Reklama

Dalsi vyroci sovetske invaze do komunistickeho Ceskoslovenska

Gusta Fučíková (Pá, 25. 8. 2023 - 12:08)

Novotný nebyl diktátor, jen rudý blb co hrál matiáš, sral na lidi, nad vodou ho držel Nikita. 

Petr H (So, 27. 7. 2013 - 16:07)

Náš trh JE závislí na...Asi jste mne dost nepochopil, ale i já jako živnostník umím rusky a docela slušně se s nimi domluvím.Ty příběhy spíše berte jako takový návod k zamyšlení. Na jednu stranu se zde pořád patláme v roce 68 a přitom oni jsou už zde doma a my jsme na nich závislí. Psal jsem, že mi zde rusové nevadí a dokonce i beru fakt, že nebýt jich,spousta firem zde zkrachuje.Ale to zase není zase důvod k tomu jim lézt do zadku a jakkoli se před nimi ponižovat. Nakonec oni si totiž patolízalů neváží a naopak berou lidi spíše takové, kteří jsou upřímnější.Těch si totiž oni dokáží vážit. A hlavně nesnášejí přetvářku a především podrazy. Trochu je totiž znám.Pokud Rus řekne "Ano", můžeš na tom stavět. Spíše jsem mluvil o tom, že ten rok 68 už beru už jen jako historii, ve které se prostě nemíním pořád patlat.Je to už za námi, tak, jako rok 39. Není důvodu k tomu, abych kvůli tomu nenáviděl Rusy nebo Němce. Je to už jiná generace lidí.Spousta rusů například dnes studuje v Anglii, spousta jich i zde podniká, jejich děti chodí do mezinárodních škol, je to zkrátka už jiná kasta.

Anonym (So, 23. 9. 2023 - 08:09)

trh je závislý

Anonym (So, 23. 9. 2023 - 09:09)

Trh zvyšuje v době inflace cenu a náklady občanům, ale státu a subjektům, vlastníkům zvyšuje zisk, takže zmrzlinář v Chorvatsku, kde byla pádivá inflace a každý den stál kopeček 2x tolik co předchozí v jejich Kunách, tak tam se ekonomickým subjektům "dařilo."Hospodářský růst tak nic nevypovídá o tom co z toho mají lidé.

ouha (So, 27. 7. 2013 - 09:07)

Zato jsem zažil situaci, kdy...Náš trh JE závislí na ruském zákazníkovi, je to sakra bohatý zákazník . Tady je potřeba uvažovat pragmaticky. RJ (a AJ) je předpokladem, abys prošel prvním kolem výběrového řízení nejen v obchodních firmách, ale i ve firmách, která je zacílena na maloobchodní prodej bohatému ruskému zákazníka. Co je na tom divného? Ruština, Italština, Němčina, je třeba vystihnout poptávku.

Jinak ruština je nádherný jazyk Puškina, Dostojevského, Vysockého atd. Jestli tě pohoršuje, že obchodníci lezou rusům do zadku, zkus se podívat někdy do New Yorku, tam jsou ulice zaměřené přímo na ruskou klientelu a černý američan zná samozřejmě základy ruštiny tak, aby z nich ty prachy za tu elektroniku vytáhl.

Smutné je konstatovní, že už tě moc nezajímá 68.rok a ani 39.rok. To je jiná kapitola

Ano, (Pá, 26. 7. 2013 - 22:07)

Zato jsem zažil situaci, kdy...Já myslím, že už teď je spousta drobných podnikatelů v Praze závislá ne tom, že zde Rusové žijí a utrácejí a dokonce , kdyby zde Rusové nežili, spousta jich by už musela svou provozovnu zavřít. Stačí se podívat na klientelu pražských hotelů, kde už najdete veškeré informační letáčky v ruštině, spousta hotelů či restaurací už pořádá akce po dobu jejich pravoslavných vánoc a další.Takže kdysi nás zde přišli obsadit, dnes možná zachraňují naši ekonomiku.

