Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

. (Út, 3. 11. 2009 - 23:11)

Světlo.

Roman (Út, 3. 11. 2009 - 23:11)

Budiž.

. (Út, 3. 11. 2009 - 23:11)

Z těch reakcí je vidět překvapení: „Kde jsi? ", „Co jsi to udělala?", „Kdo ti pověděl, že jsi nahý?

Tak on to nemusel být jenom Adam, ale kdokoli po něm. To by byla ještě zajímavější situace. Já myslím, jak znám Jah, tak Adamovi prokazoval velkou důvěru. Ten zklamal. Andělé to jsou taky zajímavé stvoření.

Roman (Út, 3. 11. 2009 - 22:11)

Než stvořil všechno, opatřil svého Syna, který je stejné podstaty, ne jinačí, aby se náhodou nenadýmal, hlavně skrze něho a pro něho to proto mj. pro svátost Boží. Tudíž Bůh připustil, že pro svobodu rozhodování každého tvora přijde dřív či později hřích. Proto na mnoha místech v Bibli je psáno... před založením světa či před stvořením světa (jiný překlad) předem známý ten Boží plán.
Prostě Bůh jakoby věděl, že Adam dřív později hřeší. Nezapomeň, Bůh je všemohoucí, vševědoucí. Ap.Pavel někde píše, že jsme stvořeni kvůli andělům jako jeviště. Ovšem neznamená, že Bůh to tak chtěl, prostě to tak dopadne. Kdyby neexistoval Noe, všichni bychom byli neexistovali? Ovšemže ne! Je třeba číst s Biblí s nádhledem Božíma očima, tedy s pomocí Ducha svatého. Mýlím-li se, rád poslechnu. Třeba nemám pravdu.

. (Út, 3. 11. 2009 - 22:11)

Stejně je to zajímavý, kdyby Adam s Evou neklopýtli, tak by měl nesmrtelnost jen Jahve. Vždycky nad tim mudruju co by kdyby. Takhle ji dostalo několik vítězů. Je to zvláštní pocta, která nebýt prvního hříchu by tu nebyla, a nedivím se, že by ji chtěl každý dosáhnout. Ale jak řekl Ježíš, není to na něm, ale na Jahvem.

Roman (Út, 3. 11. 2009 - 21:11)

Slychával jsem, že organizace SJ je velmi otevřená, dokonce jsem viděl staršího mluvit s jedním lékařem. Jak vidno, ovečky jsou rozumnější ovšem i někteří starší místo aby dodržovali zásady organizační tj. nezjistit důvody vyloučení přímo od ..., stačí veřejné prohlášení staršího. I to je rozpor s tím, co ve veřejnosti chlubí, v skrytu manipulace. Totéž nejen u komunistů, však víte.
Měli jsme sraz bývalých žáků při 110.výročí založení školy pro neslyšící v Olomouci. Přijeli tam i SJ, taktéž bývalí. S některými SJ normálně mluvíme, jiní se mi vyhýbají. Jeden SJ mi řekl, že už chtěl vloni odstoupit, letos to učiní z důvodu, že se několikrát odkládal Armagedon. Byl velmi horlivý, měl rozsáhlý obvod pro nesl. staral se o sál v ..., posledních několika let už nevnímá přednášky na sjezdu, akorát se se mnou pouštel do sporu. On chtěl mít klid, já nápravu v organizaci pro nesl.
Vidíte, budeme se objímat. Další bývalý prosil Boha za mne několik let, a povedlo se mu. Totiž jsme projeli pěkný kus republiky za účelem vydávání svědectví nesl. Nyní je on změněný, zajímavé je na tom, že on může sedět se SJ! Se mnou ne asi proto, že jsem čerstvý vyloučený.
Ve skutečnosti se SJ mýlíte v mnohém. Pán Ježíš je VŠECHNO. ON VÁS PŘIBLÍŽÍ K OTCI!

Roman (Út, 3. 11. 2009 - 20:11)

...který jediný má nesmrtelnost...
Kdo jediný? Ježíš! Jahve? Určitě. Proč ale jediný? Vro dostal dobrý nápad, když vysvětlil, že Ježíš DOSTAL nesmrtelnost. A jejich ovečky jdou vesele dál tak, jak zde předvádí Kubrt, hotový karikatura SJ.
Mě nejde o vtip, jak se vám zdá, ale učení vro je manipulovatelné, tak jako u jakobínů, fašistů, komunistů... Promiňte mi to srovnání. Myslím ale nejen u SJ určitě, existují všude, jste ovšem jedni z nich.

Mezek (Út, 3. 11. 2009 - 18:11)

Dobrý a špatný kazatel,
Hlavní rozdíl mezi dobrým a špatným kazatelem je ten, že dobrý kazatel předává Boží Slovo jazykem současné generace, zatímco ten špatný předává své myšlenky zabalené do jazyka Písma.

