Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Ilona (St, 4. 11. 2009 - 20:11)

Ne-li nemožné, bylo myšleno na jednotlivou osobu, myslela jsem tím že sám člověk by se těžko dopátral pravd. Je k tomu potřeba skupina zapálených lidí,která Bibli poctivě, bez předsudků probádá. Navštíví různí knihovny, archívy, muzea. To v minulosti Badatelé Bible udělali.

. (St, 4. 11. 2009 - 20:11)

Souhlasím, základní myšlenky stačí.

Renys - pro Ilo (St, 4. 11. 2009 - 20:11)

Souhlasim /ne li nemozne/ tva slova a stim souhlasim.Tak z toho vychazejme

Ilona (St, 4. 11. 2009 - 20:11)

No k tomu, jestli jsme pohodlní a necháváme si to psát, místo abychom sami pátrali.
Musím ti říct, že máš pravdu v tom, že to snad bylo ze začátku pohodlnější a přehlednější.
Písmo není podle mne určeno jen k samostudiu, někteří jako třeba Newton, na většinu důležitých věcí přišeli sámi, ale běžní smrtelníci se k tomu museli složitě prokousávat s tím, že se dopustili spousty chyb, jako třeba husité.

Takže najít Pravdu, v tom co z náboženství udělali za tísiciletí odpadlíci od pravého náboženství v 1.st, je velmi těžké ne.li nemožné.

Ale pokud ti jsou jasné základy, podrobnosti se lehko odvodíš sám a nemusíš nikde příliš listovat.

♥Kubrt&#9 (St, 4. 11. 2009 - 20:11)

Ale, ale, Ilono, ještě...My máme zase Ježíše, který nás vede k Bohu JEHOVOVI. :) A jsme taky pod pravým a jediným Božím královstvím.

Renys-HORAKYNI (St, 4. 11. 2009 - 20:11)

Ty ses S.J?Jak vyšitej.!Copak nejdu ti pod tvuj nos?Nelibi se ti me príspevky vyt?Tak si dej pohov a ší to do tech, tak jak to my umime.

Horákyně Chytr (St, 4. 11. 2009 - 20:11)

No renato, možná, že ti to bude divný, ale fakt mi rodiče dali takové jméno Rodiče jsou Chytří a rodiče mne počali na horách tak jsem jejich Horákyně.

No měla jsem se svým jménem problémy, ale už jsem si nějak zvykla. Máme takovou sk. jmenujeme se jak už jsem v předešlém příspěvku naznačila.
Bere mezi sebe, ale jen průměrně chytré, ty by jsi mezi nás nezapadla, jsi příliš , ale příliš chytrá a nebojácná. Nebojíš se ničeho, ani Boha ne a to už je co říct. Na to by jsi žádná horákyně netroufla.
Jsi prostě bez bázně a hany, škoda že se nejmenuješ Bezhany, sedělo by to,

Roman (St, 4. 11. 2009 - 20:11)

Ale, ale, Ilono, ještě neznamená, že kdo čte Bibli každý rok, je Bohu chválen automaticky, jak si vy SJ rádi připomínáte. Vy jste velicí, my Kristovci malí, ale máme Ježíše, který nás vede k Bohu. Halelujah!

♥Kubrt&#9 (St, 4. 11. 2009 - 20:11)

Chceš mě připravit o...Možná, kdybych se odebral na věčnost tak mám větší jistotu, ale výsledek je stejný. :)

Renys pro anony (St, 4. 11. 2009 - 20:11)

Martine tys nepochopil ten kdo tet tady pise si snamy hraje.Ten dotycny moc dobre jiste zna nas S J i to kdo V R O je,ze?

. (St, 4. 11. 2009 - 20:11)

V bételu čili „Božím domě“ jsem ještě nebyl, slyšel jsem ale, že se tam čte denně bible:) Chtěl bych se tam ale podívat. Musí to být hrozně duchovní tam být.

♥Kubrt&#9 (St, 4. 11. 2009 - 20:11)

Kubrte ,ty budeš asi jako...Chceš mě připravit o nesmrtelný život v pozemském ráji ? To může pouze Jehova Bůh. :D

Renys (St, 4. 11. 2009 - 20:11)

A ke komu se ,ze mam dat?A kdo me k tomu vybizi?Nebud v anonymite!Ja jsem Renata tesime,kdyz chces mluvit a oslovovat me tady tak se predstav jako vsichni tady.A devce nebo chlapce klidek ,ja si nepotrebuji dokazovat,ze sem snedla Salamounovo h.... a na vse Vam odpovedet jen proto, abych se predvedla jak znam Písma.Od toho jsou tady jini ,kteti jsou okamzite Redy Vam na cokoli a bez pripravy odpovedet.A jeste neco: nebudte tak pohodlny ,ze my Vam ten duchovni pokrm pripravime a Vy se ho jen zpapate /prime te za svy/....No tak snad mate navic ne?Overujte si vse co my ríkame S.J. v Bibli ,jedine tak budete prescvedceni a utvrzeni cemu chcete verit.Buh chce ,aby ste ho hledali a vynalozili i svou inyciativu.Tak do toho.

Ilona (St, 4. 11. 2009 - 20:11)

Vím, že jsi to nebyl ty pravá ..:-)
Byl jsi se někdy podívat v nějakém Betelu?

. (St, 4. 11. 2009 - 19:11)

nepiš za mě anonymní tečko, děkuji

názor (St, 4. 11. 2009 - 19:11)

Kdo žije věčně je nesmrtelný....Kubrte ,ty budeš asi jako Orájové,viď.Jseš takovej malej...máš li tělo z masa a kostí,jsi zranitelný a basta

. (St, 4. 11. 2009 - 19:11)

Tino, nadhodila jsi tady...Ilono,to si jen Ty myslíš,že to tak je.

Chytré horákyně (St, 4. 11. 2009 - 19:11)

Renys, proč nechceš jít mezi nás?

Jo, už vím ty jsi chytřejší ty jsi Nejchytřejší horákyně, těžko snášíš průměrnost. Tak jo Nej horákyně

♥Kubrt&#9 (St, 4. 11. 2009 - 19:11)

Jak si zde na zemi v...Kdo žije věčně je nesmrtelný. :) Prostě v pozemském ráji ze skály padat nebudeš. ...protože SMRT již nebude !!! (Zjevení 21:4)

Ilona (St, 4. 11. 2009 - 19:11)

Tino, nadhodila jsi tady otázku o VRO. K . ještěbych doplnila, že ti lidé(muži co tam jsou) nemusejí být jen pomazaní, ale většinou jsou.

Je tam ale ještě jeden daleko větší požadavek, jde o to, že ten kdo se podílí na přípravě tzv. duchovního pokrmu, je většinou člověk prověřený několika desetiletou celodobou službou Jehovovi. Jde buď o lidi, kteří se vzdali rodinného života a sloužili jako misionáři nebo v Bételech.
O některých vyšli články v časopisech, kde jsou popisovány jejich životní zkušenosti a to jak se o Jehovovi poprvé dověděli jak složitou cestou si museli projít
.
Není bez zajímavosti, že v Bételech,kde všichni bydlí, je považováno za jakousi povinnost číst si Bibli denně a tak ji každý rok nejméně 1x přečíst.
Řekněte mi kdo jiný, by mohl napsat důvěryhodnější články, které vysvětlují některé biblické texty, než právě tito lidé.

Reklama

Přidat komentář