Reklama

Generalizovaná úzkostná porucha

lida (St, 20. 2. 2013 - 20:02)

začalo to před 5 lety dětství jsem měla takové má vlastní matka alkoholička,kurva táta makal vydělával ,ale bydlely jsme v Krupce a táta pracoval na ubytovně v Liberci ve slévárně a ona takhle no strašný musela jsem se o mou o 3 roky mladší sestru starat já,jako děti táta přivezl domu jídlo pro prasata suchej chleba... suchý rohlíky a já to ze ségrou jedla bohužel máma se válela na gauči ožralá a pochcaná pardon pak když nám bylo mě 10 táta se rozvedl našel si jinou ženu to bylo stěhování do Liberce pochopitelně nás soud přidělil otci jinak bych byla v děcáku se ségrou když by nás táta nechtel od té doby to bylo v pohodě stupenka na lepší kolej s tou novou ženou měla 2 kluky pak stěhování na na vysočinu kvuli práci pak další stěhování kvuli baráku koupily jsme barák a od té doby v poho pak to začalo našla jsem si přitele s tím se 4 krát rozešla a ke konci to bylo hrozný jeho nejvalka psala jako že je těhotná... on měl polonahou holku na telefonu nějakou prý jen kamarádka smazal foto a tak ty nervy začaly pocit že umřu,špatně se mi dýchá návaly divné .... trvalo to ze začátku jen asi 10 minut a vždy k večeru pak mě dětská polalal na pohotovost celkové vyšetření nic nebylo zjištěno pakj tedy psychiatr ten mi řekl že mám deprese naši furt má nevl máma a táta že si to vsugerovávám a že budu blázen ...a že žádné prášky nepotřebuju.... že ze mě udělají blázna.... nic jsem tedy nebrala nějak to přešlo když jsem bydlela s manželem s přítelem tehdy ale ted zase 5mesicu od porodu to je tu zase hruza vsugerovávám si kde co najdu si na hlavě nerovnost a už si myslím že je to nádor... bojím se o sebe abych neumřela co myslíte že to je opravdu se v mém případě jedná o psychickou poruchu???je mi fajn ale vevnitř mě to strašně dere že nemužu bejt jako dřív,mám takovej divnej pocit,že nežiju že se mi to jen zdá... :-( potřebuji si s nekým o tom popovídat prosím ;-(

Zuzana (Čt, 24. 1. 2013 - 22:01)

Ahojte všichni,

je mi 28...Ahoj Jirko!

nemohu jinak nežreagovat na Tvůj příběh. Touto poruchou trpím asi tak 2roky. Já byla taky veselá holka do spolčnosti, dokonce jsem bydlela sama i když jsem už byla těhotná ani a ve snu by mě tenkrát nenapadlo,že by se mohlo stát něco strašného. Ale bohužel život nám občas připraví pár nepříjemných událostía už v tom lítám. Když jsem byla v osmém měsíci těhotenství, tak mi náhle umřel tatínek, a místo toho abychom s mamkou vesele vše připravovaly pro dlouho očekávané miminko, tak bylo všechno jinak. Poté jsem se přestěhovala z Prahy ( kde jsem 16let žila a pracovala) za tatínkem své dcerky, do Brna, kde jsem nikoho a nic nepoznala. Porod udělal také své a skutečnost, že jsem celé dny zůstávala sama doma( přítel samozřejměmusel chodiz do práce) tomu všemu asi dodala korunu. stejně jako popisuješ jsem se začala pozorovat, objevilo se bušení srdce( asi rok jsem brala blokátor - Egilok, poté Betaloc)bylo mi špatně, takže jsem podstoupila různá vyšetření, gastroentero a podobné.
Nicméně, když přišla diagnóza od panidoktorky z psychiatrie, tak se mi trochu ulevilo, ženeumírám, jenom mám nějakou poruchu. Psychoterapie mi moc pomohla, ale bohužel čas pokročil a já v tom lítám znova a je mi hůř než bylo na začátku. Chtěla jsem Ti jenom říct, Neurolu se vůbec nemusíš bát a můžeš ho brát dlouhodobě, mě taky pomáhá, když se objeví úzkost a stím spojené černé myšlenky,že se mi něco strašného přihodí.Bohužel mi tato "nemoc" brání v tom abych si naplno užívala své, dnes už čtyřleté dcerky,která je každý den pozitivně naladěná a ráno jde se zpěvěm doškolky. Moc Ti držím palce a byla bych docela ráda kdybys mi někdy napsal([email protected]), člověku je líp když ví ,že v tom není sám, možná si vzájemně pomůžeme, poradíme.

