Gamblerství
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Zdravím Vás pane Libore! Máte moje velké sympatie a ůctu za to, co vše jste dokázal udělat pro to, aby jste se vymanil ze závislosti!! Ano, máte pravdu v tom, že člověk musí padnout až na dno, aby pochopil, že pokud se chce vrátit do normálního života, tak musí SÁM ZAČAT UPŘIMNĚ A PRAVDIVĚ PRACOVAT NA UKONČENÍ HRANÍ ZA POMOCI VŠEHO DOSTUPNÉHO!! / Navštěva psychologa,terapeutická skupina pod vedením odborníka, stát se aktivním členem v Klubu anonymních hráčů a kdo má chuť a vlohy, tak proč nezkusit studovat ADIKTOLOGII? Ani jsem nevěděla, co tento obor znamená, ale když jsem si klikla na další rubriku za gamblerstvím, na doktorce.cz, tak jsem se dozvěděla vše a věřte mně, že kdybych splňovala podmínky věku, tak tento obor studuji na 100%!!! Určitě by se měl na našich školách, už i na základních,vyučovat tento předmět ADIKTOLOGIE, který by už od základní školy preventivně vysvětloval dětem, co to je PATOLOGICKÁ ZÁVISLOST!! Pro naši budouctnost a pro naše děti a vnuky je tento předmět stejně důležitý, jako výuka cizích jazyků, protože být v EU a být na předních místech světa, co do počtu obyvatel v hazardních hrách, tak to je alarmující a tragické!! Já sama dobře vím, co to je naučit se žít s důsledky onemocnění F63.0 a dokud budu, budeme žít / celá rodina/, tak nikdy nepřestame bojovat proti této nemoci!!! Nikdy!!! A proto si myslím, že nezůstaneme jen u příspěvků do diskuze na doktorce.cz, ale že budeme psát na PARLAMENT, NA PREZIDENTSKOU KANCELÁŘ, NA MINISTERSTVO ŠKOLSTVÍ, na MIN.ZDRAVOTNICTVÍ atd. ať se už s tímto velikým, celostátním problémem konečně něco udělá!! To není problém jednotlivce, to je problém celonárodní a podobá se to epidemii a její důsledky nehubí jen jednotlivce, ale CELÉ RODINY!! Ano, přestat hrát, je JEDNO VELKÉ VÍTĚZTVÍ!! Proti této nemoci musíme bojovat všichni a také naše děti se musí už nyní seznámit ve školách s touto nemocí, aby pak nebylo pozdě!!! Zatím se kolem toho chodilo " potichu a po špičkách", ale to už SKONČILO! Naprosto s Vámi se vším i s Vašimi názory souhlasím, včetně Vašeho názoru na naše zákony, které s velikou benevolencí se podílí na lidských tragediích !! Je nás opravdu moc, co žijeme s vírou v lepší a klidný život a také za tento život bojujeme a budeme bojovat !! Mysleme na sebe, síla myšlenky je velice silná, pomáhejme si a neztrácejme energii a víru v DOBRO!!! To vše píši pro všechny,kteří se rozhodli PŘESTAT HRÁT !! Inka.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Pozorně jsem si přečetl vše co je zde napsáno.Život člověka který propadl hazardu se stává peklem na zemi,bohužel ne jenom pro něho osobně ,ale velice často i těm které má dotyčný kolem sebe.Přes všechny tyto známé skutečnosti náš stát doslava pase na těchto lidských tragédiích a zcela zištně a dobrovolně páchá dál toto zlo formou obrovské benevolence v oblasti zákonů kolem hazardu.Jsme v počtu kasinech,rulet,automatu na předních místech světa co do počtu obyvatel.Navíc téměř žádná omezení v této oblasti která by chránila nás občany neexistují!Kdybych věděl jak,bojoval bych v prvé řadě za to,aby stat vytvořil ochraně léčebný program pro osoby které onemocněli patologickým hráčstvím.Zde by byla zahrnutá kombinovaná služba jako bydlení,psycholog ,psychiatr,právník,finannční pomoc např.zákonem který by zamezil nekonečně rostoucí dluhy díky šíleným urokům včetně pomoci při oddlužení atd.Vše by směřovalo k jedinému cíli,aby člověk u kterého se prokáže nemoc patologického hraní a bude mít opravdový zájem se