Reklama

existuje posmrtný život?

Návštěvník (Čt, 1. 1. 2009 - 22:01)

Jo, je to strašně nebezpečný, můžeš z toho zblbnout.
Moje stará do něj takhle čučí desetkrát denně. Různě se u toho kroutí, jako by měla nemoc svatýho Víta, a klade mi při tom blbý votázky. Fak, dej si na to pozor, zblbneš a možná začneš i pravidelně krvácet.

Petr (Čt, 1. 1. 2009 - 21:01)

Zdravím vás všechny a potřeboval bych od vás poradit.Poradit tedy od těch kteří mají nějaké zkušenosti.Kdysy jsem si koupil knihu od R.Moodyho a L.Peryho Opětovná setkání aneb setkání se zemřelými.Spisovatelé tam popisují jak je možné navázat kontakt se zemřelým přes zrcadlo.Zkoušel jsem to a málem se mi to podařilo když jsem koukal do zrcadla už hodně dlouho tak se mi před očima vše rozmazalo a v té chvíli jsem měl pocit jako bych se k tomu zrcadlu přibližoval nebo ono ke mě.V té chvíli jsem měl pocit jako by mě to zrcadlo chtělo pohltit.Lekl jsem se a v tu chvíli se zase vrátilo do normálu.Bál jsem se že by se mé druhé já už nemuselo vrátit zpátky.Kniha je velice poutavě napsaná autor však již nenapsal jaká rizika to obnáší.Máte s tímto nějaké zkušenosti? autor tuto metodu vyzkoušel na stovkách lidí.Nezdá se mi proto že by to mohlo být hodně nebezpečné.

Návštěvník (Ne, 4. 1. 2009 - 00:01)

Nenapadá mne,proč by zemřelí měli mít zájem navazovat kontakt s živými,tohle je blbost,většina zemřelých je ráda,že má ty živé z krku a svůj klid.Tohle je na cvokárnu.
Posmrtný život se nikdy neprolíná s tím faktickým-fyzickým.

Návštěvník (Út, 23. 10. 2012 - 10:10)

Me tato odpoved nestaci,...Dalo by se ovšem také říci, že veškeré úvahy o duši, posmrtném životě atd jsou odvozeny od subjektivních pocitů lidí, kteří se z nějakých důvodů ocitli na hranici mezi životem a smrtí.
Zdá se, že tyto prožitky mají svůj přirozený fyziologický základ - a proto jsou subjektivní prožitky i civilizačně velmi vzdálených navzájem podobné.
Zhruba řečeno; zdá se, že i když umírání může být horor, sama smrt je nečekaně vlídná.

katerina (Út, 23. 10. 2012 - 10:10)

Kateřinko, Kateřinko. Lidi...Me tato odpoved nestaci, protoze popis procesu nevysvetluje podstatu jevu.
To ze ma autor popisu chemickych procesu pri umirani vysokou skolu, je hezke. Proc by to mela byt ale odpovedi? Ja ji mam taky, ale presto dal hledam odpovedi...
Ja vim, vy jste to myslel s humorem... Myslim si, pri vsi ucte k pokroku vedy, ze otazka, co je po smrti a co je smrt, je spise filosoficka a biologie na ni odpoved nenalezne.
Zdravi Katerina

Fion (Pá, 19. 10. 2012 - 17:10)

Kateřinko, Kateřinko. Lidi Vám tady předkládají celá vysokoškolská moudra a Vy si klidně napíšete "Mně tato odpověď nestačí". :-))

Kňava (Pá, 19. 10. 2012 - 17:10)

Dekuji za popis...Bylo by to hezké, ale napřed by se muselo ujasnit co to ta duše je za potvoru. Mám pocit že vtom se tu názory hodně lišejí. Někdo jí má nesmrtelnou, jinému ji vdechnul Bůh, dalšímu se přestěhovala od někoho kdo umřel. Taky je ta duše výraz pro člověčí software kdy tělo je hardware.
Jediné na čem se dá se všema shodnout je že duše je to to gumové uvnitř pneumatiky.

Jestli to umírání je jen nekončící trip, protože když se ztrácí vědomí, ztrácí se i vědomí té ztráty, něco jako nula nulou dělená anebo jestli je to šupito transfer do ráje, pekla, astrálu nebo ouplně někam jinam, to asi nikdo nerozštípne. Ty co hlásají Boha a život věčný se dají snadno uzemnit tim že je to jen ničim nepodložená víra. Protože důkaz na to nemají. Ti co hlásají trip za hranu vědomí na drogách co si mozek sám vyrábí sice dokážou popsat prožitek na samotné hranici nebytí ale to za ní stejně jen odhadují takže zase jen dohady.
Těžko to kdo rozštípne i kdyby měl sekerečku extra nabroušenou.

katerina (Pá, 19. 10. 2012 - 16:10)

Tuhle zkušenost mám taky,...Dekuji za popis neurofyziologickych pochodu pri zazitcich umirani nebo ohrozeni zivota. Jenze tento popis
neodpovida na otazku o podstate veci, co se deje s dusi, jen popisuje proces zmen na chemicko-biologicke urovni.
Me tato odpoved nestaci.
Podobne byste mohl vysvetlit, co je to laska: laska je kdyz se v ustech meni chemicke slozeni latek, tim, ze se libame.