Šárí (Čt, 24. 1. 2013 - 09:01)

Dobrý den. GAD mi byla...Život s úzkostí je skutečně spíš přežívání. Znám to, trpěla jsem tím dva roky a ani antidepresiva toho moc nedokázala...

Ale dost mi pomohla autopatie. Jestli jsi trochu otevřený alternativním metodám, doporučuji zkusit:

http://www.autopatie.cz/

Láďa (Čt, 24. 1. 2013 - 01:01)

Dobrý den. GAD mi byla diagnostikována v cca 30ti letech s tím, že jí trpím(i dle psychologického vyšetření), již od dětství. Dnes je mi 40, je to o něco lepší, ale stejně to není život, ale pouhé přežívání...

Jirka (St, 23. 1. 2013 - 07:01)

Ahojte všichni,

je mi 28 let a chtěl bych se s Vámi podělit o můj příběh s úzkostí.

Všechno začalo před několika měsíci nadměrným pracovním stresem a stresovou zátěží. Motání hlavy, bušení srdce, třes rukou,sledování nejrůznějších změn mého těla, které se přitom chová zcela zdravě a normálně (dle lékařských vyšetření). Tyto a jiné příznaky - zlváštní silné pocity, přecitlivělost, nadměrné vnímání okolí,.. toto všechno se začalo vyskytovat z ničeho nic. Přišlo to jako silný vítr z hor a doslova mě to strhlo sebou. Byl jsem veselý, pracovitý člověk, který se vždy snaží řešit věci racionálně. Pozice managmentu v nadnarodní korporaci mi otevřela dveře do světa peněz a lepších zítřků. Bohužel za cenu zdraví. Kvalita mého života, jakoby zničeho nic odešla a zůstal jakysi patos, který mne neustále vyčerpává sledováním se a kontrolováním sebe sama. Vše opravdu vrcholilo a tak po dohodě s lékařem přišel na řadu psychiatr. Řekl jsem mu celý svůj příběh. Na základě informací, mi řekl, že jsem zcela zdráv. Příznaky, které mu popisuji, jsou zcela přirozenou reakcí těla na nadměrný stres. Můj problém s těmito příznaky nazval úzkostný stav. Doporučil farmakoterapii (neurol 0.25) na klidné spaní s návštěvami u psychologa. Asi jako všichni trpící úzkostí, si dokážete představit, jak nároční pro mne bylo, vzít si první neurol po řade bezesných nocí. Ten typicky strach - co když se mi něco stane po tom až si ho vezmu - zpátečním pohledem mi to přijde velmi stále velmi správné. Je třeba být opatrný, ale ne tak, aby tato opatrnost (nebo obava chete-li) přeskočila mez zdravého rozumu. Neurol pomohl. Dalším důlěžitým krokem bylo učení se a poznávání toho světa mého těla, který už přece tak dobře znám. Bušení srdce - tak rychle, intenzivně, tvrdě to přece není normální! Závratě, motání hlavy - to přece taky nemůže být normální. čím více mi buší srdce, tím více se mi motá hlava :) zajímavé poznání :) jsem na tom už mnohem lepe:)nekdy to prijde, ale uz vim jak bojovat :) drzim palce vsem!

Alžběta (Ne, 6. 9. 2009 - 21:09)

Je možné,že se toho někdy zbavím,když tím trpím od malinka? Je mi 17 a nechci brát zbytečně léky,jenže ji mám 1x za měsíc. U doktora jsem nebyla, ale podle příznaků a vašich dopisů je to Generalizovaná úzkostná porucha. Diky

ForBio (Ne, 6. 9. 2009 - 22:09)

