Reklama

Generalizovaná úzkostná porucha

Návštěvník (So, 12. 1. 2008 - 13:01)

A můžu se zeptat, co vám bylo? No psychické příznaky taky pociťuji, pořád mám z něčeho strach a nevím z čeho, pořád myslím na to že se mě něco stane a mívám i takové svíravé pocity (u žaludku nebo u srdce)

Iveta (So, 12. 1. 2008 - 13:01)

Pro poslední příspěvek: a máte pocit, že na tom opravdu psychicky nejste dobře nebo je to jen díky těm zdravotním problémům? Já měla před dvěma lety něco podobného, taky antidepresiva nepomáhaly a důvod byl nakonec úplně jinde. Iveta

Návštěvník (So, 12. 1. 2008 - 12:01)

Ahoj, asi před týdnem u mě byla diagnostikována generalizovaná úzkostná porucha, ale příznaky hlavně tělesné mám už dlouho. Zejména se jedná o nevolnost (která trvá skoro pořád) a v poslední době také o nespavost, točení hlavy (bylo i omdlení), malátnost. Jím tritico a sem tam neurol, ale žádné výsledky to zatím nemá. Dokáže mě někdo poradit? Já se bojím, že už nejsu schopná ani normálně fungovat, když sem někde kde je víc lidí tak je to ještě horší. Už fakt nevím co ze sebou, psychiatra navštěvuju. Díky za odpověď

Návštěvník (Čt, 11. 10. 2007 - 00:10)

www.butlavavrba.dobrodruh.net

karel4karel (Po, 20. 8. 2007 - 11:08)

Hodlám brát Zoloft. Je tu někdo, kdo s tím má nějaké zkušenosti?

duluth (St, 25. 7. 2007 - 02:07)

ahoj,neviem Ti poradiť,ale aspoň povzbudiť.Sama zisťujem až v týchto dňoch,že to nie je bežná súčasť života,že teda 15 rokov trpím zbytočne.Keď sa mi podarí s tým niečo urobiť,dám vedieť čo pomáha.Viem aké to je.Skús iného doktora!!

karel4karel (Po, 9. 7. 2007 - 23:07)

Ahoj lidi,
trpím už 25 let (jen posledních pár let tomu říkám tímhle názvem) a tahleta porucha mě připravila o kariéru, připravila mě o kvalitu života a připravila mi denní trápení, o kterém "normální" lidé nemají potuchy. Teď s přibývajícím věkem mě připraví i o schopnost systematicky pracovat, těšit se ze života, z bytí. Jsem nesmírně unavený, bez "šťávy", horší se mi paměť, jsem podrážděný, někdy zcela neadekvátně vzteklý, alergický. Poraďte mi někdo. Psychoanalytik mi za 15 let nepomohl, různé léky, naposledy Seropram, také ne.

sickchick (So, 31. 3. 2007 - 22:03)

kinda strange

Zuzka (Pá, 25. 11. 2005 - 14:11)

Ahoj, já už se taky těším na prášky. Brala jsem AD dva roky, letos jsem je pomalu začala vysazovat, ale začalo se všechno pomalu vracet. Myslela jsem si, že to zvládnu sama, že už to nebude tak hrozný... No, je to dost hrozný. S nedávným příšerným stresem ze státnic se to ještě zhoršilo. Nakonec jsem se šla poradit jenom s psychologem, jestli by to nešlo bez prášků, ale on si myslí, že aspoň ze začátku by byly lepší.Prášky mají výhodu, že zaberou mnohem rychleji než psychoterapie.

DP (Út, 1. 11. 2005 - 12:11)

Potýkáte se ze stavy neskutečnosti, odcizenosti od sebe sama či svého okolí? Je pro Vás život jako sen, jako dění za oponou, v mlze, za sklem? Jste na pochybách, zda vskutku existujete či nikoliv a musíte se o tom přesvědčovat? Předměty se Vám zdají nehmotné, jen jako představy či plochý obárzek? Zvuky a barvy vnímáte ploše, vzdáleně, cize, ochuzeně? Cítíte se od sebe odděleni či odtrženi, jakoby jedna vaše část jednala a druhá to pozorovala? Bojíte se, že každou chvíli zcela zmizíte nebo totálně zešílíte? Druzí vám připadají jako herci nebo roboti? Nepoznáváte se v zrcadle? Cítíte se prázdní, bez emocí, unavení - jakoby mrtví? Čas vám běží mnohem rychleji než dříve či naopak pomaleji?To, co jsem tady popsal jsou některé z příznaků depersonalizace a derealizace. Koho zajímá více, nechť se podívá na nové stránky http://depersonalizace.unas.czVe čtvrtek 3.10.05 v 18.00 a pravděpodobně i další čtvrtky diskutujeme o depersonalizaci a derealizaci na fóru:http://depersonalizace.unas.cz/forum/dp/index.phpNeváhejte a připojte se, Adam

