Reklama

extrasystoly

Lenka (Ne, 2. 11. 2008 - 19:11)

Ahoj Radko!
Děkuji za odpověď a za rady.S tím hořčíkem jsem to zkoušela také a bylo období, kdy jsem měla pocit,že to zabralo.Teď ho piji pravidleně a ES zlobí.Tak nevím.Měj se.'

Radka (Ne, 2. 11. 2008 - 19:11)

Ahojky Petře, myslím, že Tě nejdříve čeká pohovor s kardiologem, napíše si jaké choroby jsi prodělal, zejména angíny, zda u vás v rodině někdo trpí na vysoký tlak, zda má někdo v rodině problémy se srdcem a jestli nebereš nějaké léky. Potom Ti asi natočí EKG a lékař by Tě měl vyšetřit - poslechnout srdce fonendoskopem, změřit Ti tlak apod. Potom si myslím, že Tě můžou objednat ještě na ECHO srdce - to je ultrazvuk srdce, vůbec to nebolí, toho se nemusíš bát. A nakonec Ti můžou dát ještě 24 hod. EKG, tzv. Holter, který snímá činnost Tvého srdce celých 24 hodin. Lékař ho pak vyhodnotí, jestli jsi tam právě neměl nějaké ES, kolik a jaké.
Aspoň takhle to probíhalo u mě, když jsem šla na kardiologii. Držím palce, ať Ti všechno dobře dopadne.'

Petr (Ne, 2. 11. 2008 - 13:11)

Zdravím Ty, které mají problém jako já- extrasystoly, je mi 16 let, extrasystoly mám aso od září, tak jsem s tím byl u mé dětské lékařky, řekla mi, že je to u jedinců v pubertě docela normální a poslala mě ke kardioložce, termín mám až za 14 dní, tak bych se Vás chtěl zeptat, jaké vyšetření mě asi tak čekají? Předem děkuji za odpověď:-)'

Radka (Ne, 2. 11. 2008 - 10:11)

Ahojky Lenko - já mívám taky ES různě silné. Někdy je to jen takové jakoby zatlačení, zalechtání a jindy přesně jak píšeš, hrkne ve mě až se leknu. Teď poslední dobou beru každý den hořčík, 250 mg, tak mám pocit, že jsou ES slabší. Čím to může být, že jsou někdy slabé a někdy silné, to opravdu nevím. Ani jsem se na to nezeptala kardiologa :-).
Já bych na Tvém místě šla k doktorovi a řekla, že se to poslední dobou zhoršilo a popsala mu to. Uvidíš, co Ti řekne.
Já měla před 14 dny holtra, celý den zrovna nic (jiné dny jsem měla třeba 10 ES do minuty), až večer jsem tam měla zachycené 2 komorové ES. Radost mi to moc neudělalo, byla bych klidnější, kdyby to byly síňové ES.Ale doktor mi řekl, že srdce mám zdravé, tak to není žádný závažný nález. Ještě k tomu mi našli málo významnou nedomykavost mitrální chlopně, ale od toho prý ty ES nejsou.
Leni, držím palce, ať Ti to u doktora dopadne dobře a dej vědět, co Ti řekl. A taky ať máš co nejméně ES.'

Lenka (So, 1. 11. 2008 - 22:11)

Ahoj všichni!
Čas od času zabrousím na vaše stránky a jdu se sem v uvozovkách potěšit nad tím,že v tom nejsem sama.Ne snad,že bych vám to přála(to naopak),ale ráda sem zajdu načerpat nové rozumy,další energii....Také mě již dlouho zlobí ES.Poslední dobou se to dost zhoršilo.Dříve mě zlobily hlavně v klidovém stavu.Teď se začaly vyskytovat i během dne a to mě začalo znepokojovat.Bohužel se změla i jejich síla.Dříve to jen tak nepříjemně zalechtalo v krku.Teď to cítím jako malé vynechání, po kterém následuje opravdu mocný úder(až se někdy chytnu za prsa)Je to opravdu nepříjemné,nevím co s tím mám dělat.V létě jsem podstoupila u kardiologa různá vyšetření a vše bylo OK. Na holtru narazili jen na pár neškodných extrasystolek.Teď ES vnímám hodně a jsou dost silnější.Chtěla bych se vás zeptat:Může se síla ES měnit a nebo je to proto,že jsem je začala třeba vnímat hůře než dříve.Mám s tím jít znovu k lékaři?Nevím ,co mám dělat, mám hrozný strach a psychika taky nepřidá.Pořaďte.Děkuji a přeji klidnou dobrou noc.'

