Reklama

Motání, bolest hlavy

aneta (Út, 8. 3. 2016 - 22:03)

Dobry den,neustale me boli hlava. Zacina to kdyz jezdim v autobuse nebo v aute. Je mi i nazvraceni. Je to silena bolest. Prasky mi nepomahajim a kdyz si jdu lehnout toči se mi cely svet. Nevite co by to mohlo znamenat? Dekuji

aneta (Út, 8. 3. 2016 - 22:03)

Dobry den, neustale me boli hlava. Vzdy to zacne kdyz jezdim v aute,

aneta (Út, 8. 3. 2016 - 22:03)

Dobry den, neustale me boli hlava. Vzdy to zacne kdyz jezdim v aute,

Markéta (Čt, 10. 10. 2013 - 22:10)

Dobrý den, vždy po squashi,...Zdravím, tak jsem nyní zjistila, že to mám také. Když jdu na squash po obědě, tak pak k večeru mě třeští hlava. Nerada beru prášky, a v tomto případě musím. Pokud jdu na squash večer 19 nebo 20 hodina, tak je to v pohodě.

lucie (Út, 8. 10. 2013 - 14:10)

dobry stava se mi ze mi skubne v hlave a pak se mi zamota a brni mi cele telo muze to byt migrena

Bolest hlavy (St, 14. 8. 2013 - 05:08)

Posledních 11 dnů mě...AHOJ Aviku :-) podle me by nebylo od veci si nechst udelat ct hlavy a popripade i mr.nikdy nevite... olest muze bejt jak od krcni patere tak i od jinych pricin.Me boli hlava uz asi 10dni a skoro ani ibalgi nezabira.Dnes jdu na orl vysetreni aby mi treba rekli zda to neni zanet stredniho ucha...pomud ne tak bude lricona jinde...mamm i motani hlavy a pislank v hlave....tak uvidome a vam drzim palce.

Jirka (St, 14. 8. 2013 - 05:08)

Dobrý večer ja mám úplne...Dobrý den.Tak jsem.podatoupil Ct mozku a Mr a nic nenasli....problem je ze me posledni tyden silene boli hlava...prijde mi to jak zanet mozkových blan, ale nejsem.si jisty...cetl jsem ze to muze byt i od patere ci jinych veci jako je napriklad zanet stredniho ucha....kdyz si vemu ibalgin tak bolest do asi pul hodiny prejde ale co dal? Jsou 4 hodiny rano a nevim zda volat saniciitku ci ne.Mam strach ponevac nevim co se deje i kdyz mi rei ze mr a ct je negativni a vse je v poradku.Dokonce mi v praze na Motole brali krev a kontrolovali.Je fakt ze jsem.asi mesic pred prodelal ct hlavy ale mohli udelat asi zrejme dalsi ct na Motole ze.....ponevac tam jsem.jim rikal ze me hlava boli.Ode dneska je to asi tyden zpet.Nevim co mam delat a motani ghlavy k tomu.Napadlo me nechat si udělat rendgen cev a tepen v krku a pateri.Plus ORL na to si zajdu jeste dnes ponevac me boli i bubinek....je to sileny proste.

+ (St, 15. 5. 2013 - 05:05)

