Reklama

extrasystoly

Andrea (Pá, 19. 12. 2008 - 13:12)

Tak já se taky trápím už od úterka :-(( a je to děs mám takové záchvaty Es, že mi jede co druhý třetí tep es, třeba pár minut nebo i hodiny v kuse.V útery jsem měla důležité zkoušky ve škole a byla jsem dost v nervech. Když bylo po a já to zvládla příšla euforie radosti a pak buch jedna za druhou. Už druhý den zobu čtvrtku lexaurinu, ale nic moc.Tak doufám, že mě to přejde. Mám je totíž pořád i při chůzi jekékoliv činnosti..Jinač Vám všem tu přejí klidné a pohodové Vánoční svátky hlavně bez ES.'

Eva (Pá, 19. 12. 2008 - 13:12)

ahoj, tak jsem to asi zakřikla.. zrovna před chvíli se mi udělalo zase špatně,takže mě to zas rozhodilo.. a to jsem si myslela,že by už mohl být klid.. Jinak vám všem přeju krásný Vánoce,ať je všichni prožijeme v pohodě a ve zdraví ;)'

Vena (Čt, 18. 12. 2008 - 18:12)

Zdravím vás dámy z předchozí strany .ES mám už hodně dlouho/17 roků a je mi 42/,byl jsem mnohokrát na pohotovosti ,paní doktorka mi nechala udělat všechna možná vyšetření ,dokonce i na nukleární ambulanci zátěž a jakási látka do krve potom tunel'

Radka (Út, 16. 12. 2008 - 19:12)

Jitko, to je mi líto, že máš teď tak špatné období, je zvláštní, jak na každého z nás má vliv něco jiného. Já mám teď období klidu, tak doufám, že mi dlouho vydrží. Jitko, kdybych věděla, co Ti poradit a jak Ti pomoci, hned to udělám, ale bohužel nevím. Tak Ti akorát touhle cestou chci popřát, aby Tě ES trápily co nejméně. A všechny ostatní taky.'

Radka (Út, 16. 12. 2008 - 19:12)

Ahojky Evi, to jsem moc ráda, že už to máš za sebou a moc moc držím palečky, aby se Ti to všechno upravilo a cítila jsi se zase dobře. U mě teď je klidové období, tak to musím hodně zaťukat do dřeva :-). Všechny moc zdravím.'

Eva (Út, 16. 12. 2008 - 15:12)

ahoj všem, tak jsem se vrátila z IKEMu,kde jsem byla na tý ablaci.. můžu vám říct že nic příjemnýho to nebylo :) teoreticky mi tam něco našli a rovnou odstranili,ale občas mam pořád ten pocit jako předtim.. snad se to za chvíli upraví a bude to v pořádku.. a jak je vám všem? hezký zbytek dne!'

Jitka (Út, 16. 12. 2008 - 11:12)

Ahoj,jsem ráda´,že se vám všem daří,protože je tady klid.Já ale zrovna v klidu nejsem,mám nejhorší období za celý rok.Je to tak vždycky,po létě nastávají mé problémy.Každý den,je to hrozný,propadám depresi a říkám si,co bych všechno mohla dělat nemít ES.Nevím,jak vás,ale mě to hrozně omezuje.Foukal teď pořád hrozný vítr,který mě vyvolává nakupené ES,tak raději nikam moc nechodím,pouze venčit psa a fakt mě to hrozně štve!!!Musím s tím něco dělat,půjdu stejně ven a uvidím,jak to dopadne.
Mějte se všichni moc hezky a přeji vám dny bez ES.'

Alena (St, 10. 12. 2008 - 19:12)

Hani,ES nejsou přijemne nikomu ,mam je asi 15 let a vyděsi to pokažde,ale řikam si,že když ještě žiju ,tak to nebude asi važne. Leky nemam žadne ,měla jsem Atenobene,ale dělalo to i při tom a navic jsem se motala s tlakem ,tak už 5 let nic nemam. Ale asi to opravdu souvisi s nervičkama ,no u mě se to projevi ,až to napěti přejde a jsem v klidu :-( Někde jsem slyšela ,že na ruzne arytmie je dobre každe rano pit heřmankovy čaj slazeny medem ,no ja jsem alergik ,tak si ho davam jen občas,třeba to někomu pomuže ,přeji vam všem pevne zdravičko :-))'