léčit měl možnost zase jednou po letech NORMALNĚ ŽIT.Možná někoho napadne že na to nejsou peníze?Vážení,jen za minulej rok se prosázelo 98 miliard ,zisk byl 22 MILIARD!!Zisky si rozdelí stat,obce a majitelé heren .Určité malé procento jsou veřejně prospešné organizace,kolik peněz se dostane na ožebračené hráče?Věřte že dalko více peněz dostanou komunity,kde se léčí uplně jiná problematika např.drogy a jak jistě každý ví z narkomanů stát nemá ani korunu.Tím se rozhodně nechci nijak dotknout jiných závislostí jen konstatuji nerovnost a skutečnost že se na gemblerech pouze a jen nechutně vydělává a spousty lidí si za asistence státu mastí svoje kapsi.Ještě bych rad podpořil všechny trpící kolegy a snad i jejich oběti.Šest let svého života jsem trávil v kasinech témeř denně svátky,vánoce,víkendy,často více jak deset hodin denně.Tak veliká byla moje láska k ruletě.Trvalo mi dlouho než jsem si přiznal nemoc - závislost a rozhodl se podniknout určité kroky,Někdy je potřeba padnout až na uplné dno aby člověk začal chtít upřimně a pravdivě, pracovat na ukončení hraní.Síla která ovláda gemblera je velka,nepodcenujte nikdy tohoto nepřítele s vulí to podle mě nemá nic společného.Jen soustavná a někdy i celoživotní prace na sobě samém pomuže.Za pomoci všeho co je dostupné.Mě osobně pomohli dva roky u AA a dva roky na terapeutické skupině.Přestat hrat je jedno velké vítezství!.Naučit se žít s DUSLEDKY hraní já osobně považuji za mnohem težší,mnoho našiš kolegů zde končí své životy.Držím nám všem ,kterých se týká problém hraní palce a přeji hodně odvahy a hlavně silu nikdy nepřestat bojovat.Libor
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Petře Kohoute,příteli Karkulky,Racku, Murate,Petře Ivane,Miki,Andy a všichni,kterým se OPRAVDU CHCE ŽÍT BEZ ZÁVISLOSTI : Denně čtu nové příspěvky, abych se s Vámi všemi mohla zůčastnit diskuze o gamblerství, já osobně jsem také silně závislá, ale NE!! na gamblingu, ale na osudu a životě svého syna a celé jeho krásné rodinky ! Určitě všichni víte, co to je pupeční šňůra a někdy je tak silná, že se prostě nedá jen tak lehce přestřihnout! Říká se tomu mateřská láska a ta je velice silná,silná " až za hrob" /Také se to podobá závislosti, že ano/? A když se proti této lásce objeví veliký nepřítel v podobě nemoci F63.0 Patologické hráčství a ohrozí a ohrožuje to nejcenější ŽIVOT, tak všichni Vy, kteří s tímto onemocněním bojujete a všichni my, kteří Vás milují, nebo které ještě potkáte a budou Vás mít rádi se všemi chybami, a budou si Vás o to více vážit, že jste VYDRŽELI už nikdy nehrát, a tím jste si dokázali, že Vám na životě záleží,že Vám záleží na všech, kteří Vás mají rádi,kteří s Vámi žijí a řeší situace a problémy s tím spojené ! Tak se nad tím vším zamyslete a nenechejte se ovládat závislostí, která z Vás dělá " lidské trosky" na duši i na těle!Sami se rozhodněte, zda se chcete vracet do PEKEL, nebo do ŽIVOTA ! Řekněte si : PŘECE SE NEMOHOU NECHAT PORAZIT TAKOVÝM SVINSTVEM, JAKÝM JSOU HAZARDNÍ HRY!! /všeho druhu/!! Je NUTNÉ si navzájem pomáhat, věřit si, zakládat Kluby anonymních hráčů a sdělovat si své pocity a hlavně nepropadat blbé pesimii, sebelítosti a sebeobviňování a pořád se v myšlenkách vracet do temné minulost!! Tím si opravdu ubíráte síly a ztrácíte zbytečně ENERGII, kterou MOC POTŘEBUJETE a ne jen Vy, ale i my ! Pomáhejte nám, my Vám také pomáháme! A čeká nás všechny veliký boj, protože se MUSÍ ZMĚNIT I NAŠE ŠPATNÉ ZÁKONY, které hazardní hry podporují! To je velice špatné a zlé pro naše děti, to je také důvod k velkému boji!!!!! Jen žádnou