Reklama

alkoholismus

Návštěvník (Ne, 13. 7. 2008 - 21:07)

jak poznam,ze jsem alkoholicka?

Liba (Ne, 13. 7. 2008 - 21:07)

Aleno,to je svoboda, klid, tichý štěstí, bez pití, co,?A nejlepší vůbec je se za svou abstinenci nestydět. Vím, že v téhle zemi je normální chlastat,je to in, vypadám u spousta lidí jako exot,ale už je to tak, že mám nevyléčitelnou nemoc-alkoholismus,a každý kdo má průjem, rakovinu se léčí, a je to normální.jasně, že se najdou"chytrý, znalci" , co se pošklebují, jsou to většinou ti, co závidí,že se držím,nebo nerozumí.Ale je překvapující, kolik lidí, hlavně mladí, to ocení.Nestydím se za to, je to můj život, jsem dospělá, svéprávná, dělám si to pro sebe. Koukám, že píšeme jen ženský, chlapi asi nepijí, nebo chlast zvládají!!!!!! Jo, chlast je past!

jana1 (Ne, 13. 7. 2008 - 18:07)

Tak to s tebou souhlasím.((( ahoj

Helena (Ne, 13. 7. 2008 - 18:07)

Pro Janu1: Vůbec nejsem proti režimové léčbě, to byl jen vzkaz pro Renatu, která není alkoholička, ale manželka alkoholika a chtěla alkoholiky lépe pochopit, aby jim mohla eventuelně pomáhat. Jinak režimovou léčbu potřebují alkoholici jak prase drbání :-)
A i po opuštění léčebny je dobrý mít řád a být na sebe přísný. Ale zase v mezích možností, aby selhání nevedlo k sebevýčitkám. Já třeba vím, že vstávat v 6 hodin a jít se osprchovat studenou vodou je nad mé síly, i když je to určitě zdravé...

Alena (Ne, 13. 7. 2008 - 15:07)

Libo !Taky čtvrtým rokem abstinuji ,mohu jen potvrdit Tvoje slova.Začátky byly těžké ,ale to peklo stálo za to.Vůbec mě nevadí ,že už se nemohu nikdy napít ,alkohol k životu vůbec nepotřebuji,bez něho se dá obejít.Hodně lidí se tomu diví ,že asi nejsem normální ,protože neví jaký je krásný život bez chlastu.I když jsem na nějaké oslavě nenapiju se vůbec a bavit se dovedu i bez pití ,ráno se mě dobře vstává s čistou hlavou.Jsem stále v kontaktu s lidmi ,co jsem se léčila a to je lepší ,než psychiatr.Libo drž se !!!A vy co máte s alkoholem problémy na nic nečekejte pořád je čas!!!

xy (Ne, 13. 7. 2008 - 13:07)

Holky,já nejsem chlap, ale jedna z vás a tím jsem myslela sebe,protože když si vzpomenu na muj pohled v zrcadle,no na to se nedá zapomenout, to jen na vysvětlenou.

lubica (Ne, 13. 7. 2008 - 10:07)

A hlavne mu chýba tá pokora, ktorú Ty Liba spomínaš vyššie. Takže je len otázka času, kedy sa opije, ak sa tak už nestalo.

Liba (Ne, 13. 7. 2008 - 08:07)

No,ožralej chlap je zato nádhera, viď xy!Tyhle kecy,že ženská je horší než chlap to mám moc ráda, určitě jsi byl kouzelný, když jsi pil,škoda, že jsem Tě neviděla, tolik krásy mě uniklo.A jsem ráda.