II. Klinická praxe
II.1. Patientengut (klientela)
Symptomatologie, vzorky prípadů, IST ° EAV- nálezy
II. 1.1. Všeobecná symptomatika
V postate lze pozorovat některé symptomy, které jsou pro střevní parazitózu typické.
II.1.1.1. Vnější příznaky
Ohraničené oči (kruhy pod očima), churavý vzhled, bledost, ekzém na horních víčkách, otoky na víčkách, všechny formy chronických ušních ekzémů, suchý, zanícený, strupovitý a svědivý nos, časté krvácení z nosu, trhlinky v ústních koutcích. K tomu patří také ekzem řitního otvoru a svědění. Vleklé akné, nevysvětlitelná ztráta hmotnosti může být rovněž výrazem střevní parazitózy.
II.1.1.2. Nedostatek energie (výkonu)
Při náhlé ztrátě výkonnosti, zvláště u mladých sportovních jedinců a dětí by se měla vzít v úvahu i střevní parazitóza. Jeden i v tisku zmíněný příklad byl švýcarský fotbalista Alain Sutter, který svého času hrál za Bayern Mnichov. Nebyl tehdy schopen podat žádný výkon a platil více čí méně za simulanta do té doby, než mohla být stanovena správná diagnoza a to “střevní parazitóza”. “Měl jsem červy ve svém těle”. (“dlouhotrvající hledání virů a červů. Ojedinělý případ onemocnění fotbalových profis Sammera a Suttera”, Süddeutsche Zeitung Nr. 33, 9.2.1995),. Vzpomínám na jednoho mladého sportovního pacienta, kterého při horolezeckém výstupu, ovšem po určité míře námahy, náhle, bez jakéhokoli varovného příznaku postihl kolaps krevního oběhu. IST°EAV – vyšetření ukázalo na Taeinosu (tasemnici) Od t? doby, kdy byl pacient požil odpovídající vermicid, je pacient bez potíží. Dá se stále znova pozorovat, že se pacienti, kteří si stěžují na únavu a úbytek energie, po vermicidové terapii nezvykle rychle zotaví.
Příklad 1: Vzpomínám si na jedenáctileté děvče, které si dlouhé měsíce stěžovalo na únavu, poruchy koncentrace a krevního oběhu. Školní výuka musela být opakovaně přerušována. Dítě bylo bledé, bez chuti k životu, mdlé, a depresivní. IST°EAV vyšetření ukázalo na taeinozu (tasemnici). Poté co dítě požilo vytestovaný Praziquantel (Cesol), byla podle matčiny zprávy za dvě až tři hodiny po požití jako vyměněná. Objevila se jí opět zdravá barva v obličeji, byla veselá a aktivní a to trvale.
II.1.1.3. Všeobecné příznaky
Anamnesticky nápadné jsou údaje některých pacientů, kteří dramaticky reagují, částečně se značnými komplikacemi i na nejmenší dávky léků a sice zcela nezávisle na tom, zdali se jedná se alopatické, homeopatické nebo bylinné léky. Tato symptomatika odpovídá takzvanému “Multiple Chemical Sensitivity-Syndrom” (MCSS)
U průběhu nemocí a potíží, které probíhají v pravidelných, nebo nepravidelných intervalech, nebo recidivují, by se vždy měla vzít v úvahu střevní parazitóza.. K tomu patří i horečnaté záchvaty a ZIMNIČNÉ STAVY S TŘESAVKOU. Nezkrotná chuť (hlad), měnící se potravinová intolerance, nesnášenlivost česneku, jakož i zhoršení symptomů nemoci v akupunkturně – fyziologickém období “tenké a tlusté střevo” ve smyslu orgánových hodin (tenké střevo 13-15 a tlusté střevo 5-7 hodin).
II.1.1.4. “Parazitogenní krize”