♥Kubrt&#9 (Út, 3. 11. 2009 - 18:11)

Izajáš 9:6 - Vždyť se nám narodilo dítě, byl nám dán syn; a na rameni bude mít knížecí panství. A jeho jméno bude nazváno Podivuhodný rádce, Silný ---bůh---, Věčný otec, Kníže pokoje.

ANO, archanděl Michael je pouze bůh, PROTOŽE Bůh s velkým B je pouze jeden - JEHOVA !!!!!!!

Roman (Út, 3. 11. 2009 - 17:11)

Ježíš řekl, že Boha nikdy nikdo neviděl:
Jan 1,18 Boha nikdy nikdo neviděl;, jednorozený Syn, který je v Otcově náručí, ten jej vylíčil.
Kdo je Bůh, že nikdo z lidí neviděl? Nuže podívejme se:
1.Tim.6,14 až do příchodu našeho Pána Ježíše Krista, který nastane v pravý čas, jenž určí ten požehnaný a jediný Vládce, Král kralujících a Pán Panujících, který jediný má nesmrtelnost(Ježíš ano, Jahve ne?) a přebývá v nepřístupném světle, kterého nikdo z lidí neviděl ani vidět nemůže a kterému patří čest a věčná moc. Amen.
Ježíš je Kniže pokoje, Mocný Bůh, Věčný Otec, Podivuhodný rádce. Málo? On není Bůh, ale malý b? Kdo troufá? Ne-li vro? Milí SJ, prosím, berte Ježíše vážně jako toho, koho Bůh Otec pověřil, abyste před Ježíšem klaněli a prosili o odpuštění hříchů. To on nás vykoupil, NIKDO JINÝ, ne nějaký anděl lze nahrazující toť opovážlivost.
Když budete s volností řečí mluvit s Pánem, uleví se vám, protože on, Pán, dá vám Ducha svatého.

♥Kubrt&#9 (Út, 3. 11. 2009 - 17:11)

Ty fakt veris ,ze kdo neuveri...Já tomu věřím, protože vycházím z učení SJ a věřím Bibli. Jistě, že není na nás kdo přežije a kdo ne. Tak jako bratři rozhodli o tom, že pokřtěn nebudu. Ale závisí především na Jehovovi Bohu. A když Noe kázal taky Bůh Jehova odsoudil k smrti VŠECHNY kdo nenastoupili do Noemovy archy. Tak čemu se (pokud jsi opravdu SJ) divíš ? Je to boj o holé přežití. Zachraň se kdo můžeš. Bůh Jehova má lásku v tom, že zjevuje svým sluhům prorokům CO SE CHYSTÁ UDĚLAT ! VŠICHNI mají příležitost stát se SJ, činit pokání za skutky, kterých se dopustili, když neznali pravdu a doufat v Jehovovo království. JENŽE... problém je v tom, že tak málo lidí se přidá na stranu Jehovy Boha a přitom nemusí být vůbec ničemní. Háček je v tom, že NEČINÍ BOŽÍ VŮLI. Já na tom taky nejsem zrovna nejlíp ve vztahu s Bohem, ale stále se snažím o to, aby mě Jehova Bůh schválil, když se k němu modlím. Já vím, že by ode mně Bůh Jehova chtěl víc, ale momentálně to není v mých silách. Pokud je Jehova Bůh VŠEMOHOUCÍ je to především v jeho moci mi pomoci. :)

Mare (Út, 3. 11. 2009 - 17:11)

Renys, neboj se, v Arabskýh státech se milióny lidí stávají křesťany.

Naopak Evropa je více vlažná a ustrnula.

Z Afriky Bůh posílá k nám misionáře ....divila by ses...

Pozdravuj králíčka...živého.....

Renys-martinovy (Út, 3. 11. 2009 - 17:11)

Ty fakt veris ,ze kdo neuveri nam S.J. tak nema sanci prezit???????????Mrtine ja se ztracim ve tvych nazorech asi ne jen ja.Ale to je vedlejsi.Martine ma byt vzkriseni i nespravedlivych.K soudu samozrejme ,ale Jezis posoudi co s temy, kdo ho po vzkriseni primou.Nemusi jednoznacne zemrit navzdy.A navic nezavisi zachra na nas to fakt ne.To je tak prízemní i troufali si tohle myslet.Je moc dobrych lidi ,nas je par S.J.A navic do konce sveta jeste dost lidi od nas odpadne.Byli by to fakt /Jatka/, kdyby mnely prezit dogmaticky jen my S.J.Ja proste chci vydet Boha jako milujicího a zaroven on vidi sleduje v cem vsichni musime zit den za dnem.A co ,kdyz se S J nedostanou na vsechny mista planety.Napriklad Arabske Staty,kdo tam by z nas kazal???Tam je to temer nemozny.Jezis to bude resit v tak vymecnych situacich jednotlive.Muj nazor nevim samozrejme zda tomu tak definytyvne bude.To je mimo me: vsechny odsoudit,protoze my nekdo neni príbuzny ve vire.

