Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

racek (So, 26. 4. 2008 - 22:04)

Pro L:
Naprosto s tebou souhlasím, teď jsi to vystihla přesně.
Ilono, zksu se ponořit do sebe a zeptej se sebe sama, je to co tu uvádím vážně to v co věřím nebo je to to, co do mne zaseli jiní lidé a oblbli mne. Jsou tvé názory vážně tvé názory, já pochybuji, někdo ti něco navykládal, ty jsi tomu uvěřila a tvé ego se teď brání jakýmkoliv variantám a názorům, jelikož žije z toho čemu věříš a podporuje tě v tom.
Než zase budeš vizdvihovat JEHOVU a říkat, že on jedí je ten pravý a všechny ostatní smete, což jen to je do nebes volájící blábol, tak se zkus třeba jen tak podívat na netu co znamená Davidova Hvězda, je vní ukryt klíč stvoření, možná ti to pomůže.

L (So, 26. 4. 2008 - 21:04)

Víme, že k rozhodování je třeba mysl, a kde je mysl, tam je mozek v těle určitého tvaru. A tak veliká mysl, zodpovědná za veškeré stvoření, patří veliké osobnosti, Všemohoucímu Bohu. Ačkoli Bůh nemá hmotné tělo, má přesto duchovní.
Duchovní osoba a má tělo?
Bible říká: ""Jestliže je hmotné tělo,je také duchovní."" (1. Korinským 15:44)

nezlob se ale to je totální blábol a naprostéo mylné citování s bible...
Kam jinam by jsi se měla movlit než do svégo nitra tam jsi bohu absolutnu nejblíže, vzhledem k tomu že on je všude (Otec i já jedno jsem říká Jeříš) Tvá představa boha je ukázka tvé duální mysli (Dobro Zlo atd) nemyslíš v jednotě a opakuješ naučené fráze.

fráze typu Bůh chce.... absolutno přece nic nechce, protože tuhle vlastnost ani nezná, to je vlastnost příslušná egu a ego je jen odraz absolutna i když je taky svým způsobem božské protože pije s toho jednoho pramene...
věty typu že všechna jiná náboženství to mají spočítaně... konečně jsi se odhalila. barvo vítám tě do skupiny náboženských fanatiků a fundamentalistů.. už jen chybějí ty bomby.... O když vlastně každý je zařazen dle svého duchovního stádia kam patří... jinak nevím z jaké úpravy bible cituješ (že by nějaká úprava SJ?)

racek plně se ztotožňujeme... Myslím že k pochopení toho čeho jsem svědkem je též pochopení co to slovo JEHOVA vlastně značí:-)

Jinak Baal byl prvotním bohem národů na blízkém východě (je hmyzího tvaru). Prvotní národy uctívali hvězdná božstva (hmyz, pavouci viz kulty HOO DOO nebo WOO DOO) pak měsíční ženská božstva a nakonec mužská lunární (Jehova, Odin atd) pak se tedy nedivím že příznivcům nového náboženství se Baal zdál nevhodný, tudíž v touze pro prosazení svého pohledu ho označili za falešného, což je normální politika, když si chci někoho podmanit, označím jeho kult za nesprávný (viz křesťanství versus pohanské náboženství, nebo Hinduismus a starší kulty uctívání rohatých bohů a vnadných bohy?)
TAKŽE TO CO JE CÍSAŘOVO CÍSAŘI, CO JE LIDSKÉ LIDEM...

racek (So, 26. 4. 2008 - 13:04)

Nemůžeč říct, že je něco nespravedlivé nebo zlé, jelikož vše má základ v absolutnu, vše vzniklo s jednoho zdroje. Dobro a zlo jsou pouze relativní pojmy, stejně jako čas v absolutnu nic z toho neexistuje.