pesimii!! Tak POZOR, KDYŽ BOJ, TAK BOJ A SILNĚJŠÍ VYHRÁVÁ, JE TO BOJ O ŽIVOT!!! Co myslíte, jak to dopadne ? Já si myslím,že KDO OPRAVDU CHCE ŽÍT a ZÁLEŽÍ MU NA ŽIVOTĚ A NA RODINĚ, NA RODIČÍCH, NA VŠECH, KTERÉ MÁ RÁD A NA BUDOUCTNOSTI, TAK TEN NAD TÍM ZLEM SKUTEČNĚ VYHRAJE !!! Nikdy to nevzdávejte, nikdy !!! A pamatujte : Vše zlé, je k něčemu dobré, tak to bylo, je a bude v celém našem životě !! Vy i my jsme už na dně byli a teď se " vyškrábeme" nahoru a nenecháme se zničit NIČÍM A NIKÝM !! To je pro dnešek vše !! Přeji Vám i nám klidnou, dobrou noc a i když bude asi pršet, tak ať nám všem svítí v srdci sluníčko! Inka.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
děkuji všem,kteří se rozhodli bojovat proti automatům a těm, kteří neopustili tyto stránky.dáváte mi tím sílu, nebot síly dochází.děkuji petr
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Zdravím všechny, kterých se týká problém GAMBLERSTVÍ.Já ještě před pár měsíci ani nevěděla co to slovo znamená.Teď žiji s přítelem, který propadl hazardu a snaží se z toho dostat.Nedávno mě zase zklamal,ale spolu to zvládnem.Teď chce založit skupinu se svým psychologem,kam by mohl přijít každý o svém problému promluvit.Já hledám aspoň nějaké lidičky na pokec přes internet,protože chci získat názory druhých.Najde se někdo?Těším se.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Zdravím všechny, kteří se rozhodli, že skoncují s tím svinstvem, které mě už 14 let ničí. Mockrát jsem myslel, že to prostě zvládnu, vždyť na tom nic není, prostě něco neudělat; bohužel důvod, proč to udělat se našel vždycky a kvalita mého života jde do kytek hloubš a hloubš. Partnerky mizí, koničky mizí, nic nového nepřichází, elán a energie se vytrácí a plány nebo cíle? - Jediný cíl, co znám je nemít dluhy, bohužel už 14 let plánuju nemít dluhy a přitom jsou pořád větší. Dříve jsem odsuzoval lidi, kteří byli na něčem závislí, dnes vím, že do podobných svinstev se může dostat každý a proto děkuju všem a hlavně Tobě Petro, kteří s námi máte trpělivost a snahu pomoci nám.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Inka - se vším souhlasím, hezky se to čte, konečně rozumné věty. A příspěvků některých duševních mrzáků si moc nevšímej. Ono na každého, dříve nebo později, jednou dojde ....
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Negamblere, samozřejmě, že si rakovinu nikdo nevybírá, ani nemusí, stejně ji asi všichni máme, mně zemřela maminka v náručí na rakovinu a 2 sestřenice ve věku 28 a 34 let! A když se podívám na ty miliony zvonících a blikajících světýlek, na měnící se vesnice a města v jeden velký "hazardní podnik" a když se dívám kolem sebe na ty zničené ,smutné tváře a denně se dovídám o osudech lidí, kteří onemocněli F63.0, tak prosím Vás, v čem je rozdíl? I tu rakovinu dostanete /dostaneme/, když ji k tomu pomůžeme a pomáháme ji všichni,úplně všichni, protože žijeme v našem státě v neustálem stresu s požehnáním nejvyšších ůřadů a s " blikajícími světýlky" , které mají "zelenou"! Obě dvě nemoci jsou smrtelné, ale obě se dají léčit! Ne každý ten boj však vyhraje! Jen Ti, co mají štěstí !Ale ne v hazardu, i to štěstí znamená často smrt! Přeji Vám dobrou noc!Inka.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Nesrovnávejte to s rakovinou, tu si člověk nevybírá, ale oni si zvonící a blikající automaty vybrali dobrovolně.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Dobrý večer,