Téměř jistým důkazem existence střevní parazitózy jsou, dá-li se to tak nazvat, nejspíše záchvaty nejrůznějšího charakteru. Zde se jedná o stavy, které přicházejí v hodinových intervalech, v některýchch případech v určitých denních hodinách a to v obdobích týdnů, nebo měsíců. Jedná se zde o stavy, které jsem nazvala “parazitogenní krize”, která nápadně často přichází v noci a zvláště často v brzkých ranních hodinách. Jsou charakterizovány záchvaty bolesti v oblasti žaludku a střev, částečně s nevolností, zvracením a extrémním meteorizmem (nadýmáním), dýchacími potížemi přecházejícími až do astmatického stavu, PANICKÝM STRACHEM, POCITEM ZÁHUBY, neklidem, TACHYKARDIÍ, extrasystolií, hypotonní jakož i hypertonní krizí a stavy kolapsu. Pacienti trpí náhlým pocením, návaly horka, zimy, zimnicí, ZÁVRATÍ, chvěním víček a stavy těžko ovládnutelné slabosti. Mezi tím se nalézají i pacienti, kteří byli opakovaně kvůli srdečnímu záchvatu akutně posláni do nemocnice, aniž by byly nakonec nalezeny jakékoliv vysvětlující důvody. K tomu patří vzdáleně stavy podobné tetanu, EPILEPTICkĚ ZÁCHVATY, jakož i epileptické stavy a migrény. Stálo by jistě za to provést studii, zda noční dětská úmrtí přinejmenším v některých případech s tímto nesouvisí. K tomu patří vzdáleně i dlouhotrvající noční návaly pláče a křiku malých dětí, který nelze žádným rozumným způsobem utišit. Také náměsíčnost by mohla být v některých případech způsobena parazity.
Zvláště ve vztahu k horčíku, vápníku, draslíku a železu, ale také vitamínu B12 lze pozorovat poruchy látkové výměny, které jsou v této souvislosti OZNAČENY ZA NEMOC Z JEJICH NEDOSTATKU. K tomu patří poruchy jako BOLEWSTI lˇYTEK, SVALU A KŘEČE, stavy podobné tetanu, tachykardie, arrytmie, nedostatek železa – a zhoubná anemie.
II.1.2. Odborná symptomatika
II.1.2.1. Enterologie
Jako nejbližší oblast lze na záčátek jmenovat Enterologii. Soubor potíží těchto pacientů, kteří mají za sebou často dlouhou strastiplnou cestu trvající třicet i více let: jde od bolesti břicha ve všech variacích až ke kolikám a tenesmům (bolestivé močení nebo nutkání a bolestivý odchod stolice) se vztahem, nebo bez vztahu k příjmu potravy. Zvlášť bolestivé střevní koliky vznikají např. při tělesném (fyzickém) zatížení, nebo otřesech, vzniklých např. při fotbalu, nebo jízdě na lyžích. U těchto události, které jsou často kvalifikovány jako stavy ohrožení a jsou neprodleně transportovány do nemocnic jako nouzové případy, však po vyšetření není nalezen přímý důvod k zákroku. EAV vyšetření určilo v těchto případech stav jako Taeinozu (tasemnici), kterážto problematika se systematickou vermicidní terapií dala úspěšně léčit. Také je zde třeba jmenovat takzvané pupeční koliky a podráždění střev u dětí. Jsou s tím také spojeny stavy jako: nevolnost, nezkrotný hlad, nechutenství, částečně podváha, extrémní pohublost (kachexie), chronické nadýmání nebo průjem, bezbarvá stolice, mučivé nadýmání často ve spojení se srdečními záchvaty jako tachykardie, panický strach a stavy blízké kolapsu V anamnéze zvláště chronických případů hrají velkou roli recidivující žaludeční a střevní ulcerosa, divertikuloza, colitis ulcerosa, MORBUS CROHN a v neposlední řadě i Ileus (uzávěr střev, žlučovodů atd.)
Případ 2:
Do této skupiny patří 37letý pacient, který musel být v průběhu dvou let čtyřikrát operován pro Ileus (neprůchodnost střev), aniž byla nalezena příčina tohoto stavu. Stále znovu se opakující vyšetření stolice bylo bez jakéhokoliv patologického nálezu. Po čtvrté operaci přišel pacient do mé ordinace (praxe).
Obr. 1 (chybí)