Eva (So, 1. 11. 2008 - 14:11)

hmm.. a jak ti je dneska,je to lepší?'

M. (Pá, 31. 10. 2008 - 23:10)

No, není to tak jednoduché..'

Eva (Pá, 31. 10. 2008 - 18:10)

aha,já myslela že ti to řeknou vždycky hned..'

M, (Pá, 31. 10. 2008 - 14:10)

Nn, z Prahy nejsem. A jak jsem dopadla ještě nevím, musí to prokonzultovat, pak se uvidí..'

Eva (Pá, 31. 10. 2008 - 11:10)

M. a ty jsi z Prahy? a jak si dopadla? snad dobře.. ;)'

M. (Pá, 31. 10. 2008 - 09:10)

Tak to jsem ráda, že jsem to vysvětlila tak nějak pochopitelně :-). Já jsem byla včera taky na kontrole v IKEMu, taky mi poslední dobou není nijak extra. Drž se, Evi a vy všichni ostatní taky.'

Eva (Pá, 31. 10. 2008 - 09:10)

děkuju M. za vysvětlení,tak nějak jsem to i pochopila.. :-) a jak se dneska máš?! já jsem byla ráno na krvi,včera mi nebylo nijak extra,tak sem šla k doktorovi a ten mi hned chtěl poslat na pozorování do nemocnice.. všude kam volal tak měli plno,nikde mě nechtějí :) tak mě poslal aspoň na krev na boreliozu-to prý můžu mít i z toho,tak uvidíme jak dopadnou výsledky..'

M. (Čt, 30. 10. 2008 - 18:10)

SA uzel je místečko hned nahoře srdíčka - v pravé síni, kterému se také říká přirozený kardiostimulátor, v tomhle uzlíku vzniká většina pulsů - v případě blokády SA uzlu vznikají tyto pulsy o něco redukovaněji. V připadě AV blokády jde pro změnu o stav, kdy sice ty pulsy v síních vznikají, ale už jsou hůř nebo třeba nejsuo vůbec převáděny na komory. Nevím, jestli jsem to vysvětlila srozumitelně :-(... Kdyžtak písněte, kdyby ne, zkusím to vysvětlit ještě nějak jinak ;-). Mějte se!'

Eva (Čt, 30. 10. 2008 - 12:10)

Jo a ještě mam jeden dotázek.. M.to určitě bude vědět,to je šikulka,ta ví snad všechno,viď.. ;) jaký je rozdíl mezi SA a AV blokacemi? já jen že jsem měla oboje,tak abych přibližně věděla.. :)'

Eva (Čt, 30. 10. 2008 - 11:10)

Věrko,děti ještě nemam,ale začínám o nich uvažovat.. sice nevím co na to přítel,ale to je detail :-) je mi jasný,že M. si prošla mnohem horšími věcmi(je to gramaticky dobře?:) ) a zvládla to,za což má můj obdiv ;-) taky je mi v práci líp,doma bych být nemohla,tam bych se v tom akorát tak rejpala a to by nebylo dobrý..'

M. (St, 29. 10. 2008 - 15:10)

Ahoj Věrko, jsi hodná, díky mooc! Já už jsem teď jen ráda za to, co mám... Člověk by si toho totiž měl určitě vážit. Vím, že budu muset ještě v průběhu let podstupovat minimálně implantace nových kardiostimulátorů, ale pokud to už bude jen to, tak to už bude opravdu jen taková malá sranda (klepu na dřevo), i když s vyšším věkem to může být horší, ale na to se nesmí myslet zbytečně dopředu. Taky všem přeju hodně toho zdravíčka, což je to nejdůležitější :-).'

