Reklama

extrasystoly

Petra (St, 3. 12. 2008 - 11:12)

Kamarád měl nějaký zánět zubu a dostalo se mu to k srdíčku, Musel lítačkou hned na sál, opravovali mu chlopeň-prý endokarditida. Teď už se cítí dobře, ale mám strach, aby se to neopakovalo...'

Iveta (Út, 2. 12. 2008 - 23:12)

Pro Pavla. Take jsem tu dlouho nebyla,Pavle myslím si ,že opravdu to může byt krční pateř blok,vyvolané vše ner. poruchou,stresy-člověk je staženy, trapézy zatuhlé a potom to může vypadat, jako bys měl něco v krku, jako bys byl přiškrceny, teda ja to dříve měla a také mě doktor posílal na štítnou žlázu, nic pak pomohly vždy na čas masaže a odblokovaní, sauna, relax. Srdce v krku si myslím, že jsou fakt nervy. Maš to i když se odreaguješ?Anebo jen když se pozoruješ anebo stále. Musíš hledat.Tímto vším jsem prošla, dale bušení srdce, někdy v noci, poté bolest levé ruky při rozčílení, pak bolest na hrudi, pak ES. Dnes beru Tenoloc a je mi fajn už se tak nepozoruju podle potřeby si vezmu lexaurin a fakt je mi fajn, důležita je pohoda. Mějte se fajn Iveta.'

M. (Út, 2. 12. 2008 - 22:12)

Já ne, ale měla jsem perikarditidu. Pročpak?'

Petra (Út, 2. 12. 2008 - 16:12)

Ahoj lidičky, máte někdi zlušenosti s endokarditidou ?'

Hanča (Út, 2. 12. 2008 - 16:12)

No jasně, takový silnější tep v krku. To můžou být extrasystoly. Taky můžeš mít ale problém se štítnou žlázou,nebo s krční páteří tak si radši zajdi k lékaři. A neboj se, určitě to nebude nic vážného. Držím palce, Hanča'

Pavel (Po, 1. 12. 2008 - 17:12)

Ahoj všichni, dlouho jsem tady nebyl, ale pročítal jsem článek od článku. Mě to také stále trápí. Nyní mám pořád pocit, jako bych měl srdce v krku, tak mi napadlo kouknout na tyto stránky, ale něco podobného jsem nenašel. Také se vám to stává? Pěkný večer.'

Renata (Po, 1. 12. 2008 - 14:12)

Ahoj,vím,že mně pošlete k lékaři,ale to asi hnedtak nepůjdu,ale když tady tak mluvíte,mám asi extrasystoly víc dní po sobě,také mi to připadá jako vynechávání srdce,byla jsem nachlazena,mohlo by to být tím,ale teď se mi zdá,že to mám,když se najím,jak to máte Vy a co cítíte.také jak píšete-nemyslet na to mi přijde lepší.'

lena (Po, 1. 12. 2008 - 13:12)

Ahoj Rozo,...naposled jsem tu psala někde před rokem ale tebe si pamatuju :-) jak jsi na tom teď...chodíš mezi lidi , jsi na tom líp nebo je to při stejném...já celkem v pohodě, zvládla jsem i letadlo letos v říjnu a na dovolené jedna příhoda kdy se se mnou zastavil výtah...to byla pro mne téměř smrt:-)'

Lukáš (Po, 1. 12. 2008 - 11:12)

Věrko, díky moc. Minulý týden jsem tankoval benzín do kanystru, který jsem pak dával do kufru a když jsem šel platit k pokladně tak píchanec u srdce, vapadalo to jako by vynechalo. Spojitost pravděpodobně bude. Byl jsem na sono, ekg a zátěžáku, holtera jsem měl (ten den jsem neměl jak na potvoru žádné problémy) a dle kardiologa jsem zdravý....? Trápí mě to ale dál. Mám sedavé zaměstnání...jestli to k tomu také přispívá..?'

Věra P. (Po, 1. 12. 2008 - 10:12)

Svalový systém kolem hrudní páteře se podílí na řízení činnosti srdečních komor.
Věřila bych tomu, že si Lukáš něco bloknul prudkým pohybem a vyvolal komorovou extrasystolu. Mě se někdy ozývají při práci na zahradě, když okopávám záhonky v předklonu. Obzvlášť ve dřepu a když se hodně a dlouho předkláním. Jindy zase pro změnu v klidu. Naopak mne to otravuje po jídle, když toho sním víc, ale to je běžné.
Člověk si musí vypozorovat, co mu nedělá dobře a hlavně se tomu nepodávat psychicky. Pokud jsou vyšetření v normně a srdce je zdravé, nemáte se čeho bát. pa, Věrka'

Lukáš (Po, 1. 12. 2008 - 10:12)

Ahoj všichni, bohužel s tím nic nenaděláme. Já jsem se nyní ohnul k zemi a následně narovnal a měl jsem hned tlak na hrudi, jako by srdce přeskakovalo s následným divném pocitu celého těla. Myslíte si, že to jsou ES, že můžou takhle vyběhnout po narovnání? A vypozoroval jsem, když přehladovým, tak mám také problémy asi s ES.'