Moje diagnóza:
Stření parazitóza, a sice smíšená infekce tasemnice a škrkavky (Taenia, Ascaridy). Bez EAV řízené terapie s antihelmentiky, které byly aplikovány nejdříve v krátkých a později delších intervalech lze říci, že by se býval tento pacient musel i nadále podrobovat dalším operacím, se všemi nepříznivými následky. Jakmile tento pacient pocítil první příznaky počínajícího zneprůchodňování střev, byla v závislosti na výsledku testu ihned nasazena odpovídající antiparazitní terapie, doposud vždy s úspěchem a to již po dobu trvající více než šest let. Během této doby došlo ještě k jednomu dramatickému průběhu v době, kdy jsem nebyla k dosažení a pacient byl kvůli symptomu na Ileus doporučen do nemocnice. Pak se ale vyskytla v poslední minutě ještě možnost na vyšetření v mé praxi, kam jej jeho žena dopravila vleže i s infuzní kanylou.
IST°EAV -diagnoza: Askaridóza. Stanovená terapie: Helmex. Pacient vzal tablety ještě na cestě zpět do nemocnice a Ileus symptomy se rozplynuly během několika hodin. Odpověď na otázku určenou ošetřujícím lékařům, jak si vysvětlit nový vývoj v tomto Ileus případě zněla: “To se tam může vždycky něco vzpříčit”. O požití vermicidních léků se ale pacient neodvážil zmínit. Mezitím jsou stavy bez potíží v intervalech ca. 6 až 12 měsíců. Prostředek volby byl při poslední recidivě zpravidla Eskazol, který tento pacient měl pro případ nouze v zásobě ve své domácí lékarničce, pokud by nebylo možné provést okamžité vyšetření. Z tohoto opatření pacient již několikrát úspěšně profitoval
II.1.2.2. Potravinová nesnášenlivost, - allergie
Potravinová nesnášenlivost, jakož i alergie je v úzkém vztahu s komplexem potíží, jako je specifická, nebo také stále se měnící potravinová nesnášenlivost. Někteří tito pacienti nesnesou bez problémů v extrémním případě téměř žádnou potravinu. V jednom případě mohl pacient pozřít jen ovesnou kaši a to ještě po lžičkách a jenom v leže, protože příjem potravy způsoboval silné křeče v břiše. Cílená vermicidní terapie dělá v těchto případech hotové “zázraky”. Nesnášenlivost česneku může být rovněž známkou parazitní nákazy. Zvláště u infekce Protozoí (Lambliáza), se mohou vyskytnout poruchy látkové výměny jako: intolerance na laktózu, možná také lepková intolerance, malabsorbce (špatný příjem potravy) až k celiakii.
II.1.2.3. Dermatologie
Potravinová nesnášenlivost, nebo alergie vede přímo k dermatologii. K tomu patří onemocnění jako akne, chronické ekzémy (také) sluchovodů a pokožky hlavy, částečně s vypadáváním vlasů (alopecie); záchvaty neurodermatitidy, částečně s nesnesitelným svěděním, přechodnou tvorbou vřídků, flekovitou vyrážkou či rozpraskanými koutky úst. Svědivost perianální oblasti, perianální ekzem částečně s fissurami (trhlinkami), abcesy, nebo kondylomaty (bradavice), to je nález, který mohu pozorovat zvláště při napadení amébami. Obvykle bývají tyto perianální problémy léčeny bez úspěchu jako mykozy, protože mykózy představují na bázi biofyzikální diagnostiky jen sekundární problém.
Případ 3:
Pětiletá hočička trpěla od svých dvou let perianálnim ekzemem. Nápadné na tom bylo, že se od té doby zcela nevypočitatelně objevovala flekovitá vyrážka v

