Reklama

netuším, čo mám:)

kytka (Út, 3. 10. 2006 - 07:10)

roni jako bych cetla o sobe se vsim

Monetka (Po, 2. 10. 2006 - 11:10)

Prosím ťa roni čo to tu trepeš že nemôžeš vyh?adať odbornú pomoc lebo nemáš peniaze. Veď si jasný prípad na antidepresíva které ti predpíše psychiater za malý doplatok a vyšetrenia sú hradené zo zdravotnej poistky a bude ti fajn. Ak tam nepôjdeš, tvoj stav sa bude zhoršovať, zatvoria ťa na psychiatriu kde uvidíš aké prípady ešte existujú a za každy deň pobytu budeš cvakať. Blbá predstava. Tak šup k odborníkovi. Prajem ti ve?a k?udných dní.

roni (Pá, 29. 9. 2006 - 09:09)

len pred pár dňami som došla k záveru, či nebudem "zasiahnutá" niektorou duševnou chorobou. v každom prípade sa pritom cítim ako hypochonder:) ak by ste mi vedeli poradiť takto narýchlo, pod?a príznakov, kt. napíšem dole, budem vám vďačná:)
- automutilácia v detstve (sebapoškodzovanie-hrýzenie sa do ruky, ohrýzanie nechtov, v stave najväčších depresií tvrdšie zachádzanie so sebou - udieranie rukou o stenu)
-rýchle striedanie nálad, z extrému do extrému (z naivity ve?mi rýchlo do nedôvery)
-depresie v rôznych stupňoch, v niektorých prípadoch sa, myslím, podobajúce až na klinickú depresiu, trvajú však len pár hodín až dní
-v dospievaní samovražedné myšlienky, po smrti jedného zo spolužiakov aj tajný pokus o samovraždu
-rojčenie, útek z reality do fantázie
-stavy úzkosti, strachu, občas prejavy soc. fóbie
-citová labilita, no na verejnosti problémy s vyjadrovaním citov; častá podráždenosť
-ve?a toho o otcovi neviem, no z toho mála je isté to, že tiež trpel depresiami a raz aj zobral tabletky s alkoholom (čo som raz urobila aj ja); bohužia? jeho anamnézu nepoznám, zomrel už dávnejšie a s jeho príbuznými nie som v konktakte
-v detstve do 9.r. bola moja výchova podriadená babke z matkinej strany, pretože mama pracovala a sama jej nevedela odporovať; bývala som často bitá
-toto správanie vystupňovalo aj šikanovanie, kt. som prežila na ZŠ, nástupom na SŠ to ustalo, no po smrti býv. spolužiaka zo ZŠ som sa pokúsila o samovraždu, neúspešne, ako môžete čítať:)
upozorňujem, že sa ma momentálne netýkajú všetky tie príznaky, no uvádzam ich pre istotu, keby to náhodou čítal aj nejaký odborník..žia?, odbornú pomoc práve teraz nemôžem vyh?adať, lebo nemám peniaze a toto je zatia? jediná možnosť
-za prípadné informácie ďakujem.
-ak by sa tu vyskytli nejakí odborníci, môžu mi napísať na mail.
pekný deň!

Reklama

Přidat komentář