Reklama

akne

Radka (Čt, 4. 3. 2004 - 20:03)

Blue, co dodat? At si tady klidne utracej za kosmetiku, lasery a jine nesmyslnosti. Blbost stoji dost penez. Napsala jsem sem par prispevku s mymi zkusenostmi a logickymi vysvetlenimi, ale nikdo na to nezareagoval, nikdo nemel protiargument, abychom to mohli probrat a k necemu dojit. Byli schopni to akorad nevsimave prejit a zase dokola omlouvat jejich neschopnost zacit s akne aktivne bojovat. A ani jim neni divny, ze my prave ty pupinky nemame! Cim to asi je? To je asi nejaka nahoda, ze lidi, co ji zdrave (myslim tim, opravdu zdrave - pod tim si zase spoustu lidi predstavi neco jineho... ach jo!) nemaji problem s akne. Ja jsem tu chtela pomoc, mela jsem dojem, ze tu nekdo stoji o radu. Jo, stoji tu o radu, ale o nejakou pohodlnou radu, ktera jim nenaboura dosavadni zvyklosti. Radu typu - dej si tabletku a ono to zmizi. No, mozna bych teda mela jednu radu, co by se tu mohla ujmout. Je to celkem pohodlne - proste si vsugerujte, ze akne nemate a ono proste zmizi (podle predchozich prispevku jsem nabyla dojmu, ze mate velkou vsugerovaci schopnost, tak vam drzim palce)

petr (Čt, 4. 3. 2004 - 20:03)

Nejlepší kosmetika je od Biodermy, to řekne každý kdo to vyzkoušel, kup si krém sébium K2(název není náhoda) asi 400 kč za 40 ml a gel na mytí sébium moussant. Je to dost drahý, ale a já jsem to vyléčil až teď ve 24 letech a za tři měsíce, skvělá pleť. Chemický peeling je na černý tečky asi jediná účinná pomoc, tak to zkus dokuď ještě nesvítí sluníčko. Ten krém K2 nanášet první týden opravdu v tenkých vrstvách,jinak Ti kůže hned zrudne. Obsahuje kyselinu glykolovou jako peeling , ale jen čtyři procenta. Dál jsem do jídelníčku zařadil ráno před snídaní a před večeří jednu tabledku acidofilu. Po snídani tabletku b komplexu a po večeři tabletku betakarotenu a zinku.Dál v průběhu dne ještě tobolku pupalky dvouletý s vitamínem e. Já vím zní to strašně , první tři měsíce jsem ty vitamíny nebrl , bylo to dobrý, ale poté co jsem je žačal brát se to zlepšilo neuvěřitelně. Kosmetika sébium jde koupit na Budějovické v poliklinice,držím ti palce,?pupítky jsou out, ale zůstaly mi rozšířené pory a jdu na rejuvenaci, tak Ti držím palce petr

blue (Čt, 4. 3. 2004 - 20:03)

Jsi závistivá ješitná a opovrhuješ lidma...Možná by ses divila,co je moje životní náplň...Analyzováním jídelníčku jsem strávil měsíc.A taky jsem strávil pár hodin tim že tady píšu v domění že to někomu pomůže...tohle jsem nečekal....Moje zdraví neni smyslem mojeho života!!! Co je smyslem tvýho? Hospody,diskotéky,vysmívání se,peníze,kariéra nebo hamburgry a cigára,tvůj osobní požitek??Pochlub se!!!Řekni,co ty v životě dokážeš..Já jídlem čas neztrácim!Navíc se tim neřídim pořád a ani nebudu...