Také patříte k lidem, kteří začínají ""řešit"" svůj zdravotní stav až ve chvíli, kdy se projeví příznaky onemocnění? Také přehlížíte rodinnou anamnézu, tzn. vrozené dispozice a ""čekáte"" až na období, kdy se ""něco"" objeví? V takové situaci je základním předpokladem úspěšné léčby, ale také prevence, včasná a co nejpřesnější diagnóza.
Je mnoho způsobů, jak najít řešení a pomoc. Jedním z nejefektivnějších je využítí nabídky Studia ForBio, nově zřízeného pracoviště v Plzni s možností špičkové diagnostiky přístrojem METATRON 4025GR Hunter. Tato NLS diagnostika nabízí velmi přesnou metodou komplexní vyšetření Vašeho organismu s vysokou mírou přesnosti. Je to jediná NLS diagnostika s certifikací pro lékařské účely. Metoda je schopna odhalit i nádorová onemocnění v jejich raném stadiu, stejně jako odhalit skrytá stadia různých onemocnění ještě před projevem jejich vnějších příznaků. Tímto neinvazivním a pro člověka bezpečným vyšetřením zjistíte, jaký je skutečný stav Vašeho organismu a účinným způsobem předejdete onemocnění a zdravotním komplikacím. V převážné většině to má zásadní význam pro rychlou prognózu a následnou volbu léčby. Můžete tak rychle a efektivně provést zásadní rozhodnutí směřující k Vašemu zdraví a dobré kondici. Více na www.forbio.cz

Veronika (Út, 28. 7. 2009 - 16:07)

ahoj, pisu ted clanek o generalizovany uzkostny oruse a chtela jsem se zeptat, jestli by se tu nasel nekdo, kdo s ni ma osoni zkusenost a byl by ochotnej udelat se mnou kratkej anonymni rozhovor (napr. pres email). Ozvete se mi kdyztak prosim na email: rozhovorVK"seznam.cz. Diky

ADA (St, 1. 7. 2009 - 10:07)

Tomi.Mala som podobne priznaky.Psych.diagnost.Pan.poruchu a uzkost.Pol roka ficim na CIPRALEXE a je to lepsie.Moje stavy uz boli neunosne!Obmedzovalo ma to v praci,doma,nemohla som robyt najbeznejsie veci...nakupy,varenie,upratovanie,...bola som z toho totalne vycerpana.Mavam obcas horsie dni,ale uz nie v takej intenzite.Da sa!Mam za sebou 6 sedeni u psychologa,ktory ma naucil co robyt ked to na mna dolezie.Ako spr. dychat,podrobne vysv. co taketo ataky vyvolava,co sa so mnou v tej chvili deje,ako to hodit za hlavu!Takze vrele odporucam aj navstevu psychiatra a psychologa.Lieky su fajn.CIPR.dopuje serotonin=hormon stastia,ale niektore neprijemne pocity sa aj napriek uziv.liekov z casu na cas vracaju.A ako na to poradi psych.Maj sa fajn a drz sa!Napis ako sa ti dari!

petra (Út, 30. 6. 2009 - 22:06)

ahoj.léčím se s general.úzkost.poruchou skoro 7 let.a opravdu jediné co zabírá jsou antidepresiva.Přeji Vám všem hodně štěstí!

Tomáš (Čt, 19. 3. 2009 - 16:03)

Ahoj všem, mám tyto příznaky:
permanentní neklid; nervozita; strach ze sociální, ekonomické, pracovní, partnerské nejistoty; nespavost; podrážděnost; impulzivnost; nutkavé myšlenky; permanentní velmi nepříjemný tlak na žaludky. U psychiatra jsem zatím nebyl, ale moje prakt. doktorka mi předepsala Cipralex a ulevilo se mi. Jsem přesvědčen, že také trpím gener.úzkostnou poruchou. Co myslíte Vy, kdo s tím máte již zkušenosti? Jinak mé obtíže trvají cca 2 roky. Děkuji za odpověď.

Diana (Ne, 11. 11. 2012 - 14:11)

Ahoj, prožívám GAD už skoro rok(je mi 26, Praha)..ráda bych si s někým popovídala třeba u čaje.. s někým kdo prožívá podobné stavy.. napište mi když tak na [email protected]. Držím vám všem palce, léky a terapie potíže zmírňují, vydržte to!