píši Vám všem,Murate,Petře Ivane, Petře Kohoute,Rybízi, Miki...! Díky Bohu,že jste se konečně rozhodli s tou zákeřnou a zlou nemocí /F63.0/ patologické hráčství SKONCOVAT !!! Jsem s tímto problémem osobně seznámena, věřte mně, že 16 let je kus života, ale až loni jsem /jsme/ museli zažít to NEJHORŠÍ!! Vám všem abstinujícím gamblerům je to jasné, co tím naznačuji: /diag.X81.4=pokus o sebevraždu/ a s tím i "na odvahu" F100=alkohol!! A věřte mně, že pokud tato nemoc postihne toho nejmilovanějšího člověka na světě, jediné dítě,tak ať má 15let, nebo 45 let, to je opravdu jedno a je to strašně smutné a velice těžké, jak to " ustát" a nezbláznit se úplně! Jenže, člověk vydrží HODNĚ, to je slabý výraz: Vydrží strašně moc a zvláště, když CHCE !!! Vy jste prostě "kdysi" učinili z různých důvodů /život si nevybírá/ špatná rozhodnutí!! To se stává asi všem smrtelníkům, prostě tehdy zvítězilo ZLO nad DOBREM / rozumíte mi/? Člověk chtěl něco řešit, ale nesprávným způsobem! A tím jste se dostali do spárů : " té svině zákeřné" /cituji herečku H. Růžičkovou, ona o rakovině, Vy všichni o F63.0 ! Ale, Vy všichni máte velké štěstí v tom, že jste si už KONEČNĚ UVĚDOMILI, že ztratit svou svobodu, své zdraví, někteří své rodiny, své nejbližší /svůj život, /hodně z Vás už tu není../ je opravdu KRUTÁ DAŇ, kterou jste museli zaplatit za svoji "slabost" a závislost! A řekli jste si: "DOST, TO UŽ STAČILO"! A bojujete, vím, že se zakládají Kluby anonymních hráčů,že se navzájem posiluje a hodně komunikujete a tím si pomáháte, ale ne jenom sobě, ale také nám, rodičům, rodinám a všem, kteří Vás pořád milují a kteří Vám nikdy nepřestali věřit!! Záleží však jen a jen na Vás samotných, jen na Vás!! Už jste všichni prošli peklem a my s Vámi!! A že jste o této nemoci začali hovořit, oteřeně se svými nejbližšími, to je moc dobře! Velmi si Vás za toto rozhodnutí a také odvahu bojovat s tímto zlem vážím! Nikdy to nevzdávejte, nikdy!!
NEOBVIŇUJTE SE, UBLIŽUJETE TÍM NEJVÍCE SAMI SOBĚ!!! Bojujte, věřte si a mějte sami sebe rádi !Prosím Vás, pokuste se udělat definitivní " TLUSTOU ČÁRU" , nevracejte se do minulosti, nepitvejte se neustále v tom " SRABU"! Máte před sebou tolik let života / většinou nemáte ještě 45let, takže, pokud budete pracovat / a mějte i 2,3 zaměstnání,nevadí, vše legální a navíc máte dobrý důvod, poctivě vydělat penízky a žít sice skromně, ale pohodově, hlavně v klidu a s klidným spánkem !! Věřte v sílu dobré myšlenky a radujte se ze života, protože není nic krásnějšího, jak být zdravý na těle i na duši!! Mějte sílu a víru, vše dobře dopadne, MUSÍ, KDYŽ OPRAVDU BUDETE CHTÍT ZVÍTĚZIT, ZVÍTĚZÍTE!!! Také děkuji Mámě a všem, kdo Vám pomáhají a pomáhat stále budou! Hodně síly a zdraví Vám a nám všem přeje Inka /také maminka/.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Automate, na Tvůj příspěvek bych zareagovala asi takhle: Z lidského hlediska to beru jako špatný vtip, ale pokud máš tu svoji "bednu" opravdu jen v bedně, tak se nedivím! Hlubokou soustrast! Inka.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Neznámý pisateli, pokud dokážete nazvat tyto všechny odvážné a odhodlané lidi, kteří se rozhodli uzdravit ze závislosti na hazardních hrách " ubožáky", pak sám žijete asi jako hyena a profitujete úspěšně z vážného onemocnění lidí!!! Tito lidé sebrali všechny své síly k tomu, aby se vrátili do normálního života! A nebo jste v životě sám a bezcitný a jako takový i skončíte! Je mi Vás moc líto!! Přemýšlejte více o skutečných hodnotách života a věřte, že když člověk koná zlo, tak to zlo se k němu velmi brzy vrátí!!Klidnou, dobrou noc Vám přeje Inka.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Jen at se penízky do mně sypou..
