Reklama

Smysl života??

Jarek (St, 16. 7. 2008 - 05:07)

Já s Alešem plně souhlasím.Jinak mým hlavním smyslem života je se postarat o mé nejbližší,přátele a ostatní potřebné bratry a sestry.TÍM PÁDEM JE MÝM SMYSLEM ŽIVOTA PÁN BŮH JOSEF HOSPODIN.

Ales Bares (St, 16. 7. 2008 - 05:07)

....muj smysl zivota je udrzovat smich na tvari me zeny, a byt hromosvodem jejich slz..........
Trvalo mi dlouho nez jse dospel k poznani, ze radost blizkeho je radosti mou.......

marti (St, 16. 7. 2008 - 01:07)

ahojte.měla bych dotaz...určitě jsou na světě lidi co nevidí smysl života v rodině a dětech.ale kde jste ho teda našli, pokud jste ho našli? co vás opravdu jiného naplnilo natolik, aby jste se cítili plně šťastni?

Joe (Pá, 4. 7. 2008 - 00:07)

Džízis!

Návštěvník (Čt, 3. 7. 2008 - 00:07)

Pane bože..

matfyzák (St, 2. 7. 2008 - 20:07)

Jednou budu:
1. pokračovat v úspěšné kariéře mezinárodního zlosyna a příležitostného krmiče (zlých) ježků. Jinak bych si ale uměl představit i práci
2. dozorce v táboře pro pořádání firemních akcí ve střední Asii
3. na pozici ULTIMATE GENERAL SLAVER EXECUTIVE v obrovské mezinárodní AK se zaměřením na manžetové knoflíčky.

Nikdy bych nechtěl dělat:
1. nic, co by nějak souviselo s instantní bramborovou kaší,
2. klauna,
3. nosiče ryb.

Janovský (St, 15. 3. 2006 - 19:03)

Já mám ten názor,že životu dáváme smysl sami tím,jak žijeme-je to tedy zcela individuelní.Domnívám se,že nějaký všeobecně platný smysl života neexistuje.Zajímal by mne Váš názor-vjanovsky"volny.cz

Pip (Út, 3. 1. 2006 - 19:01)

Bůh nemusí porušovat zákony aby dokázal svoji všemohoucnost, ale když je všemohocí a neskonale dobrý, tak by měl jejich porušením napravit některé nesprávnosti a "křivdy", které se evidentně dějí. To ale nedělá. A proč když stvořil vše tak dokonalé, proč neudělal dokonalého i člověka ? Proč člověk vraždí nevinné lidi a dělá mnohá jiná zla ? Že by se nepovedl jen člověk a vše ostatní bylo dokonalé ? To opravdu postrádá jakoukoli logiku. A mám další problém. Na světě je spousta různých náboženství, každé má své bohy, někdy dokonce desítky najednou a ty si myslíš, že ten tvůj je ten správný a ostatní lidé se mýlí ? Nepřipadá mi to logické. Spíš bych řekl, že si člověk potřebuje opatřit nějakou berličku, která mu pomáhá překonat těžko poznatelné neznámo. Byl bych moc rád, kdybych se mýlil, ale obávám se .......

V. (Út, 3. 1. 2006 - 11:01)

http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=4307- zajímavý článekPipe, takový názor jsem ještě neslyšela, že ten kdo stvořil dokonalé přírodní zákony by je měl porušovat, aby ukázal všemohoucnost...

Pip (Po, 2. 1. 2006 - 21:01)

Věřte tomu, že bych byl opravdu moc rád, kdybych uvěřil, že svět je dílem nějaké vyšší mocnosti (Boha), který ho stvořil a spravedlivě řídí. Byl by to nejšťastnější den v mém životě. A i když svět a život jsou z našeho pohledu opravdu fantastické, těžko pochopitelné "zázraky", zdá se, že se vše řídí přírodními zákony, které nejsou nikde porušovány něčí vůlí. Kdyby byl někdo všemohoucí, určitě by někde tuto svoji moc uplatnil a některé přírodní zákony by tu a tam "pokulhávaly". Je ale nezvratně dokázáno, že se tak neděje. Takže pravděpodobně nikdo nemá moc je porušovat, tj. nikdo není všemohoucí. Tvrzení, že je porušovat nechce, nebo že je neporušuje protože je stvořil je absurdní. Pakliže bychom připustili takovéto úvahy, postrádal by rozum naprosto smysl, neboť takto je možné dokázat nebo vyvrátit naprosto cokoli. A nevěřte objevům Denikenovského typu. Mají publicitu jen proto, že se na nich dá slušně vydělat. Seiózní, pravdivé informace jsou většinou neprodejné, protože postrádají nádech senzačcnosti.

webmaster (Po, 2. 1. 2006 - 14:01)