Lucka (Út, 18. 9. 2012 - 14:09)

SNAD POMOHU SVÝM...Ahoj Patriku, připadá mi že máš nad věcí nadhled a mohl bys mi poradit. myslíš že by jsme se mohli poradit skrz mail? Lucka

Alena (St, 4. 4. 2012 - 11:04)

Veri, na to, že to máš dva...Určitě běž do prášků, já jsem se snažila to vyléčit přírodní cestou 1 rok - psycholog, léčitel, ale marně, prostě bez antidepresiv to samo nezmizí. A je to život na prd, co si budeme povídat..

Patrik (So, 4. 2. 2012 - 14:02)

Kolidní stříbro jsem vyzkoušel a můj postoj k němu je velmi neutrální. Rozhodně ale nevyřešilo moje problémy typu bušení srdce, chronická únava a nespavost.

stříbrný kolidn (Po, 23. 1. 2012 - 19:01)

Taky to mám od mala,vlastně...
..Už chci být normálně .. !! ale nevím jak se toho zbavit .. stačí jak si jen na něco vzpomenu a hned mám slzy v očích je strašné předstírat smích když se mi chce brečet .. NEZNÁ NÁHODOU NĚKDO NĚJAKOU RADU PROSÍM .. ??? =O BUDU VÁM VDĚČNÁ ..DĚKUJI

TAK SE ZBAVTE PARAZITŮ A VYSERTE SE NA CVOKÁRNY A CVOKAŘE,,,,KTEŘÍ Z VÁS DĚLAJÍ POKUSNÉ KRÁLÍKY A KRMĚJÍ VÁS DLOUHODOBĚ JEDAMA A TVRDĚJÍ VÁM,ŽE MÁTE "DEPRESE" A JINÉ HOVADINY....začněte žít a ne ŽIVOŘIT je to ve vašich RUKOU...tak si VYBERTE!!!

Někdy si ho týden dva nevezmu, ale pak se to zhoupne a je zas zle. Ale s AD je to aspoň udržitelný. Smířila jsem se s tím, že se toho nezbavím,a říkám si, že jsou horší nemoci.
Ovšem vždycky mě fascinuje optimismus psychologů, psychiatři to berou realističtěji.

Zdroj: The Silver Institute, Washington, D.C., 1999 - zkráceno a upraveno

Koloidní stříbro se evidentně podílí na dozrávání T-buněk, jedné z nejdůležitějších složek imunitního systému. Mimo to koluje v krevním oběhu, což je zvlášť významné pro jeho doplnění, kde při kontaktu umrtvuje choroboplodné viry, bakterie, houby a plísně. Tím samozřejmě ulehčuje práci imunitnímu systému.

Dále koloidní stříbro vykazuje i určitou antioxidační aktivitu. Koloidní stříbro likviduje pouze jednobuněčné organismy, nikoli vícebuněčné parazity, i když ani k těm se nechová přátelsky. Naštěstí pro nás je jednobuněčných mikrobu víc než 97% všech druhů. Patří k nim původci 670 klasifikovaných chorob podle seznamu Světové zdravotnické organizace: z dlouhého seznamu jmenujeme za bakterie koky, enterokoky, mikrokoky, streptokoky, stafylokoky, stomatokoky, pneumokoky, meningokoky, bakteriodae, neiserie, helicobacter pylori, klostritida, Escherichia coli a další koliformy, salmonely, Bacilus aurelus a další bacily, za viry HIV, herpetoviry, chřipkové viry a další, za houby a plísně kandidy, giardie, trychomony a jiné.

Koloidní stříbro má další příjemnou vlastnost, má chemicky neutrální chování ke všem tekutinám a léčivům včetně antibiotik. Nemá však logické opodstatnění užívat antibiotika společně se stříbrem. Dále nedráždí zažívací ústrojí, což znamená, že koloidní stříbro mohou bez obav užívat osoby trpící akutním překyselením žaludku, pálením žáhy, kolikou a dalšími zažívacími problémy. Výzkumy s koloidním stříbrem ukázaly, že většina bakterií a viru nedokáže proti němu vyvinout sebeobranný mechanismus.

Při dlouhodobém používání je doporučeno obnovit přátelské bakterie nejlépe konzumací vhodných jogurtu nebo ještě lépe symbiotickými laktobacily ve formě tablet či probiotiky s prebiotiky v potravinových doplňcích.

