Reklama

existuje posmrtný život?

Jíra (Út, 30. 3. 2010 - 11:03)

Zuziku, ano - člověk a energie, která se nemůže ztratit; to jo, ale podle toho, co jsem četl, se ta energie po smrti rozptyluje, "ředí" a tím z našeho pohledu vlastně mizí. Je to podobné (opačný postup), jak jsme my živí hmotu získávali. V mém těle je obsažen vápník z mléka, které jsem vypil v dětství, další hmota z dalekých lesů, kde jsem trhal plody o prázdninách, z ryb, které nám servírovali v Rumunsku, někde i částečky z těla mojí maminky stejně jako z včerejší večeře. Brzy po smrti je údajně energie ještě koncentrovaná - bytosti jsou schopné se nám ještě první dny nějakým způsobem projevit (babičku naše rodina uslyšela ještě šestý den po smrti), pak to zřejmě rychle slábne. Někteří jedinci, kteří se viditelně zjevili i po velmi dlouhé době, museli nezbytnou energii odčerpat z bezprostředního okolí (svědkové potvrdili, že se "ochladil vzduch"). Tolik teorie. Za jakých podmínek k tomu dochází, není dosud vysvětleno.

Zuzik (Út, 30. 3. 2010 - 10:03)

Myslím si, že posmrtný život existuje, člověk je přece energie a ta se nemůže ztratit, jen se mění z jedné formy do druhé, takže se člověk nemůže jen tak vypařit.Nevěřím v peklo, je jen nebe.A říká se, že peklo je tady na zemi a přesto na životě tolik lpíme.A nebe je jen nekonečná láska, takže i když mi zrovna zemřel tatínek, tak věřím, že je šťastný v nebi.

Jíra (Út, 30. 3. 2010 - 01:03)

Jano, Lucko a další - přečtěte si o tom něco od pátera Ferdy (vysoce vzdělaný kněz, známý léčitel a farář). Věcně a střízlivě napsáno, bez propagační ideologie, vysvětlují se i některé posmrtné jevy, popis a postup mizející energie po smrti; místy to není zrovna optimistické čtení..., ale zřejmě to tak bude. Bezděčně to ve mně oživilo dojem, že církev toho už v minulosti věděla víc a zůstalo to nezveřejněno; zbyly tady nedořečené myšlenky, polopravdy a prostor pro všechny ty fantasty, samozvané vykladače a šiřitele nesmyslů.

Jirka (Po, 29. 3. 2010 - 08:03)

Bůh je láska, a miluje každého člověka a udělal VŠECHNO pro jejich záchranu , OBĚTOVAL VLASTNÍHO SYNA , ale když to někdo celý život odmítá tak těžko může vinit
Boha z toho , že je v pekle .

Jirka (Po, 29. 3. 2010 - 06:03)

Kubrte , v bibli se jasné píše o tom , že lidi , kteří Nepřijmou Ježíše jako svého pána a spasitele, budou trávit věčnost v pekle a ' a tam bude pláč a skřípění zubů ' . A těch 144 000 to budou lidi , kteří tady budou dál evangelizovat po vytržení až do druhého příchodu Ježíše.
VĚŘ BIBLI a né lidem , kteří říkají něco jiného než je pravda.

Kubrt-Martin (So, 27. 3. 2010 - 15:03)

znamená to, že v pekle a...No v nebi je Jehova Bůh, archanděl Michael (vzkříšený Ježíš Kristus) a andělé. Do nebe má ještě přijít 144.000 pomazaných křesťanů SJ, kteří budou s Pánem kralovat 1000 let. - Zjevení 14:1; 20:4. Peklo jako místo ohnivého trápení neexistuje. Bůh, který je zosobněním lásky by nedokázal nikoho takhle trápit. Ve skutečnosti je to všeobecný hrob lidstva.

fog (So, 27. 3. 2010 - 15:03)

Už jsem tu psal ve druhém,...znamená to, že v pekle a nebi zatím nikdo není? Jenom plné hřbitovy čekajících? Zajímá mě to.

Kubrt-Martin (So, 27. 3. 2010 - 15:03)

Tys to videl ze ozil?To co...Už jsem tu psal ve druhém, příspěvku, že to jsou démoni (poltergaisti), kteří se vydávají za duše zemřelých. Člověk, který zemře spí a čeká na vzkříšení, které má podle Bible už brzy nastat.

M. (So, 27. 3. 2010 - 14:03)

Tys to videl ze ozil?To co pise Irena a Lucka tak tomu verim ze to tak je taky sem videla postavu u me doma,bylo to videt pres skleneny dvere.A kdo to asi byl kdyz sem byla doma sama?Pak postava zmyzela.Ty tady porad pises jen reci z bible.

Kubrt-Martin (So, 27. 3. 2010 - 13:03)

I Bible obsahovala pasáže o...Nemám vymytý mozek, ale Bibli věřím jako jedinému zdroji Pravdy. Když Ježíš prohlásil, že při dělení na ovce a kozly odejdou ničemní do věčného odřiznutí znamenalo to, že ukončí jejich existenci. Tudíž, že duše zemře. Při jedné příležitosti než vzkřísil jednu holčičku, prohlásil o ní, že spí. - Lukáš 8:52 V 55 verši se píše, že se ji navrátil duch neboli Boží dech života. Když Bůh tvořil Adama taky ho nestvořil již z existující nesmrtelné duše, ale vdechl do něj život, aby ožil. ?

