.Nevím jak se toto jmenuje,ale tyto

XXX (So, 20. 3. 2004 - 20:03)

Docela dost lidi tady pise o Roaccutanu. Zajimalo by me, jestli se s nim poji nejaka omezeni.Diky

Fran (Pá, 19. 3. 2004 - 18:03)

Ahoj lidi.Přečetla jsem dost stránek této diskuse. Je fakt hrozný co si někdo z vás dává na obličej. Samý kyseliny a ňáký chemikálie. Proč se nesnažíte se akné zbavit zevnítř?Akné se nejčastěji objevuje proto, že máte zaneřázený organismus a střeva. Zkuste začít pít 3x denně kopřivový čaj, nebo jak tady už někdo zmínil tu kombuchu. Taky hodně pít a zařadit do jídelníčku ovoce, zeleninu, méně tuků,... Jako kosmetika je moc dobrý Tee tree oil.Mě osobně hodně pomohlo, že jsem začala jíst pangamin. Pleť se mi hodně zlepšila. Taky jsem začala hodně pít (nemyslím tím alkohol). Krev se vám víc pročistí.Hlavně pořád nemyslete na to svoje akné. Nestudujte nový pupínky v zrcadle a nemačkejte to hlavně. Škodíte jak své pleti tak i své psichice.Nezapomeňte, že nejste jediní kdo má takovíto problémy. Myslete raději na něco příjemnějšího.Hlavu vzhůru.

Jakub (Čt, 18. 3. 2004 - 21:03)

Já beru Roaccutane a nemám těžkou formu akné.Předepsali mi ho ale v Hradci Králové.A nedoplácím ani korunu.To asi záleží na lékárně,protože já chodím do lékárny přímo u kožní kliniky. Zatím jsem s R. spokojený.Nebojte se ho. Jak tady psal ComeAndDone,že to rozháže organismus.Já si myslím,že člověk s akné už rozházený organismus má.A to nejen fyzicky,ale hlavně psychicky.Ahoj

Bára (Čt, 18. 3. 2004 - 08:03)

Ahojky všichni, vyzkoušela jsem vzorky od Biodermy řada Sébium, jsem velice spokojená, pleť je hladší a více zklidněná ne tak podrážděná, chtěla jsem se zeptat jaký je rozdíl mezi čistící vodou Sensibio H2O a normální vodou H2O,smýváte ji po vyčištění? mám velice citlivou pokožku na čele, zničila jsem si ji Zinerytem-ten nedoporučuji na dlouhodobé užívání.Díky moc.

karina (Čt, 18. 3. 2004 - 06:03)

Glyco A pouzivam dlouhodobe, doporucila mi ho kosmeticka asi pred ctyrmi lety.Bezna je ctrnactidenni kura dvakrat denne jako priprava pleti pred chemickym peelingem. U me se jednalo spis o zlepseni stavu rozsirenych poru na cele, nose a tvarich. Takze jsem ho pouzivala jen na noc a pokracuju v tom prakticky do dneska vzdycky s pauzou, kdyz uz je olupovani hodne markantni. Po pouziti je citit paleni, objevi se zarudnuti, olupovani kuze. Ale u me to nebylo nic masivniho, pory se naopak vycistily a dost zatahly a po ranu byla plet hladka. Pri rannim i vecernim pouzivani muze byt reakce silnejsi. Takze opatrne, hlavne s citlivou pleti, krem se dost dobre roztira, takze ho staci opravdu jen hrasek na cely oblicej.

Helena (St, 17. 3. 2004 - 23:03)

Chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s použitím krémů s vyššími koncentracemi ovocných kyselin (kolem 10% - např.Glyco-A). Na pleti mi po akné zůstaly jizvy a ovocné kyseliny by snad měly pomoct. Na chemický peeling nechci, zdá se mi to moc drastické. Dají se jizvy alespoň částečně vyhladit pravidelným používáním těhto přípravků? A co si myslíte o efektu AHA na samotné akné? Kamarádce kdysi na akné lékař předepsal právě Glyco-A, ale přestala ho záhy používat, že se hrozně loupala. Vím, že olupování je principem účinku AHA, ale jde mi o to, jestli to na všechny působí tak drasticky. Nějaké šupinky bych snesla, ale pokud by to mělo být masivní, tak bych do toho nešla. Díky za názory.

