Reklama

revmatoidní artritida

dalibor (So, 12. 2. 2005 - 19:02)

Šárko obraťte se na revmatologa a žádejte o biologickou léčbu, je to zatím nejúčinější způsob léčby, je nutné aby vaše maminka byla pojištěna u oborové pojišťovny neboť tento způsob léčby je velmi nákladný a hradí ji jen tato pojišťovna. Nevím kde bydlíte máme velice dobré zkušenosti paní dr. Klárou Šírovou ordinuje na Chelčického ulici v Ostravě . Držíme palce.

Jirina (Po, 26. 4. 2004 - 22:04)

Souhlasim s Danou ze osetrujici lekar nestaci, ale nestaci ani revmatolog, prave od nich se mi dostalo nekolika zajimavych prednasek, ze i s bolesti se da zit. No docela verim, ze oni mohou zit s mou balesti, ale ja ne. Takze doporucuji vsem s chronickou a silnou bolesti vyhledat CENTRUM PRO LECBU BOLESTI je to v hledaci na seznamu, ale i v kazde vetsi nemocnici. Co to je? Podrobnosti se doctete na www.linkaprotibolesti.cz (linka proti bolesti-jen dohromady a bez diakritiky). Potkala jsem lekare, ktery tvrdil," ze toto centru je jen pro lidi s rakovinou , kde jim davaji injekce do patere..", tedy, kde na tom byl, netusim, chodim tam uz dva roky a nic takoveho se tam nedeje.Ale musela jsem centrum hledat, protoze dve prvni centra, kde jsem byla mi nevyhovovala, v jednom me nechali vyzkouset vsechny leky typu ibuprofenu, a ve druhem tvrdili, ze je to psychicke, bez ohledu na vysledky RTG a mou zakladni nemoc.Takze az treti centrum bylo skutecne to, co jsem potrebovala, dostavala a dostavam leky, ktere mi vyhovujiVelmi mi to pomaha a diky teto kombinaci leku mohu slusne zit, s bolestmi se to skutecne nedalo... prosim, prectete si ty www stranky o tiseni bolesti a poverach, ktere se k tomu vazi a ktere nechavaji mnoho pacientu trpet. Jsme jedna ze zemi, ktera uziva nejmene analgetik siroko daleko, proste protoze lekarum nepripada kvalita zivota pacienta dulezita. Takze nenechte se prevalcovat bajemi a povestmi o slabych opiatech a pokud vam je lekar predepise nebojte se je brat. Pomohou vam. Navic www.linkprotibolesti.cz ma i vyhledavac tykajici se Center proti bolesti v okoli Vaseho bydliste. A trochu bojujte, zivot se snizenou nebo dokonce odstranenou bolesti za to rozhodne stoji.

dana (Út, 13. 4. 2004 - 11:04)

Ahoj Šárko,v tomto případě je každá rada drahá,protože každý nemocný reaguje na léčbu jinak.Předpokládám,že maminka je v péči revmatologa,pokud ne,pak ať to urychleně udělá.Praktický lékař není v těchto nemocech dostačující a to hlavně,když nemůže napsat recept na účinnější lék.Nevím odkud jste,můžu pomoci najít nejbližšího revmatologa,nebo zodpovědět konkrétní dotaz.Věřím,že se mamince s nastávajícím teplejším počasí alespoň uleví.Zdraví Dana

viki (Po, 29. 12. 2003 - 14:12)

Ahoj Šárko,bohužel já Ti nemůžu přispět žádnou radou, protože i když mám stejnou diagnózu, tak s tím nemám moc zkušeností. RA v kombinaci se SLE mi diagnostikovali teprve před cca dvěma měsíci. Dostala jsem na to nesteroidní antirevmatikum Plaquenil, které má zabrat nejdříve za tři, čtyři měsíce, avšak kvůli nemocné slinivce můžu brát jen minimální dávkování, efekt zatím necítím žádný. Mám střídavě bolesti kloubů, vč. plosek nohou pod palcem, což mi občas znemožňuje chůzi, občas mne postihnou bolesti svalů, často (skoro neustále) cítím strašnou únavu, která mne téměř paralyzuje. Zkouším na to Tramal (kapky), který trochu posune bolest do pozadí a vyladí psychiku, takže je to lépe snesitelné. Ovšem pokud mohu při tom odpočívat. Teď jsem (díkybohu) už měsíc na neschopence, tak se řídím potřebami svého těla a velmi často odpočívám. Poprvé v životě jsem vypnula i "psychicky" a nemyslím vůbec na práci. Ale tvoje maminka zřejmě do práce nechodí, když je na tom tak zle. Asi před rokem jsem dostala od ortopeda na bolesti páteře (tehdy ještě nikdo nevěděl, že mám RA) lék Vioxx, který mi zabral za tři dny!!! a pokud vím, patří také do skupiny léků, které se dávají na RA. Možná by stál za úvahu.Dalším krokem k léčbě jsou prý léky, které modifikují nemoc (soli zlata-inj., sulfasalazin tbl.atd.), ale vyžadují dlouhodobé podávání, ale zase je trvalejší účinek. Pro rychlý účinek jsou lepší kortikosteroidy (inj. přímo do kloubů), ale musí se podávat delší dobu, jinak se vrátí původní potíže. Toto jsou info z netu, nikoliv moje osobní zkušenosti.Možná má tvoje maminka už všechno tohle vyzkoušené, ale třeba ti některá informace k něčemu bude. Budu ráda, když se zase ozveš, a svoje/vaše zkušenosti sdělíš. Přeji tvé mamince z celého srdce zlepšení.Viki

Šárka (Po, 29. 12. 2003 - 10:12)

Hezký den, omlouvám see, že obtěžuji, ale nevím si už rady, maminka trpí revmatoidní artritidou a je ve velmi vážném stavu. Jestli je něco co by mohlo pomoci, moc prosím, nevím jak bych ji mohla pomoci, jestli nemáte nějakou radu.. Děkuji. Šárka

Reklama

Přidat komentář