Reklama

Panická porucha 4

Jirka (Čt, 26. 1. 2006 - 16:01)

Wow, už sem ztratil přehled kdo tu všechno čeká mimčo! To máte skvělý, taková radost do života :-) Moc vám to přeju a nebojte, všechno bude OK. Dituš a ost. klavíristi, jak se líbila nahrávka?Nic moc, co?Zítra zas mám hodinu klavíru, musím ještě nacvičit stupnici f-dur kombinovaným pohybem a akordy rovným pohybem a pak Czernyho etudu a Bachův menuet, sakra, mám toho nějak moc:-) snad to stihnu.

Zuzana (Čt, 26. 1. 2006 - 15:01)

No ona mi dala typ nejdřív na DR. Paškovú, jenomže tá už v Čechách nežije a pak na Dr. Praškovú a tá mě pak hodně sklamala.Možná jsem na ni fakt moc fixovaná, ale když ti někdo pomůže a věnuje se ti tak jako ona, kdo by nebyl??? Co se týče terapie na dálku, myslím že to není dobré řešení..myslím, že potřebuji terapiu tak jednou týdně a nepřipadá v úvahu abych jezdila každý týden tam a zpátky, něco to stojí a taky domů cestuji 8 hodin. Jinak četla jsem už dávno tvůj příběh, zdála si se mi hodně přesvědčená o tom jak to zvládnout, taky jsem na tom takhle byla až do té doby, než se to objevilo znovu a tady..Jak si na tom teď a jakého terapeuta máš ty?

Pajka (Čt, 26. 1. 2006 - 14:01)

Zuzano a nemexistuje řešení, že bys terapii podstupovala na Slovensku, případně byla se svou terapeutkou v kontaktu na dálku? Mám trochu dojem, že nastavila laťku terapie tak vysoko a jedinečně, že pro Tebe bude těžko akceptovatelný kterýkoliv nový terapeut. Snad kdyby Ti ona sama dala tip na náhradu za sebe...mě možná hloupě napadá...

Pajka (Čt, 26. 1. 2006 - 14:01)

Miss, gratuluju!!! Neboj se ničeho, jen žádné negativní myšlenky! Do prvního těhotenství jsem spadla jako studentka s obrovsky rozjetou psychikou. Bylo to po hospitalizaci na neurologické klinice, kde se na lidi s psychickým problémem dívali jako na něco, co by na světě snad ani nemělo být a vyhrožovali mi zavřením na psychiatrii. Teď je úplně jiná doba, ale hormony fungují pořád stejně. Mě to těhotenství tenkrát vytáhlo zase zpátky do plnohodnotného a šťastného života. AD vysazuj opatrně, každý stre je zbytečný!!! A děťátku nic neudělají. V přírodě je zařízeno všechno tak, aby maminky měly čas na to ošetřit svůj životní styl ve prospěch miminka. Myslím, že Tě čeká nádherné období. Jsi citlivá, Ty si mateřství užiješ a budeš hodná krásná maminka!!! Snad ta vlna gravidit tady fakt není nakažlivá, jak píše Eva K., ale na druhou stranu přiznávám, že bývám smutná, že už si to všechno kolem těhotenství a mateřství neprožiju... Užívej si jedičnost každého dne!!!

Kamča (Čt, 26. 1. 2006 - 13:01)

Ahojky kamarádi....Jéééé Missinko, Zuzanko, gratuluju!! :o) Doufám, že se takhle taky budu radovat :-) no, tak za 3-4 roky, možná :-))) Dneska jsem byla na poslední zkoušce, jupííííí. Psychologie - no, ptala se mě na seminárku, co je to úzkost a jak se liší od strachu :-) a vytáhla jsem si pěkně blbý otázky. Deprivace, frustrace, stres - no, nic moc jsem jí neřekla, ale pak jsem si vytáhla druhou otázku, kterou jsem neměla zpracovanou, ale zrovna před zkouškou jsem si ji okopčila. Měla jsem štěstí, že odešla, když jsem se připravovala, tak jsem to opsala a mám za dva :-))))

Zuzana (Čt, 26. 1. 2006 - 13:01)

