Reklama

bipolární porucha - co to přesně je?

Vlaďka (Pá, 15. 3. 2019 - 17:03)

Má tu prosím někdo plný ID na Bipolární poruchu?Já mám druhý stupeň,posudkový mi nechce přiznat třetí.Mám těžkou fázi navíc-emočně nestabilní poruchu,úzkostně depresivní poruchu a anxiosní poruchu.Nezvládám ani domácí práce,manžel se mnou musí všude po dr.chodit,nesnesu lidi,dopravní prostředky,každá hloupost mě dokáže rozčílit,léčím se 9 roků.Má lékařka se rozčilovala,že to rozhodně na plný důchod je,tak nevím jestli se mám odvolat...Děkuji.

Martin (Út, 3. 6. 2014 - 10:06)

Rozhodně bych radil návštěvu lékaře. Sám mohu porovnat roky bez léčby a současný klid s medikací. Je to nesrovnatelný rozdíl a nijak netoužím po dřívějších "bláznivých" letech. Také nepozoruji, že by mě léky nějak tlumily nebo jinak omezovaly.
U BAP příliš mnoho alternativ není. Dost pomáhá psychoterapie, ale bez podpůrné medikace to zpravidla nejde.

diana (Po, 2. 6. 2014 - 22:06)

Uz vice let mam podezreni ze mam bipolarni poruchu, a rozhodla jsem se zajit k doktorovi. (muj predesly doktor mi to taky naznacil a tenkrat jsem s tim nic nedelala). Priznaky nejsou nejak silne, ale zda se mi ze se s vekem zhorsuji. Celkem mi zneprijemnuji zivot, do te miry ze se casto uplne izoluju od sveta na cele tydny, nejsem schopna si udrzet vztahy, pratele, konicky, praci. V manii samozrejme nakupy, napady, spousta rozdelanych a nikdy nedokoncenych projektu, zamilovana, stastna atd. atd. Pak pad dolu, a zase izolace. Snazim se zit zdrave co to da, dostatek spanku, sportuji, nejsem lina. V manii jde samozrejme vse stranou, alkohol, drogy a "litani" po nocich... Stale dokolecka, cely muj zivot. Mym dotazem je: pokud mi nabidnou leky, a ja pro leky moc nejsem, je tu nejaka alternativa? Nejake prirodni nahrazky nebo meditace apod.? Dekuji.

Luna (Ne, 3. 10. 2010 - 21:10)

Dobrý den,
potřeboval bych...Člověk v mánii, když chce říct své dívce, že ji miluje, tak to chce říct hned, tedy třeba ve tři v noci, v pyžamu a půjde přes celé město pěšky.
Nebo vsadí všechny své peníze na jednoho koně jen proto, že se mu líbí jeho jméno a on má pocit, že musí vyhrát.
Horší jsou ovšem ty depresivní stavy, při neléčení mohou vést k sebevraždě.

Luděk (Ne, 3. 10. 2010 - 20:10)

Bipolární porucha je vážná nemoc. Projevuje se střídáním stavů mánie a deprese a je nutné ji léčit. I dobře léčená většinou hodně znepříjemňuje život.
Něco jiného je, pokud je někdo veselý a temperamentní , ale to se nepovažuje za bipolární poruchu. V tom případě by bylo chybou diagnostikovat u člověka mánii, pokud jde o přirozený povahový rys. Ale je něco pravdy na tom, že psychiatři rádi vidí příznaky nemoci i u lidí, kteří jsou vlastně v pořádku.

Fredy.00 (So, 2. 10. 2010 - 22:10)

Jé sorry, blbě se to zmáč, jsem tu novej... :-)

Ladislav Šafrán (So, 2. 10. 2010 - 22:10)

Dobrý den,
potřeboval bych vysvětlit proč se tzv "porucha" - bipolární afektivní porucha - vůbe bere jako nemoc.

Nechápu, co je špatné na tom, když je někdo veselý, temperamentní anebo svéhlavý. Takoví lidé jsou potřební, a nevím proč má psychiatrie neustálou potřebu dělat z lidí otupělé roboty.

Může mi někdo vysvětlit, v čem přesně je u této "nemoci" zakopaný pes?

Reklama

Přidat komentář