Liba (Ne, 13. 7. 2008 - 06:07)

Jano,i když jsi byla jen týden na režimu, pochopila jsi! Já jsem jela na léčení coby 53letá babka z vesnice, v nemocnici mě to popsali, jako lázně na měsíc, no to teda mě lezli oči z důlků, když jsemse rozkoukávala.V duchu jsem naříkala,přesvědčená, že teda jestli tohle přežiju, přestanu pít, ale domů pojedu jako magor.Chtěla jsem to tutově vzdát, nějakým zázrakem jsem ty začátky zvládla,moje dcery se lekly, když jsem si začala chválit ranní rozcvičky,jestli už mě fakt nepřeskočilo.Musela jsem najít v sobě pokoru,učit se žít s mladýma feťákama,s většíma troskama než jsem byla sama.Když jsem léčbu končila, poprvé v životě jsem sama sobě řekla, že jsem dobrá.!!Dnes jsou to 4 roky, abstinuji, jezdím do léčebny na opakovačky,týdenní léčbu,nemusím kvůli zdravotnímu stavu plnit režim, ale chci! ho zvládat,A jak jsem ten režim proklínala, personál nenáviděla, dnes jsem jim vďěčná!!!!Ta pokora, co jsem se tam naučila je potřeba pro každýho, a nefňukat,bojovat.A opravdu chtít skončit s chlastem,přestat dělat otroka,živořit.Už se i nebojím toho, že nikdy se nenapiju ani kapku alkoholu. No a?

xy (Ne, 13. 7. 2008 - 06:07)

Není nic ošklivějšího,než vidět ožralou ženskou,dívenky mějte rádi sami sebe a vypěstujte si v sobě trochu pokory, jinak nechlastám 10 let a začal mě bavit život,někdy mě připadáte že jste na to hrdé co vypijete, bud budete brzy se dívat na fialky ze zpoda a nebo konečně se budete léčit,jinou volbu nemáte,pokud je Heda v limbu,je to její věc ale já ji lituji,a není nic horšího,než když vás lidi budou litovat,at vám raději závidí, ale to dnes ještě neumíte docenit, alkohol vítězí!

Návštěvník (Ne, 13. 7. 2008 - 00:07)

tak co se o ni staráš,když je to její věc?Seš ňáká natvrdlá notorička?

Lenka (Ne, 13. 7. 2008 - 00:07)

Co dělá Heda,to je její věc.

Návštěvník (So, 12. 7. 2008 - 23:07)

Heda je v limbu.

Lenka (So, 12. 7. 2008 - 23:07)

Hedo,jak se máš?Napiš!

jana1 (So, 12. 7. 2008 - 17:07)

Helčo,nic ve zlém,ano máš pravdu že léčba je hodně režimová, ale víš já jsem přesvědčena po tom týdenním pobytu u Apolináře,že je potřeba tímto režimem projít,protože pokud piju a nedokáži přestat tak mám v sobě chos když začnu i o té léčbě přemýšlet,prostě asi je potřeba si v hlavě udělat pořádek a oni to tam mají vymakané,věř necítíš tam nějaké ponižování a pod., já například se přiznám , že první den co jsem tam nastoupila tak ta jedna sestra se mi normálně / nyní prominte/ jevila jako arogantní kráva, ale během toho týdne jsem ji opravdu začala chápat a když jsem končila tak jsme spolu i probíraly nemoc mého muže nebo její život, a jsme ,hlavně dcera je ve styku s ní a dalšími pořád,alespon třeba po telefonu,jen tak pokecání, ale opravdu ten dril pomáhá a udělá v tom člověku pořádek, tak se nezlobte pro můj názor,nemusíte s ním také souhlasit,jen za sebe, pokud bych spadla do pití,málem se to stalo při smrti mého manžela, ale právě díky dceři jsem to zastavila,tak určitě tu léčbu zvolím,je i hrazena jako nemocenská.ahoj

Marek (Pá, 11. 7. 2008 - 10:07)

.. s potěšením shledávám, že co se rozjeli puberťáci na prázdniny, k mořím a po letních festivalech, tak diskuze tady je opět věcná a na úrovni...ale neradujte se, oni se koncem srpna zase vrátí :)

jana1 (Pá, 11. 7. 2008 - 06:07)