Haník (St, 10. 12. 2008 - 11:12)

hoj je mi 21let a chtěla jsem se s vámi podělit o mé problémy s ES. Já je pocituju asi od 15let kdy jsem je měla tak 2krát do rok vzpomínám si na o že sem seděla u telky a njednou škub škub a takový fibrování ak jsem vyletěla z křesla a pa dobrý čím víc mi je tím větší z toho mám strach že má jakoby stavy paniky že se to bude opakovat a vim že je to špatně protože si je tím i sama vyvolávám.Byla jsem dvakrát na pohotovosti a tam mi dali injekci na uklidnění že je to psychycký ale to oni o ES nevěděli viděli jen můj výraz a řekli nákej blázen. Já taky nevěděla že jde o Es jen jak sem ho ucítila tak jsem začala plašit že mi vylít tep že sem nemohla ani dýchat. Ted vím že jsou to ES díky mé nové doktorce a že to nic není beru vasokardin ráno večer půlku. Jen nevím jak se zbavit toho strachu z nich. Také si všímám že můj puls není zrovna pravidelný to mě taky štve. Asi si to dělám sama svým strachem ale jak se ho zbavit. Prosím o vaše vyjjádření k mému románu:-))) moc dík hanka'

andrea (Út, 9. 12. 2008 - 07:12)

Mě tedkom bylo 36 a měla jsem při tom dvě těhotenství a v poho. U mě stres hraje velkou roli, hlavně co se týče toho počtu.To mám odzkoušené a taky páteř. stresu mám tedkom dost dala jsem se na studium dálkovou formou a tedkom mám období zkoušek, ale je relativně klid jen pár ojedinělých, začne to klepat při čekání na zkoušku nebo až po ní :-))'

Alena (Po, 8. 12. 2008 - 20:12)

Andrejko,moc děkuju ,trochu jsem se zklidnila.A myslite si ,že to nějak souvisi se stresem? Ja jsem ted celkem v pohodě,tak nevim. Kolik mate roku? pokud to neni tajemstvi? Ja 35 a dokonce jsem měla při tom i těhotenstvi ,ale posledni měsic stal za to ,to bylo snad každy den ,ale když žiju ,tak to asi opravdu nic nebude :-)) diky moc mějte se všichni'

Andrea (Po, 8. 12. 2008 - 16:12)

Alenko mívám, mám es podobně stejnou dobu jak vy a poslední rok mě trápí čím dál častějí někdy jedou skoro pořád vkuse celý den jako třeba co 5 tep a někdy je klid. Ale jinač jsem prý v pořádku tak si jich nemám všímat.'

Alena (Po, 8. 12. 2008 - 15:12)

Dobry den ,ja mam ES asi 15 let ,ale ted v posledni době častěji a co mě děsi ,tak někdy trvaji cely den a jsou hodně časte.Da se řict -pořad. V noci mě to obudi a pak to jede přes den . Je fakt ,že si toho všimam v klidu ,nezadychavam se ,tak si řikam ,že to snad nic nebude (za ty roky). Miváte někdo taky tak dlouho ES? diky'

Věra P. (Pá, 5. 12. 2008 - 11:12)

Zrychlený pulz bývá při virózách celkem častá záležitost i u absolutně zdravých lidí.Organizmus prodělává díky nemoci vyšší zátěž, bojuje s chorobou, prostě to dává tělu zabrat. Zvlášť při zvýšené teplotě.Nám se doma vyplácí už při prvních příznacích nachlazení užívat megacéčko po dobu 1 týdne a víc spát - třeba si jít lehnout už v 8 večer. Často pak chřipka ani nepropukne. Samozřejmě základ je nedopustit, aby vám byla zima (průběžně po celý rok).Takže se raději teple obleču, jak se říká : "Zima se nestydí" Doma pokud to jde nemáme přetopeno, snažíme se to držet od 20 do 24 stupňů. Jo, náš mlaďoch sedí stále u PC ve slipech, přetápí si pokojíček-na rady nedbá a pak je věčně nachlazený. Dcera zase pro parádu nenosí čepice i když fouká mrazivý vítr. Znáte to sami, oni musí mít všechno free a cool... :-))) Tak vám přeju pěkný víkend bez ES a podobných jiných breberek.
PS: Včera jsem pekla cukroví, pustila jsem si koledy, ta vánoční atmosféra byla super a ES někam utelkly. Byla jsem prostě v poho.'