nic nového..... (St, 15. 5. 2013 - 05:05)

Dobrý večer ja mám úplne...
Pondělí, 27. Únor 2012 06:07 | | |

Článek o parazitech od paní ing. Hany Bláhové a následně článek o přípravku Colonix vyvolali mezi vámi spoustu otázek.
Převážně druhý článek, který se týká preparátu Colonix vyvolal diskuzi, která ho zatracovala, nebo naopak chválila…….. Neznám a nemám svou zkušenost a tak jsem napsala paní Bláhové a požádala ji o její názor.

Dobrý den paní Bláhová,
včera jsem na stránkách MOJE-PRAVDY uveřejnila váš článek i s rozhovorem, který jsem tak nějak dohledala. Článek měl velmi příznivý ohlas a asi vám i čtenářky, které navštěvují PRAVDIČKY začaly psát a mě mile překvapilo, že i po tolika letech tak pružně na reakce a dotazy reagujete.
Díky tomu článku mi přišel i odkaz na přípravek Colonix a já bych ráda znala váš názor, protože s ním zkušenost nemám. Pár lidí ho chválí, ale spíš na něj prskají. Tak nevím.
Pokud mi paní Haničko odpovíte, tak bych ráda i vaše svolení a vaši odpověď uveřejnila..... pokud to nebude možné a nebudete si to přát, tak to samozřejmě budu respektovat.
PS: tady vám posílám odkaz na váš článek (doufám, že nevadí že je na stránkách uveřejněn :o)...pokud ano tak ho stáhnu, ale jsem zastánce toho, že o dobrých věcech by se mělo dozvědět co nejvíce lidí) JAK NÁM ŠKODÍ PARAZITI
a tady je článek o tom přípravku ..... který jsem zmiňovala SMRT KTERÁ ŽILA VE MNĚ
Přeju vám hezký večer a děkuji vám za váš čas.....a snad i odpověď.
Mějte se a smějte se....s láskou Zrzka
26.2.2012
Článek je starý tři roky, už máme nové poznatky. Také zkušenosati s klienty a odčervováním napřímo, už nejen teorie. Kazuistiky jsem sepslala do Deníku poradce, který vyšel v prosinci loňského roku, včetně rad, jak a kdy užívat antihelmintika, dávkování, atd. Colonix je jistě dobrá věc, pokud žije člověk ve státě, který parazity neuznává a tedy se nedostane ke správným antihelmintikům. Tady není registreována většina potřebných léčiv. Colonix do jisté míry vyčistí zažívací trakt, a přitom je šetrný, protože používá jen byliny. Nezasáhne však mimostřevní lokalizace, protože paraziti jsou běžně rozběhnutí v cévách a žilách, srdci, plicích a pod. Tam se byliny nedostanou. proto od jakýchkoliv bylin-ořešák, pelyněk, česnek, hřebíček apod-očekávejte jen omezenou a dočasnou úlevu. Také cena tohoto výrobku není lidová.Proto ho svým klientům nedoporučuji.V současné době a ve věku internetu není problém sehnat si správné léky i na druhém konci světa, nastudovat si správné dávkování a užít. Dokonce už můžeme sloužit zpětnou vazbou- jak se daří klientům po odčervovací kúře. Přes drobné nepříjemnosti během užívání se na konci většina lidí cítí skvěle, mohu sama potvrdit na sobě. Jak to probíhá, může dokumentovat například příběh, který posílám. Jeho autor souhlasí s uveřejněním kdekoliv. Také posílám článek MUDr. Fonkové-výňatek z knihy, velmi trefný. Budete-li mít zájem, pošlu ještě materiály od MUDr., Jelisejevové.
Zdravím , HB
27.2.2012

