Reklama

cena železného šrotu+nový zákon o odpadech

Marek (Po, 11. 1. 2021 - 23:01)

Z rekonstrukce domu po babičce jsme měli hodně železa, takže jsme se chystali ho zavést do sběrného dvora. Když jsem si ale spočítal, kolik peněz bych za železo dostal, a odečetl náklady na odvoz železa, tak by se mi to vůbec nevyplatilo. Naštěstí jsme narazili na firmu vyklizeci-prace-brno .cz, která v Brně nejen železo vykupuje, ale také ho odveze.

Martin (Po, 12. 10. 2020 - 20:10)

Přijde mi, že cena odpadu jde zase nahoru. Konečně si zase začínají uvědomovat, že recyklace má opravdu smysl. Doma třídíme odpad jak to de, ale místo do kontejnerů co jde tak vozíme do sběrny, kde to opravdu jde dál na další zpracování, v Praze jezdíme do megasrot .cz

Návštěvník (Čt, 5. 3. 2009 - 18:03)

Ceny jsou zlé a vše krachuje.

ADMIN (Pá, 9. 1. 2009 - 12:01)

Šíření poplašné zprávy a pomluv na internetu je postižitelné ze zákona.Server DOKTORKA.cz neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků a za materiál uveřejněný uživateli. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Za materiál vložený na stránky uživatelem odpovídá uživatel. Uživatel se zavazuje, že vkládaný materiál není v rozporu s autorským zákonem. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky a sdílený materiál, které uzná za nevhodné. Za nevhodné jsou považovány zejména texty, které jsou urážlivé, obsahují vulgární slova, mají rasistický obsah nebo nedodržují téma diskuse. Za nevhodný materiál ke sdílení (fotky) je považován takový materál, který porušuje autorský zákon, třetí stranu, nevztahuje se k tématu nebo je nepovolenou reklamou a bude okamžitě odstraněn

Jana (Pá, 9. 1. 2009 - 12:01)

Poradíme Vám jak zdravě, bezpečně a dlouhodobě zhubnout. Přizpůsobíme se Vašim potřebám i životnímu stylu. Garantujeme Vám dosažení cíle, veškeré informace, 7 denní kurz hubnutí zdarma, registrace na: www.snama.cz/dieta :-)

Návštěvník (Pá, 9. 1. 2009 - 09:01)

MŽP vydalo vyhlášku, která zpřesňuje zákaz výkupu kovového odpadu22.12.2008 - PRAHA (MŽP ČR ) - Vyhlášku, konkretizující omezení výkupu některých druhů odpadu, na kterou čekali především výkupny druhotných surovin, vydalo dnes Ministerstvo životního prostředí. Do konce roku vyhláška vyjde ve Sbírce zákonů. Začne tak platit současně s novelizovaným zákonem o odpadech.Vyhlášku MŽP muselo připravit velmi rychle poté, co poslanci v září přijali a prezident na začátku října podepsal novelu odpadového zákona, zpřísňující zásadně výkup kovového odpadu. Předpis vyjmenovává ty typy odpadů, které není možné od počátku roku 2009 vykupovat od fyzických osob. To by mělo významně snížit motivaci zlodějů kovů. Od 1. ledna 2009 tedy bude zakázáno vykupovat od fyzických osob předměty bohoslužebného nebo pietního charakteru (například pohřební urny či součástí náhrobků a pomníků), umělecká díla a jejich součásti (například sochy), průmyslová zařízení a jejich části či předměty veřejně prospěšného charakteru, tedy dopravní značení, kanálové mříže, elektrické kabely a podobně.

petr (Ne, 28. 12. 2008 - 21:12)

V televizi bylo,že vše krachuje s tým zákonem.Nevím taky co s tatovou 120ítkou.

kovošroťák (Po, 1. 12. 2008 - 13:12)

A je to tu.Vím to první.Od 1.1.2009 zaplatí majitel autovraku za likvidaci 5000,-kč.V Německu to je normální už 10 let.

kovošroťák 3 (Po, 1. 12. 2008 - 08:12)

Bude to na peklo.Kuknite na svds.Sdružení výkupců druhotných surovin.

kovošroťák (Pá, 28. 11. 2008 - 10:11)

Beru si volno.Na rok.Nemá cenu něco dělat s prodělkem.Jsem zvědav,jak to pochopí fin. a jiné úředy.Je mi to fuk.Proč dělat zadarmo,nebo dokonce s prodělkem.Viz.můj výpočet nahoře..

kovošroťák 2 (Čt, 27. 11. 2008 - 21:11)

