Reklama

cena železného šrotu+nový zákon o odpadech

kovošroťák (St, 8. 10. 2008 - 20:10)

Já vím,že pořád to bude komodita,bez které se Evropa neobejde.Ani svět.V této zemi se prostě vytřídí dobré a špatné firmy,ale to je otázka na jiných disk. servrech.Zůstanou jen podniky,které si dovolí finančně jít tzv skladem a pak se zviditelnit,ale ťech je málo,a lakatoš s.r.o.to určitě nebude.Viz. nakládání s odpady-oprávněné osoby.Český statist.úřad.

ivoš (St, 8. 10. 2008 - 19:10)

Četl jsem tyto přísvěvky a mohu říci,že od nového roku se vykupovat železný šrot vůbec nebude.Bude zdarma pod správou obcí a podnikatelé v tomto oboru půjdou na podporu:-)

Návštěvník (Pá, 3. 10. 2008 - 09:10)

Je to bordel.Jako ostatně ve všem.Včera jsme prodávali jablka,sbirali celý den a dostali korunu.

kovošroťák (Čt, 2. 10. 2008 - 13:10)

Už děláme.Máme petici-je nás už dost.Když nepochodíme,jde to na tribunál do Haagu za diskriminaci v podnikání.

Pan (Čt, 2. 10. 2008 - 12:10)

Vy kovošroťáci, tak se seberte a něco s tím udělejte. Běžte za poslanci do parlamentu a vysvětlete jím, že dělají hlouposti. Argumenty pro přesvědčení přece máte. Pokud budeme jen brblat na netu nebo u piva, tak se nic nezmění.

kovošroťák (Čt, 2. 10. 2008 - 10:10)

Pánko,máme meďu.kólko dáťe,máme móc. I s tím se člověk z mé branže setká.Většinou je slušně vyhodím.Něco jiného je,když někdo doma rozebere vysavač,má toho kilo než když někdo 500.!!

Návštěvník (St, 1. 10. 2008 - 16:10)

Samozřejmě. Cikání si budou zakládat eseročka a občanská sdružení, kde budou třebas celé rodiny, a tak budou vesele krást a prodávat kanálová víka dál. Ale slušnému člověku nezbude, než aby přestal být slušným a železný odpad bude vyhazovat do příkopů, na kraj lesa a podobně a to například při cestách autem do práce, jelikož někam jej vozit specielně jen kvůli tomu, aby se jej zbavil, se mu nevyplatí.

Petr (St, 1. 10. 2008 - 15:10)

Zakon resi vykup odpadu, neni problem ale vykupovat "nevyuzite zasoby" ci jinak pojmenovanou komoditu. Problem bude mit opravdu jenom slusny clovek.

kovošroťák (St, 1. 10. 2008 - 14:10)

Plně souhlasím s LB.Co se týče cen,bude hůř.Cenu našponovala Čína stavbou svého OLYMPU.Je postaven a nechtějí už nic=zase budem na koruně.Mám víc jak 100 tun skladem,to je hrůza!!:-(((

LB (St, 1. 10. 2008 - 14:10)

Pokud zákon projde tak, že peníze se budou za šrot vyplácet jen právnickým osobám na účet, pro cigány to nebude žádný problém. Už vidím, jak si dva cikáni, například bratři nebo otec a syn utvoří společnost například Lakatoš s.r.o. a budou vesele a dále prodávat jako společnost kradená víka od kanálů a okapy a inkasovat za ně peníze. Problém to bude pro obyčejného a poctivého občana, kterému doslouží kamna a bude je muset zdarma odvézt do sběrny a nedostane za ně ani korunu a ve frontě před ním budou stát cikáni s dvoujoláky naloženými kanálovými poklopy a kolejnicemi, kterým za tento "odpad" půjdou peníze na účty jejich nově utvořených rodinných společností.

Mirek (St, 1. 10. 2008 - 13:10)

Pokud vím, tak zákon má být upraven tak, že peníze dostane od sběrny jen právnická osoba, tedy firma. Jednotlivec to prý bude odevzdávat obci zdarma a obec to prodá do sběrny a peníze půjdou obci a ne tomu majiteli šrotu.

Návštěvník (St, 1. 10. 2008 - 13:10)

Mám na dvoře několik metráků železného šrotu, ale za ty ceny, které za to teď platí, se mi již nevyplatí to do sběrny vozit. Nechám to ležet na místě a počkám, jak se situace vyvine a počkám si, až to budu moci prodat výhodněji.

kovošroťák (St, 1. 10. 2008 - 13:10)

A z autovrakama bude pakárna,už je teď.Nechci vidět příští rok....a ceny? Poloviční,jak před měsícem.

kovošroťák (St, 1. 10. 2008 - 13:10)

No tohle už je 100% jisté.Je to kvůli krádežím.Odesereme to my.co v tom podnikáme.Přibude papírování apod.Už abych hledal další účetní.Hezký den.

Návštěvník (St, 1. 10. 2008 - 12:10)

Jo,jasně ale budu si muset kvůli stokoruně zřídit účet,protože mi tu stovku na ruku nedají!!!

Návštěvník (St, 1. 10. 2008 - 12:10)

Pokud vím, tak zákon o odpadech není a asi ani nebude v takové podobě schválen, aby sběrny nemohly vykupovat odpad od každého jednotlivce. Pokud by to schválili, vzniklo by mnoho černých skládek, protože nikomu by se nevyplatilo s odpadem do sběrny jet, kdyby se mu nezaplatila alespoň cesta.

Návštěvník (St, 1. 10. 2008 - 07:10)

Karlo máš mozek, jestli aspoň nějakej malej máš, tak než napíšeš nějakou pičovinu, tak ho použij.

karla (Út, 30. 9. 2008 - 18:09)

řešení by bylo sběrná místa BEZ možnosti výkupu, ale dobrovolně odevzdat, jako papír nebo plast

Návštěvník (Út, 30. 9. 2008 - 14:09)

Ne výkupen, ale slušných lidí.

Návštěvník (Po, 29. 9. 2008 - 09:09)

Je to diskriminace výkupen

Reklama

Přidat komentář