Petr H (Pá, 26. 7. 2013 - 22:07)

Ty dnes někde vidíš...Zato jsem zažil situaci, kdy jedna ruská dáma začala ječet v obchodě, že jestli se perzonál nenaučí rusky, nebudou už tam chodit nakupovat.Majitel obchodu na to konto okamžitě na hodinu vyhodil prodavačku, protože nechtěl přijít o zákaznici.Mému kolegovi řekl jeden Rus, že ať si tady moc nevyskakuje, že přijde doba, kdy oni nám zde budou vládnout a my že budeme rádi, když neumřeme hlady. Tohle je spíše takový příklad k zamyšlení, kdo je v tomto státě doma. Ale jinak sám za sebe mohu říci, že mi zde rusové nijak nevadí. Upřímně řečeno, tím, že zde žijou a utrácí peníze pomáhají naší ekonomice.Vlastní zde spoustu domů, které pronajímají i našim lidem, takže jim vlastně hodně lidí může děkovat za to, že mají kde bydlet. Takže Rusy zde v republice spíše vnímám dle dnešního měřitka. To, co se stalo v roce 68 už beru jako historii.Z toho samého důvodu nevím, proč bych měl nesnášet třeba Němce, kvůli druhé světové válce. Ty doby jsou zkrátka pryč a nevím, proč se v tom pořád jen šťourat.

ouha (Pá, 26. 7. 2013 - 22:07)

No, když se dnes podívám...promiň ale teď se ti to nepovedlo, to obrovské zklamání lidí, strach z toho co bude..a taky bylo, prověrky, strach zda soused v hospodě neslyšel, co jsi říkal, nejistota mezi lidmi, doma se říkalo něco jiného než ve škole...to jsou taková zrníčka z té doby

ouha (Pá, 26. 7. 2013 - 22:07)

Tehdejší SSSR potřeboval...Ty dnes někde vidíš okupanty a tanky?

Anonym (Ne, 24. 9. 2023 - 09:09)

Přemostit krásnou mostovkou jako v oblasti Čivice (Plz.Kraj) a Olešná (Rokycanský okres), aby to byla kopie toho co jsou v Praze v Troji té lávky a pořádnou nájezdovku asi 500-750m na každé straně. Pak tam jezdit na motorkách a prdět a to zvysoka.

Petr H (Pá, 26. 7. 2013 - 22:07)

No, když se dnes podívám po Praze, vidím další invazi znovu. Mnoho nemovitostí dnes kupují Rusové, dokonce jsou zde už celé ruské čtvrti. Vidím docela slušně se rozvíjející síť ruských obchodů, mnoho obchodů zaměstnává prodavače s podmínkou znát Ruský jazyk. Zkrátka invaze na druhou :-)

D (Čt, 25. 7. 2013 - 23:07)

> proč Německo jako první uznalo samostatné Chorvatsko, ...

Tento argument jsem uz pred par lety slysel od jednoho Spanela.

Pravdepodobne to kdysi nejaky konspiracni teoretik vypichnul, rozmaznul a vsadil do nejakeho pro sebe pohodlneho kontextu v nekterem svem konspiracne teoretickem traktatu.

Pochybuji ovsem, ze zrovna Nemecko melo ve skutecnosti buchvijaky prospech z rozpadu byvale Jugoslavie. Maximalne jen stovky tisic uprchliku, o ktere nestalo.

! (Čt, 25. 7. 2013 - 19:07)

Američani jsou na tom podobně jako Rusko. Pod nějakou záminkou někam vtrhnou "udělat pořádek", rozstřílí tam průmysl a pak jim to za úplatu postaví znova (viz Válka v zálivu). Takhle si zajistí odbyt svých výrobků a prachy za ně.

Česká republika se v tomto směru chová vzorně, ta se nevměšuje ani do vlastních záležitostí.