Helena (Čt, 4. 3. 2004 - 20:03)

No, asi tak... S hrdostí (že jsem neztratila zdravý rozum) prohlašuju, že jsem opravdu líná dát si na oběd dva vaječný žloutky a syrovou rybu a potom dvě hodiny odpočívat, abych se z toho náhodou nepoblila. (Pokud ovšem budu mít to štěstí, že nebudu následně týden běhat s kamarádkou salmonelkou po ose postel-WC. :))PS: Milý blue, se zájmem jsem nahlédla na stránky svědeckých výpovědí o účincích Wai´s diet. Myslím, že každý, kdo akné někdy měl, se mnou bude souhlasit, že pokud někdo tvrdí, že se mu akné dramaticky zlepšilo (prakticky zmizelo!) během 3 dnů, je buď slepý nebo duševně chorý. KAŽDÁ léčba se u akné projevuje s latencí týdnů až měsíců, to snad ví každý, kdo si tím peklem prošel. Protože když odstraníš příčinu (i kdyby to příčinná léčba byla) musíš ještě hodně dlouho čekat, než ti z obličeje zmizí to, co už tam je. (Ale možná je to ovlivněno i tím, že dneska jsou lidi schopní označit za akné i nějaký ten ojedinělý pupínek. No a když jim zmizne, tak jsou vyléčení, že jo...to je pak strašně snadný se vyléčit i slanou vodou. :) Akné ale není jen jeden blbej pupínek...

blue (Čt, 4. 3. 2004 - 20:03)

"stejne by to nikdo necetl (a komu by se chtel psat tak dlouhej referat, kdyz pises pro slepe...?)."Hodně lidí je slepých...nejsou schopný se kouknout svým problémům do očí..nenaslouchají..slepým se taky řiká těm,co nemilujou....

mysa (Čt, 4. 3. 2004 - 20:03)

Tak jsem sem zabludila, s tím, že se dozvím jak na akné a místo toho tady najdu akorát jednoho přemoudřelého dietáře, který tady poučuje všechny okolo a přitom se mu nikde nedělá ani pupínek. Fakt ti fandím, abys to s tou zázračnou stravou vydržel a za dvacet let zjistil že jsi super zdravý a půl života jsi strávil , sebestředným anylzováním svého jídelníčku. Jako životní náplň je to fakt dost dobrý, jenom závidět

blue (Čt, 4. 3. 2004 - 19:03)

kosmetika a laser nemá vliv na vznik akné

blue (Čt, 4. 3. 2004 - 19:03)

Je tak těžké připustit, že akné někdo má prostě proto, že po někom zdělil geny pro zvýšenou tvorbu kožního mazu?? Že za to ten chudák nemůže? Jo??Chceš slyšet pravdu?Když víš,co akné způsobuje a jsi líná něco udělat,tak si za to můžeš sama!Já to nikomu nepřeju(proto sem píšu),ale nemam rád "bezstarostný a pohodlný" lidi...Kožní maz je jen jedna ze dvou příčin.

Helena (Čt, 4. 3. 2004 - 18:03)

Co se týče laserů, nemám sice osobní zkušenost (málo muziky za hodně peněz - soudě podle reakcí mých známých), ale mám dojem, že laser pomáhá spíš hojit následky akné než že by přímo léčilo. Dovedu si představit, že se jím dají vyhladit jizvičky a barevné flíčky, ale že by to léčilo... prostě nevím, na jekém principu by to mělo fungovat, takže tomu moc nevěřím. Ale pokud vám to pomáhá, tak nic proti.

Helena (Čt, 4. 3. 2004 - 18:03)

Mně se celkem osvědčilo mazat si několikrát denně boláky 100% čajovníkovým olejem (např.Australian bodycare), zdá se mi, že pak mizí rychleji. Když jdu mezi lidi, dávám si na celý obličej nemastný make-up (tenkou vrstvu) a přímo na boláky máznu ještě korekční tyčinku s antiseptickým účinkem (výborná je Greenline - dobře kryje a vysušuje pupínky). Celé to lehounce přepudruju a výsledek je velmi uspokojivý. Nerovnosti pleti sice nezmizí, ale pokud zvolíš správné odstíny makeupu a korekční tyčky, tak barevně se pleť sjednotí a nemáš na sobě žádné červené fleky. Z větší dálky na tobě akné nikdo ani nepozná a i zblízka je to prostě mnohem lepší.

