Reklama

suché oči

Tomas (Po, 2. 2. 2009 - 23:02)

Ahoj Tomas.Ako sa maju tvoje ocka?Ja mam podobny problem a neviem ako rieist suche oci...neprisiel si nahodou na nieco nove co by pomohlo?dakujem

Ilona (So, 1. 11. 2008 - 23:11)

Ahoj Jano,to co pises,me zajima.Muzes mi napsat,kolik davas vody a kolik toho svetliku?Chtela bych to vyzkouset.Dekuji

Jana (Út, 8. 4. 2008 - 20:04)

Ahoj lidičky, objevila jsem velmi účinný a jednoduchý způsob, jak okamžitě ulevit očím. Vezměte asi litrový hrnek nebo kastrůlek, nasypte do něho světlík lékařský, přelijte vroucí vodou, nechejte asi čtvrt hodinky louhovat a inhalujte. Je důležité, aby pára šla rovnou na otevřené oči. Ani nemrknete a uvidíte, jak to okamžitě účinkuje. Je to úplná nádhera. Každý večer si vařím světlík a den ode dne mě oči stále méně bolí. Dokonce se mi pomalu ztrácí i ekzém kolem očí. Vyzkoušejte, doufám, že z toho budete tak nadšeni jako já. Konečně úleva - a téměř zadarmo. Všechny Vás zdraví Jana'

Návštěvník (Ne, 13. 1. 2008 - 22:01)

13.1.2008
asi tři měsíce mám problém s těžkou formou suchých očí, používám Vidisic, žádná sláva, pokud máte někdo nějakou dobrou zkušenost, prosím , o radu Jana'

Hanka (Ne, 2. 9. 2007 - 13:09)

Otázka suchosti očí by podle tradiční čínské medicíny mohla být způsobena např. tzv. "nedostatkem Krve", kdy dalšími příznaky bývá např. suchá kůže, suché vlasy, třepivé nehty apod. Nebo může jít o "horkost Krve", kdy jsou zase pocity horkosti, různé záněty, začervenání apod. Máte-li zájem, napište mi na jin_jang"volny.cz, zašlu Vám dotazník, zdarma udělám diagnostiku a doporučím vhodné bylinné směsi. S pozdravem Hanka.'

Honza (Pá, 31. 8. 2007 - 20:08)

Tomáši, ty kapky z čistého Aloe, kolik jste vypotřeboval již balení Activátoru a jak se Vám to projevuje ?
Také jsme web www.aloe-gel.cz up gradovali, tak je tam zase něco víc.
Do oči se může kapat i First, vyjde to levněji a mnozí to chválí. Ten propolis ve Firstu tomu asi hodně pomáhá.'

David (Pá, 31. 8. 2007 - 16:08)

Mám ten samý problém jako Vy... Zatím mi lékař dopuručil jen ty kapky, ale také nezabírají. Přišel jste na něco, co pomáhá?
Klidně se ozvěte na david.jirus"post.cz
Děkuji.'

dáša (Pá, 29. 6. 2007 - 21:06)

Ahoj Tome,tak to tě plně chápu,čekáš zlepšení a ono se to spíše horší,kapky na alergii mi také jednu dobu psaly,ale zvyšují tlak v očích,tudíž si tam ,kde jsi byl na počátku....já zěněty a zarudáváním netrpím,ale mám těměž vždy pocit,že kdyř si kápnu ty kapky na tlak,tak pocituji vždycky zhoršení...,hroznou suchost,někdy po ránu slepené oči ,nateklé a unavené...,u mě to začalo tím,že jsem nějakou dobu užívala léky na nervy,do té doby jsem s očima nikdy nic neměla,začalo to zánětem,rudnutím očí,praskání žilek,pobolívání v koutku,až už zmíněným pocitem suchých očí....,pocit suchého oka můžou právě tyto léky způsobit a spoustu dalších léků,např.kortikoidy...,neužíváš něco dlouhodobě?mně docela pomáhají ty kapky hylocare,pozoruji i mírné zlepšení při nasazení brýlí,nevim,jak je to u tebe,je potřeba být psychicky v pohodě,protože mi bylo řečeno,že suchost mohou způsobit i nervy a stres,napiš brzy a snaž se být klidný,dopřej očím relax,zavírej je alespon na nějaku dobu,aby si odpočinuly,zatím se měj a brzy se ozvi'

Tomáš (Pá, 29. 6. 2007 - 20:06)