Dnes už psali, že ČD Cargo je i kvůli přepravě žel. šrotu /malém objemu/ v problémech. Tak jsem zvědav, jestli po novém roce, kdy ještě nebudou platit fyzickým osobám, tak jesli nebudou ještě ve větší pr....

kovošroťák (St, 26. 11. 2008 - 20:11)

A v háji budou.Dnes jsem Vám,i včera dal kšeft.Známe se.Ale,já tech aut už mám 60 skladem-to kašlu do konce roku.Nemá to cenu.Zítra mi brnkněte.Skladem to nemá cenu.-Koreš stojí,a Lumír je na vážkách.

kovošroťák (St, 26. 11. 2008 - 20:11)

Nemá to cenu.Tlumačov má "garanci státu" a já raděj.........Výše uvedeno,propočteno.Nikdo to nebude dělat zadarmo.Otázka času.My přežijem..

kovošroťák 2 (St, 26. 11. 2008 - 19:11)

My to nerozděláváme, jen posíláme do Tlumačova, auta bereme zdarma - ale spočítali jsme, že co zaplatíme za vagon dráze, za naftu při vagonování, tak co nám teď platí ta firma není ani na tu režii. Tak i to děláme jak blbci s prodělkem.Vidíte, dnes se začalo opět mluvit o stravenkách a odbory jsou v pohotovosti. Jen šroťáci kvůli pár nepřizpůsobivým jsou v háji.

KovošroŤák 3 (Út, 25. 11. 2008 - 21:11)

Četl jsem Vaši diskusi.Souhlasím naprosto s oběma.Nebude lépe.SVDS má mít schůzi.Si to najděte.Musíme se postavit všichni.

kovošroťák (Út, 25. 11. 2008 - 19:11)

Dnes jsem počítal výtěžnost autovraku.Bez dotace to nelze.Počty i bez kalkulačky.Embéčko 900 kg.600kg železo x 1kč.300kg bordel na skládku x 2kč zaplatit.Výsledek? Nic.Kde je práce,energi,doprava atp.Se na to,a nejsu sám můžu vy....Auta už pomalu nikdo nebere.Já končím,tel. neberu-nemá to cenu.Skladem asi 60 aut.Bude to jak všude jinde.Likvidaci autovraku si majitel zaplatí a podle mých výpočtů se to vyšplhá klidně i na 5.000kč ne-li víc.Už ted lidi skáčou,když auto nechci.

kovošroťák (Ne, 23. 11. 2008 - 20:11)

Viz aféra Trojka s autama.Má licenci,ta ale spadá na provozovnu,ne,že si udělá pobočky.Ono se to vytřídí ta konkurence.Já jsem v tom 15 let.

kovošroťák 2 (Ne, 23. 11. 2008 - 18:11)

Však oni to poznají. Máš pravdu, to jsou samé finanční kontroly, kontroly ze životního prostředí /tak ty ať si chodí do lesa, až to tam lidi vyvezou/ a na tom se pakuje strašná spousta lidí. Ale na druhou stranu je pravda, že po letošních jarních a letních velkých výkupních cenách hrozně nabyla konkurence, kdo by se do toho nehnal, že ! A ti teď jsou pěkně v pr...

kovošroťák (So, 22. 11. 2008 - 15:11)

Nahnat darebáky na plac.Už se těším na hloubkovou finanční kontrolu,protože valím skladem a nic.Byli zvyklí na odvody DPH a teď nic.Nic neprodávám,vše sklad-to bude s něma sranda.Tak poliskat po tech blbých mozkoch.Apropo,kdo koho živí???

kovošroťák 2 (So, 22. 11. 2008 - 14:11)

Nova a média se do toho vždy navážela, člověk pomalu ani nemůže jít k doktorovi, aby se ho nezeptal /když zjistí profesi na neschopenku/ jestli taky vykupujeme kradený kanály.Jasně - za všechno mohou sběrny. Neříkám, že jsou všichni svatý, ale to by museli zavřít a znemožnit podnikání i autobazarům a zastavárnám /jejich noční provoz!!!/ atd. všichni víme o čem píšu. I v televizi jsou z toho vyvalený, lidi v šoku, že schválili vlastně znárodnění /pravicová vláda/, ale musím říct, že to prosadila komunistka se socanem /Kateřina, co sedí od mládí v parlamentu a v kovošrotě v životě nebyla/. Holt to podělala hutní lobby, protože ani stravenky si nenechala "stravenková lobby" vzít, zmohla se na úplatek. Jsem zvědavá, kam po novém roce budou policajti chodit, až se něco ztratí, protože takoví sběrači, jak jsem psal nedávno budou nadále vykupovat, co si budeme povídat.

Reklama

Přidat komentář