Lucka (So, 27. 3. 2010 - 11:03)

No Lucko a rytiri tak to...I to je možné,Ireno.Já ještě četla,že existují astrální životy,kam se po smrti přemístíme - tedy energie,nebo jak se říká duše.Ale tohle opravdu nikdo nedokáže s určitostí říct,kam ta energie putuje.My dvě ale už víme,že existuje něco,co se po smrti z těla uvolní.A kdo je hodně citlivý,dokáže tu energii velmi dobře vnímat a cítit.Ireno,nemohla bys napsat nějaký ten zážitek do příspěvku?Moc by mě zajímalo,jestli se ta energie projevovala stejně jako u mě.

Irena (Pá, 26. 3. 2010 - 22:03)

No Lucko a rytiri tak to chapeme vsichni tri stejne a presne Lucko po takovych zazitcich co sme zazili tak to by uz neslo neverit,jak nejaky lidi tvrdi ze po smrti uz neni nic,asi nezazili nic podobnyho co my tak maj takovy nazor.A to ze se to u tebe delo mesic a pak to ustalo tak bych verila vto ze ta energie se sla znovu narodit,ze vlastne vstoupi do zeny kde vzniklo oplodneni a dela se ji novy telo.

Lucka (Pá, 26. 3. 2010 - 21:03)

Teď jsem si přečetla příspěvek od RYTÍŘE.Nemám slov,úžasně napsané.V jedné knize byla věta,která mě uchvátila - RADIOVÉ VLNY TAKÉ NEVIDÍME A PŘECE EXISTUJÍ.

Lucka (Pá, 26. 3. 2010 - 21:03)

No myslim ze rytir to napsal...Přesně tak to cítím i já,Ireno.Byla to nějaká energie,která zůstává po smrti.To co se tady dělo,rozhodně člověka nutí k zamyšlení,že něco po té smrti je.Tím tedy nemyslím pohybování nábytku... Ono se to projevuje jinak,ale kdo to nezažije,neuvěří,nepochopí.Zvláštní je,že se to dělo cca celý měsíc po smrti a pak to ze dne na den ustalo a už se to nevrátilo.Tak si myslím,že ta energie tady je jen do určité doby a pak buď vymizí,nebo putuje jinam??? Kdo ví.

Paja (Čt, 25. 3. 2010 - 22:03)

POSMRTNÝ ŽIVOT ???????????
Ten pojem "POSMRTNÝ" sám sebe vylučuje. Leda že by se jednalo o život někoho jiného..po naší smrti. Pojem JÁ je relativní. Mnoho lidí žije tak jako by životy dalších lidí, přinejmenším našich dětí neexistovali. Jsou to sobečtí hlupáci

Irena (Čt, 25. 3. 2010 - 22:03)

No myslim ze rytir to napsal uplne presne a Lucku dobre chapu mam podobny zazitky.Je to tak,my sme ta energie a telo je jen nase jakoby obleceni nebo schranka a pak telo vyhodime a pujdeme jinam ale porad to budeme MY..my sme ta duse ale ted sme hmotny protoze mame telo.

Kubrte ty pomat (Čt, 25. 3. 2010 - 21:03)

I Bible obsahovala pasáže o reinkarnaci. Ty ovšem byly později vyškrtnuti těmi, kterým se to nehodilo. Čtením 2000let staré knihy se k pravdě nedostaneš. Dobře ti ten mozek vymyli v sektě, Kubrte.

Lucka (Čt, 25. 3. 2010 - 21:03)

nikdy jsem po tom...Ahoj,taky jsem přišla před třemi roky o milovanou bytost.To co se dělo pak moc neříkám,každý by mě měl za blázna!Můj ani ne dvouletý syn začal najednou ukazovat ke kuchyňské lince a říkat BÁBA,BÁBA.Nejprve očima koukal nahoru a ukazoval prstíkem,pak oči pomalu jely níž a s tím jel i ten prstík.Prostě jí viděl a ukazoval na ni.Mám ještě více silných zážitků,ale to tady opravdu nebudu zvařejňovat.Jestli tě zajímají mé zážitky,napiš mi svůj email,ráda se podělím...

RYTIR (Čt, 25. 3. 2010 - 21:03)

A ja to vis na 100...TAKY JESTE NEMAS VERIT.U TEBE JE TO V PORADKU.

RYTIR (Čt, 25. 3. 2010 - 21:03)

KEZ JE VAS VIC TECH CO NA REINKARNACI VERITE JSTE NA DOBRE CESTE .A VAZTE SI TOHO ,ZE JSTE UZ DOSPELI DO TOHO STADIA ZE V TO MATE MOZNOST VERIT.LIDI CO VERI NA POSMRTNY ZIVOT JSOU VETSINOU VELICE HODNI LIDE.ALE NEVNUCUJTE JINYM V CO VERITE ONI JESTE NEJSOU NA TO PRIPRAVENI A PROTO VAS NEMOHOU CHAPAT.A NAVIC VAM TI UBIRAJI SILU .NEVERIS V TO DOBRA.A PREHODTE TEMA.

Reklama

Přidat komentář