Reklama

Sekačka - vadí mi sekačky

Jaromír (So, 1. 9. 2012 - 13:09)

A kdy to ty lidi mají sekat?...Ono lze sekat i mokrou trávu, ale ne s originálním dvouramenným nožem. To se pak sekačka stále ucpává. Pořídil jsem si trojramenný sekací nůž a je po problémech s mokrou trávou. Taky můžu sekat rychlejším pojezdem, takže skončím s prací dřív než předtím.

jakub (Čt, 21. 6. 2012 - 12:06)

Je to totiž piča. Nosí falešný vlasy z Brava a je NEVYHOLENÁ!

jakub (Čt, 21. 6. 2012 - 12:06)

I mě vadí Sekačka!!! Naše matikářka piča jedna vykurvená

(Čt, 14. 7. 2011 - 21:07)

No dobrá, říkejte si tady...Ty sekačky co jsem na ně dávala o něco výše odkaz zas tak drahé nejsou,i když jsou i na vyšší trávu.3 400-5 000,to je slušná cena.A jak jsem psala ještě o chloupek výš,u nás na dost přerostlou trávu platila i běžná sekačka,aspoň tak mi to zeť říkal.

Bořek (Čt, 14. 7. 2011 - 15:07)

Ale můžeš, stačí si někoho najmout na krátkodobou výpomoc. Od trávy taky většina lidí nemůže pryč. Dva měsíce nesekat - co by tomu řekli sousedi?

lenka (Čt, 14. 7. 2011 - 14:07)

Nejlepší jsou ovce - trávu...jj to máš pravdu. Jenže zase nemůžeš od nich pryč.

Bořek (Čt, 14. 7. 2011 - 14:07)

Nejlepší jsou ovce - trávu vám spasou, pozemek pohnojí a kopýtky prokypří. Daj vám mléko, vlnu.

lenka (Čt, 14. 7. 2011 - 14:07)

No dobrá, říkejte si tady co chcete, stejně nic nevyřešíte. Už vidim, jak si někdo půjde koupit drahou sekačku na sečení vysoký trávy.

B (Čt, 14. 7. 2011 - 10:07)

Jasně,ať sekají kosou.Kdo to má poslouchat.Taky už mi lezou na nervy.

(Čt, 14. 7. 2011 - 10:07)

Stačí s nimi sekat 2x-4x do...Jen co jsem se vrátila na Novinky,objevil se tam tento článek
http://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/235980-sekacky-pro-predzahradky-i-na-vysokou-travu.html
sekačky prý sečou až do 30cm

(Čt, 14. 7. 2011 - 10:07)

Helena má pravdu v tom, že...Musím oponovat u obou případů.Samozřejmě že jsem výšku távníku neměřila s pravítkem,ale dokud jsem na přání rodičů sekávala týden co týden,tak trávník podle odhadu 2cm určitě moc nepřesahoval.
Teď co už kvůli zdraví neseču a tuhle práci převzal zeť,první letošní sekání bylo zhruba před měsícem.Tráva tedy vysoká musela být zákonitě,nicméně sekačka (běžná) to prý zvládla.A zeť nakonec taky,i když to musela být pořádná fuška :-)).O tom,že bychom museli za přerostlou trávu platit pokutu jsem slyšela prvně až tady,v příspěvku Heleny-a to máme zahradu a travní plochu hodně velkou

Sekačky na vyso (Čt, 14. 7. 2011 - 09:07)

Stačí s nimi sekat 2x-4x do roka -
http://www.zdekup.cz/shop/index.php?pageID=1225
http://www.zdekup.cz/shop/index.php?pageID=1244

lenka (St, 13. 7. 2011 - 19:07)

Helena má pravdu v tom, že dlouhá tráva sekat n e l z e a tudíž z toho důvodu se musí sekat tak často jak je třeba, aby tráva nepřerostla. 2 cm trávník jsem v životě neviděla.

Honza (St, 13. 7. 2011 - 19:07)

No sice souhlasím, ale...Zádný takový zakon není. Vždy mám na kusu pozemku louku. Nevím jak jinak bych ususil seno pro Králíky. Na louce mám kopretina a stoviky Věřím, ze někomu muže vadit zcela zanedbaný pozemek, kde se mnozí bodlaky.

Helena (Út, 12. 7. 2011 - 19:07)

No sice souhlasím, ale koupila jsem si chalupu asi v roce 1995. Protože můj názor na sekání trávy byl jako váš tady,nechala jsem na zahradě "louku". Měla jsem kliku, že okresni správa životního prostředí byla "mírná". Takže jsem za vyšší trávu zaplatila jen tisícovku.Jinde, třeba na Zlínsku, se dává pokuta rovnou 300000 ! Je to vždycky po stížnosti sousedů a nebo místního úřadu. Prý se tráva semení na jiné pozemky a to se nesmí! Ted žiji sama, mám 2300 metrů trávy a sekám celé léto až do sněhu. Protože jak to povyroste,pak nestíhám a tahám obří koše. Jsem z města původně a kosou to fakt neumím. Naštěstí ted mám milé a chápavé sousedy-přestěhovala jsem se...Takže si to laskavě ověřte a pokud někdo seká i jen lehce povyrostlou rávu, může mít k tomu důvod jako já. Ona vyšši často ani sekat sekačkou nejde. Takové máme zákony, louky se na zahradě pěstovat nesmí.

Leoš (Út, 12. 7. 2011 - 15:07)

Jo chybička se mi občas vloudí, samozřejmě že viděl.

! (Út, 12. 7. 2011 - 15:07)

Já jsem je nevyděl, ale viděl.

Leoš (Út, 12. 7. 2011 - 15:07)

Víte, co může za přemnožení obrovských španělských slimáků po Evropě? Sekačky a beton! Anglické trávníčky a vybetonovaná prostranství jsou ideálními dálnicemi pro slimáky. Ve vysoké trávě jsou zalezlí a nikam dál se moc nedostanou. Ale vyděli jste čerstvě posekaný trávník po dešti? Slimáci se dávají hromadně na cesty!

Martin (Út, 12. 7. 2011 - 11:07)

Obávám se že s nervama v prdeli a s neuvažujícím mozkem vymytým Mountfieldem jsou ti, kdo si o víkendu vybíjí svou agresivitu na trávě. ti , co si na to vezmou strunovku, tak ti by měli být zažalováni za ohrožování veřejného zdraví. Na chalupě chci poslouchat zpěv ptáků a cvrčky v trávě ne nesutálý řev sekaček.

§ (Út, 12. 7. 2011 - 11:07)

Tak si dejte špunty do uší.Nejste s nervama v prdeli?

Reklama

Přidat komentář