D (Ne, 14. 10. 2012 - 00:10)

Tuhle zkušenost mám taky,...Neslo by to vyjadrit aspon o neco malo popularneji, trebas i na ukor vedecke preciznosti? Tohle neni zadna neurofyziologicka, tim mene pak neurochemicka, rocenka.

VR (So, 13. 10. 2012 - 12:10)

Tuhle zkušenost mám taky, dokonce opakovanou, v tvém případě bych tipoval přechodnou srdeční arytmii spojenou s několikavteřinovou srdeční synkopou.
Souhlasím s tebou ovšem zcela jednoznačně, že se jedná o velmi hluboký. nezapomenutelný prožitek.
Je nepochybné, že prožitky takové síly a mohutnosti vedly k metafysickým vysvětlením takového prožitku.
Ovšem důkazem existence onoho transcendentna takový osobní prožitek přeci jen není.
Dá se totiž uměle navodit i jinými prostředky (psychedeliky), byl důkladně probádán a popsán jeho modelový případ, viz třeba:
Jansen, K.L.R.: The ketamin model of the near death experience: a central role of the NMDA receptors.
http://leda.lycaeum.org/Documents/The Ketamine Model of the Near Death Experience
česky:
http://fet.ezin.cz/files/entheogeny/ketamin.htm

Prožitek blízké smrti je vlastně vedlejším důsledkem obrany organismu při náhlém nedostatku kyslíku, ve stavu nejvyšší nouze, kdy je třeba za každou cenu co nejdéle ochránit neurony před nevratným poškozením. Ten úžasný prožitek blízkosti smrti tak je vlastně vedlejším efektem snahy o obranu v v bezprostředním ohrožením existence.
cit: Je velmi těžké postihnout patofyziologii tak komplexního jevu jakým je intrapsychický prožitek spojený s hypoxií CNS v souvislosti s akutním ohrožením integrity a existence svého nositele.
Závěry, že prožitek blízko smrti (NDE – neardeath experience) je důsledkem činnosti našeho mozku v kritické situaci, že jej lze uměle vyvolat intravenózním podáním halucinogenu a disociativního
celkového anestetika ketaminu a že s největší pravděpodobností souvisí s ději na NMDA (Nmethyl-
D-aspartátových) receptorech v některých oblastech CNS při mozkové hypoxii, zůstávají, zdá
se, i nadále platné.
To, co však zasluhuje hlubšího komentáře, je nový pohled na problematiku etiologie blokády NMDA receptorů. Existuje totiž celá řada endogenních alosterických modulátorů funkce NMDA receptorů. Mezi nejdůležitější inhibitory patří ionty hořčíku, zinku a protony, což naznačuje, že jsou to pochody, jejichž smyslem je přirozeně ochránit nervové buňky před neurotoxicitou.
Extracelulární protony a pokles pH jsou jedním z nejdynamičtějších procesů ovlivňujících funkci mnoha proteinů a fyziologických pochodů, včetně těch mediovaných glutamátem. Změny pH v CNS během mozkové ischemie spojené s acidifikací by mohly sloužit k inhibici NMDA receptorů, což by představovalo jakousi zpětnou vazbu chránící nervové buňky před (excito)neurotoxickým poškozením a zároveň by jim poskytovalo větší šanci na přežití, než kdyby „inhibice protonací“neexistovala.
http://www.cspsychiatr.cz/dwnld/CSP_2005_6_325.pdf

Tento mechanismus (když už jednou existuje) se uplatňuje i v jiných situacích ("la petite mort"), dokonce bývá i cíleně zneužíván (asfyxiofilie).
Rozhodně tento fysiologický mechanismus přináší ty nejsilnější prožitky, nesrovnatelné s ničím jiným, co bylo předtím.