Ahoj všem, já nemám problémy s pitím, ale moje dcera,jak jsem zde psala,na léčení byla,4 měsíce, u Apolináře,v Praze, já tam s ní i na týden byla jako v rámci rodinné terapie, věřte že to pro mne byl poučný týden dovolené, ale proč to píši?
Včera jsem jela nakoupit, ona se vracela z práce a potkaly jsme se u vchodu ,věřte že v té chvíli jsem opět děkovala bohu,nejsem věřící, ale něco stejně existuje, po té co manžel zemřel tomu věřím, protože jsem opět viděla pěknou,chytrou holku, moc ji to slušelo, to neberte jako chlubení, ale vždy si vzpomenu kde by ta moje holka byla, pokud by nešla na léčení, neměla by nic,přišla by o dceru, práci, přestal by si jí každý vážit? Asi ano, ale dnes si jí já, i rodina a ostatní vážíme proto ,že s tím něco udělala,věřte že i pro mne jako mámu je to nádherný pocit, proto zkuste vše zvážit,a kdo opravdu to potřebuje,se nebojte a jděte na léčení,tam nejsou nějaké nuly, léčí se tam lidé na úrovni, nikdy by jste to do nich neřekli, ale pití je nemoc a je tady pomoc, není to nic lehkého, já vím, my jsme se její léčbě moc bránili,ale ona v té chvíli/před 4 lety/ byla moudřejší.Zkuste to i vy a držím vám palce,chce to kus odvahy.

Helena (Čt, 10. 7. 2008 - 15:07)

Ahoj Renato, možná by Tě taky zajímal Al-anon, to je pro příbuzné, rodinné příslušníky a přátele alkoholiků. Ale skupiny fungují pouze v Praze, Brně a Ostravě.
Taky se mi líbí knížka, kterou zde doporučovala r. (hned jsem si ji koupila :-))): Jan Jílek, Ze závislosti do nezávislosti (spoluzávislí a nešťastní).
Blízcí alkoholiků jsou alkoholismem taky postižení, říká se tomu spoluzávislost-codependence.
Líbí se mi Tvůj nápad absolvovat léčbu, ale asi by Ti to tolik nedalo, je to hodně režimová léčba. Zkus třeba taky AA, ty jsou leckde, hodně se tam dovíš.

Helena (Čt, 10. 7. 2008 - 15:07)

Ahoj Renato, možná by Tě taky zajímal Al-anon, to je pro příbuzné, rodinné příslušníky a přátele alkoholiků. Ale skupiny fungují pouze v Praze, Brně a Ostravě.
Taky se mi líbí knížka, kterou zde doporučovala r. (hned jsem si ji koupila :-))): Jan Jílek, Ze závislosti do nezávislosti (spoluzávislí a nešťastní).
Blízcí alkoholiků jsou alkoholismem taky postižení, říká se tomu spoluzávislost-codependence.
Líbí se mi Tvůj nápad absolvovat léčbu, ale asi by Ti to tolik nedalo, je to hodně režimová léčba. Zkus třeba taky AA, ty jsou leckde, hodně se tam dovíš.

Helena (Čt, 10. 7. 2008 - 15:07)

Ahoj Renato, možná by Tě taky zajímal Al-anon, to je pro příbuzné, rodinné příslušníky a přátele alkoholiků. Ale skupiny fungují pouze v Praze, Brně a Ostravě.
Taky se mi líbí knížka, kterou zde doporučovala r. (hned jsem si ji koupila :-))): Jan Jílek, Ze závislosti do nezávislosti (spoluzávislí a nešťastní).
Blízcí alkoholiků jsou alkoholismem taky postižení, říká se tomu spoluzávislost-codependence.
Líbí se mi Tvůj nápad absolvovat léčbu, ale asi by Ti to tolik nedalo, je to hodně režimová léčba. Zkus třeba taky AA, ty jsou leckde, hodně se tam dovíš.

Reklama

Přidat komentář