Návštěvník (So, 26. 4. 2008 - 12:04)

A ještě,bible říká,že vložil do jejich mysli věčnost.....a kdo si přeje umřít?My skutečně máme touhu žít!Zkus si vybrat datum své smrti,myslíš že až ten čas příjde tak si s klidem řekneš jéj já zítra umřu.A po Adamovi jsme zdědili hříšnost,ale Bůh nám dává naději.Není mu příjemné když vidí tu nespravedlnost na zemi,i my lidé ,i já, si kolikrát říkáme jak tu špatnost může připustit?Ale jde jen o čas,krátký čas a vše se změní,a už nebude pak nikdo kdo by se snažil zpochybnit jeho svrchovanost.

Návštěvník (So, 26. 4. 2008 - 12:04)

qui:já si myslím že příroda je dokonalá,to jak se střídá den a noc,a uspořádání hvězd a planet ,copak to mohlo vzniknout náhodou?Nebo narození človíčka,to je tak dokonalý a bázeň vzbuzující proces!A lidi byli dokonalí,Jehova stvořil Adama a Evu ale protože nechtěl aby byli jak roboti naprogramovani,dal jim svobodné rozhodovaní,řekl jim,že mohou z každého stromu jíst jen ze stromu poznání dobrého a špatného jíst nesmí,neboť v den kdy z něho pojí zemřou.Ale Eva neuposlechla Boha a vzala si ovoce a dala i Adamovi.....Jehova je nijak neomezoval,a ještě je varoval,a tak jim zebral dokonalost,začli stárnout a umírat...asi se naskytne otázka tak proč je nezničil ty dva?To proto že ten kdo svedl k tomu špatnému činu Evu,byl jeden anděl,kterého bible označuje satan-ďábel.A v nebi vyvolal spor mezi ostatními anděly,že lidé nedokážou být věrní Bohu,zpochybnil Jehovovu svrchovanost.Tak Jehova jakožto spravedlivý,dal tomu čas,aby se ukázalo zda lidé dokáží být Bohu věrní.Satana a jeho anděly,kteří se připojili k němu svrhl zde na zem,bible o tom říká,že on tady vládne a snaží se svést na zcestí celou obydlenou zemi,protože ví ,že má krátké časové období.Takže brzy přijde konec satana a jeho andělů,a bible to popisuje jako armagedonská válka,kdy Jehova zničí i špatné lidi,a zůstanou jen ti co se snažili dodržovat jeho přikázání.A země bude obnovena v ráj,a lidé budou žít v míru,nebude nemoc,ani smrt.....to bylo původní boží předsevzetí.
Dokladu z bible je spousta,jestli máš bibli,tak ti mohu vypsat verše a zkus si je najít a zamysli se nad vším.
Teď je otázkou jak poznat to pravé naboženství?Které to je?Mnoho lidí si totiž říká,ale já nedělám nic špatného.

Ilona (So, 26. 4. 2008 - 11:04)

Qui, tvé otázky mne baví, jdou o hloubky.
Bůh Jehova je Stvořitel a neměl tedy počátek, byl tady od nepaměti.
Protože je Stvořitel existoval dříve než všichni ostatní. Národy nikdy nevytvoří skutečného, živého boha, který je schopen prorokovat.
Říká o sobě: "Já jsem ALFA a OMEGA, ten prní a poslední, počátek a konec.

Jak vím, že je osoba.?
Víme, že k rozhodování je třeba mysl, a kde je mysl, tam je mozek v těle určitého tvaru. A tak veliká mysl, zodpovědná za veškeré stvoření, patří veliké osobnosti, Všemohoucímu Bohu. Ačkoli Bůh nemá hmotné tělo, má přesto duchovní.
Duchovní osoba a má tělo?
Bible říká: "Jestliže je hmotné tělo,je také duchovní." (1. Korinským 15:44)

A co vesmír? Velikost vesmíru vzbuzuje úctu, totéž platí pro jeho uspořádání. Od nekonečně velkého k nekonečně malému, od seskupkupení galaxií až po atomy, svědčí vesmír o vynikající organizaci.
V časopise Diskover je řečeno: "Pořádek v něm nás překvapil. Naši kosmologové a fyzici ustavičně narážejí na nové a úžasné aspekty řádu...Stále jsme to považovali za div a dovolujeme si stále mluvit o vesmíru jako o zázraku.
Jeden příklad - člověk může používat nebeská tělesa jako základ pro měření času.

