Reklama

tripl test 1:130 - amniocentéza

tak (Ne, 24. 5. 2015 - 14:05)

nikdo nic ?

? (So, 23. 5. 2015 - 18:05)

má někdo zkušenosti nově?

misacina (Po, 27. 9. 2010 - 10:09)

ahojte...ja som bola na...ahoj a ako to dopadlo, lebo ja mám to isté a este dva tyzdne musim cakat na vysledky. dufam ze je vsetko v poriadku, drzim palce.

Dominika (Po, 23. 8. 2010 - 17:08)

dobry den muzu se optat na to...Ahoj, mno, to Ti mohu ráda napsat. Mám totiž doma takovou holčičku. Zjistili mi to již v těhu, navrhovali potrat, ale já jsem své dítě nedala, donosila, bezbolestně porodila hezkou holčičku, teď je jí 3,5r. Není to na ní moc vidět, jen trošku a je opravdu půvabná slečna. Má malý nosíček a to tyhle děti mívaj skoro všechny. Je šikovná, ale všechno se učí pomaleji než zdravé dítě. Má nás hrozně ráda a svojí lásku dokáže dát krásně najevo. Je na světě šťastná a my s ní. Máme ještě 2 zdravé děti, jedno starší - holčička, jedno mladší - chlapeček, než ta postižená holčička. Normálně si s nimi hraje, řádí, prohlíží si knížky. Je strašně pořádná, srovnává věci, odnáší nádobí, uklízí si oblečení - to mě překvapuje asi nejvíc. Začala chodit až po 2. roce, mluví zatím jen pár slov, ale všechno ji ohromně zajímá a taky je s ní legrace. My jsme moc rádi, že ji máme a za nic bysme ji nedali. Výchovné problémy jsou jako se všema jinýma dětma a možná že spíš menší :-). Rozhodně nelituji, že ji máme, litovala bych jen toho, kdybych ji nechala tenkrát zlikvidovat :-((

michaelazitkova (Po, 26. 7. 2010 - 12:07)

Tak já jsem měla 1:130,a...dobry den muzu se optat na to jak tyto deti vypadaji a jak se k nim chovat prosim neurazte se ale ja nemam poneti co by me cekalo kdybych si to male s touto nemoci nechala prosim vas za odpoved at neudelam nejakou blbost ktere bych pak mohla litovat dekuji za vasi odpoved

michaelazitkova (Po, 26. 7. 2010 - 12:07)

ahoj prosim vas poradi me tady nekdo co znamenaji tyto vysledky ve stredu jdu na plodovou vodu a bojim se jak blazen protoze me geneticka rekla ze na 99procent nebudu mit zdrave dite plus me doporucila o 10ml odebrani plodove vody navic riziko m.down 1z3 rizoko ntd 1z1000 dekuji za jakoukoliv odezvu

lenka (St, 23. 6. 2010 - 13:06)

ahojte...ja som bola na amniocentéze takto pred týždňom a teda nič hrozné to nebolo, dalo sa to prežiť, úplne najhoršie je na tom to čakanie..nám ostávajú ešte dva týždne a dúfame že výsledky budú v poriadku...je to naše prvé a vytúžené bábenko...mne vyšlo riziko na DS 1:250 a všetky výsledky aj merania boli dovtedy úplne v poriadku, tak veríme že aj výsledky z amniocentézy dopadnú dobre...držím palčeky všetkým budúcim maminám

veronica (St, 28. 4. 2010 - 22:04)

Tak ja som sa bola dnes objednat na amniocentezu, lebo mam test 1:30 na Downov syndrom. Dufam, ze vsetko bude OK, no pre pokoj duse, to potrebujem vediet. Najhorsie bude to cakanie-o tyzden mi to budu robit plus dalsie 3tyzdne na vysledky.

Hanka (Po, 8. 3. 2010 - 21:03)

Můj test vyšel dokonce s výsledkem 1:9 a to je už docela na pováženou.Samozřejmě následoval odběr plodové vody, který vyšel s negativním výsledkem - zdravá holčička. Takže dopředu se stresovat nemá cenu.

iva (Po, 8. 3. 2010 - 18:03)

Tak já jsem měla 1:130,a mám 10letou dceru s Downovým syndromem a za nic na světě bych jí nedala je to zlatíčko,a rozhodla bych se tak znovu,mám ještě 2dospělé dcery.
Vím ,že každá mámy chce dítě zdravé,ale toto vyšetření také nezjistí všechno a jsou mnohem horší postižení .Kolik znám maminek po amniocentéze která byla geneticky v pořádku a děti jsou vážně nemocné.Mysím si že moc spoleháme na něco ,co neřeší všechno.

