Reklama

Hlasivky - zpev

Dr. Stein (Ne, 18. 7. 2010 - 17:07)

Na hlasivky je jeden docela...EEEEj lidi,

na hlas doporučuju teplou polévku, teplou (horkou eště lepší) vodu, taky tak na 15 minut v puse mít olivový olej ( vytahá všechny špatnosti...).

Jinak o rozezpívaní... bez toho se prostě nedá zpívat... díki rozezpívaní hlas snese daleko více a navíc vyzpíváš toho daleko víc... přitom si výborně procvičíš zpěv (rozsah, způsob jak posazovat tóny atd.)

A je jasné, že po nemoci, kdy máš něco s hlasem, nemožeš vůbec zpívat na plno... hlas potřebuje dlouhou regeneraci, dobré je třeba kloktat betadine s vodou...

a jestli si někdo chce uchovat chraplák tak co vím je na to dobrá ledová Cola...

Metalový Hlas (So, 26. 6. 2010 - 12:06)

Ahojte,založil jsem metalovou kapelu a jsem v ní zpěvákem,chci umět zpívat tvrdě a metalově ale aji chci umět vyzpívat vysoké tony.prosím poraďte mi jak cvičit,jestly zná někdo kapelu slipknot a zpěváka Corey Taylor tak takhle bych chtěl zpívat,prosím poraďte mi a odepište mi na email:[email protected]

Je mi 15 let.

(Pá, 2. 4. 2010 - 13:04)

PÍČO ,,, HLUPA ,,,,,,,...nech se uznat do blázince, když se neumíš chovat

VVVVVVV (Út, 30. 3. 2010 - 00:03)

PÍČO ,,, HLUPA ,,,,,,, CHŮVA, CHA CHA ,,

Kajka260 (Po, 29. 3. 2010 - 17:03)

A ještě bych málem zapoměla chtěla ybch mít hlas jako chůva fajn...V angličtině děkuji

Kajka260 (Po, 29. 3. 2010 - 17:03)

Ahoj..Já bych si chtěla trochu změnit hlas...Jak to mám udělat aby mi když ten hlas budu cvičit zůstal???
Odepište mi prosím na e-mail: [email protected]

Majka (So, 20. 3. 2010 - 12:03)

Tiež spievam v kapele a mala som dosť problém pretože som si namáhala hlasivky a cítila som že moje hlasivky nevládzu a že sú unavené. Výšky ktoré mi predtým nerobili žiaden problém, som vtedy absolútne nedokázala vyspievať.
Ale pila som veľa Vincetky - naozaj mi to veľmi pomohlo. A kúpila som si tabletky Panthenol a Homeovox.... Toto odporúčam každému kto má takýto problém. Naozaj mi to veľmi pomohlo a v dosť krátkom čase. A hlavne ak trénujete.... tak po každej polhodine - hodine spevu si urobte 10min. prestávku kedy budete úplne mlčať a tak hlasivky necháte oddýchnuť.

Rádce (So, 13. 3. 2010 - 21:03)

Ahoj víte mám porblém a...Tak pro příští generace se stejným problémem. Na knedlík v krku je nejlepší Vincentka, sice je po pár hodinách už pěkně hnusná, ale pomáhá. S těma přestupnejma tónama, je to úplně přirozený pro neškolenej hlas. Jsou na to speciální cvičení a techniky pro spojení jednotlivých rejstříků. To co říká zmíněná učitelka vůbec nechápu, protože každý hlas a každý jedinec je naprosto odlišný a je jasné, že každý bude mít i jinde přechoďák. A mimochodem právě ta učitelka by měla být schopná tě to propojování naučit.

Klára (St, 17. 2. 2010 - 07:02)

Panthenolové tabletky jsou...Saulo, moc děkuju, hned zítra si je koupím a dám vědět, včera jsem se zase vpolovině písničky rozkašlala , už mě to fakt štve

Saula (Út, 16. 2. 2010 - 20:02)

prosím jak se ty panthenolové...Panthenolové tabletky jsou různé druhy, ale nejlepší, které jsem měla jsou Panthenol 100mg od Jenapharmu (protože jsou nejsilnější). Je tam 20 tablet a stojí nějak do 100 Kč. Není to úplně levné, ale jsou opravdu dobré. Nejlepší je užívat 1 tabletu co 2,5 hod. Nechává se rozpustit v ústech. Chuť nic moc, ale já jsem s jejich účinkem fakt spokojená a užívám je pořád. (Vyzkoušela jsem už mnohé přípravky atd, ale až po těchto jsem pocítila pozitivní změny). Doufám, že zaberou i u Tebe; kdyžtak dej vědět, až je vyzkoušíš :)

Klára (Út, 16. 2. 2010 - 09:02)

Náhodnou jsem se dostala na...prosím jak se ty panthenolové tabletky jmenují ? Vzkoušela bych je také, díky moc

Klára (Po, 15. 2. 2010 - 09:02)