Ahoj lidi,predcasem jsem tady psala o svych problemech a ted jsem tu zas protoze jsem zoufala co a jak mam dal resit...Mam různé psych.problémy, prostě jenom potřebuji dobrého psychoterapeuta. V Praze mi to příde jako hledat jehlu v kope sena. Pocházím ze Slovenska a měla jsem tam supr terapeutku, na kterou jsem hrozně fixovaná a proč? Byl to jediný člověk který mi dokázal pomoc, byla přísná ale zároveň měla na všechno odpověď a hlavně měla individuální přístup. Cítila jsem že se mi venuje a snaží se mi pomoc jak nejvíc to umí.Prošla jsem tady pár terapeutmi, no nikdo nebyl jako ona, byli divný a nic moc mi neporadili,teď mě hodně sklamala Dr.Prašková.Co jsem o ní věděla je, že je odborník nejvyššího kalibru, ale mě přišlo že mi neuměla poradit.Řeším teď hodně velké dylema, co dělat, protože vím, že takhle žít nechci, neni to život ale hra na život a já chci ŽÍT A BÝT HORZNĚ MOC V POHODĚ.Přemýšlím o odchodu na Slovensko, více-méně kůli té terapeutce, ale mám tady kluka a taky pár známcýh, práci chci spíše změnit, takže to by tak nevadilo, vím však že kdyby jsem se vrátila, všechno by mi hrozně chybělo, jenomže já jsem už tak zoufalá a chci mít pokoj a klid, že uvažuji i o tyhle možnosti. Jestli máte někdo fakt dobrého terapeuta, prosím poraďte. Děkuji za odpověď a zdravím. Zuzana

eva rokytova (Čt, 26. 1. 2006 - 12:01)

Ditunko, sme vpravdě plodný chat - blíží se PP 5.... a taky se tu rozrostl bacil: 1.Martinka, 2.Ibri, 3.Eduška, 4. Miss, 5.?????? No... co ty na to, zlato??? :-)))

eva rokytova (Čt, 26. 1. 2006 - 10:01)

"........ hned som volala drahemu a jeho reakcia, hura, to je v pohode, nic moja nebojaj, lubime sa a v pohode......"Miss naša milúčka - tak TOHLE si furt opakuj :-)))..... a všechny další strachy se anulují. Na to musíš myslet! To je základ :-)))))Čoveče, jen nevím, jak to teď bude s tou NAŠÍ tajnou davidofkou na balkóně????? :-))))

DITUŠA (Čt, 26. 1. 2006 - 10:01)

:-())¨¨¨¨¨jo, je to tu samej plod!!!Já si ještě myslím počkám...o když náhoda je blbec.

Eva Krk (Čt, 26. 1. 2006 - 09:01)

Ježiš, tady to je plodný.Missko, gratuluju a hlavně se z ničeho nenervuj a těš se na miminko.Nemůže to být tady nakažlivé?Co říkáš Pajko, budem si muset dávat pozor, co?Ne že bych miminko nechtěla, ale já bych už skoro porodila vnouče v mým věku.Tak pěkný den všem.

DITUŠA (Čt, 26. 1. 2006 - 09:01)

Miss, máš ještě víc strachů než já! Je to prostě asi v tobě, v nás nějak zakódované, ale věř, že to mimi bude jistě mít ted své opodstatnění v tvém osudu. Serlift neznám, ale vše by se mělo vysazovat pomaleji,mně tenkrát psych.řekla,at hned další den beru jen půlku, za tyden další a pak hned nic.To ti akorat tak vyjde.Mimi ani žádnou chemii z AD nezaznamená, to si piš! Bud v klidu. Navíc doktor by ti to neříkal, kdyby si nebyl jist.To si na triko neveme. Dýchej pěkně zhluboka,aspon několikrát za den si na to udělej úmyslně čas a dýchej do břicha,pomalu zhluboka a vydechuj.Stačí tři minuty aspon dvakrát denně! Pij tekutiny-minimálně černý čaj, jinak cokoliv nealko:-). Venku chod opatrně , at neuklouzneš na tom hrozným ledu!!! Já se s Julčou a papírkem tenkrát taky rozklepala, arytmie jak hrom...ale přitom jsem cítila na druhé straně něco i hezkýho...NEPŘEMÝŠLEJ TED, CO BUDE, MYSLI NA TO, CO PRÁVĚ JE!!!HODNĚ SIL A DOBRÉ NÁLADY TI PŘEJU.