Předmět: ŽIVOT MÁ URČITE ZMYSEL A NIELEN PRE TENTO ŽIVOT. Autor: Ivan Datum: 29.12. 2005 20:10:52 Ten kto čítal Bibliu, alebo Korán a má blízko k Bohu, ten vie, že tento život je len akousi skúškou pre ďa?ší život. Ten sa už rozdvojí na raj a peklo. každému pod?a zásluh. Biblia aj Korán píše, čo musí človek urobiť, aby sa po rozdvojení dostal na jednu alebo druhú stranu. Známy český vedec a propagátor popularizácie fungovania vesmíru, pán Grigar sám tvrdí, že dokážeme vysvetlíť ve?a z toho, ako mohol vzniknúť vesmír a ako funguje, ale nikdy nepoprel, že to je dielo Boha a nie samoúčelu. Ako to vnímate vy? Předmět: ŽIVOT MÁ URČITE ZMYSEL A NIELEN PRE TENTO ŽIVOT. Autor: gabika Datum: 29.12. 2005 20:25:22 Ahojky Ivan mas pravdu ale malo ludi to vie.Boh je vsade a vo vsetkom ale niektori ludia to nevidia a ani nechcu.Mne osobne sa zda vsetko akesi cudne a svet okolo vnimam ako zlo ktore si ludia vytvaraju lebo sa im to zda asi lahsie.Ano zivot ma zmysel videla som aj dokument o Bibli v telke a poviem ti ze som mala zimomriavky.V biblii je vsetko zapisane kazdy z nas tam ma svoje miesto.Vedci co skumaju bibliu zistili ze je zvlastne pisana a sledovali poradie urciteho poctu pismen a vznikali im suvisle vety.Napriklad tam odhalili smrt Kenedyho ako mal byt zabity alebo aj Stalin ci matka Tereza.Tym chceli povedat ze kazdy tam ma svoj osud.Dobre si to uz nepamatam bolo tam toho viac.Zivot je zazrak i ked je plny bolesti.Vela krat som bola na tom zle ale vzdy som citila ze niekto pri mne stal a to ma velmi posilnuje.A ty ako to vnimas?

Pip (Pá, 30. 12. 2005 - 20:12)

Život žádný smysl nemá, vznikl náhodou, vyvíjí se metodou pokusu a omylu a jednou zanikne, aniž by po sobě cokoli zanechal. Jednotliví tvorové, pokud jsou toho schopni, si myslí, že smyslem jejich života je to či ono, ale ve skutečnosti je to jen boj o co možná nejlepší přežití. Příroda dala všem živočichům (i lidem)do vínku zlepšovat podmínky, ve kterých žijí a prosazovat se, tak to děláme, aniž bychom věděli proč a protože to máme dáno do vínku, tak nám to mnohdy přináší radost.

webmaster (Po, 12. 9. 2005 - 17:09)

Předmět: Smysl života se vším co k němu patří. Autor: Roman Datum: 29.8. 2003 14:05:02 Ahoj všichni, již nějaký čas pročítám okolní příspěvky a pomalu docházím k názoru, že každý člověk je zaujatý určitými životními jevy, jevy které ho nejvíce oslovují, ale nikdo nepíše o životě komplexně, tedy tak, aby viděl souvislosti mezi vším co prožívá, ať pozitivním či negativním slova smyslu.Já osobně mám pocit, že cesty osudu mě přes moje zdravotní a další potíže dostaly do stavu, kdy jsem pochopil smysl života v rozsahu mě daném.Zajímalo by mě, nakolik se můj pohled shoduje s názory druhých lidí a samozřejmě mohu odpovědět i na případné dotazy týkající se mé osoby, či sdělit svůj pohled na konkrétní životní situace.Zatím se mějte a těším se na vaše příspěvky. Předmět: Smysl života se vším co k němu patří. Autor: eva Datum: 22.9. 2003 17:56:18 Můžeš diskutovat na http://christnet.cz/diskuse/default.aspDiskuze je živá a je pro věřící i nevěřící, témata různorodá

Niky (So, 15. 1. 2005 - 03:01)

Velmi zajimave, take bych se chtela setkat s vesmirnym clovekem.