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Ahoj Andy,
muj mamžel je na tom uplně stejně.Jsem z toho strašně neštastna.Jsou to lži,věčné dluhy,které spadají i na celou rodinu.Trva to už 4roky a na lečbu pry nemuže kvuli praci.O kterou ted mimochodem prišel.Jen te prosim jestli bys mi mohla napsat podrobnosti o lečbě.jane-jane"email.cz Držim vam oboum palce
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Neznámému: Zase máte špatnou náladu nebo se nudíte ?? Klidně nám tady napište, cože Vás to tak trápí??
Ale přesto mějte hezký večer.
Rybízku,
díky za odpověď. Srovnávala jsem to se sebou, byla jsem v naprosto stejné situaci jako Tvoje mamka,jen podstatně kratší dobu, ale tady se mě to už nechce rozebírat. Vidíš, že to nemá cenu.
Muratovi moc držím palce, věřím , že něco ze svých plánů dokáže realizovat.Přemýšlím i nad počinem Petra Kohouta, ale ten by měl dbát hlavně o své zdraví. On to chápe asi stejně.
Osobně jsem také přemýšlela nad peticí, ale dostala jsem vysoké horečky, pohoda po dovolené mi dlouho nevydržela a to je vždy signál k zastavení a přemýšlení co a JAK dál.
Také mi onemocněli oba rodiče najednou, tak tam pořád běhám. Je to náročné.
Začínám plánovat vánoce a mám takovou představu, že se všichni letos sejdeme. Dala jsem si to do hlavy a prostě věřím, že to vyjde. A když ne, tak věřím, že to zvládnu a řeknu si tak někdy příště...
Všem dobrým lidem, kteří psali na tyto stránky a určitě sem jukají, přeji hlavně zdraví a co největší pohodu v duši.
Mějte se. Máma
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
A kvůli tomu, že lidi pijou pivo, budeme rušit hospody, ne? Jste ubožáci na které doplácí ostatní.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Ahoj Mámo,ahoj Petře.
Píšu teď,protože v poslední době nemám nějak čas a ani sílu psát,co se stalo jak pokračuju atd.s Muratem jsem,ale v kontaktu a držím se, bedny nehraju a je mi celkem super.
Petře určitě jste tady s Mámou nezůstali sami,můžu Ti říct,že Tvoje snažení má smysl.Murat a další,kteří bojují proti automatům a hernám,dosáhli ve Zlíně např.toho,žě v 80% zruší ve Zlíně a okolí automaty a dostanou pouze 20% a to už je úspěch, ne?
Řekl mně to můj kamarád,který se o to zajímá,bohužel s důvodu zisku z automatů,ale je to úspěch.
Mámo ptala jsi se,někdy začátkem září jak to braly naše rodiny a sourozenci a tak.
V mém případě se mně mnohokrát stalo,že jsem seděl u bedny s tatíkem a hráli jsme bednu spolu až do rána,někdy třeba dva dny v kuse,prostě katasrofa.
Naši se pak rozvedli,ale moje problémy s bednama pokračovaly dál.
Je těžké někoho soudit jestli zatratí syna nebo dceru,jestli mu tím pomůže nebo ublíží.
Má máma se mnou měla buldočí trpělivost,možná proto,že je beran,možná proto,že taková je,ale celých 15let,při mně stála,pomáhala v nejtěžších chvílích poskytovala útočiště a pořád a pořád věřila mým slibům,že to bude jinak,a že toho nechám a padla se mnou až skoro na dno,ale pořád tu byla a i když pak udělala určitá opatření,abych neměl napsané trvalé bydliště u ní,ale na obecním úřadě a tak různě,na ulici mě nevyhodila a já,po incidentu,který jsem udělal po jejích narozeninách jsem to konečně pochopil a i když vím,že to možná bude těžké tak věřím,že jsem to pochopil navždy,a že se beden už nikdy nedotknu.
Tak aspoň teď ve zkratce víš jak to bylo u mě.
Věřím,že Tvůj syn Ti dokáže,že se zlepšil,a že k sobě najdete cestu.
Tak zas už letím do práce,tak možná v pátek nebo příští víkend jsem nakouknu ahoj Rybíz
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
www.butlavavrba.dobrodruh.net
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
dopíši to během dne,dobrou
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Takže protože lidé pijí pivo, tak budeme rušit hospody, při dopravních nehodách umírá moc lidí, tak zakážeme auta? Takhle nějak si to představujete? Odstěhujte se např. do Řecka tam nenajdete jediný automat, jsou tam zakázány. Ale uvědomte si, že za každou závislost může jedinec, nikoli stát. Každý svého štěstí strůjcem.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Pošli odkaz