Bůh člověka vytvořil jako dokonalého, lidstvo mělo původně žít trvale v rájských podmínkách, ale první lidé se rozhodli jednat nezávisle na Bohu a svou dokonalost ztratili.
Bůh však svůj původní záměr nezměnil a dá se očekávat, že se brzy vloží do záležitostí lidí a jeho záměr s lidstvem konečně dojde naplnění.

racek (So, 26. 4. 2008 - 11:04)

Ilono Boha nemůžeš nazvat osobou, on prostě je, je všude a je ve všem, on je všeobjímající bezpodmínečná láska a je jedno jak sí kdo říká jestli je to Bůh, Bytí, Já, Akašický pricip nebo Jehova. Jod-He-Vau-He je především kabalistický pojmem a označením pro "Boha"

qui (Pá, 25. 4. 2008 - 23:04)

Ilono, jak můžeš s jistotou tvrdit, že Jehova je osoba? Jestliže je osoba, tak mohu předpokládat, že se musel /někomu/ narodit.
A mozek je samozřejmě povahy hmotné.
A jestliže připustíš, že je osoba, může kdokoliv jiný o sobě tvrdit, že je také Jehova.
A víš jistě, že Vesmír je dokonale uspořádaný?
Jistě, množství rostlin, živočichů, barev a tvarů na Zemi je krásné a rozmanité, ale je dokonalé? A proč tedy neudělal dokonalé lidi?
Otázky asi naivní, ale jedna vyvolá hned několik dalších.

Ilona (Pá, 25. 4. 2008 - 23:04)

L nedokážu si představit, že bych se modlila k nekonečně živému prázdnu či k univerzální myšlence.Děkuji.
Falešných bohů a podobných volovin jsem poznala až až.
Jsem si jistá, že Jehova je osoba protože, kdo jiný by naplánoval ten uchvatný, uspořádaný vesmír. Víme že náhoda ani čas to zcela jistě nebyli. Potom tedy je potřeba připustit, že za tím musela být inteligence a kde je inteligence,tam musí být mozek a kde je mozek tam je bytost.
Takže já mám jasno.
Ještě ti L něco řeknu, Boha lze poznat z učiněných věcí, ,takže ti kdo ho tam nechtějí vidět jsou pro něj neomluvitelní.

Ilona (Pá, 25. 4. 2008 - 22:04)

Qui tvá otázka je hluboká, dlouhou dobu jsem si myslela, že je jedno, jak toho svého boha nazýváme, ale život a zkušenosti mne přesvědčily o opaku.
Je jedna věc, kzerá je hodně důležitá, Bůh nám nechal zapsat to, jak chce být uctíván a proto nezáleží na tom, co si myslíme my, že by mu mohlo stačit nebo s čím se srovná. Je důležité uctívat ho a nazývat tak jak On to po nás chce.
V jiném případě, pokud uctíváme nějaké sochy nebo obrazy,je to pro něj modlářství.
A to je velice důležité vědět.
Spousta je o tom je napsána ve Starém zákoně, pokud Izraelité, v té době vyvolený národ, uctívali třeba Baala, nazval je cizoložnicí. A zabolelo ho v srdci.
A o dnešních náboženstvích se píše jako o Velkém Babylonu. Babylon byl Bohem zavržen pro modlářství - uctívali trojice bohů, věřili v nesmrtelnost duše, věřili v ohnivé peklo,slavili různé svátky a hlavně uctívali všechno kromě Jehovy a to bylo zlé. Bohužel dnešní náboženství na tom nejsou o moc lépe, svůj rozsudek už mají jistý.

