Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

segra renys (St, 4. 11. 2009 - 23:11)

Segro Renys, pochopí ohledně...Ahoj Romane, nevím zda je třeba odvahy, ale je to velmi bolestivá doba než si někdo ze SJ uvědomí, že bible v knize Skutky apoštolů 4:12 říká " Kromě toho v žádném jiném není záchrana, neboť pod nebem není žádné jiné jméno, jež bylo dáno mezi lidmi, jímž máme být zachráněni.“ Sám Jehova si přeje, abychom si tuto skutečnost uvědomili. Ježíš Kristus má pro nás dnes opravdu velmi významnou úlohu a také si myslím, že se jeho úloha u nás SJ velmi nezdůrazňuje.

. (St, 4. 11. 2009 - 23:11)

Může být otázka k zamyšlení, jestli ten otrok který se prokázal jako zlý, jestli on nechtěl království příliš brzy.

Roman (St, 4. 11. 2009 - 23:11)

Segro Renys, pochopí ohledně vro má ten, kdo má odvahu zjistit pravdu, komu velmi záleží na lásce a poznání Pána a Boha. Někdo řekne: ,Pane Ježíši, ó Pane Ježíšiˇ, někdo zjistí, že třeba správně jen toto: ,Pane Jehovoˇ, Pane Jehovoˇ, je také spokojen. Proti tomu nemám, toť psáno ve SZ, ale ohledně první verze nemám také proti tomu, spíš Bůh Otec vyžaduje, neboť On ho poslal na zem jako Velekněze, Přímluvce, Božího Syna, Vykupitele, Mocného Boha, Krále králů, Pána pánů. Otrok proti tomu brojí... Nenechme se poslouchat vro, ale Panovníka vesmíru...

. (St, 4. 11. 2009 - 23:11)

Doufám že většina z otroka bude věrná a ne zlá. A děkuji za odkaz.

segra renys (St, 4. 11. 2009 - 23:11)

Zlý otrok, to si netroufám...Tečko, jak dlouho si v pravdě? Já tam jsem již 20let. Tobě připadá, že připravenost spočívá v tom, aby ujišťovali ovce v neustálém napětí tím, že jim vždy vytyčí data? A když ta doba pomine, tak potom ukazují na nedostatek víry těch, kteří se uvnitř sesypou a odcházejí? V čem je tedy ta láska, když potom říkáme, že neměli dostatek víry. Kdo ve skutečnosti nemá dostatek bázně před Bohem. Na jaké místo se tímto přístupem staví?

♥Kubrt&#9 (St, 4. 11. 2009 - 23:11)

Romane,
velmi zajímavý...Tipuji démoni a jim podobní lidé. :)

. (St, 4. 11. 2009 - 22:11)

Zlý otrok, to si netroufám tvrdit, protože zlý otrok je zde ukázán jako nepřipravený. Jsem SJ

segra renys (St, 4. 11. 2009 - 22:11)

Kdo chce něco zjistit o zlém otroku a je SJ, tak potom si stačí přečíst w04 3/1 str.13

segra renys (St, 4. 11. 2009 - 22:11)

Četl, verš pokračuje i 50...Tečko, chápeš to dle mého správně. Tento otrok má velkou zodpovědnost za to, co prohlašuje, a ten 50 verš říká, že Pán přijde v době, kdy to otrok nebude předem vědět, v hodinu, kterou nezná. A pokud si uvědomíme, co několikrát udělali SJ tedy VRO, že vypočítávali data, potom se prokázali jako zlý otrok. Nebo ne? Mohu se zeptat, ty jsi SJ?

. (St, 4. 11. 2009 - 22:11)

Jinak bych nechtěl být v kůži otroka, který by byl označen za zlého.

. (St, 4. 11. 2009 - 22:11)

Četl, verš pokračuje i 50 veršem, který ukazuje na nepřipravenost. Tyhle verše jsou určeny pro otroka, protože on z nich má mít bázeň, aby nezaspal, tak to chápu já.

segra renys (St, 4. 11. 2009 - 22:11)

VRO manipuluje, jinak než...Romane,
velmi zajímavý rozbor. Má to hloubku. Kdo si ale mnyslíš tuto myšlenku pochopí?

segra renys (St, 4. 11. 2009 - 22:11)

Píšeš: "Před Bohem bude stát...Milá Tečko, otrok před ním rozhodně stát bude a Jehova od něho bude požadovat daleko více než od ovce. Mimochodem zajímalo by mě, zda si v bibli četla i o zlém otroku v téže kapitole u Matouše, kde se píše o "věrném". To se vztahuje totiž také na vedení VRO. Verše 48,49 u Matouše ve 24.kapitole.

Roman (St, 4. 11. 2009 - 22:11)

VRO manipuluje, jinak než manipuluje. Tak jako komunistická strana za dob její éry. Zpočátku jí lidé bezmezně důvěřovali, ale jak čas pokračuje, objevily se trhliny díky rozhlasové Evropě. Měl ten rozhlas pravdu? Jen ti věrní KSČ zůstávají věrni, jim připadali svobodnější než nyní ve svobodné zemi. Jejich věc. Co vro? Posuďte sami!
Poznám pravého Boha a Pána Ježíše anebo přijímám poznání o pravém Bohu a Pánu Ježíši? To si můžete taky vybrat. Kdybyste vybrali tuto první verzi, myslíte, že byste přestali milovat Boha anebo naopak byste začali milovat Boha? To se ví ne hned až po dlouhé době a k tomu mnoho a mnoho podobných případů ve všech verších. Otrok přidává i ubírá slovo to a to. Ukázal jsem vám ohledně nebeské naděje proroků, kterým upírá otrok. Je to normální? Ne, je to bijící se do očí Boha...