Ahoj Dášo
Mám se docela na houby, už mě to pomalu přestává bavit :(. A co ty? Mě trápý jednak ten tlak, tak ty záněty a zarudávání. Ted mě nejvíc zlobí levé oko ve kterém mě píchá v dolním pravém rohu a mám to tam zarudlé a když mě bolí nejvíc tak si je zmáčknu v koutku a křupe mě vněm. Je to fakt hnusný. Před měsícem mi doktor předepsal kapky na alergie byly v pohodě hodně mi pomohli, ale po třech týdnech mě zvýšili nitrooční tlak. Jenže ty kapky na nitrooční tlak, které kapu mě dělají taky zle a myslím že proto mě zlobí i to levé oko. Doktor mě říkal, že nic lepšího na tlak mě napsat nemůže :(. Dneska jsem byl u doktora tlak jsem měl 15,16. Dělal jsem nedávno něco na zahradě byl jsem asi hodinu pořád z ohlý a narovnal jsem se a oči sem měl úplně tvrdé :-/. Pomalu nemůžu ani nic dělat, aby mě to nebolelo. Byl jsem se projet na kole samozřejmě že s brýlemy, přijedu dom oči úplně rudé :-/. Fakt mě to už šíleně vytáčí. Mě se zdá že ty oči nemám lesklé vůbec spíš je mám jakoby takové oschlé. Zamlženě chvílu vidím třeba po kapnutí těch slz, nebo občas když se divám tak se mě před očima zamlží jako by se mě trhal ten slzný film. Napiš mi jak to u tebe začlo ty tvé potíže? Díky. Zatím se měj pěkně a napiš mi co nejdříve Ahoj Tom'

Jana (So, 23. 6. 2007 - 09:06)

Ahoj, úplně se cítím ve Vás, co máte suché oči. Je to někdy tak nepříjemné, že mám pocit, že se zblázním. Nesnáším chození po doktorech, ale oči mne k tomu dohnaly. Je to naprasot jednoduché - netovří se mi slzy. Musím používat tzv. umělé slzy. Jde o zvyk, ale když porovnám ty bolesti, je 3x denně kapat kapky do očí brnkačka. Takže holky, jestli máte suché oči, jděte do lékárny a ptejte se po kapkách, zvaných umělé slzy.'

dáša (Čt, 21. 6. 2007 - 21:06)

Ahoj TOME,
já jsem ted neměla čas moc chodit na net,ale jsem tu pořád,jak se máš a co oči?,u mě je to někdy lepší a někdy horší.zakoupila jsem si ty kapky Hylocare,jsou o moc lepší.já nevim,zda je to možné,ale stále mám ten pocit,že to levé oko mám jakoby sušší,no nevim,zda už to není vsugerace,beru i ty kapky na ten tlak,tak jestli mi to nedělá špatně....,sem tam zamlžený obrazmtaky mi napsaly brýle na obě oči mám 0,5...,a máš ty oči taky tak lesklé?já od té doby ,co mám suché oko,tak mám lesklé oči,díky za to,že si se ozval a napiš,budu se těšit'

Jana (Čt, 21. 6. 2007 - 18:06)

Neberere antikoncepci? Ta působuje vysušování sliznic...'

Tomáš (Čt, 21. 6. 2007 - 18:06)

Aje: Štítnou žlázu mám podle doktorů v pořádku tak nevím čím to už může být.

Dášo: Přijdeš ještě někdy diskutovat? Nebo jsem na to sám? :('

Aja (Po, 18. 6. 2007 - 19:06)

Dalsi nemoc, se kterou je tzv. suche oko spojene, je nizka funkce stitne zlazy. Odtud taky treba ta unava, u tomase, atd., to jsou klasicke priznaky. Umele slzy jsou dobre, spis bych ale rada nejakou prirodni cestu. No a taky kdybysme porad nesedeli pred pocitacem, asi by nam bylo lepe.

Tomáš (Po, 18. 6. 2007 - 19:06)

Anežce:
Znáš nějakého odborníka?'

Anežka (Po, 4. 6. 2007 - 23:06)

pocit suchých očí a s tím spojený i pocit suchých úst se nazývá Sjögerův syndrom a léčí se umělou slinou a umělou slzou. Rozhodně vyhledejte odborníka. Při suchých očích může dojít i ke slepotě.'

Hanka (Ne, 3. 6. 2007 - 20:06)

Suché oči podle tradiční čínské medicíny jsou znakem nedostatku Yin Jater, případně i Ledvin. Dalšími příznaky bývají: pocit vnitřního horka, sucho v ústech, neklid, nespavost, bolesti a slabost v bedrech a kolenou, noční pocení, závratě, hučení v uších, chronické pobolívání v krku, návaly horkosti a pocení apod. Pokud máte některé podobné příznaky a máte zájem řešit je čistě přírodními prostředky tradiční čínské medicíny, napište mi na jin_jang"volny.cz, zašlu Vám k vyplnění konzultační dotazník, diagnostiku vypracuji zdarma a doporučím vhodné bylinné směsi. S pozdravem Hanka.'