L (Pá, 25. 4. 2008 - 20:04)

Omlouvám se za chybičky

L (Pá, 25. 4. 2008 - 20:04)

Ilono v tom je ten problém, že chápeš boha jako osobu. Osobnost je přeci konečná a tvoje představa boha (žel je to jen představa ne skutečné poznání), končí s jeho stvořitelskou činností...
Já chápu boha jako nekonečně živé prázdno, ne jako osobu jako univerzální myšlenku(informaci chceš -li) která je ve vešm a je všudypřítomná (je tedy správný i bůh muslimů, hinduistů) má mnoho jmen, ale jména nejsou důležitá. Pokud budeš studovat i něco jiného než jsou materiály SJ pochopíš, že podobné pochopíš, že všechna náboženství to vlastně vidí stejně a pak je nesmyslné říkat něco o "jediném pravěm bohu, nebo o jediné praVé knize"
PRAVDA MÁ MNOHO STRAN

qui (Pá, 25. 4. 2008 - 20:04)

Ilono, dobře, to je tvoje představa. A proč například moje představa boha může být úplně jiná? Který je potom ten pravý?
Řekla bych, že pokud nějaký bůh nebo to, co bohem nszýváme existuje, nebo v něho věříme, je pouze jeden, jenom lidé si udělali církve, sekty a rozdrobili jednoho boha na x dílků a každá církev či sekta tvrdí, že ten jejich dílek je pravý. /Možná proto, aby ve jménu svého boha ospravedlnili své války?/ Jistě, že je pravý, ale je to pouze část jednoho celku, takže je společný.
Ovšem potom by nemohli být jedni více Spravedliví a nemohli shlížet ny ty méně Spravedlivé s vědomím nadřazenosi a jedinečnosti svého boha.

L (Pá, 25. 4. 2008 - 20:04)

Ještě k tomu Satanovy:-))) vždycky mě fascinuje jak nějaký vrah zavraždí deset lidí pak to svede na Satana že ho vedl atd. Tak bychom na Satana mohli svést všechno. Paradoxní je a SJ a ty M jsi mi absolutně ukázal že posedlý satanem je podle fanatiků ten kdo nepatří do jejich paradigmatu. Pro katolíky jsou to muslimové a protestanti. Pro SJ je to Katolická církev a papež a pro všechny jsou to pro změnu židé. No není to směšné a absurdní?? Náboženství které nechápe absolutno celistvě a musí hledat protivníka je trochu divné nemyslíte?

L (Pá, 25. 4. 2008 - 19:04)

Druhá věc: Miluju když si někdo přečte nějaké pavědecké studie a vyvrací že evoluce není a nebyla.

Je jasné že Darwinova teorie je překonaná a doplňená. To jestli něčí stopy jsou nalezené u stop dinosaurů je demagogie a nic to neřeší.

Šlešel někdy někdo z vás o fylogenezi (vývoj druhu a Ontogenezi(vývoj člověka)?
Je například evidentí, že máme svaly, které jsou vývojově mnohem starší a mají je jiné živočišné druhy než člověk a stejně tak máme na těle svaly které svým pohybem typicky představují lidskou motoriku. Podívejte se na to jak se vyvíjí lidský plod v prenatální fázi.Prochází stádii které jsou podobné jiným živočišným druhům( od ryby počínaje...) stejně tak sledujte pohyby novorozence, který má zcela nevyvinutou motoriku člověka a spíš se blíží té rybě, nebo tuleni...
Mimochodem gorily mají podobné sociální cítění jako člověk. Tady nelze ten vývoj chápat z vědomého hlediska. Šlo spíš o nevědomé informační procesy než o to že byla opice a za pár kolen z ní byl člověk. To všechno bylo založeno na reakci na prostředí ve kterém se ten a ten druh nacházel. Sociální vztahy, rozvoj empatie (vcítění se do situací) O to se teď opírají teorie vývoje druhu. Darwin to viděl stejně jako SJ jen z jednoho pohledu.
Takže pokud jsi M hledal nějaké důkazy a nesledoval jsi širší kontext tak se nedivím že jsi se nechal zblbnout