přemýšlivá (Čt, 4. 3. 2004 - 18:03)

Pro ComeAndDone-chtěla jsem se zeptat jak používáš tu kosmetiku LA Roche Posay tak jaké přesně přípravky to jsou.NAšla jsem to v ObchoduLékárna na Internetu a nevím co z toho to máš ty.Po jaké době jsi viděl výsledky a jak už jí dlouho používáš?Chci vyzkoušet i nějakou jinou a dražší než ty obyčejné.Předem díky za odpověd.Taky bych brala kdyby se mi zlepšilo díky pleti sebevědomí a víc se uměla dívat lidem beze strachu do očí..........

Alena (Čt, 4. 3. 2004 - 17:03)

Kacula: Jak jsem psala, akne se mi dela porad, jako kdybych tam nebyla. Asi zalezi, jestli trpis tezsi formou. Pry jsou pak vysledky lepsi (to mi ovsem bylo receno az po druhem zakroku). Ja se tam take jeste chystam po treti a rada bych verila, ze uz se to projevi, ale uz jsem znacne skepticka. Hlavne pote co jsem v propagacnim materialu cetla, ze vyznam ma i jeden zakrok.

Bára (Čt, 4. 3. 2004 - 16:03)

Re ComeAndDone: tak vidíš, já rajskou a lečo zase můžu :-) Já zas nemůžu rejžovej nákyp, zemlbáby, buchty se šodou.. prostě proto, že mi to nechutná :-) Jo a palačinky já papám taky radši se špenátkem zapečený, nebo s nějakou jinou zeleninkou. Na sladký jídla si prostě nepotrpim...Kolik Ti je? Fakt jen zvědavost :-)))

Kačula (Čt, 4. 3. 2004 - 16:03)

Pro Alenu: Já jsem taky byla 2x na Smoothbeamu v Asklepionu. Je vidět, že mám rozhodně míň akné, ale pořád se mi nějaké dělá. Jsem objednaná na třetí zákrok, myslíš, že to teda nemá cenu a zbytečně vyhodim peníze?Je to přece jen dost peněz.Tobě to ani trochu nepomohlo?Dík za odpověď!!!!!!!Kačula

Alena (Čt, 4. 3. 2004 - 13:03)

Jeste jednu vec jsem chtela. Uz 2x jsem podstoupila zakrok laserem Smoothbeam. A vysledek? Nula nic. Na moji pleti se to absolutne neprojevilo. Akorat jsem nekolik hodin byla cervena jak rak a plet pote na par dni pusobila takovym zdravejsim dojmem. Vim, ze by se to melo podstoupit 3-4x, ale zacinam tusit, ze tudy asi cesta nepovede. Takze, pripadni dalsi zajemci, dobre se rozmylete, jestli jste ochotni riskovat nekolik tisic pro velmi nejisty vysledek...

Alena (Čt, 4. 3. 2004 - 13:03)

Ahojky,Je mi 21 a akne uz me trapi asi 8 let. Vyzkousela jsem uz vsechny mozne pripravky, ale bez valneho ucinku. Trpim tedy spis lehci formou akne, ale obcas se mi delaji i nepekne bolaky. Snad nemusim psat jak hrozne me to depta, zejmena, kdyz se mi neco takoveho udela na obliceji. Je to o to horsi, ze pri praci prichazim do styku s mnoha lidmi. Chtela jsem se zeptat, zda-li ma nekdo zkusenot s necim, co takovy bolak dokaze za kratkou dobu splasknout a jaky konkretni kosmeticky pripravek je podle vas vhodny na takove zakryti, ze to nebude temer poznat. Za odpovedi predem diky.