Nykkytta (Po, 31. 10. 2005 - 08:10)

Generalizovaná úzkostná porucha je obvykle velmi vyčerpávající právě pro ten trvalý stav úzkosti,kolikrát jsem si po týdnech trvající,neustálé úzkosti tak příla,aby přišel aspoň JEDEN DEN,kdy bych si od ní odpočinula.Byla jsem úplně "vysátá",opravdu mi nezbývalo už moc sil,když jsem došla k psychiatričce.teď už to je pod kontrolou,užívám Serlift a čokoládu (tu jsem si naordinovala sama):-) a jsem v pohodě.

Pajka (Ne, 30. 10. 2005 - 21:10)

Kamčo, dalo by se zjednodušeně říci, že je to PP, která přešla do chronické podoby s projevem určité stálé hladiny úzkosti. Nemusí probíhat až do atak, ale i tak se jedná o trvale a dlouhodobě nepříjemný stav. Zkus se podívat na odkazy na netu a zjistíš, že příznaky jsou totožné a rozmanité jako u PP a terapie nakonec taky ...

Kamča (St, 26. 10. 2005 - 17:10)

Ahoj Nikyto, dík za odpověď. Chápu dobře, že je to panická porucha?

Nykkytta (St, 26. 10. 2005 - 08:10)

Je to častá,někdy i trvalá úzkost,strach z běžných věcí,panický strach o blízké osoby,úzkosti z cestování,pocity selhání,strach z vlastní neschopnosti,někdy úplně ta úzkost ochromuje.K tomu se přidávají různé potíže fyzického charakteru-motání hlavy,nevolnost,průjem,zácpa,pálení žáhy,spavost nebo naopak nespavost,únava..bez léčby se to obvykle pořád zhoršuje,málokdo se s tím dokáže poprat sám,protože je to chemická změna-nedostatek serotoninu,samozřejmě i dědičnost a sociální vliv okolí.

Kamča (Út, 25. 10. 2005 - 18:10)

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaké jsou příznaky této choroby???

Tercha (Ne, 23. 10. 2005 - 17:10)

Zdravim. Minuly tyden sem dostala Remood..reakce na nej byla desiva...pry mi psychiatr predepise neco jinyho..ale uz predem mam velke obavy. Potrebovala bych zajit s nekym na kafe nebo si aspon psat maily,kdo je asitak stejnyho veku jako ja (kolem 20) a trpi GAD. Cejtim se hrozne potrebovala bych to s nekym rozebrat,kdo mi bude rozumet (ten kdo tim netrpi my pocity nepochopi) Muzete se mi ozvat na orte"centrum.cz Budu vam moc vdecna!

Nykkytta (Út, 20. 9. 2005 - 08:09)

Myslím,že člověk se jí úplně zbavit nedokáže,ale účinně ji držet na uzdě dokáže pomocí antidepresiv.Mám vlastní zkušenosti,po 11 letech trápení a nepochopení okolí jsem KONEČNĚ!! navštívila psychiatra-a ejhle-diagnóza byla okamžitá,pomoc nablízku.Dá se s tím žít,ale léky jsou potřeba.Naštěstí nejnovější AD nejsou návyková ani neškodí.Např.Zoloft,Cipralex atd..

dvid (Út, 17. 5. 2005 - 23:05)

není to nemoc ale porucha(i když je často horší než nemoc) tak by to jít mělo,ale trvá to dlouho a hlavně jde o to jak těžké jsou ty stavy a zda není příčina i někde jinde.

Liběna (Út, 17. 5. 2005 - 12:05)

Dokáže se toho člověk někdy zbavit? Za jak dlouho? Jak? Je to vůbec možný?

Reklama

Přidat komentář