Default User Image
Jan Žižka (Ne, 24. 9. 2023 - 13:09)

Česká republika se nemůže vměšovat do jiného státu, ani nemůže žádný stát napadnout i kdyby měla armádu trojnásobně větší. Nemůže protože by všude dostala na držku. Poláci by ji převálcovli, Němci by nás zašlápli a rakušané by se na nás z vysoka vytento, takže zbývá Slovensko, ale i to by nám zatopilo. My nejsme násilnický národ jako jsou rusáci, srbové, turci, němci, my jsme byli vždy jen někde zamotaný osudem, přečti si napřed něco o historii a pochopíš že my se nevměšujeme. Nebýt komunismu byli bychom míromilovný národ, který nezabije ani komára. Ani neobchodujeme s otroky, moderní otrokářství provozují kikáni. Tortura je výmysl duševního krippla ratha.

mamut (Čt, 25. 7. 2013 - 08:07)

Tehdejší SSSR potřeboval vytvořit nárazníkové pásmo. My jediní jsme neměli na svém území cizí armádu. K našemu obsazení by došlo i pod jinou záminkou. Byla to hra velmocí. To samé jako dnes. Proč nás vzali tak rychle do NATO, do EU, proč došlo k rozpadu Československa, proč Německo jako první uznalo samostatné Chorvatsko, proč EU a NATO vč. USA podporovaly vznik samostatného Kosova atd. ? Proč se válčilo v Lybii, proč se válčí v Syrii, Afghánistánu aj. ? Za vším hledej peníze. Nic víc, nic míň.

Petr (St, 24. 7. 2013 - 19:07)

To, že spadneme do sovětské zóny, rozhodli mocnáři už v únoru 1945 v Jaltě. Bez ohledu na to, kdo nás osvobodil, nás připojili k Rusku a šmytec.

Anonym (Ne, 24. 9. 2023 - 10:09)

píšeš bez ohledu kdo nás osvobodil....  ;  tedy pokud je známo v Jaltě si jasně rozhodlo kdo až kam půjde, kdo koho osvobodí, Stalin vzla tužku na načmáral čáru, a ta platila. Takže američani postupovali až na čáru u Rokycan a rusové naás osvobodili ale zároveň okupovali, bez ohledu na svobodné volby po roce 45, volby byly svobodné jen na oko, 1948 byl převrat, zlodějna státu, které se říkalo Vítězný únor, následovali soudní vraždy   a. t. d.  Rusko chce celou Evropu, bez Islandu.

8.68 (Út, 2. 4. 2013 - 12:04)

Dubček byl slaboch, moc velký dobrák, on chtěl lidem dobře, to mu nikdo nebere, bohužel mu chyběla ta drzost (nemyslím cynismus) jak vidíme u dnešních politiků. V tom je velký rozdíl oproti jeho bývalému kamarádovi Husákovi. Husák kvůli korytu otočil o 180 stupňů. Dubček si svou tvář zachoval i za ceny ztráty kariéry a 20 let izolovaného života. To si nikdo neumí představit, co musel prožívat za tu dobu. Mrzí mne, že se mu nedostalo zaslouženého ocenění.
Ale ani kdyby měl ostré lokty, to by nepomohlo. Proti vojenskému režimu sovětů tiše poporovanému USA se bránit nijak nedalo. SSSR a USA se totiž tvářili jako největší nepřátelé, ve skutečnosti byli největší spojenci. Měli už od roku 1945 rozdělena svá teritoria, do kterých si nemluvili. A americký prezident pomocí žhavé telefonní linky Moskva - Washington) byl Brežněvem informován o vpádu Rusů k nám jako první.

Boris (So, 25. 8. 2012 - 18:08)

Borisi, řekl bych, žes to...Diky, Kaciri. S tvym hodnocenim Dubceka jako slabocha obecne souhlasim, jenom snad pokud jde o to podepsani ustavniho zakona c. 542/1992 Sb. o zaniku CSFR k 31.12.1992 bych na neho nebyl tak prisny. Kdyz ten zakon dne 25.11.1992 FS schvalilo, ten chlap byl uz skoro tri nedele na onom svete.

Mary (So, 25. 8. 2012 - 18:08)

Zažil jsem co by mazák na...:-)))Taky si pamatuju na pár vtipných nápisů- a na obrázek namalovaný křídou na zdi: oběšená slepice a pod ní nápis: Radši jsem si život vzala, než bych vejce Rusům dala." Ještě bych chtěla říct, že velmoci si navzájem svoje svinstva budou vždycky tolerovat. Kdopak dnes protestuje proti anexi Tibetu? Dvanáct lidí na náměstí nebo před čínským vyslanectvím, jinak je svět v klidu. Totéž bylo i s Československem.

Reklama

Přidat komentář