Zuzana (Po, 8. 3. 2010 - 18:03)

Ahoj, ja som bola pred tyzdnom na odbere choriovych klkov - odber tkaniva z placenty, obdoba amniocentezy, vyslo mi riziko downovho syndromu 1:85. Rychle telefonicke vysledky boli za 5 dni vratane dna odberu a vikendu. Aj tych 5 dni nervov stacilo.Downov syndrom sa nastastie nepotvrdil. Podrobne kompletne vysledky budu zaslane do 3 tyzdnov.

tinasvk (Po, 14. 12. 2009 - 11:12)

ahoj.....to som opäť ja....tak dnes je 14.12.2009 a konečne mi došli výsledky z amniocentézy, ktorú mi robili v Martine. Na výsledky som teda čakala 3 týždne a 4 dni, čo je fakt hrozné, ale výsledok je chvalabohu negatívny a všetko je teda v poriadku. Takže píšem sem aspoň príspevok, aby som pomohla všetkým mamičkám, ktoré majú takisto vyšetrenie odporučené a boja sa amniocentézy. Odporúčam im toto vyšetrenie, aby si dali urobiť a nebáli sa toho, tak ako ja. Prajem im veľa veľa zdravia a samozrejme to najhlavnejšie veľa veľa zdravých detičiek. Treba len a len veriť, a nebojte sa určite všetko bude dobré a dieťatko bude zdravé, takže žiadna panika.

tinasvk (Čt, 19. 11. 2009 - 18:11)

ahoj......ja som dnes absolvovala takisto amniocentézu, nakoľko mi vyšiel pozitívny skrining 1 k 400...odber nebolo nič hrozné aj keď som sa veľmi bála, ale takisto ani moc príjemné keď viete čo vám idú robiť a preštudovali a pozreli ste si o tom už veľa na nete...teraz už len ťažké 3 týždne čakania a dúfania že všetko bude o.k.

marketa (Pá, 22. 5. 2009 - 18:05)

to s tou homeopatii bl vzkaz daše :)pro jeji detatko

marketa (Pá, 22. 5. 2009 - 17:05)

ahoj zkus zajit za nejakou homeopatkou pokud chces mohu doporucit ma adresa je m.janoutova"seznam.cz, mohu i popsat o co jde pa

miska (St, 6. 5. 2009 - 11:05)

ahojte maminky,ja som bola minuly tyzden na odber kry a mala som znizene vysledky,tak som bola este dnes rano,a ysledky budem mat v pondelok,tiez som vcera stresovala plakala,ale uvedomila som si ze len ublizujem dietatku.strasne sa bojim,ale nesmiem na to stale mysliet lebo vlastne iba priatel to vie,nikto iny a hned by to na mne zbadali a tie otazky...asi by som sa zs rozplakala.

Andrea (Pá, 27. 2. 2009 - 13:02)

Ahoj Janča,amniocentéza sa môže robiť najskôr v 16 týždni tehotenstva. Zvykne sa robiť od 16t.t. do 18 týždňa.

Petra (Čt, 19. 2. 2009 - 17:02)

Ahoj,tiez som mala zle,zvysene vysledky.Spravili mi este raz odber krvy a boli dobre.

Janča (Ne, 15. 2. 2009 - 18:02)

Ahoj,chtěla jsem se zeptat kdy nejdříve se může dělat amniocentéza,v kterém týdnu?

__utma=48467763 (Út, 3. 2. 2009 - 06:02)

Čauky,jsem jedna z těch kterým plodovka nevyšla, v prosinci 2008 jsem byla na přerušení.Mám dvě zdravé děti a tak si člověk říká mě se to nemůže stát, ale bohužel karta vyšla na nás a miminko mělo DS, byla to holčička, kterou jsem si hrozně s manželem přáli.Nejhorší je to, že člověk musí vlastně porodit, projde si bolestmi a jinými nepříjemnostmi, ale výsledek nula.Zvažuji jestli do toho půjdu ještě jednou, mám docela velký strach, že se to může znovu opakovat.
Všem těhulkám přeji,aby měly zdravá krásná miminka.

Reklama

Přidat komentář