Aplikace koloidního stříbra v oficiální medicíně v Evropě a USA v letech 1933 až 1939 jako primárního léku u vybraných diagnóz - tedy ještě před vynálezem antibiotik:

akné
artróza
svědění
gastritida
popáleniny
diabetes
kolitida
cystitida
ekzémy
žaludeční vředy
plíseň ve střevech
revmatizmus
zánět nosních dutin
dermatitidita
zápal plic
lupenka
infekční průjem
zánět rohovky
opar prostý
kožní plísně
zánět středního ucha
opar pásový
hyperplazie prostaty
zánět víček
zahlenění nosních dutin
chřipka
zánět slinivky

Historie léčby stříbrem:

Antimikrobiální vlastnosti stříbra zaznamenala již staroindická medicína. K využití stříbra jako antimikrobiálního prostředku ve větší míre došlo teprve v čase Římského impéria. Všechny patricijské domy uchovávaly poživatiny ve stříbrných nádobách a do mléka a tekutin se ukládaly stříbrné mince. Tento zvyk se uchoval i ve středověku. Užívání stříbrných příborů a stříbrného nádobí bylo samozřejmostí. I nádoby na svěcenou vodu v kostelech byly ze stříbra, voda v nich byla prakticky sterilizována. Nejlepší érou koloidního stříbra bylo období mezi světovými válkami.

Stříbro se užívalo jako prvotní medikace k léčbě přenosných chorob a užívalo se ústně i nitrožilně. Ale v průběhu druhé světové války se na trhu objevily sulfonamidy a pak antibiotika. Tedy léčiva na stejné nemoci, ale levnější s výhodou snadného skladování ve formě kapslí a později tablet. V neprospěch koloidního stříbra sehrála roli ještě jedna skutečnost a to že v průběhu šedesátých let minulého století se začal důsledně a v mezinárodním měřítku prosazovat princip, že přírodní látky v naprosto čisté podobě nesmí být patentovány jako léčiva. To znamenalo, že na jejich vývoj, výrobu a prodej nemůže vzniknout nikomu výlučné právo. Tato okolnost také způsobila přechod z používání stříbra na používání antibiotik a tak vlastně to byl symbolický přechod od léčení k velkému byznysu.

V roce 1993 v podstatě únik informací o vybavení kosmonautu způsobil zájem o koloidní stříbro. Veřejně vyšlo najevo, že jak američtí, tak i ruští kosmonauti, tedy osoby, jejichž zdravotnímu stavu je věnována krajní péče, odlétají do vesmíru se zásobami koloidního stříbra, určeného pro širokospektrální zdravotní i hygienické použití.

V roce 1997 byla zveřejněna zpráva, že hlavní lékař amerického ministerstva obrany pověřil speciální tým expertu zjistit nejúčinnější antivirové, antibakteriální a antiseptické látky, která by mohla být rychle k dispozici pro válečné operace - vítězem se stalo koloidní Stříbro...

Způsoby aplikace koloidního stříbra

Nejúčinnější způsob je vnitřní užití, obvykle ráno a večer pít stříbro a mezi konzumovat laktobakterie v podobě vhodných jogurtu nebo tablet jako Symbilakt apod. Množství pití je určeno především koncentrací ppm koloidního stříbra ve vodě nebo alkoholu.

Dále můžeme provádět výplachy úst - odstraňuje mimo jiné pach z úst, ničí bakterie zubního povlaku. Velmi účinné je kloktání a výplach nosních dutin koloidním Stříbrem.. Lze provádět výplachy pochvy nebo provádět desinfekci konečníku. Dále lze provádět výtěry ušních otvoru.

Zevní potírání akné, vyrážek, ekzému, oděrek a řezných ran, místa bodnutí hmyzem a zejména místa zasažená plísněmi. Koloidní stříbro patří mezi nejúčinnější prostředek proti celkovému zaplísnění organismu, zejména trávicího traktu. Kombinace klystýru a pití koloidního stříbra dokáže zásadně ulehčit lidskému organismu deptaného zaplísněním.

Koloidním stříbrem můžeme desinfikovat třeba na cestách pití přidáním pár kapek do tekutiny nebo do domácích konzerv či zavařenin. U domácích zvířat rovněž můžeme potírat rány a vyrážky, také můžeme desinfikovat hračky nebo nádobí. I domácí květiny, zejména když jsou zasaženy nákazou nebo parazity můžeme postříkat koloidním Stříbrem.. Zkuste přidat pár kapek do zálivky květin a uvidíte, že vydrží déle svěží.