Helena (Čt, 4. 3. 2004 - 12:03)

Bára: Myslím že ta Srí Lanka opravdu není dobrej příklad. Hledáš souvislosti tam, kde nejsou. Jak už řekl ComeAndDone, souvidí to spíš s životním stylem, ti lidé si dokážou život užívat! Životní prostředí je tam mnohem lepší a i geneticky jsou ti lidé na tom jinak. Prostě srovnáváš nesrovnatelné. Rakovina tlustého střeva je sice v našich poměrech opravdu častá, ale nedělej si iluze, že ten, kdo jí jen zdravě, má 100% jistotu, že ji nedostane. Ve hře je prostě spousta faktor. Souvislost se stravou tam sice a riziko onemocnění se dá vhodným jídelníčkem snížit, ale ne úplně eliminovat. A aby bylo jasno, já nejsem zastánce nezdravých potravin, naopak snažím se jíst co možná nejvíc zdravě a nikomu tady nebudu doporučovat bůček a tlačenku. Ale taky nevidím důvod, proč by si ty "nezdravé" věci neměl člověk občas dopřát, pokud má na ně vyloženě chuť. Ony zmíněné palačinky, pokud je nemáte na talíři každý den, taky nikoho nesloží. Ještě slovo k té střevní mikroflóře. Velice se přikláním k názoru, že zde bývá jeden ze zdrojů nerovnováhy, který podporuje vznik akné. Ale dá se to řešit mnohem menšími zásahy do jídelníčku než jsou nějaký drastický diety, které víc zakazují než povolují. I tady na doktorce o tom byl pěkný článek - týkal se překyselení organismu. Pár výhrad by se našlo, ale vysvětlení mi připadá poměrně dost rozumné.

ComeAndDone (Čt, 4. 3. 2004 - 11:03)

Barco,neblazni,palacinky nejsou zadnej prohresek,kazdej lifestylovej odbornik Ti potvrdi,ze clovek by si mel jednou denne osladit zivot...a co se tyce ty rakoviny tlustyho streva.Moje streva asi v poradku budou,kdyz mam cistou plet.Uz jsem tu psal,ze mimo tech(jak ty rikas prohresku)prijemnejch veci si dam i cokoliv jinyho(krome rajsky a leca-to fakt nemusim!!!).Kazdej dermatolog Ti totiz potvrdi,ze nezna pacienta s akne,kterej by mel strevni mikrofloru v poradku.A co se tyce ty exotiky...taky jezdim kazdy leto za strejdou do Australie.Je to ale spis o celkovym klimatu,nez o jidelnicku.Ty lidi tam nezijou v takovym stresu,jako mym Evropane...navic na ne skoro celej rok sviti slunicko,ktery je kazdy rano nakopne do novyho dne...takze asi tak..cau

Bára (Čt, 4. 3. 2004 - 10:03)

A ještě si k tomu dej hranolky :-))) Možná to neodskáčeš teď tím akné, nicméně jednou, až budeš třeba strarší... něčím jiným. Fakt to nikomu nepřeju, ale každý svého štěstí (tady by se dalo spíš říct zdraví) strůjcem, že? Bohužel se to naše tělo tak úplně oblbnout nedá a tyhle prohřešky z mládí si pamatuje... Sorry, ale proč asi jsme první v rakovině tlustýho střeva na světě? Protože tady se ještě lidi furt nenaučili dobrým stravovacím návykům. Smutné to prvenství...Jinak ještě: byla jsem na dovolené na Srí Lance. Tam neuvidíte nikoho se špatnou pletí či špatnými zuby. A proč? Zkuste si prohlídnou jejich jídelníček... A fakt jsou to mňamky :-)

ComeAndDone (Čt, 4. 3. 2004 - 09:03)

Ja uz k tomu nemam,co rict,opoustim tenhle portal.Stejne az se za cas z tech svejch problemu vylecite,zjistite,ze jsem mel pravdu.Ale nic ve zlym,mejte se fajn,ja si du dat palacinky se zmrzlinou a cokoladou:-)))

Reklama

Přidat komentář