NAPSAL JSEM DOPISY NA ROZLOUČENOU
Leden 2012
Chtěl bych vás seznámit s mým příběhem, který doufám bude mít dobrý konec. Jsem muž, 59 let, celý život velmi akční. V mládí jsem docela dobře studoval, pak hodně pracoval i sportoval: kolo, lyže, tenis. Měl jsem rodinu, děti, všechno bylo v pořádku. Pak jsem odjel do Thajska. Asi za dva měsíce po návratu, v červnu 2010, začalo peklo. Pískalo mi v uchu, točila se mi hlava, bylo mi špatně od žaludku, hrozná únava. Pomyslel jsem nejdřív na letní střevní chřipku, ale neměl jsem teplotu. Nepomohl paralen, ani jiné léky. Kvůli Thajsku mne napadlo nechat se pro jistotu vyšetřit v Centru cestovní medicíny v Praze na Uhelném trhu. Na rozbor krve jsem potřeboval doporučení od svého obvodního lékaře, prý jinak jsou testy velmi drahé. Krev, stolice, test na helmintózy, vše bylo negativní. Závěr: je to alergie. Byl jsem odeslán obvodním lékařem na ORL. Následoval rentgen krční páteře, CT hlavy kvůli závratím a CT dutin kvůli ucpávání a nekonečnému lepkavému sekretu z nosu. Nasadili mi spoustu léků na alergii, nevolnost atd. To trvalo půl roku. Nevolnost se zhoršovala. V břiše mi vařilo, pálilo mne při močení a stolici. Obvodní mne odeslal na Bulovku. Opět všechna vyšetření včetně HIV, venerologická vyšetření, znovu se odebírala krev a stolice na parazity, vše negativní, závěr: jsem zdravý. Běžně se tato vyšetření pacientům nedělají, vzali mne jen proto, že jsem se vrátil z Asie. Ostatní jsou bez šance. Výsledky ale byly stejně negativní.
Dostal jsem nějaké léky na úpravu střevní flóry a potíže se mírně upravily. Následovala kolonoskopie-negativní. Lékař ORL navrhl pobyt u moře, návštěvu solné jeskyně a nakonec vysekání nosní přepážky, aby se dostalo více vzduchu do mozku a tím se odstranilo točení hlavy. Po návratu od moře byl stav stejný, jenom se přidal ekzém. Po měsíčním bezvýsledném užívání kortikoidů už si se mnou paní doktorka na kožním nevěděla rady. Znovu mi nechala vyšetřit krev, HIV atd…vše negativní. Byl jsem tedy odeslán na psychiatrii s tím, že příčina bude asi psychosomatická. Byl jsem opravdu psychicky na dně. Představte si, že se dva roky nevyspíte kvůli pískotu v uších, stále se vám točí hlava. stále je vám nevolno, stále máte ucpané dutiny. Měl jsem navíc pocit cizího tělíska v oku, několikrát jsem byl u očního a žádal jeho odstranění, samozřejmě jsem byl vyhozen, že tam nic nemám,že si vymýšlím a obtěžuji. Nebyl jsem schopen se účastnit běžných rodinných povinností, propadl jsem apatii. Neměl jsem zájem o jakoukoliv činnost, o návštěvy, přátele, rodinu, sport. Rodina se mi rozpadla, zvlášť když oficiálně jsem byl zdráv. Mám schované všechny výsledky vyšetření. Už jsem se smířil s tím, že se to nikdy nezlepší. Napadaly mne myšlenky na ukončení života. Napsal jsem dopisy na rozloučenou.
Vnitřně jsem ale cítil, že nějaká příčina být musí a hledal jsem pomoc na internetu. Našel jsem ing. Bláhovou a stručně jí moje potíže popsal. Její závěr byl jednoznačný – jde o parazity. Začal jsem podle pokynů užívat albendazol, praziquantel a Ivermectin. Za tři týdny byl výsledek neskutečný. Masivní odchod parazitů, velký objem stolice každý den, točení hlavy téměř ustalo, pískání také. Dokonce jsem začal spát. Celkově je mi podstatně lépe. Antiparazitika kombinuji se zapperování hlavy, uší a dutin. Uši a dutiny vytírám ivermectinovou mastí, navíc dutiny proplachuji MMS roztokem. Vše, co ze mne odcházelo, jsem zdokumentoval. Mnoho dní ze mne odcházely spletené několikadecimetrové útvary, kterým jsem říkal ,,copy“. Fotografie byly pro mne dosti šokující. Koupil jsem běžný mikroskop a hned při prvním zvětšení sekretu z nosní sliznice jsem objevil háďátka. Nedalo to žádnou práci. Proto žasnu, že když jsem já, laik, napoprvé parazity našel, že je neobjevili ani jedni odborníci na parazity v Praze. Hodně jsem přemýšlel o tom, kde se to ve mně všechno vzalo. Záblesky podobných potíží se už objevovaly v minulosti, ještě před cestou do Asie.
Bydlel jsem na vesnici u Prahy, na dvoře byla štěňátka, koťátka, králíčci, slepice, se vším jsme si hráli, když něco chcíplo, od sousedů se přineslo nové. Nikdo si neběhal umývat ruce. Jako dítě jsem hodně skřípal zuby, maminka mne v noci budila a prosila, ať neskřípu./Jeden ze symptomů přítomnosti parazitů/. Na vesnici byly velkochovy drůbeže, takže se tam stahovala hejna různého ptactva, migrujícího z Afriky do Evropy. V drůbežárnách pracovala celá rodina. Přímo v domácnosti byli několikrát psi i kočky. Štěňata se odčervovala, na sebe jsme zapomněli. V mé práci jsem přišel často do kontaktu s hlínou a zeleninou /háďátka/.
Babička i maminka si často stěžovaly na točení hlavy. ,,Dnes mám ale motolici“, říkala maminka. Později měla s točením hlavy a zvracením velké potíže, ale lékaři to přičetli krční páteři. Zemřela v 70 letech na infarkt, dnes už vím, že to byli pravděpodobně také paraziti.
Na závěr bych chtěl poděkovat ing. Bláhové, která mne vrátila do života. Je to sice běh na dlouhou trať, když si je nesu od dětství, ale kde je známa příčina, je i naděje.