JOHANZ (Čt, 26. 1. 2006 - 08:01)

MISSKA MOJE GRATULACEVŽDYCKY JSEM CHTĚL MÍT VELKOU RODINU A NAKONEC MÁM JEN JEDNU DCERU....MOC TI TO PŘEJI...

Eduša (Čt, 26. 1. 2006 - 08:01)

Miss, to je ale přeci radostná zpráva, gratuluju!! Víš, jak jsem dlouho čekala já a pak jsem musela podstupovat hormonální stimulace, až do 12. tt jsem brala hormony na udržení, takže to ber tak, že máš vlastně štěstí, že se ti to podařilo tak snadno. Akorát bych možná docela polemizovala s dr., že musíš ze dne na den vysadit Serlift, ale každý doktor má zřejmě jiný názor.

Miss (Čt, 26. 1. 2006 - 07:01)

Ďakujem babenky,vcera mi doktorka nesla natiahnut a to som Vám tak chcela napisat novinku:)dakujem Dandy, že si správu odoslala dalej.Evička Rokytienka, Ditus, diky za basnicku, chcela by som Vám napisat dojmy a jak to prebiehalo, takže v utorok vecer mi tak zacalo busit srdce, od nervozity, že som si povedala, že do rána nevydržím cakat na test tak okolo 23tej som vzala test a sla na to a aha ho, 2 silne cervene ciarky, zacala som sa klepat ako pri atake, pulz asi 150, zacala som revat, to bola moja reakcia, napadali ma strasne myslienky, nemam byt, nie som vydata, nemam peniaze, nie som zdrava, beriem ADčka, nemoho to rok, dva pockat?, hned som volala drahemu a jeho reakcia, hura, to je v pohode, nic moja nebojaj, lubime sa a v pohode siel spat, ja som mu napisala asi 10 smsiek a on mi dneska vravi, že už bol nervozny kolko som o tom pisala, no, ma to trosku zarmutilo, lebo chlap ako chlap vobec nechápe ako sa citim, potrebujem teraz fakt velku podboru, bala som sa koli adčkam ci nemože byt poskodene, hned som volala rano Dr. poedal nech ijned pridem, že sa porozpravame, na ultrazvuku už videl zacinajucu tvorbu bába, vravel, že je pekne usadene jak ma byt:)koli zapalom som sa bala, že by to mohlo byt mimomaternicove teho, on mi na to povedal, len tolko, na to ake ste mali vysledky a tažký zapal, budte rada, že ste ostali tehotna, radujte sa, je na vas ako sa rozhodnete ci si to nechate, alebo bola by skoda nenechat, tolko žien tuži na svete po detoch a nemože mat, vravel že co som brala lieky, nemali by este v takom rannom stadiu mat negativny vplyv na plod, že cievy co bud dieta vyživovat sa budu tvorit až dalsie týždne a že velmi do styku s liekom nepride, každopadne on aj psychina, mi povedali e musim ihned z dna na den vyadit srlift, tak teraz sa cela klepem od strachu ako to zvladnem, strasne sa bojim paniky,no povedal mi že nemam mysliet na paniku, že ma mysliet na dietatko a jeho zdravie, takže tak babenky, doktorka e nejaka zakliata na robenie bábätiek:)už aj ja zacinam tomu verit, takže Ditus podla sa aninenazdas a budes v tom:)

DITUŠA (Čt, 26. 1. 2006 - 01:01)

Spermie, ta jedna mrškachytla se a Misska mešká!Už není jenom vejce,zaděláno na děvčemá ta naše Misska,co nad papírkem vříská.Vříská šokem,radostía strach cpe se jí do kostí.ADčka se vysadíbude všetko v pohodebábetko sa usadía zapláva si vo vodě...A v októbri ked zatlačívšichni kolem zapláčí.Radostí a dojetímděťátku vstříc objetím.