Věra P. (St, 29. 10. 2008 - 12:10)

Evči, já jsem také tenkrát chodila do práce, dali mi jen nějaké léky na ředění krve. Nakonec jsem byla vděčná za to, že jsem mezi lidmi, že nesedím doma a nenutí mne to tolik přemýšlet. Člověk se prací aspoň zabaví a přijde na jiné myšlenky. Odpočívej tedy doma, jestli ještě nemáš děti, tak nemusíš tolik kmitat jako my ostatní. A až je jednou budeš mít, už budeš v pořádku a užiješ si všechno to krásné, co mateřství přináší. Když Ti teď nedali marodní, tak věř, že to zlé není. Návštěvníkovi "M" děkuji, že Tě také tolik podporuje, protože si prošel i horšími věcmi a vidíš, dokázal se s tím poprat a určitě měl větší potíže. Holky (i kluci), hodně zdravíčka a štěstíčka !!!'

M. (St, 29. 10. 2008 - 11:10)

Evi, je to blbý pocit - čekat, kdž vlastně nevíš co bude... ale každopádně se neboj - jako, že by se Ti mohlo srdíčko zastavit nebo "vyletět z hrudníku" - to určitě nemůže, to by Ti doktoři určitě nečekali ani minutku dýl než by bylo nezbytně nutné. Umím si dobře představit, jak Ti asi je, ale pokud se Ti to srdíčko nerozbíha nad 200/min častěji než je zdravo, tak to bude dobrý. Zastavit se uritě nemlže, to bys musela mít AV blokádu třetího stupně, aby se Ti nepřeváděly ty zvruchy na komory žádné a i tak by Ti srdíčko ještě sice hoooodně pomalu, ale běželo, prtž. by tuto úlohu převzalo jiné místo v srdíčku (až někde za AV uzlem - tzn. v komorách), které by jelo tak nějak na nouzový stav - ale pulsy bys měla třeba jen 30/min. Neboj, všechno bude ok :-).'

Eva (St, 29. 10. 2008 - 11:10)

Věrko,to je teda něco čekat 5týdnů,když jsi mohla mít nádor.. to je fakt hrůza,ale chápu,že se ti líbily i kapky,to pak člověk začne přemýšlet jinak..
nemam,chodim normálně do práce,nikdo mi totiž neřekl že něco nesmim nebo tak.. je to hodně nepříjemný,hlavně protože nevim jestli mi nevyletí z hrudníku nebo zase naopak jestli se mi nezastaví.. je to blbej pocit.. :('

věra P. (St, 29. 10. 2008 - 10:10)

Evčo, znám jaké je to čekání hrozné, jednou jsem takhle čekala 5 týdnů na magnetickou rezonanci s podezřením na lézi v mozkovém kmeni. Neuroložka mluvila o možném nádoru nebo krevní sraženině. Těch 5 týdnů bylo hrozných, kdyby tam něco bylo a mělo to růst dál, nikdo se mnou nic nedělal a já jsem ještě poměrně mladá.. Najednou jsem si vážila každé chvilky života, viděla jsem krásu úplně ve všem i v kapkách deště na předním skle u auta, které mne vždycky tak vadily,když bylo sychravo. Nakonec to dopadlo dobře, můj nález byl negativní a závěr byl - krční páteř. Měla jsem tenkrát závratě,tlaky do uší, křivil se mi jazyk od kořene ke straně a míň jsem cítila celou půlku těla. Byla jsem smířená s tím, že budu muset podstoupit léčbu a že tu nějaká naděje snad bude.
Chápu tě, jak Ti asi teď je, znám tohle čekání, je to náročné na psychiku. Ale Ty už jsi o krok dál, zjistili kde je chyba a dají tě zase do pořádku. Hlavně to není tak vážné, srdíčko máš zdravé, jen se tam nepřenáší vzruchy jak mají. Jsi ještě mladá a silná a zvládneš to velmi dobře. Víš, já myslím, že to srdíčko Ti jde chvíli rychle, protože se snaží dokysličit to co nestihlo v době blokády. Je to určitě velmi nepříjemné, když se střídá pomalý tep s rychlým. Máš aspoň marodní, aby ses teď nepřetěžovala a mohle odpočívat ? Moc na tebe myslím a drřím palce. Pomalu se Ti to blíží a brzy už bude dobře. Určitě nám dej vědět, jak se cítíš, až to budeš mít za sebou. Hodně štěstí přeje Věrka.'

Reklama

Přidat komentář