I. Základy parazitologie
I.1. Filosofie a epidemiologie
Střevní parazité se z hlediska patogenních střevních bakterií dají rozdělit do dvou skupin: helmintů (červů) a protozoí (prvoků). V úvodu do tématiky se omezím na ty nejznámější zástupce: askaridy (škrkavky –hlísty) a taenie (tasemnice) jakož i lamblie a améby.
I.1.1. Útrobní červi (Helminti) (7, 11,17,33,34,38,67,68,69,80,104a,107)
I.1.1.1. Askaris lumbricoides (škrkavka lidská)
Na prvním místě stojí Ascaris lumbricoides, parazit, který je asi světově u lidí nejrozšířenější. V tropických zemích je udávána 90% promořenost 107.
Samčí askaridy dosahují délky od 15 do 20 cm, samičí od 20 do 50 cm. Denně mohou naklást až 200.000 vajíček. Askaridy žijí v tenkém střevě, částečně po stovkách 33, mohou ale proniknout do dalších orgánů jako: žlučových cest a slinivky, jater, vnitřních a vnějších sluchovodů, vagíny a ženského močového měchýře 33,. Ileus verminosus (uzávěra střev –neprůchodnost) je též možná a vyskytuje se v anamnéze některých mých pacientů, aniž by byly nalezeny klinické důvody této uzávěry. Askaridy mají schopnost se pomocí proteolytických fermentů zachytit na střevní stěně tak, aby nebyly vyloučeny. To způsobuje částečně sekundární nekrózu (poškození buněk střeva). Délka jejich života je udávána od jednoho do několika roků.
Způsob infekce: Vyloučené vajíčko potřebuje při sestupné teplotě 10 až maximálně 50 dní, než se z nej vyvine larva schopná invaze. Přímá nákaza mezi lidmi je podle mínění parazitologů nemožná. Infekční jsou pouze larvy, které mohou v půdě přežívat léta. Ústy projdou do tenkého střeva, proniknou střevní stěnou a za pomoci lymfy a krevního řečiště se dostanou do jater, pravé strany srdce a plic. Zde opustí krevní a lymfatický systém, proniknou do alveol (p

Viktor (St, 15. 5. 2013 - 00:05)

Dobry den, jmenuji se Jiri...Dobrý večer ja mám úplne ten sami problém s motanim hlavy (pocitem plavání v prostoru) :( narozdíl od vás už rok navštěvuji doktory mám za sebou MR mozku a páteře ČT mozku a páteře , vyšetření na ústním nosnik krční ortopedivke vyšetření neurologické vyšetření oční vyšetření vč. Perimetru! Dále interní vyšetření + ultrazvuk krčních tepen, dále eeg a emg a problémy porad přetrvávají a už vázne nevím co mám dělat :( už sem vázne na konci tunelu :( a to ke všemu jsem sportovec a potrebuji podávat sport výkon

Jirka.T. (Po, 13. 5. 2013 - 05:05)

Dobry den, jmenuji se Jiri Tomasek 13.2.1986 a mam na vas z meho pohledu dulezity dotaz.V poslednim tydnu jsem zacal mit obrovske problemy s motanim hlavy, stavy takove sily kdy se mi tunelove mota hlava z niceho nic.Byl jsem na vysetreni CT kde udajne nic nenasli, ale hlava se stale mota, byl jsem pred cca 5ti lety na vysetreni MR kde take nic nenasli.A zde zacina muj problem.Chtel bych zopakovat vysetreni MR.Bohuzel nedokazu doktorum popsat jak silne toto motani je, je to pocit jako kdyz behem vteriny mate omdlit a uz se neprobudit.Muj dr. A ani na neurologii me nechteji na MR doporucit, ale ja si strasne preju a zadam aby me na nej doporucily i kdyz mi tolilrat rekli ze to je zbytecne.Dnes jsem lezel v posteli a kolem 4 hodiny rani z niceho nic, bylo to jako kdyz mate v sobe aspon 4 promile.Tento stav trval cca 10minut a pak nic,jen silene buseni srdce a velka bolest v hlave a na pateri ve visce plic.Ja uz nvm kde mam hledat pomoc, bojim se ze mam neco z hlavou, mam velky strach ze se neco skryte deje a ja pritom nevim co, podle toho co jsem.se docetl si myslim ze by mohla byt nekde ucpana cevka, vyduť nebo neco podobneho.Prosim o pomoc vas.Je mi 27 Let.A s timto problemem se potykam opravdu velmi dlouho.Nemohu prakticky ani pracovat.Pokud mozno pomozte mi.Dekuji za brzkou [email protected]