Já se na tuto stránku nedostala náhodou, cíleně jsem hledala nějakou diskusi o hlasivkách a zpívání. Nezpívám profesionálně a ni ve skupině, ale zpívám ráda a poslední dobou už málo. To proto, že mne to "bolí". Když jsem před několika lety na ORL, doktorce řekla, že mám problém se zpíváním, brzy chraptím a nedokážu vytáhnout hlas tak jako dřív,dokonce mne při zpívání přeúadne suchý kašel, lechtání v krku a ajkoby se mizvařela nějaká záklopka, prostě končím, hlas není tam kde by měl být - doktorka se mne ptala zda se zpěvěm živím a po mé negativní odpovědi, ví nic neřešila, mám prý přesušenou sliznici.piju Vincentku, ale nepomáhá, strašně mne to štve, zpívání potřebuji k životu,na hlasivkách mne bolí i když jen hlasitěji mluvím. Nevím jestli se mi může vrátit hlas, nejmladší už nejsem, je mi 57 roků. Od 13ti let hraju na kytaru, jenom laicky, o co míň umím hrát, to jsem doháněla zpíváním, prý krásným, ale je to čím dál horší a dnes se už bojím "rozjet naplono", protže se třeba stane, že zpívám, okolí se ztiší a mě najednou zkolabuje hlas a začnu v polovině písničky kašlat. no nic, alespoň jsem se vypovídala a nenamáhla hlasivky :):)

Saula (Út, 2. 2. 2010 - 17:02)

Náhodnou jsem se dostala na tuto stránku a nemůžu uvěřit, kolik lidí má podobný problém. Já chraptím už několik let, navštěvuji foniatra, chodím na hlasovou terapii. V mém případě se jedná o chrapot, způsobený přemáháním hlasu, neboli špatnou hlasovou technikou. Je to trochu problém, protože jsem dost temperamentí, takže neumím mluvit jinak než emotivně a mluvím téměř neustále :-), navíc z hlediska profese, které se věnuji, se řadím k hlasovým profesionálům. Občas fyzicky cítím, jak mám hlasivky unavené. A osobně musím říct, že se samozřejmě snažím mluvit normálně, nekřičet, nešeptat, u mluvení správně dýchat atd., ale přes to je to opravdu těžké. A tak se snažím alespoň jednou v týdnu (celý den, nebo alespoň od np. 16hod odpoledne do rána) udělat hlasový klid. Vůbec nemluvím, nešeptám. Piju vincentku (dobré jsou i tabletky vincentky), piju calcium, dělám hlasové cviky a vřele doporučuji panthenol tabletky opravdu pomáhají. Takový klid opravdu prospěje, ale jestli jste jako já, tak to bude velmi obtízné - nemluvit :-(, ale pomáhá to.

Jakub (Po, 18. 2. 2013 - 16:02)

Dobry den zpívam v kapele a pred 3 tydnama kdyz jsem chtel zpívat hlas jak kdyby zeslabl nemohl jsem zaspívat naplno a nevyzpíval jsem uz ty vyšky jako drive dal jsem tomu cas pil jsem vincentku teplou potom jsem nasadil bioparox na 10 dnu a stale stejne opravdu uz nevim co stim mate nejake rady stalo se vam to?? zpívam rev screaming growling a takove podobne veci ale mam i skvělí cisty hlas ktery taky vyuzívam nerad bych o nej nejak prisel díky za rady

Linda (Čt, 8. 10. 2009 - 22:10)

Ahoj Lindo, slyšela jsem, že...Díky, vyzkoušela jsem a pomáhá to...Tak snad se to povede i na konkurzu :)

ttteline (So, 3. 10. 2009 - 09:10)

Dobrý den, je mi 13 a let a mám menší problém...včera jsem měli akademii a já nějak moc zpívala až jsem si v podstatě vyřvala hlasivky...teď skoro nemůžu ani mluvit. To je rpo mě problém, protože mám dneska odpoledne koncert a potřebuju své hlasivky zpátky tak..abych mohla jako dřív zazpívat i g3..máte nějaké rady, prosím?

Aluška (Út, 29. 9. 2009 - 14:09)

Ahojky...je mi 14 a za chvíly...Ahoj Lindo, slyšela jsem, že je dobrá Vincentka na kloktání, nic se nestane, když se napiješ třemi menšími doušky. Někomu tato chuť nevadí a naopak někomu vadí. Dlaší možností jsou vincentkové pastilky na cucání. A třetí možnost je, že si koupíš lněné semínko na jídlo, které budeš pojídat po troškách. Za den maximálně jedna polévková lžíce. Vyzkoušej to, za to nic nedáš, buď tuhle radu odsoudíš nebo ne. Hodně úspěchů:o)

Linda (St, 23. 9. 2009 - 19:09)

Ahojky...je mi 14 a za chvíly bude konkurz na zpívání a já bych nechtěla za žádnou cenu pohořet jen pro to, že zachraptím...Nemáte nějaké fígle nebo rady jak tomu zabránit??Třeba nějaké potraviny, které by proti tomu pomáhaly...Prosím poraďte mi, moc to pro mě znamená...Předem děkuju...

Sofia (Čt, 13. 8. 2009 - 13:08)

Zdravim, hledam ucitelku zpevu v Pze, je tu nejaka? Diky za odp.

Hanka (Út, 19. 5. 2009 - 15:05)

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat.. je mi 20 a zpívám už 5 let a mám spíše hlubší hlas ale výšky do jisté míry umím taky, ale chtěla bych umět zpívat alespoň ještě o 3 tóny výš. Moc by mi to pomohlo, ale nechci na ten hlas tlačit. mohla byste mi poradit, jak se mám naučit zpívat výšky?? mám nějak trénovat přechody z fistulky na normální hlas??? děkuji předem za odpověď. Můžete mi také napsal na mail : kocianovahanka"seznam.cz . děkuji moc.

Reklama

Přidat komentář