Dále učení o trojjedinosti boží není jen katolický výmysl, trojka hraje v mytologiích velkou roli: Brahma, Višna, Šiva(Hinduismus)
Odin, Vili, Vé(severské náboženství) Isis, Osiris, Horus (Egypt)...zasvěcenci různých náboženství vidí že boha nelze vykleštit jen na část stvoření.
M ta tvoje touha a vůbec touha všech náb. fanatiků zřadit svět do určité pžihrádky bez pohybu(a pokud se to hýbe tak je to Satan) je nesmyslná... co třeba chápat univerzum jako věčně měnící se nestálý proces, možná jako sen absolutna, který vlastně není skutečný tak jak jej vidíme(porovnej viz též s pohledy kvantové mechaniky)
Tvůj problém je že vidíš nejdřív hmotu a pak informaci, ale ono je to naopak, nejdřív je tu nějaká informace která která se pak nějakým způsobem projeví na fyzické rovině. Zkus takto chápat evoluci
Je to shodné s tím co říkají mystikové, že vše je vlastně živé, že smrt je iluzorní, protože co umírá? Jen ta hmota se rozloží, ale přemění se v něco úplně jiného (třeba v ten popel, nebo v hlínu, čili získá jiný informační modul) a nemusíš přesvědčovat lidi u dveří jejich bytů, je to jednoduché. Představ si čaj v hrnku, pak jej vilij na podlahu a co se s tím čajem stane? Nic je pořád čajem, ale změnil formu... obsah - informace zůstala stejná

Ilona (Pá, 25. 4. 2008 - 19:04)

L pravý Bůh je duchovní osoba, která "bydlí" nad celičkým vesmírem, je obrovským zdrojem energie doslova jí září, vše vidí a umí číst i v srdcích lidí,je mocný a spravedlivý, ale jeho hlavní vlastností je láska. Má kolem sebe spousty andělů, kteří ho dnem i nocí chválí.
Jeho vlastnosti můžeme vidět ve stvořeních, třeba je pořádkumilovný,důsledný, trpělivý má rád různé odstíny barev je kreativní a hlavně laskavý.
To je velmi zhruba má představa o něm.

Ilona (Pá, 25. 4. 2008 - 19:04)

Pokud bych já měla napsát proč jsem se stala svědkem Jehovovým, tak to bylo hlavně proto, že jsem se od nich dozvěděla Boží jméno, cítila jsem se podvedená, svou tedy římskokatolickou církví tím, že mi to jméno bylo tajeno.
Během svého života jsem poznala nauky mnoha církví, tak například babička evangelička, rodiče katolíci, v podstatě ateisti, potom jsem nějakou dobu bydlela v Praze tam jsem se seznámila s učením Slova poznání-kteří upadali do tranzu a lhali o tom, že někteří mají schopnost uzdravovat. V Praze jsem navštívila snad všechny kostely co tam jsou a byla jsem šokována tím jak babičky pořád dokola odříkávali růženec.
Potom jsem žila nějaký čas v multikulturním Londýně, tam jsem bydlela u Židů, měla možnost nahlédnou do judaismu, za přítele jsem měla muslima,takže jsem poznala spíše horší stranu islámu, byla jsem seznámená i s učením Hary Krišna a párkrát navštívila shromáždění metodistů, navštěvovala jsem i baptistický kostel z kterého jako jediného mám Bibli.
Co ale bylo opravdu fanatické tak setkání prodejců Herbalife, byli to zakladatelé a jejich bohem byli peníze a ještě jednou peníze nic víc nic míň. Taková prázdnota!