Petr (Út, 28. 12. 2010 - 09:12)

Dobrý den chtěl bych se zeptat. Asi tak před měsícem mě začalo bolet na hrudníku a vzadu mezi lopatkami. U lékaře mi dělal ekg a měřil tlak , bral krev a vše bylo v pořádku. Teď asi tak týden zpátky mě začala bolet hlava a začala se mi také motat. Stále nevím od čeho to může být doktor naznal , že by to mohlo být od páteře a tak mě poslal na neurologii. Je možné , že by na to měla vliv bolest od páteře. Díky za radu.

Alena (Pá, 12. 2. 2010 - 20:02)

Dobrý den.CHtěla bych se vás zeptat,zda mě můžete někdo poradit.V poslední době mě asi měsíc bolí hlava,páteř a břicho mám nafouknuté.Jsem epileptička a dvakrát jsem upadla a uhodila se do hlavy.Doktor mě nic nenašel.Jenže mě stále bolí trochu břicho a hlava také.Nevím na koho se obrátit o pomoc a o radu.Poradí mě někdo?K ránu se budím a nemohu spát třeba dvě hodiny.Díky za radu a pomoc.

jana (St, 16. 12. 2009 - 18:12)

Proc je to k ničemu? kdo jiný ti pomůže. pošle te na rtg lebky a krční páteře, podle toho se rozhodne, co dál. Urcite to bude lepsi nez psat anonymně na diskuzi.

Veronika (St, 16. 12. 2009 - 09:12)

mám stejný problém jako Ivo.. už 14 dní mě bolí příšerně hlava...kdyby to bylo jen chvilkové ale ne...bolí mě neustále každý den...nemohu se na nic soustředit.. a jít s bolením hlavy k doktorce je k ničemu.

Ivo Skopal (Pá, 11. 12. 2009 - 10:12)

Dobrý den,
chci se zeptat: Už celý týden jsem nespal. Nemoc to není ale pořád mě stále bolí hlava nemohu spat a nic me nebavi, bolí me předek hlavy, žádné prásky nezabiraji! Brufen ani panadol extra ani nic podobneho a uz jsem z teho docela na nervy a doktor me rekl, ze jsem zdravej! Poradite mi prosim:( uz jsem zoufalej:( a unavenej. Je mi 20 a doktori jsou knicemu!

lucka (Po, 7. 12. 2009 - 18:12)

Strašně mě boolí hlava! Pořád se mi motá mám stejnej broblém jako Míša. Mám jít k lékaři?

ondra (Ne, 22. 11. 2009 - 20:11)

mne porad poli chlava ne bomuze nic

Lily (Ne, 8. 11. 2009 - 20:11)

Lily, můžeš to mít od krční...Nakonec to odeznělo samo, to byla úleva, takže dále radši nepátrám z čeho to bylo, a snad už se taková bolest nevrátí. Je možné, že to mohlo být od páteře, to mě nenapadlo. Každopádně moc děkuji za rady a odpověď a hlavně zdravíčko všem.

jana (Pá, 6. 11. 2009 - 08:11)

Lily, můžeš to mít od krční páteře, třeba ses špatně vyspala a zablokovala krční páteř. Většina bolestí hlavy je od páteře. Došla ych k praktikovi a nartg, poté na rehabilitaci, pokud se něco zjistí.

Reklama

Přidat komentář