. (St, 4. 11. 2009 - 22:11)

Píšeš: "Před Bohem bude stát každý z nás sám za sebe." Otrok před ním stát nebude?

Renys (St, 4. 11. 2009 - 22:11)

Tak, myli Vazeni tet, uz nejsem na Vas sama.Pripojila se k nasim diskuzím i ma telesna sestra je taktez S.J., ale strizlivi nikoli opilí V R O.Z pocatku se zde nechtela objevit ja ji o Vas, ale povidam.A zvedavost ji nedala.........Dobry vecer Vam vsem.A prívítejte mou sestru hezky.A verte my sni si radsi moc nepoustejte do diskuzí ta nemluví jen tak do vetru.Kdyz zde neco bude argumentovat, tak to bude mit i podlozene ne jen vycucane z prstu.Je ma strarsi segra a znam ji, tak Vas na to jen pripravuji.Segra mam Te rada!!!Hura nejsem sama!

sestra renys (St, 4. 11. 2009 - 22:11)

Tino, nadhodila jsi tady...Milá Ilono, zajímalo by mě, zda věci, o kterých tu píšeš máš potvrzené svojí vlastní zkušeností a nebo pouze opakuješ, co ti někdo ve strážné věži předložil. Myslím, že VRO může sestávat z jedinců, kteří mají upřímnou touhu sloužit Bohu a tomu podřizují naprosto všechno. Ale celek? Co vlastně o fungování VRO víš? Kdo jej dnes tvoří? Jakým způsobem rozhodují o naukách? Mají velkou moc nad lidmi, kteří vložili svojí důvěru v Jehovu, ale ovečkám není dán prostor pro žádnou diskusi. Pokud neposlechneš, tak to okamžitě znamená, že neposloucháš samotného Boha! To je velmi troufalé, uvědomíme li si kolikrát měnili svá stanoviska ve velmi citlivých a závažných věcech.A to nemluvím o datech. Přitom Kristus řekl" o tom dni a hodině neví nikdo". Pasujeme se za znalce Písma a jenom, my, díky VRO známe pravdu? Opravdu? Sami představitelé VRO jsou natolik zaneprázdnění, že na kazatelskou službu a hlubší studium nemají čas. Kupují honosné domy a jezdí v nejdražších autech a dovolené tráví v těch nejlukrativnějších letoviscích. Zkus si najít případy jejich rozhodování v otázce krve, a přemýšlej o tom, jak je to s touto otázkou dnes. Málokterý SJ ve skutečnosti dnes neví, co si o této nauce myslet a jak se správně rozhodnout. Tvrdí nám, že pokud sníme z polévky nudle a maso a zeleninu, ale vývar ne, tak vlastně polévku nejíme. Má to logiku? A takových to věcí je daleko více. Mluvíte tady v diskusi o naprostých ....prosím přemýšlejme o tom, co říká Písmo. 1.Tesaloničanům 5:21 říká, abychom si ověřovali čemu máme věřit. Před Bohem bude stát každý z nás sám za sebe.

M (St, 4. 11. 2009 - 21:11)

Rozjimat to platí hlavně pro tebe Romane, ten hlas neslyšíš ty, to co ty uplatňuješ na sebe a Kristovce tak to bylo psane pro pomazane, všechny Křesťanské řecké písma byla psana pro křesťany, kteří měli nebeskou naděj, protože v tuto dobu pro nich to byla jedina naděj, tak všichni pisatele psali tehdejším konkretnim osobam, ale všichni v teto době měli nebeskou naděj, takže jim nemohli psat, že budou žit v pozemskem raji, ale tyto Romane všechno dobře víš, Boží původní zaměr se uskuteční, že mirní zdědí zemi, to řekl sám Ježíš a vy Kristouci to nezměnite.

Roman (St, 4. 11. 2009 - 21:11)

Kdo má Ježíše, má život. Kdo nemá, uvidí Boží zlobu. Tak se prosím nechlubte a získejte Pána a zvěte ho do svého srdce dle Zj.3,20 Hle, stojím přede dveřmi a tluču; zaslechne-li kdo můj hlas a otevře mi, vejdu k němu a budu s ním večeřet a on se mnou. Kdo zvítězí, tomu dám usednout se mnou na trůn, tak jako já jsem zvítězil a usedl s Otcem na jeho trůn.
Když přečtete celou Bibli a tyto verše nepřijmete vážně, čtete marně. Pomalu čtěte a naleznete poklad, ne soutěžit ve čtení, ale rozjímat při tom s Bohem. Toto platí pro každého.

♥Kubrt&#9 (St, 4. 11. 2009 - 20:11)

Zrovna mě obtěžuje satan (působí mi bolesti hlavy). Ale Jehovův svatý duch mi říká: "Vydržte ještě chvilku..." a pak se uvidí kdo měl pravdu. Bohužel, kdo ji neměl neuvidí splnění Jehovova slibu... že spravedliví vezmou do vlastnictví zemi a budou na ní přebývat navždy. Co dodat ? Dělali jsme co jsme mohli, aby jsme vás přesvědčili. Události vezmou rychlý spád. Nevím, zda to bude prasečí chřipka nebo ještě jiný Boží nástroj, ale ti, kteří si nepřejí Jehovovo království tak nebudou dlouho narušovat pokoj a mír mezi Božím lidem. Modlím se za všechny bratry a sestry, kteří činí Boží vůli, aby vytrvali ve víře. Neboť dny jsou ničemné. :(

Reklama

Přidat komentář