Radka (Čt, 4. 12. 2008 - 13:12)

Nechtěla jsem nikoho z vás děsit, záleží na stupni postižení té chlopně. Mě sice napsal doktor, že se jedná o málo významnou nedomykavost mitrální chlopně,nicméně mi doporučil prevenci endokarditidy a za rok na kontrolní ECHO. Pravděpodobně má nějakou drobnou vadu na chlopni každý z nás a jak tady psala Věrka, tak určitě záleží i na té bakterii. Já to až do svých 35 let taky nevěděla, že to mám a i já jsem přechodila nějaké ty choroby. Je teda pravda, že já jakmile na mě začne něco lézt (něco horšího než třeba rýma), tak ještě než se ta nemoc naplno projeví, začne mi šíleně rychle bušit srdce. Když jsem měla zánět průdušek, tak jsem neměla skoro žádnou teplotu, jen něco přes 37°C a puls jsem měla pořád okolo 120. (normálně mám 70 - 80, někdy i míň). Doktorka mi tehdy kvůli tomu přidala betablokátor a když jsem se jí ptala, proč mi hned takhle vyletí puls, říkala, že je to asi nějaká reakce organismu. Tak nevím. Jedno je ale u mě jisté, že jakmile mi takhle vyletí puls, tak je mi to tak nepříjemné, že mě to ani nedovolí žádnou chorobu přecházet.'

Věra P. (Čt, 4. 12. 2008 - 12:12)

Všeobecně by asi nikdo neměl přecházet chřipky, ale s lidmi s chlopenními vadami to platí dvojnásob. Já mám také prolaps mitrálky,měla jsem 3/4 roku zánět pod zubem, před tím zánět okostnice, tak to mám štěstí, že se mi to nerozneslo.Možná záleží i na druhu bakterie, která v tom zánětu je, jak je moc nebezpečná.Navíc můj táta má systémovou sklerodermii, tak mne lékaři výrazně upozornili, že nesmím přecházet žádnou chřipku. Jenže znáte to, člověk se bojí o práci, tak raději chodí dokud nepadne. Já živím 2 děti a nemůžu si dovolit zůstávat s každou rýmou doma :-( Taková je doba...'

M. (Čt, 4. 12. 2008 - 08:12)

Barčo a Leni, jen nepanikařit ;-)! Kdyžtak se na to poptejte svého doktora (nejlépe kardiologa), ale stopový prolaps chlopně opravdu není nic neobvyklého nebo závažného, mám ho taky a žádné omezení jsem (jako kvůli němu) nikdy neměla. Mějte se!!'

lena (St, 3. 12. 2008 - 23:12)

tak to teda taky koukám, atb jsem nebrala ani nepamatuju,mám také drobný zpětný proud před uzavřením mitrální chlopně...tohle mi nikdo neřekl:-('

barča (St, 3. 12. 2008 - 21:12)

Radko, díky za info, budu si dávat větší pozor... mám prolaps mitrální chlopně a nikdo mě na nic neupozornil, jen mi bylo řečeno, že to má každý druhý. A já zvesela přecházím všechny nemoci, teda pokud nelehnu fakt s horečkou...'

Radka (St, 3. 12. 2008 - 20:12)

Pro Petru - někdy se může stát, když má člověk v nepořádku nějakou chlopeň v srdci (nejčastěji mitrální chlopeň mezi levou síní a levou komorou), tak se na ní může krevní cestou dostat zánět, který je někde jinde v těle a ten pak vyvolá endokarditidu, což je právě zánět té chlopně. Nebezpečná je v tom, že se na tu zánětem postiženou chlopeň usazují krevní sraženiny a ty se můžou utrhnout a podle toho, kam se dostanou můžou buď způsobit mozkovou příhodu nebo embolii, či postižení jiného orgánu.
Právě z důvodu, aby se to již neopakovalo, musí být u lidí, kteří buď prodělali endokarditidu nebo mají nějaké postižení chlopně, preventivně nasazovány ATB při každém operačním výkonu, dále třeba při trhání zubů a taky třeba při nachlazení. Taky je nutné, každé onemocnění poctivě vyležet a brát léky a hlavně nemoc nepřecházet. Mě našli málo významnou nedomykavost mitrální chlopně a tato doporučení se mě taky týkají.
Jinak zdravím všechny zde na diskusi, mě ES daly teď na nějakou dobu pokoj, ale neusínám na vavřínech, protože ty potvory jsou naprosto nevyzpytatelné. Všechny zdravím a přeji co nejméně ES.'

Reklama

Přidat komentář