Reklama

Jehovisti

Negev (Pá, 26. 1. 2007 - 13:01)

Nemám ráda fanatismus v žádném případě, ať jde o náboženství či cokoliv jiného.
Také k nám několik let chodili jehovisté s časopisy - asi jsem měla štěstí, byli to vždy příjemní mladí lidé, nijak se nevnucovali a docela ráda jsem si s nimi vždy pohovořila, i když jsem je potkala "mimo službu". Hned na začátku jsem upozornila, že se nehodlám stát Svědkem Jehovovým, ale nikomu to nevadilo. Strážnou věž jsem odmítla, že je příliš náboženská, ale v Probuďte se jsou opravdu zajímavé a poučné věci.
Navíc se ráda přiučím o všem, co se kolem děje, tedy i o Svědcích.
Teď už jsou jen časopisy ve schránce, protože naši jehovisté byli převeleni do zahraničí.
Navíc jsem dosti rezistentní, když mně někdo něco vnucuje. Slabší povahy asi podléhají jinak.
To není kritika- každý je jinak ovlivnitelný a věří něčemu jinému.

Lucy (Pá, 26. 1. 2007 - 12:01)

Připadá mi, že jich kolem nějak přibývá.A hlavně hodně mladých lidí, o kterých bych to niky neřekla.Ale připadá mi, že už nejsou tak otravní jak dříve.Když je někdo pošle do pr..., tak už nemají tendenci s ním přesto diskutovat.Největší chudáci jsou děti, které vyrůstají v jehov. rodině odmala.Svobodně si to nevybrali, rodiče je odmala blbnou těma svýma zásadama a zatímco normální děti v neděli ránou koukají na televizi nebo si hrají venku, malí jehovisti musí povinně s aktovečkou trajdat na jejich shromáždění...

adim (Čt, 25. 1. 2007 - 23:01)

Je to opravdu velké zlo,možná si to nikdo neuvědomuje a vlastně se tím ani nikdo,myslím na vládní úrovni nezabývá.Typický druh sekty,která dokáže zneužívat.Jsou otravní,jejích postávání s obrázky a otravování po bytech je hrozné.Jen mi není jasné,jak se normální člověk může nechat takhle zblbnout.Nechci nikoho urazit,ale znám lidi,kteří na tom jak se říká rozumově nebyli moc dobře a nechali se tam zlákat.Myslím tím ve škole,prostě kdysi nejhloupější žáci.To je si myslím jejich strategie.

Návštěvník (Čt, 25. 1. 2007 - 22:01)

v rodině znám případ kdy matka se rozvedla s mužem co nechtěl být jehovista a dtě pak vodila do sekty od tří let, dnes je holce sedmnáct, je z ní kovaná jehovistka která otravuje po barácích s časopisama a nikdo jí sektu nevymluví. Jedno se jim musí nechat, mají tu strategie lákání nových obětí, které potom přispívají pravidelně mesíčně do jejich kasy 10 a více procen ze mzdy, výborně. Jehovisti v rodin jsou velká tragedie. Kdo nejde s nimi je prohlášen za odpadlíka a pak ignorován, stává se tak že třeba matky a otcové, babičky nevidí roky svoje děti a vnoučata, protože by je mohli zrazovat od víry. Jinak jehovistů mi je líto, příjdou o hodně světských radostí, nemyslím ted jen vánoce a narozeniny které nesmějí slavit.

Krakonoš (Čt, 25. 1. 2007 - 21:01)

Nazdárek, tak zakládám nové diskuzní fórum, doufám, že tu bude živo:-)Vždyť každý člověk má nějaký názor. Tak sem s ním.
Diskutujeme na téma Jehovisti.Určitě se s nimi skoro každý setkal,tak co si o nich myslíte?O tom co hlásají, čím se řídí...

Petr Kubisz (So, 7. 8. 2021 - 13:08)

Dle Australské královské komise jsou to nebezpeční pedofilové, tady v Británií, kde žiji, je v podstatě všichni Britové typicky britsky ignorují, nicméně i tady probíhají nějaké pedofilní kauzy.
Ale jistě není každý jehovista pedofil, tedy to tak nějak statisticky předpokládám. Jw padesát, pardon, je mě padesát, a až nýní jsem se dověděl, že i dámy mohou být pedofilky, tedy přinejmenším jehovistky...

Reklama

Přidat komentář