DITUŠA (Čt, 26. 1. 2006 - 01:01)

Evinko, ty básnířko jedna...jejda, kdy sbalíš batúúúžek a přijedeš do Holomóca na tvaróžke:-)???Miss, aky test sis urobila? Nebo jsi byla přímo u Dr??

DITUŠA (Čt, 26. 1. 2006 - 01:01)

Miissss????!!! Gratuluju!!! A co na to okolí nejbližší? Bude sobáš?

eva.rokytova (Čt, 26. 1. 2006 - 00:01)

Jéééé, Pavle, ahojky! Ty ses toulal s Ofinkou??? Jsem ráda, že nezapomínáš a že se ozýváš - čiň tak častejc! :-)))Eduško, mám radost, že mámě zabírá Gelsemium, to je pro mne velice potěšující zpráva! Měli by ho všichni zkusit, páč když zabere, je vystaráno :-)) Mně pomáhá, ale ne vždy: když mám silnější ataku, zabije mi ji jen ten prokletej Xanax!Pajko, já se vůbec nezlobím, a ani se mě to nedotklo, jsme tu přec všicí na jednom Titanicu!Dandynko a Kamčo, myslím, že už vás ten spleen přešel, což?Coalo, utek´ si do lesů australských?Romane, zanech už těch teknických překladů a potěš se s námi :-)))Miss, to se ti dneska spinká, co?Katarínko, i na tebe, pochopitelně, myslím - ale ty víš :-)))))

eva.rokytova (St, 25. 1. 2006 - 22:01)

Dita s Jirkou hrajou Chopina,ačkoliv je nám všem do zemdlena...Ta zpráva zní jak zvon:Miss je ftom!!!My radujem se všicí,Dita s Jirkou hrajou na bicí :-)Miss naša drahá:to je paráda!!!Ibri, Eduš, Misska:otvíráme whiska! :-))Připíjíme na zdraví,porod další v pořadí!Dita s Jirkou hrajou tekno,to však ještě není všekno!Obejmem se, pusy dáme,kolečko si uděláme!!! :-)))Na popravišti kojí tři maminy,nehledí na noční hodiny.Probíhá hromadný křest,oslava musí bejt fest!Dita s Jirkou hrajou Ravela,by dítka sála jim zvesela :-)My všichni šťastní sme moc,tak dobrou noc! :-)

DITUŠA (St, 25. 1. 2006 - 22:01)

Dandy, je to ona!!! Přesně jsme to měla ted skoro dva tydny...nečekáš MS??? Máme sklony k PMS větší než ostatní ženský, stopro! Po MS dva dny mě tyhle stavy přešly.Dávala jsem sem odkaz n astránky deprese a tam jsem přesně našla všechny mi je příznaky...Jirko, moc ti fandím...tak mladej a má bezva koníčka...a že se vydáš nadšeně do antikvariátu, je prima. Hrála jsme od Griega nějaé věci, Loutky od Martinů taky.Dnes ko. u psychiatričky. Políčila jsem své podivné stavy se slovy, že nemám pepe , ale depe:-).Vylíčila jsem i , co je u mě spouštěčem, včetně hormonálních změn v jistém období.Vyslechla mě, byla asi trochu smutná, že mi není hej...ptala se , zda chci začít s Apo.paroxem zas a jak to plánuju s miminem.Pravila jsem, ž epokud se nestane nečekaně, tak až dle počíánání mé psychiky se na to vrhnu v létě...Souhlasila, že prý hlavně musím mít jasno. Navrhla , ž ejedinou možností , když nechci ted brát dlouhodobě Ad a pak je vysazovat kvuli otěhotnění, by byl anxyol. typu Lexaurin, Neurol.Ovšem že by to viděla nerada!!! Zkrátka že tuto možnost by volila v nejkrajnějším případě u mě jen teda na dočasné zklidnění. Kvuli rychlejšímu odvykání a porčíštění...To mě utvrdilo, že je vážně bezva,Já k ní nemám za celé dva roky připomínky. Jen mě mrzí, že pravila něco o pojištovně Metalce, kterou mám já, že blbne s placením.To se prý rozhodne až za měsíc.Nerada bych chodila k jinému:-(((.Jdu do vařit guláš...muž tady dupe:-)))

Reklama

Přidat komentář