Tomáš (So, 2. 6. 2007 - 19:06)

Ahoj Dášo
Já jsem taky rád, že si vyměňujeme ty naše problémy, protože sem si kolikrát říkal že jsem asi snad jedinej co má ty oči tak na houby :(. Máš pravdu v tom, že to někdy bývá hotový peklo. Já mám ještě navíc jako bonus alergie v očích a taky mívám záněty spojivek a to bud z alergií , z prostředí nebo tím že mám suché oči. Já jsem měl zimu dicky rád, vůbec mi nevadila, jezdíval jsem na hory prostě super a letos jsem byl jeden den lyžovat a byl to pro mě horor. Dojel jsem na hory oči rudý jak blázen boleli mě a nemohl jsem si vůbec nakapat, protože tam byl vychr no prostě otřes :(. Stěma řasama mám taky někdy takový pocit a o tu rohovku mám taky obavy, že se vysušuje a poškozuje :((. To asi nepůjde nijak ovlivinit. Přičinu mých suchých očí můžu hledat ve třech věcech. Minulý rok, když mi ty oči začli blbnout, tak mě pořád zarudávali a prodělal jsem několik zánětů spojivek. To by mohl být jeden faktor který mi mohl způsobit poškození slzného filmu. Pak druhý byl ten, že jsem prodělával od února do dubna mononukleozu o které jsem ani nevěděl že ji mám. Bylo mi akorát furt špatně a citíl jsem se šíleně unavený a doktor mě na konci dubna podle odběru krve řekl že jsem v nedávné době prodělal mononukleozu. Jako bych mu od února neříkal že mě je furt blbě. Prostě debil! To jsem chodil do škole vůbec jsem se nijak nešetřil. Pak jsem četl, že mononukleoza může způsobovat suché oko. Třetím faktorem mohla být taky práce na PC u kterého jsem trávival hodně hodin denně. Ty svou příčinu znáš? Ty kapky z aloe vera, nejdřív kontaktuji Honze, který tady píše. Pročtu si o tom a zeptám se očního jestli to můžu kapat. Nechci rikovat to že bych se dostal ještě do horšího stavu než jsem. Ještě jedna paní která se zabívá Činskou medicínou mě doporučila si nakapat od očí vlaštovičník. To určitě chci zkusit taky, ale ted nemám čas lítat okolo řeky a hledat vlaštovičník. Jinak jsem svůj příběh jak mi to všecko začalo psal do diskuze "Problémy s očima". Tam jsem se trochu rozepsal :). Stalo se ti někdy že tě oči nezlobili? Mě třeba někdy ano, to byl pocit jako bych se znovu narodil. Přeji ti hezký zbytek tohoto deštivého víkendu :) zatím Ahoj.

Janě: Být tebou určitě jdu k očnímu hned bez objednání odkládání ti vůbec neprospěje. Já chodím k očařovi bez objednání každý měsíc. Jinak přeji úplně zbavení těch tvých problémů. Myslím že máš šanci na úplné zbavení. Jinak bych doporučoval si koupit vytamínové doplňky. Četl jsem že suchost v počátku může být způsobená nedostatkem vytamínu A. Tzn. zkus ty doplnky na suché oko. Dají se koupit v lékarně poradí ti a nebo doporučuji každý den jednu mrkev, rajče, žlutou papriku nebo červneou. Tato zelenina má hodně vytamínu A. Doporučuji to jest každý den.'

jana (So, 2. 6. 2007 - 17:06)

Díky za radu,koupím si ty kapky. A objednám se k oční,to bude trvat. Má nával a minule jsem čekala 2 měsíce.'

Tomáš (So, 2. 6. 2007 - 09:06)

Rychlá rada Janě:

Okamžitě si skoč stěma očima k očnímu. Visin byt tebou zahodím tydle kapky jsou totálně na nic. At se ti oční koukne jestli nemáš zánět spojivek jestli ano at ti dá antibotické kapky nebo proti alergiím. Doporučuju ti kapat hylo-comod nebo hylo-care ty by ti měli pomoci koupíš je v každé lékarně. Když mi ze začátku oči začli zlobit pokoušel jsem se to léčit visinem a umělýma slzama. K očnímu jsem šel asi až po 2 týdnech. Čím dřív tam půjdeš tím líp pro tebe.'

Reklama

Přidat komentář