Eva (St, 17. 3. 2004 - 19:03)

pro Moniku:tím effaclarem si mě trochu vyděsila,včera jsem si koupila celou řadu abych to taky konečně vyzkoušela...tak snad to nebudou vyhozený peníze.Na druhou stranu sem psali lidi jednoznačně pozitivní zkušenosi tak uvidim,kdyžtak se vrátim k sébiu nebo keracnylu (i když abych řekla pravda tak mě nebaví používat stejnou kosmetiku znovu a i podle některých dermatologů je lepší ji střídat,hlavně mám pocit že když mám něco novýho napoprvé tak je to účinnějšího než když to pak používám dál,asi je na pleť účinná léčba šokem ze stále nových přípravků:-))pro studentku co si nemůže dovolit dražší přípravky: podle mě přípravky z lékarny o kterých se tu bavíme (effaclar,sébium) se vyplatí,celá řada (gel,voda, krém) vyjde do 1000 a vydrží celkem dlouho a jsou rozhodně účinější než ty levnější z drogerie (oxy,clean and clear, synergie pure- ty jsem taky vyzkoušela a pleť vůbec nezlepšily).Podle mě se ta investice vyplatí,hlavně si myslím že na pleti by se nemělo šetřit ale pokud peníze opravdu nemáš tak ti můžu doporučit jen zajít ke kožnímu a nechat si něco předepsat, kde jsou pak jen doplatky (např. u zinerytu 100 kč,u eryfluidu,locacidu myslím ještě míň) ale samozřejmě to závisí na stavu tvojí pleti/akné

Eva (St, 17. 3. 2004 - 19:03)

co se týče kosmetiky artistry tak jsem používala celou řadu na mastnou pleť/akné a nedoporučuju.Jednak ta pleťová voda je s alkoholem což vede k většímu maštění pleti (nebo aspon u mě ale je to logický, že čím víc vysušuješ alkoholem, tím víc se mastí)a celkový účinek žádný, takže jsem to ani nespotřebovala (nutno dodat že jsem tu kosmetiku používala před i po chemickém peelingu po kterém se mi stav pleti hodně zhoršil takže nevím jestli to je kosmetikou,peelingem nebo oběma) každopádně pleť sem měla mnohem lepší při používání jiných přípravků s ovocnými kyselinami (Teenderm, Bioderma, Ducray),myslím že v ty "účinné" látky v artistry nejsou moc efektivní.

PIVO (Út, 16. 3. 2004 - 21:03)

teda la roche, preklepk tomu vymackavani - ja to nipu už asi 7 let a nemam ani jednu jizvu, bud mam odolnou kuži nebo na to du správně technicky :)

PIVO (Út, 16. 3. 2004 - 14:03)

petr: no ja nenapsal že mam par pupinku, mam vlastne cely tvare uplne cerveny, ale prej roaccutane se dává jen na těžký případy kdy je to na zádech. Z ruznejch for vim že to někomu napišou i na obličej a ty vedlejší učinky nejsou tak hrozný. K2 i sebium sem zkousel a zadna zmena. Ten roaccutane by mi fakt pomoh, mužeš mi prosim napsat na mail (pivo99"seznam.cz)kde mi ho předepišou ? ty penize nak přežiju.

karina (Út, 16. 3. 2004 - 06:03)

Pro Piva: fakt neblazni a zkus si o pripravku zjistit co nejvic informaci, nez se pustis do samoleceni.Pro Andelu: pises, ze se na svoje pupinky uz nemuzes divat...mozna to je ta cesta pro tebe. Zkus rano a vecer plet vycistit co nejrychlejc, moc to nezkoumat a pres den at mas porad co na praci nebo nejakou zalibu, ktera te bude odvadet od zrcadla a pomuze zapomenout na problem. Mackani vsechno jen zhorsuje, rano to prekryj Acnecolorem a vyhybej se zrcadlum. Budu opakovat uz nescetnekrat vyrcene...i kdyz pouzivas pripravky, ktere ti pomahaji, zazraky se nedeji pres noc. Hlavne trpelivost! Drzim palce

Helena (Po, 15. 3. 2004 - 22:03)