Josef Kouba (St, 12. 1. 2005 - 09:01)

2126. Problém lidstva (529). (Přijal Ivo A. Benda.) 17:38-18:07 hodin. 29.12.2004.Místo: Česká Lípa.PROBLÉM LIDSTVA (www.vesmirni-lide.cz)PROBLÉMEM SOUČASNÉHO LIDSTVA NA PLANETĚ ZEMIJE OVLÁDACÍ PROGRAM V PODOBĚ VELMI JEMNÝCH VLN, KTERÝ DRTIVÁ VĚTŠINA LIDÍ ( PŘES 90 % ) PŘIJÍMÁ VOLBAMI Z 95 %. TEN PROGRAM JE Z DÍLNY TEMNÝCH SVĚTŮ, PSEUDOTVŮRCŮ.VÝSLEDKEM JE PSEUDOŽIVOT, ZATÍMCO PRAVÝ ŽIVOT JE ODLOŽEN NA NEURČITO.TAKÉ VNITŘNÍ STAV LIDÍ - DUCH, DUŠE V POUZDRECH, FYZICKÉ TĚLO SE ZATÍŽENÝMI GENY A ZNAČNĚ PONÍŽENÝMI SCHOPNOSTMI, TOMU ODPOVÍDÁ - JE NEGATIVNÍ.ČIPOVÝMI TECHNOLOGIEMI NA ZEMI SE NEDOCILUJE VYŠŠÍ ŽIVOTNÍ ÚROVEŇ LIDÍ, ALE VYŠŠÍ STUPEŇ OVLÁDÁNÍ, S CÍLEM 99,99 % !!!ŘEŠENÍM JE ZMĚNA PSEUDOŽIVOTA NA PRAVÝ ŽIVOT,ČEHOŽ DOCÍLÍTE VOLBAMI POZITIVNÍHO LÁSKYPLNÉHO ŽIVOTA ZE SVÉHO OTEVŘENÉHO DUCHOVNÍHO SRDCE.MÁTE NA TO POMOCNÍKY

Michal (Po, 29. 11. 2004 - 00:11)

Smyslem zivota je: Byt spokojeny sam se sebou po celou jeho dobu a mit se rad za to, jak ten zivot zijes.Az budes treba jednou na smrtelny posteli svuj zivot bilancovat a hodnotit, tak si reknes: jo parkrat to bylo na HOVNO,ale celkove bych nemenil, protoze to za to STALO.

Renka (St, 20. 10. 2004 - 09:10)

... každopádně, pokud jde o nás o ženy, měly bychom si dát něco jako stranický závazek: nemilovat příliš. A zůstat při tom ženou. Jo a přeju nám chlapi, co se nás nebudou bát, takových, co ví, že co ženská dělá, dělá vždycky (také pro jejich) dobro. Dobro? Já vím, kdo asi tak ví, co to je... Jsem ženou už nějaký ten pátek, takže si troufám tvrdit, že normální ženská to ví pokaždé, co je dobré..., protože je jaksi hloubš nech chlap, prostě, už od Přírody.Průšvih poněkud je, když zjistí se, že "normální ženská" je dneskajc skoro malý zázrak. Nebo Velký?;+ Narážím na naše zraněné instikty, na ty všechny hrůzy, která máme (za ta staletí vlády mužů) navěky v sobě. Držím nám všem palečky, aby každý z nás našel to své správné místo pro svůj životasmysl. Taky jsem ráda, když ho najdu, ležet vedle mě, když se probudím...

iva (Út, 19. 10. 2004 - 18:10)

Jirko, nesouhlasim, to jsem delala cely zivot a nakonec jsem dopadla jak sedlak u Chlumce...vse ma svoje meze a jak se dostanes za ne, tak jsi sama v haji, vycerpana a pak mas sama moc problemu a ztracis smysl zivota...clovek nemuze cely zivot jen davat, ale take musi nekdy aj dostat, vis. vse by melo byt v rovnovaze. ale je spousta parazitu, co druhe jen vysavaji...jinak vim, ze jsi dobry clovek, nabizela jsi mi pomoc, kdyz jsem byla uplne na dne, ale ja bych ti ji nikda nemohla oplatit, vis...a nechci se chovat tak, jak nemam rada, aby se chovali druzi ke me....drzim ti palce a jeste jednou ti dekuji...

ehm (Út, 19. 10. 2004 - 18:10)

Napriklad ja ziji pro sve poteseni :o)) A vuec to tak neni spatne. Kazdy at si za tim predstavi co chce

iva (Út, 13. 4. 2004 - 09:04)

Jirko, minuly tyden jsem byla na masazi a tam mi ten maser rekl, ze jsem priserne vysata a ze jsem moc otevrena, vsem se snazim pomoci a vyhovet a sama neumim prijimat...ze moji nevyhodou je, ze se snazim mylset jen na druhe a ze to neni smysl zivota...ze nemohu pry dopustit to, co jsem dopustila...ze mam myslet i na sebe a delat radost sama sobe ...a ze mam zmenit svuj postoj a zit ne pro druhe, ale pro sebe...takze nevim, ale neco na tom asi je ...musim to poradne vstrebat...protoze uz i moje telo zacalo protestovat a to je pry dusledek, kdyz ja nejsem rozumna...

Reklama

Přidat komentář