Pozn.

Při koupi koloidního stříbra se vyplatí pořizovat kvalitu raději než kvantitu - u nekvalitně vyrobeného koloidního stříbra se tvoří shluky částic prvku stříbra, které se usazují v těle. Při domácích výrobách koloidního stříbra a u výrobců "garážového" typu, kdy je prodáváno relativně levné koloidní stříbro, je pro Vás jako uživatele rizikový faktor vyšší. Výroba si vyžaduje svůj přesný laboratorní postup, perfektně čisté prostředí (laboratoř) a také - ingerdience nejvyšší kvality mají vyšší pořizovací náklady. Při koupi si proto zjistěte, zda koloidní stříbro splňuje náročné podmínky výroby a má částice stříbra tak malé, že se v těle neusazují. Jedině tehdy splní svou funkci zahubení choroboplodných zárodků, bakterií, virů a plísní, poté se z těla vyloučí běžným způsobem. Zde platí, že co je levnější, nejen že nepřináší užitek, ale často může takový výrobek být i nebezpečný. (Poradna zdraví)

Upozornění:

Koloidní stříbro není v ČR na rozdíl od ostatních zemí EU povoleno užívat vnitřně

a prodávat jako potravinový doplněk. Pokud jste se vlivem studia literatury nebo

internetových zdrojů rozhodli přesto stříbro užívat vnitřně, neneseme za to odpovědnost.

Zuza (Po, 23. 1. 2012 - 19:01)

Taky to mám od mala,vlastně co se pamatuju. Začala jsem to řešit devět let zpátky, kvůli diplomce a státnicím jsem začala mít panický ataky. Takže antidepresiva, psychoterapie.. Pak dobrý, vysazeno, další stres, všechno znovu zpátky... Ještě jednou opakování, pak jsem si řekla, že zkusím zabojovat bez AD, zkoušela jsem kineziologii a čínskou medicínu. Po roce jsem byla chudší o spoustu peněz a vděčně jsem se vrátila k AD, trochu horší je, že úplně bez Rivotrilu to nezvládám. Někdy si ho týden dva nevezmu, ale pak se to zhoupne a je zas zle. Ale s AD je to aspoň udržitelný. Smířila jsem se s tím, že se toho nezbavím,a říkám si, že jsou horší nemoci.
Ovšem vždycky mě fascinuje optimismus psychologů, psychiatři to berou realističtěji.

Patrik (Út, 23. 8. 2011 - 20:08)

Ahoj Niso, mrkni na naši diskusi, stránka s názvem "Benzodiazepiny a závislost". Tam se o tom bavíme a jsou tam i tipy. I ode mne. Neurol je právě benzodiazepin.

Nisa (Ne, 21. 8. 2011 - 16:08)

ráda bych se podělila se svým příběhem ..bylo mi asi 14 když se mojí rodiče rozvedli.Dlouho se hádali a já to musela pořád poslouchat a dívat se na to ..hodně těžce jsem to nesla..Od té doby trpím depresemi..nespím, jsem nervozní..často si vše vyčítám,všeho se bojím ..a už kolikrát jsem měla chvílKové stavy zmatenosti .. vyšla jsem před dům a nevěděla jsem kde jsem a co tam vlastně dělám..v 18 jsem se přestěhovala daleko od rodného bydliště ale ani to nepomohlo..doktoři mi dávali nějaké prášky ale nikdy nezabrali..tak mi dali NEUROL .. tyhle prášky mi pomáhají ale když si ho nevezmu tak se cítím 2x hůř než dříve ..hodně jsem si na ně navykla =( nechci žít v pohodě jen s prášky..Už chci být normálně .. !! ale nevím jak se toho zbavit .. stačí jak si jen na něco vzpomenu a hned mám slzy v očích je strašné předstírat smích když se mi chce brečet .. NEZNÁ NÁHODOU NĚKDO NĚJAKOU RADU PROSÍM .. ??? =O BUDU VÁM VDĚČNÁ ..DĚKUJI

Čas (Út, 26. 7. 2011 - 22:07)

SNAD POMOHU SVÝM...Dej vědět za rok-rád si tě přečtu v nové verzi! 0)

Reklama

Přidat komentář