RV (So, 13. 10. 2012 - 00:10)

začíná to brněním celého těla, pak zrychlení srdečního tepu, napětí, strach.
Zjistíš že nemůžeš ovládat tělo.Trvá to minutu.Pak se uklidníš-pocit budeš mít takový jaky si všichni přejeme a to je svoboda...bez výčitek,svědomí,nesmírná úleva,žádna zátěž,nepopsatelný pocit,který můžu popsat tak, že tě nic už neomezuje,žádne honění z penězy,myšlenky zda máš na jídlo,zaplacení bytu,atd...prostě svoboda.Tvá mysl se naplní Láskou a klidem...vnímaš okolí a světlo,je to úžasné,vidíš,komunikuješ-myšlenkou,nemusíš mluvit a přesto mluvíš.
ZAŽILA JSEM TO.
NEMĚLA JSEM KLINICKOU SMRT,STALO SE TO Z NIČEHO NIC KDYŽ JSEM RELAXOVALA.
Nebyla jsem v te fázi ale sama,byla tam osoba která semnou chtěla komunikovat,proto se to stalo,tá osoba to způsobila,spojila se s mou duší,ta osoba mi řekla co chtěla a já jen mohla poslouchat co říká,dotkla se mě a při doteku mi opět začlo brnět tělo,pak jsem začla znova cítit celé mé tělo a vše se vrátilo de reality...byl to opět pocit tíhy,která nás zatěžuje.Je to už 20 let,kdy se mi to stalo, na tuto událost vzpomínám denodenně,chci ji opět zažít, ale nejde to....věřím že jsem popsala přechod ze života do stavu smrti, odchodu ze světa,ale život tím nekončí,vím že pokračuje.
Možná se to stalo i někomu dalšímu...napište mi...Děkuji RV

Jan@VEDA (So, 15. 9. 2012 - 20:09)

anon: Jestli chcete diskutovat, budte prosim konkretni a s citacemi.

nona: Mamon (ci presneji kAma) ma ruzne podoby. Jiste, dokud osoba nedosahne ciste oddanosti Bohu (prema), stopy kAmy u ni existuji.

Hari Hari

nona (Pá, 14. 9. 2012 - 19:09)

anon:
Moderni veda se...Jane, teď jsi to moc zjednodušil. Ne všichni materialisté se modlí k manonu a ne všichni věřící se k nimu nemodlí

Návštěvník (Pá, 14. 9. 2012 - 18:09)

Moderni veda se priblizuje k vedskem poznani. Uz zde o tom byla rec.
To, že o tom byla řeč, nic nemění na tom, že je to blud.

Jan@VEDA (Pá, 14. 9. 2012 - 09:09)

anon:
Moderni veda se priblizuje k vedskem poznani. Uz zde o tom byla rec.

m:
Zacatkem je predbezna vira, ktera se posiluje realizacemi. Cilem je rozvinuty vztah s Bohem.
Existuje hierarchie vyssich osobnosti (devu, 'andelu') a Buh je na jejim vrcholu, podobne jako vlada a premier. Kazdy ministr ma na starost urcitou oblast.
Pohani jsou uctivaci techto vyssich bytosti, ale ne nutne Boha. Uctivaji je kvuli zlepseni sve hmotne situace, coz je pouze docasny cil, a Krisna je proto v Bhagavadgite nazyva mene inteligentnimi.
Vzyvat kamen muzes, ale bude to k nicemu. Chybi ti know-how.

n:
ISKCON neni hnuti, ktere odsuzuje ostatni.

Materialiste jsou organizovani, aniz o tom vedi, aby se povazovali za svobodne. Pak manipulace funguje nejucinneji. Jejich Bohem je Mamon (smyslovy pozitek), chramy hypermarkety, svatymi pismy noviny/media, svetci umele 'celebrity', poutnimi misty turisticka centra, atd.
Proces je analogicky, lisi se jen vysledek.

Hari Hari

nona (Čt, 13. 9. 2012 - 14:09)

Tady nejde o víru, ale o...Nevím, nevím, neznabohu. Potkali jsme tady spoustu fanatiků, kteří nejsou organizováni..v žádné církvi, spolku, hnutí

neznaboh (Čt, 13. 9. 2012 - 14:09)

Kdo vidí Boha všude okolo...Rozumím ti, Míšo... ale jaký je rozdíl mezi "vírou" a "pevným přesvědčením"?

navíc (Čt, 13. 9. 2012 - 12:09)

Kdo vidí Boha všude okolo...k tomu nepotřebuje žádnou církev, které by s ním manipulovala.

mamut (Čt, 13. 9. 2012 - 10:09)

Tož tak - svatá pravda Neznaboha ! Vystihl jste to přesně. Ne nadarmo se říká věřícím ovečky.

neznaboh (Čt, 13. 9. 2012 - 09:09)

Ale jo. Jen se tu utěšujte....Tady nejde o víru, ale o hnutí.
Jakmile je věrouka řádně organizována, řídí se již zákony politiky, tak, jak je kdysi popsal Machiavelli.
Pak už je jedno, zda to řídí katolictví, ústřední výbor jehovistů, ISKCON nebo wahhabističtí salafisté.
Součástí hnutí je snaha odsoudit všechny, kdo nejdou s ním (kdo není s námi, je proti nám).
Proto toho, kdo se bude klanět stromům, je třeba přesvědčit; a pokud to nejde, tak ocejchovat, zdiskreditovat, zničit. Aby se tato nákaza nemohla dál šířit.
Tož tak.

Reklama

Přidat komentář