♥Kubrt&#9 (Út, 3. 11. 2009 - 16:11)

Kubrte, pokročil jsi. Ano,...No Romane, já být tebou tak bych se moc neradoval. Protože ty máš do matky Terezy daleko. Není mi známo, že by stejně jako ty bojovala proti učení SJ. Jde tu o to jestli Bůh Jehova přihlédne k její nevědomosti o něm a vzkřísí ji, aby mohla poznat pravdu. I když se možná už setkala se SJ.

Roman (Út, 3. 11. 2009 - 16:11)

Kubrte, pokročil jsi. Ano, nezáleží na nálepku, ale uvnitř srdce. Jen Bůh vidí, ne člověk. Ježíš také.

♥Kubrt&#9 (Út, 3. 11. 2009 - 15:11)

Až se země zkultivuje, bude...Právo soudit ničemné ? Podle toho, kdo je u Boha Jehovy ničemný. Jistě by jsme mohli vzít za příklad matku Terezu. Ničemná, protože nebyla svědkyně Jehovova nebo spravedlivá svými skutky chování ?

. (Út, 3. 11. 2009 - 13:11)

Až se země zkultivuje, bude zase krásná jako klenot, ještě lepší. Jak psal už dřív Pavel z Čech nikdo jiný než my, si tu zemi nevylepšíme. Každý v paneláku má také službu na chodbě a když by se ti lidé nedomluvili, tak ta chodba bude špinavá. Jehova jakožto majitel země měl právo vyplenit zlé lidi při potopě světa a stejně tak má právo odstranit ničemné lidi i v Armagedonu, jestliže nemají bázeň před jeho jménem. Je totiž nové nebe a nová země a v těch bude přebývat spravedlnost.

♥Kubrt&#9 (Út, 3. 11. 2009 - 13:11)

Martasi to je zivi kralicek...Aha, tak to jsem špatně pochopil. Mně bylo divné, že nevíš co to je za druh a pak jsi psala, že je to plyšák. :D Každopádně se Mare a Roman mýlí, že můžou uctívat Jehovu Boha tak jak oni chtějí. Já sice taky nejsem pokřtěný SJ, ale i přesto bych nechtěl být Kristovec a opustit tak pravou víru. To radši budu riskovat a doufar, že mně Jehova Bůh zachrání i bez křtu. Pokud přežiji tak už bude potom všem bratrům jasné, že patřím k SJ. :) Takže to nechávám na Jehovovi Bohu. A ať vám přináší králiček hodně radosti.

Renys-PRO Kubrt (Út, 3. 11. 2009 - 12:11)

Martasi to je zivi kralicek ne doslova plysak.Je jak plysacek.Porad ho mazlinkam je tak bezbrany....Bozi a Kristovo stvoreni je nadherny.A sem tak rada,ze se Mare tak tim povzbudila ,ze je my uz lip.Ja nevim nezname se tady nikdo osobne ,ale ja fakt k Vam Lasku zacinam pocitovat i k Tobe Martine.Nekdy ses jak utrzeny z retezu,ale kdo dnes neni ,ze?Proste uklouznem vsichni.Nikdo by sme se nemeli nad sebou vyvysovat.Vzdyt Vsichni v Boha Verime.To nas spojuje.A dokonce ani Mare i jini zde nepopiraj Jahveho.Tak se budjme v te Lasce to je vyznam zakona!Tak to skutecne Pan Jezis chtel.Mit Lasku k sobe navzajem.

Mare (Út, 3. 11. 2009 - 11:11)

Pokud jsem se narodil jen tělesně, ze svého tělesného otce,...v žádném případě nejsem duchovní člověk....!

Jan.1.kap.:
12Těm pak, kteří ho přijali a věří v jeho jméno, dal moc stát se Božími dětmi.
13Ti se nenarodili, jen jako se rodí lidé, jako děti pozemských otců, nýbrž narodili se z Boha.

Jan3.kap:
3Ježíš mu odpověděl: „Amen, amen, pravím tobě, nenarodí-li se kdo znovu, nemůže SPATŘIT království Boží.“

5Ježíš odpověděl: „Amen, amen, pravím tobě, nenarodí-li se kdo z vody a z Ducha, nemůže vejít do království Božího.
6Co se narodilo z těla, je tělo, co se narodilo z Ducha, je duch.

Toto je důkaz toho, když opravdu správně věříme v Krista.

Můžu o něm všechno vědět i ho následovat,...nestane-li se mi to,...že se narodím znovu, .....můžu znát celé Boží slovo i se podle něj chovat......mimochodem já jsem to dělala celých 15 let ,takže vím o čem mluvím,......BOŽÍ KRÁLOVSTVÍ ANI NESPATŘÍM....!!!!

Můžu se velmi chytře dohadovat se svým NEJPŘESNĚJŠÍM POZNÁNÍM a vypadat, že jsem snědl celou biblickou moudrost,.......Boží království ani NESPATŘÍM..., ať už na zemi nebo v nebi....!!!

Reklama

Přidat komentář