Dioptrické bryle
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Nosím a ráda 😉
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Jak jsem psal výš, musím, takže musím i rád 🤓 Petr
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Já taky 😉
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Super :-)
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Někdo od mládí, někdo až na stáří. Nikdo brýlím neunikne. Bohužel mě to potkalo už na základní škole.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Také jsem začala špatně vidět už na základce, nebylo to příjemné, na brýle jsem se těšila. Jana
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Přidám se já první brýle na čtení v 50 a rovnou +2 dioprie.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Je mi 41 roků a před těmi roky jsem začala špatně vidět na blízko, čtení ani mobil jsem se nechytala. První brýle 1 a 1,5 dioprie a já viděla s vše přečetla. Od té doby co rok to dioprie. Dneska už 3,5 a 4,5 dioprie. Na dálku vidím zatím velmi dobře.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Já ve 44 první brýle na dálku +0,75 dio. 1,25 cyl. Dnes v 55 potřebuji + 4,25 dio. cyl.2 a na čtení +6.dio cyl.2. Buďte zatím ráda, že potřebujete zatím jedny brýle, i když je máte také dost silné. Tak držím palce ať co nejdéle starší poui jedny.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Tak to na váš mladý věk máte už na blízko docela silné brýle. Já v 48 zatím jen +1,5 dioprie. Ale paní doktorka říkala že časem určitě něco přibude.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
A nenajde se nikdo, kdo po nošení dioptrických bryli touží, ale sám vidí dobře a neví jak to má udělat aby je mohl nosit? Jako to byl můj pripad.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Poměrně dlouho nosím brýle jako módní doplněk, ale pouze mám čirá skla bez dioprií. Nosím je čím dál častěji a déle. Vidím dobře, bylo by možné si nechat dát dioptrcké skla? Myslím nějaké slabé, celkem by se mi to líbilo, ale nevím jestli bych přes ně viděla. Máš s tímto nějakou zkušenost. Jinak docela hodně lidí si myslí, že potřebuji brýle nosit, nikomu však neříkám jak to mám.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Ahoj Jani, pokud vidíš dobře na blízko, myslím tím třeba i na 15cm ostře bez problémů, tak bys neměla mít problém se naučit koukat přes minusová skla, já sám jsem se ve 21 letech naučil koukat přes -2 dio, a maximum co jsem byl schopen v té době proostřit bylo -5 dio. Jak se stárne a objevuje se postupně presbyopie, tak tuhle schopnost proostřit se přes mínusky oko ztrácí.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Vidím dobře, nedávno jsem byla na měření zraku a úplně v pořádku. Předpokládám, že není problém zajít do optiky a vyměnit v brýlích skla za dioptrické. Jak silné dioptrie napoprvé si nechat dát? Jak často je pak nosit abych si na ně ",zvykla". Na blízko je v nich pak vidět také dobře. Kamarádka má 4,5 dioptrií a když si je zkusím tak skoro nic nevidím. Na druhé straně se mi moc líbí jak ty brýle vypadají, myslím tedy s těmi dioptriemi.😏
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Já se začínal učit na -1,5 dio, a pak nosil trvale -2,5, ale mel jsem i brýlky s -5 dio. Tím že si je nasadíš, tak se ti omezí trochu koukání na nejblíž jak umíš doposud, budeš muset dávat třeba mobil o kousek dál než jsi zvyklá, abys ho viděla ostře. Hlavně zaleží na tom, jak jsi mladá a jak umí tvoje oči akomodovat. Pokud má kamarádka brýle pro krátkozrakost - 4,5 dio, tak zkus jednu věc, nasaď si ty její brýle jedno oko si zakryj a zkus zašilhat očima k sobě, měla bys pak docílit ostrého obrazu v tom odkrytém oku. Jak začneš šilhat očima k sobě, tak se automaticky oko začne zaostřovat na blízko, protože to má mozek tak naučené, to se vlastně člověk podvědomě učí od malička, je to souhra konvergence s akomodací. Čím bliž je prohlíženy objekt k očím, tím vice jsou stočené k sobě a naučené, že mají ostřit víc na blízko, čočka v oku zvyšuje svoji plusovou dioptrickou hodnotu, tak že se zaostří i přes tu přiloženou mínusovou čočku v brýlích před okem. Čím silnější mínusová ta čočka bude, tím více musíš šilhat k doostření. Tak že pokud se ti podaří přes ty její brýle při zašilhání zaostřit obraz, jsi na dobré cestě se pak naučit ovládat to ostření i bez šilhání, protože akomodace ti funguje. Oni se ty oči prostě za chvilku přizpůsobí a nebudeš se už muset snažit to ostřeni vědomě ovládat :-) Chce si je to nasadit a zkoušet koukat na blízko a do dálky střídavě, aby mozek našel ty správný souhry svalů konvergenčních a zaostřovacích. Jak se to naučíš budeš je chtít mít pořad na sobě a budeš toužit po silnějších a učení se zaostřování přes silnější dioptrie. Takhle jsem to mel já :-) Po 30ti letech trvalého nošení býlí s -2,5 dio jsem si vypracoval svou krátkozrakost jen -1,5 dio, měl jsem touhu mít tak -3, ale to se nepovedlo :-(
