Reklama

Hlasivky - zpev

Hanka (Út, 19. 5. 2009 - 15:05)

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat.. je mi 20 a zpívám už 5 let a mám spíše hlubší hlas ale výšky do jisté míry umím taky, ale chtěla bych umět zpívat alespoň ještě o 3 tóny výš. Moc by mi to pomohlo, ale nechci na ten hlas tlačit. mohla byste mi poradit, jak se mám naučit zpívat výšky?? mám nějak trénovat přechody z fistulky na normální hlas??? děkuji předem za odpověď. Můžete mi také napsal na mail : kocianovahanka"seznam.cz . děkuji moc.

zlat (St, 6. 5. 2009 - 18:05)

ano kouřím a jsem z toho nestastna protoze mi de zpivani z kopce co mam mijo toho prestat kourit delat? nevite cim to je nebo spis co mam delat kdyz se nekdy pri zpivani zacnu dusit takovyma jakoby sladkyma slinama hustyma? a cim to je a co proto mam delat... diky moc za odpoved!!!! budu vdecna.taky nezvladam vyšky uz tolik jak driv:-( zlataradicova"seznam.cz budu vdecna za odpoved

zlat (St, 6. 5. 2009 - 18:05)

ano kouřím a jsem z toho nestastna protoze mi de zpivani z kopce co mam mijo toho prestat kourit delat? nevite cim to je nebo spis co mam delat kdyz se nekdy pri zpivani zacnu dusit takovyma jakoby sladkyma slinama hustyma? a cim to je a co proto mam delat... diky moc za odpoved!!!! budu vdecna.taky nezvladam vyšky uz tolik jak driv:-( zlataradicova"seznam.cz budu vdecna za odpoved

Zdeňka (Pá, 6. 3. 2009 - 20:03)

Ahojky, jsem učitelka zpěvu a sama aktivně zpívám. Pokud Vás bolí v krku, je to zapříčiněno zcela určitě nesprávnou pěveckou technikou...kdy místo abyste nechala znět hlas v hlavové rezonanci, tlačíte na hrtan.....tak můžete hlasivky poškodit a mohou se zde vytvořit uzlíky. Zajděte si na foniatrii, ať vám lékař potvrdí, že jste jinak zdravá a najděte si vhodného učitele zpěvu...nebo o hlas ve třiceti příjdete.

Kristýna (Po, 26. 1. 2009 - 19:01)

Pro Rendis: Ahoj, prosím nemohla bys mi poradit? Strašně ráda zpívám, ale i když se snažím jakkoli, neumím zazpívat hlavový tón. Prosím poraď mi. Ráda bych se ho naučila. Dělám přesně to, co jsi tady psala ty - zpívám (přímo rvu) výšky krkem, a bojím se, abych si nějak hlasivky nepoškodila. Hlavový tón umím zpívat pouze brumendo. Prosím napiš mi, nebo i kdokoli jiný, kdo ví jak na to. Prosím napište mi i na email KristynaCholevova"seznam.cz ....Děkuju za pomoc!!:)

Karlos (Ne, 18. 1. 2009 - 12:01)

našel jsme celkem dobrý blog hlasivky.blog.cz

Míla (So, 17. 1. 2009 - 19:01)

Už nezpívám v kapele, ale dřív jsem při problému s nastydnutím používala vincentku, je fakt hnusná, ale dá se to přežít a pomáhá. Teď už se dá sehnat většinou jen v lékárnách.

Joe (So, 17. 1. 2009 - 17:01)

Dobrý den, zpívám asi dva roky v kapele, ale mám hodně velkej problém s angínama, mám je často a strašně se bojím, že mi ten hlas nevydrží a já budu muset se zpěvem skončit. Budu moci zpívat, nezničí mi to hlas?

Lena (So, 3. 1. 2009 - 04:01)

já taky zpívám ale spíš jen tak doma.....mno nejdou mi vytáhnout vejšky cítím jak najednou nemůžu zpívat a dusím se .....pak mi hlas přeskočí a najednou to jde ....nevíte jak bych si mohla nějak rozezpívat hlas abych vytáhla vejšky a nedusila se???a když zpívám vysoko tak mi příjde že jen pípám chtěla bych mít silnej hlas neni na to něco plííí poraďte =-(((moc ráda zpívám nezpívám falešně ani mi hlas neujíždí jen mám tendle problém mno=-(((

Jarda (Po, 17. 12. 2012 - 19:12)

Ahojte,založil jsem...Ahoj. Metal zpívám už skoro 30 let, ale způsob, jak dostat svůj hlas někam, kam od přírody nedosáhne, prostě neexistuje. Pravidelné cvičení ti hlas vyčistí a rozezní, správnou technikou (pod dohledem učitele) můžeš dosáhnout dobré kvality. Ale barvu hlasu, toznamená to, co dělá ze zpívajícího člověka Zpěváka, nebo Zpěvačku, to musí mít člověk od pánaboha. Trénuj falzet, to je jediná cesta, ale není jednoduchá a sakra to bolí. Hodně štěstí.

Vincentka (Pá, 14. 12. 2012 - 12:12)

Dobrý den,
na hlasivky opravdu výborně zabírá Vincentka. Vyzkoušet ji můžete ve formě minerální vody i pastilek, a to i preventivně. Výrobky Vincentka jsou přírodní, české a pomáhají, takže pokud váháte mezi různými značkami, máte další volbu. Přejeme vám brzké uzdravení!