Zdenka (Po, 1. 12. 2008 - 01:12)

Ahoj lidi,tak jsem se konečně vylízala z toho nachlazení a extrasystoly zmizeli,zase jen asi na chvíli.Ale jak už jsem psala,nevyplaší už mě tak,jak uplně zkraje.Četla jsem příspěvek Dášky o tom,jak se ji po psychickém vypětí objevili znovu.To já právě mám, naopak,také jak se vyskytly nějaké problémy anebo mi onemocnělo dítě,tak jsem je čekala a nikdy nic.Ale naopak,jak je klidek a nic se neděje,tak je mám.Sice ojediněle,ale mám.No,ale jsem ráda,že je nemám nakupené,jak někteří,co tu píši,to musí být hnus!!!Myslíte si,že na to má vliv i hmotnost člověka?Můj lékař,ke kterému chodím mi pořád říká,že bych měla shodit,ale přitom vážím 70kg,což si myslím není zase až tak moc.Jsou lidé daleko silnější a extrasystoly nemají.Tak nevím no...'

Dáša (Ne, 30. 11. 2008 - 18:11)

Ahoj Saro, extrasystoly bohužel nezmizí, jenom se střídá období klidu a ES, antidepresivy bych to moc neřešila. Já měla od nich asi půl roku klid, ale po velkém psychickém vypětí kvůli dceři, že jí v nemocnici 3krát nepoznali slepák a nakonec jí prasknul a měla takříkajíc na kahánku, se objevily znova. Mám jich teď několik stovek denně a taky si na ně nemůžu zvyknout. Ale beru je jako nutné zlo a říkám si, hlavně, že je srdce zdravé.'

sara (So, 29. 11. 2008 - 21:11)

ahoj všicni,taky jsem se za poslední měsic seznamila s těmito problémy.také mi u doktorky nic nenašli,napsala mi hořčíkové injekce i když mám hořčík v normě a když to nebude lepší tak antidepresiva,že pry to mám ze stresu. o systoly nepadlo ani slovo ale když čtu tyto články tak věřím že to je přesně ono.Zajímalo by mě jestli se to samo ztratí časem nebo jestli se to dá léčit nějak,poraĎte prosím. děkuji'

Lucka (So, 29. 11. 2008 - 17:11)

ahoj všichni,asi rok na sobě pozoruji občasné přeskočení u srdce,trvá to vždy jen chvíli,nemotá se mi u toho hlava,jen se vždy hrozně vyděsím.lékař mě uklidňoval že jsou to extrasystoly,které má většina lidí.někdy mívám u toho sevřený hrudník,je to dost nepříjemné.máte někdo podobnou zkušenost?jak se mám uklidnit že to není nic vážného?dík'

Lukáš (Pá, 28. 11. 2008 - 14:11)

Děkuji Blanko za odpověď. Fibrilace mě ani nenapadla,ale když jsem o tom četl. Byl jsem na sono a zátěžáku a prý vše dobré, ale stejně mě to trápí. Musíme bojovat...'

Blanka (Pá, 28. 11. 2008 - 12:11)

Lukáši,fibrilace se neděs.Nejspíš ji nemáš.I u Tebe se zřejmě jedná o extrasystoly.
Mimochodem , již pár dní mě také dost zlobí.Sice ojedinělé,ale s takovým nepříjemným pocitem na hrudi,který bych popsala jako slabost.'

Eva (Pá, 28. 11. 2008 - 12:11)

No to já nevim na co tam jdu,řekli mi, že když mi tam něco najdou,že to rovnou odstraní pokud to půjde.. jinak je to kvůli arytmii :)'

Lukáš (Pá, 28. 11. 2008 - 11:11)

Ahoj všichni, nalezl jsem tuto diskuzi, protože se mi letos vyskytly také nějaké problémy. Nikdo mi nikde nic nezjistil. Mívám pocit, jako by srdce chtělo přestat takový to buch pauza buch pauza buch. Trvá to pár vteřin, občas se mi u toho začne motat hlava a cítím jako by srdce šlo těžce na těch pár vteřin. Co by to mohlo být? Četl jsem vaše příspěvky a vyděsila mě ta fibrilace - jak se vlastně projevuje. Poslední dobou mi je často zima - hlavně k ránu. Pěkný den.'

Zdenka (Čt, 27. 11. 2008 - 17:11)

Barčo,tu HA mi chtěla nasadit z důvodu nepravidelného menzesu,i když mi vlastně nezjistila nedostatek žádného hormonu.Jo,co se týče toho nachlazení a extrasystol,tak to právě prožívám já.Jsem nachlazená,ale docela silně a celou noc i dnešní den mi srdce skáče jak přes švihadlo,ale pozoruji nma sobě,že už mě to neleká,jak předtím.Pořád věřím,že jak se uzdravím z té chřipajzny,tak odezní i exinky,no odezní,spíše se minimalizují.
Evi,kvůli čemu že to jdeš na tu ablaci?Kvůli arytmii,nebo extrasystolám?Ted nevím,jestli jsem nenapsala pitomost,jestli se vůbec extrasystoly řeší i ablací...:-))'

Reklama

Přidat komentář