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Tak jsem to vyzkoušela, šilhala a něco na to bude. Nakonec kamarádka ještě vyhrabala starší brýle s -3 dioptriemi. Celkem to s nimi jde, tak jsem je ještě nesundala vera a dneska z očí. Přítel večer koukal a říkal, že nevěděl že potřebuji tak silný brýle. Ale prý moc pěkný. Zatím sem neříkala jak to mám. Je to vůči těm co brýle opravdu potřebují asi blbý, ale já se v nich cítím velmi dobře, i když zase velmi dobře nevidím. Tak to zkusím rovnou s těmito a je mi 25 let. Píšeš dobře už teď bych chtěla silnější, kamarádka říká jestli jsem se nezbláznila, ale taky říká, že ty brýle s dioptriemi jsou hezčí než jenom s obyčejným sklíčkem. Tak uvidím jestli to nepůjde tak si nechám udělat slabší a budu navyšovat. A je tedy pravda jak svoje očí přivyknu na ty dioptrie, tak už je budu vždycky potřebovat a bez nich neuvidím?
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Jeee, tak to je krásný jak jsi to vzala hopem 😁👍
Pokud při tom šilhání jsi schopna ten obraz úplně zaostřit, tak by ses mohla naučit koukat přez ně, chce to zašilhat očima abys měla obraz ostrej a pak se snažit povolit šilhání ale pokusit se udržet ostrost, za čas najdeš to ovládání patřičných svalů v oku. Ale ze začátku hned 3, pujde to hůře. Kdyz si uděláš ty -1,5 tak to pujde asi samo.
Časem jak to budes umět ovládat, tak to oko vlastně zaostřuje blíž než by normálně mělo, jako bys stále koukala do blizka a ty svaly co čočku ovládají jsou neustále napnuté. Dokud nezačne presbyopie, tak budes moct porad přez ně koukat a i bez nich uvidíš normálně ostře. Pak okolo 40 let už může dělat problemy přez ně koukat na blízko a budes mít potřebu si je na blizko sundávat. Ale může nastat asi i to, že ta čočka jak pomalu tvrdne, tak vlastně zůstane ztvrdlá v té pozici kterou stále používáš, tedy zaostřená trosku vic na blíž než by bylo normální a v podstatě se to oko stane lehce kratkozrakým a bude i nadále potřebovat mínusovou čočku aby vidělo na dálku. Na blízko nebude už taky schopné zaostřit a bude potřebovat i plusové brýle. Což je ve stáří normální.
Když to vezmu z mého vlastniho příběhu, tak jsem do těch 40ti let viděl super s mínusovýma brylema -2,5 i bez nich. A pak teprve se ta krátkozrakost vyrobila a mám teď -1.5 bez kterých na dálku nevidím ostře.
Mám to asi tak, že bez brýlí dnes vidím od 30 cm do 75cm ostře, s -1,5 brylema vidím ostře od 75cm do nekonečna. Ale když potřebuju dělat něco úplně na blizoučko (10cm) beru si na to +3 dio. Což je v mém věku normalni. A díky té "vypěstované" krátkozrakosti vidím na blizko bez brýlí lepe než věkově stejní kolegové, protože mám tu čočku v oku ztvrdlou v poloze o +1,5 dio větší než by byla normálně. 😉
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Bylo by super se třeba potkat a pokecat o tom a ukázal bych ti i jinak silné brýle které používám 😉
Jsem z Východních Čech.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Jo a ještě, pokud má kamarádka čistě sférické dioptrie, tak by to zaostrovani fungovat mohlo, ale pokud v nich má i nějaké cylindycké dioptrie, tak se prez ně nikdy se zdravým okem neproostříš, protože ta čočka nemá v čele ploše stejnou dioptrickou hodnotu, ta je prostě křivá pro (křivé) oko, takzvaný astigmatismus. Tak se ji na to zeptej jestli má sféry a nebo k nim i cylindrické dioptrie. Jestli cylindry má, tak tim by se vysvetlilo, že se prez ně nehaostríš ať se snažíš sebe víc. 😉
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Nosím stále, musím, takže se mi musí i líbit. Tehdy mně bylo 11,byl jsem z toho vyytrašenej, ale když jsem potom byl už s brejlema, tak to rychle přešlo. Petr
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit
Pošli odkaz