Potom jsem potkala Svědky, byla jsem z toho všeho pokrytectví v různých náboženstvích tak znechucená, že mě to bylo už všechno jedno. Když jem potom ale viděla, že jsou jiní ne víc přátelští a srdeční to ne, ale jejich učení vedlo k bližšímu pochopení Bible a Boha, byla jsem nadšená, to bylo přesně to, co jsem pořád hledala.
Nepochopila jsem to hned, měla jsem trochu předsudky a taky mi vyhovoval nevázaný život, který jsem tehdy vedla. Když jsem pochopila, že dodržují i ty věci, kterým se ostatní církve obloukem vyhýbají např. dodržování svatosti krve, kázání dobré zprávy, že nechodí do války a jsou schopni za pravdu i zemřít, měla jsem jasno. Našla jsem pravdu o Bohu a jeho předsevzetí se zemí a skutečný, trvalý smysl života.
To bych přála vám všem, kteří na tuto diskuzi zabloudíte. Halelujah.

L (Pá, 25. 4. 2008 - 19:04)

Mohu ti položiz otázku jak jsi toho Jehovu představuješ? prosím odpověď svými slovy a nikoliv citáty z bible

M (Pá, 25. 4. 2008 - 13:04)

Je smutné, že větsina lidí si myslí, že člověk se stane Svědkem Jehovovým tím, že mu vymyjí mozek, ale opak je pravdou, člověk se může stat Svědkem až když se přesvědčí, že je to pravda, co je napsano v Bibli. Ja jako zarytý ateista přesvědčený, že život se vyvinul evoluci, jsem ve věku 35 let, na otazku Svědka Jehovová, zda si myslím, že život má svého původce, odpověděl, že evoluce je jasně dokazaná a že není problem pro to předložit důkazy a ať se staví za tyden, že si o tom promluvíme podrobnějí. Tyden mého potraní po důkazech evoluce skončilo tak, že žadný konkretní důkaz jsem nenašel i když jsem prošel veškeré dostupné knihovny, každý důkaz končil tak, že se život musel vyvijet tak jak je prezentuje evoluční teorie, ale chybí mezičlanky, které se ještě musejí najit, největším překvapením bylo pro mne,že existuji fosílie nejstarších živočiců, z kterých se postupně život vyvíjel, ale chybí poslední mezičlanky, ale je logické, že když existují starší fosilie, že mladší neboli pozdější se budou vyskytovat v mnohem hojnější míře, ale ty vždy chyběli, jediný důkaz pro evoluční teorii byl ten že se život musel vyvijet tak jak to popisuje evoluční teorie i když není proto žadný důkaz, protože jiné vysvětlení neexistuje, to by se muselo připustit, že život stvořil Bůh, ale to není vědecké, protože to takzvaná věda Boha popírá, ale pokud jsem patral dál, tak jsem zjistil, že většina úznavaných vědců věří v Boha a např. jeden z největších vědvů Izak Newton, jak sám prohlasil, dělal vědu proto, aby ospravedlnil Boží jméno a když jsem začal hledat důkazy pro stvoření, tak ty jsou všude kolem nás, každá buňka je složitější než nejvykonnější počitač, že by to vzniklo náhodou, naše planeta je dokonale přípravená proto, aby tady mohl existovat život a nejen to, ale aby člověk se mohl radovat ze života a člověk byl stvořen tak, aby všechny krásy stvoření mohl vnímat, mohla by to všechno vytvořit slepá náhoda, evoluce? Evoluce je skutečně největší podvod spachaný na lidstvu. Jedině "Jehova, Stvořitel a náš Bůh je hoden přijmout slavu,čest a moc, neboť stvořil všechno a jeho vůli všechno povstalo a existuje" a ne nějaká náhoda.

Návštěvník (Čt, 24. 4. 2008 - 12:04)

KB:je toliko věděckých teorii,stačí zalistovat na netu!!!Tolik vědců,co tvrdí že evoluce je nesmysl!

Reklama

Přidat komentář