Lidi, neblbněte. Roaccutane je sice velmi účinný lék na akné, ale kvůli mírnýmu akné to nestojí za to. Má to přece jen dost nežádoucích účinků a omezení. Ti doktoři nějsou úplně blbí, když vám to předepsat nechtějí. Pár pupínků byste snad mohli zvládnout i jinak, ne? (vhodná kosmetika, pravidelné čištění pleti u kosmetičky...). Je to vaše věc, jestli to chcete lámat přes koleno, ale vždycky by se u léků měl zvažovat poměr přínos/riziko. Mějte se fajn.

petr (Po, 15. 3. 2004 - 22:03)

Pro Piva:Já vím , kde Ti Roaccutane napíšou, ale budeš si to muset hradit sám asi něco přes tisíc. Jinak jsem byl v podobný situaci jako ty, pár pupínků, ale vykašlal jsem se na to. Stejně teď je už docala slunce teď bych to v žádným případě nezkoušel. Zkus muj plán který tam visí a určtě Ti pomůže kůže se zlepší , alespoň o něco,je to těžký radit po netu. Mě také nikdo nikde neporadil, všechno jsem si tvrdě vypracoval sám.

petr (Po, 15. 3. 2004 - 22:03)

Pro ComeandDone:Promiň, já myslel mě alidi co znám , že jim to pomohlo jen na krátkou dobu.Jsem rád , že Ti to pomohlo.Pro Lenku:Na rozšířené póry existují tři účinné metody-chem.peeling,smoothbeam,rejuvenace IPLSmoothbeam a IPL je prakticky to samý, jenže smoth je laser a IPL je na bázi světla. To znamená , že kůže není podrážděná jako po laseru. Jinak oba pronikají do kůže, působí na buňky v podkoží, které vytváří nová kolagenová vlákna.Šlo by to učelně s kombinovat s kolagen s lososa.Na smooth se musí tak čtařikrát jinak to nemá cenu, to samý platí o IPL tam pětrát. Cena smooth celý obličej 3000 Kč a IPL až 6000 Kč, vše jedno sezení.Samozřejmě když skombinuješ chem.peeling s IPL , tak to máš jistý, ale ta cena je vysoká a vzhledem k tomu peelingu je to spíš vhodný na zimu, jinak na Ipl a na smooth můžeš ještě teď do léta,smooth beam spíš vhodný v kombinaci na akné, protože působí na strukturu a činnost maz. žláz-takže se pleť přestává mastit.Smooth jde v Praze v askeletionu a IPL také pouze jedna dermožka v Praze, nepomatuji si to přesně zkus přes vyhledávač.Pro jakuba:www.alineaderma.cz,gel je to Sébium moussant100ml,nebo TEEN DERM gel 150 ml nebo na tel.541241830 na dobírku takytam se to dá objednat

Monika (Po, 15. 3. 2004 - 21:03)

Pro Evu:Jak jsem slíbila,tak píši svoji zkušenost s laserem.Dnes jsem byla na prvním ošetření.Nebyl potřeba ani znecitlivující krém.Dá se to v pohodě vydržet.Udělala mi bradu,okolo kořene nosu,trochu čelo a tváře za 1500Kč.Trvalo to asi 5minut.Jen mě trochu zaráží,že nejsem vážně ani trochu červená,jak se všude uvádí.Jako bych nikde nebyla.Mám trochu obavy,že to na mě nezabere zrovna tak,jako CHP.Nebudu dělat však předčasné závěry a uvidím za pár dní.Jsou potřeba minim.3návštěvy.Na další jsem objednána za 6týdnů.Stojí také za zvážení vyšetření na ENDOKRINOLOGII,kde vám zjistí z krve stav hormonů v těle.Mnohdy to ani hormonama způsobeno není a musí se hledat příčina někde jinde.Jinak zde také diskutujete kosmetiku EFFACLAR verzus BIODERMA.Pokud mohu přidat svoji zkušnost,tak jsem používala nejdříve BIODERMU a poté EFFACLAR,který je více razantnější k pokožce a velmi mě vysušoval.Z odličovací vody EFFAC.se mi na víčku oka vytvořil jakýsi ekzém,který se vždy tak na týden ztratí a pak se zase vrátí.Už asi dva měsíce.Nic hezkého ani příjemného.Vrátila jsem se k BIODERMU - krému matifiant a čistícímu gelu ajsem spokojenější.Záleží na názoru,zkušenosti i snášenlivosti pleti každého z nás.

Reklama

Přidat komentář