Princess (Út, 11. 12. 2012 - 19:12)

Tak mě zradily také moje hlasivky...a to ještě jako na potvoru přímo v den mých kulatých narozenin. Dneska už ze sebe nevydám ani hlásku. Pracuji navíc jako operátorka, takže se není co divit, před 14 dny jsem byla nemocná a zřejmě se mi nemoc vrátila a hlasivky se odrovnaly hlasovou námahou. Šla jsem k doktorce, cucám pastilky Vincentka a taky Panthenol (chutná jak omítka, blee :-)), jak radila katule kaktus, zatím žádné zlepšení, ale je to teprv 2. den, co nemluvím. Též mi bylo sděleno, že je třeba absolutní hlasový klid a v žádném případě se NESMÍ ŠEPTAT, protože pak je vše ještě horší. Do toho ještě i kašlu, ale jinak mi nic není, ani teplota, ani nesmrkám, nebolí mě ani hrdlo při polykání, jen ho prý mám pořádně zarudlé + mě trápí dusivý kašel. Jestli se to nezlepší do pátku, tak asi vyrazím na ORL na pohotovost. Tak brzké uzdravení všem nemocným...v tomhle stavu bych ulovila i bobříka mlčení :D

katule kaktus (Po, 12. 11. 2012 - 12:11)

kiki, rozhodne zakup jedno...kiki, rozhodne zakup jedno baleni obycejnych PANTHENOL 100MG JENAPHARM TABLET a cucej a cucej - uzasny na hlasivky! ja vyreseno behem 2 dnu! fakt parada! jsou teda pak jiz nechutne ale fakt pomuzou! drzim peste katule kaktus - mozna trochu pozde s timto prispevkem, ale prece:-)

mozna vice tady:
http://www.panthenoltablety.cz

katule kaktus (Po, 12. 11. 2012 - 12:11)

ahoj mam problem vcera sem se...kiki, rozhodne zakup jedno baleni obycejnych PANTHENOL 100MG JENAPHARM TABLET a cucej a cucej - uzasny na hlasivky! ja vyreseno behem 2 dnu! fakt parada! jsou teda pak jiz nechutne ale fakt pomuzou! drzim peste katule kaktus - mozna trochu pozde s timto prispevkem, ale prece:-)

Verča Trnková (Čt, 5. 7. 2012 - 20:07)

Ahoj lidičky.Takže o hlas pečovat tak že,když zpíváš měl/a by si být v dobře ovzdušené místnosti ,nebo si aspon dobře vyvětrat doma.
Aby se ti nezanítily hlasivky měl/a by ses přizpůsobit.Takže pít teplý čaj v horkém počasí(vím že je to divné,taky mi to tak připadalo,ale fakt to pomáhá :))Pít normální vodu v normálním počasí. Hlavně bys neměl/a šeptat,to je to nejhorší co může být.Moje kamarádka musela na operaci hlasivek.Vůbec tyto pokyny nedodržovala.Takže hodně štěstí.Ahoj.

tana (Ne, 3. 6. 2012 - 16:06)

Byla bych moc vdecna za radu...to chce ORL kontrolu. to je už asi pro doktora, musí se podívat, co v tom krku máte..

Tereza (Ne, 3. 6. 2012 - 16:06)

Ahojky všem, asi vás taky...ahoj Luci,

hlas stojí hlavně na dýchání..
když to neudýcháš, tak přestaň kouřit, dělej jednoduchý dechový cvičení jako například zhluboka se nadechni a velmi pomalu vydechuj nosem. udělej to pětkrát denně, choď ráno nebo spíš večer běhat, chraň se před vdechováním studeného vzdukchu a uvidíš jak za 14 dní budeš z problému z dechem pryč.

pak k barvě hlasu, výdrži ad. dospěješ sama pokud budeš mít zájem na sobě makat.. to už se ti samo otevře.

hodně zdaru.

Tereza

pepik (Po, 14. 5. 2012 - 22:05)

já ti klidne poradim :D...prosím VOJTO... je mi 18 let, nevim přesně jestli umím zpívat, ale prosím napíšeš mi na email, vše o zpěvu, jak při něm dýchat, jak neničit hlasivky,,, prostě vše????... email: [email protected] , kdyžtak předem děkuji, velice by mi to pomohlo, rád zpívám a zpívám poměrně často... ale asi špatně a nechci přijít o hlasivky, tak předem děkuji

pepik (Po, 14. 5. 2012 - 20:05)

já ti klidne poradim :D...ahoj, nevim jestli umím zpívat, ale prosím poradil by si mi nějak? 16.4.2012 01:31 - Vojta

Marcela (So, 5. 5. 2012 - 20:05)

Ahoj je mi 12 let a chci umět dobře zpívat ale učitele zpěvu nemám a učitel hudebky mi říkal asi před rokem že zpívat umím ale pak jsem v letě nevědomky jedla každý den minimálně jednu zmrzlinu a učitel mi tvrdí že na hlasivky škodí zmrzliny a křičení.Teď mi sice říká že zpívat umím ale mě to nepříjde poraďte mi prosím co mám dělat abych uměla lépe zpívat a měla lepší a silnější hlas.Nezpívám moc silně.

Reklama

Přidat komentář