Reklama

Křeče

Petra (Po, 24. 4. 2006 - 13:04)

Ahoj, poslední dobou se mi dělá křeč na přední straně krku u krkavice. Nemůžu pořádně otočit hlavou. Nevím, jestli je to z nachlazení, nebo je to problém žilní. Můžete mi někdo poradit? Děkuji'

Martina (Čt, 20. 4. 2006 - 11:04)

jestli se chcete zasmát tak já mám stigmata-křeče do rukou a nohou v místech hřebů po ukřižování-zní to jako blbost ale je to dost nepříjemný třeba kdyz zasunuju klíč do zámku píšu nebo do nohou to je nepříjemné vždycky,třeba v lýtku jsem křeč nikdy neměla...'

Lynn (Ne, 2. 4. 2006 - 07:04)

Nazdarek pratele,
na nocni krece v nohach zkuste Tonic water. Obsahuje Quinine, coz je prirodni vytazek.....sklenicku denne. Take dost pomuze rozmixovat banan s mlekem..take sklenicku na noc:-)))

Lynn (Ne, 2. 4. 2006 - 07:04)

Nazdarek pratele. Na nocni, nebo ranni krece v nohou zkuste sklenicku Tonic Water. Obsahuje Quinine, coz je prirodni. Take dobre pomuze rozmixovat banan s mlekem...sklenicku pred spanim:-))))

Helena (Pá, 31. 3. 2006 - 22:03)

Pavlo,trpim krecemi jiz nekolik let.Nejdrive v nohach,dost desna jsou trisla a jak popisujes Ty,do bricha a zad.Nepovesim si ani pradlo.No a prej to je od patere.Byla jsem uz i na operaci,ale po par letech se to vratilo jeste horsi.Tolik moje zkusenost,netvrdim,ze to vsichni maji stejne.

Návštěvník (Pá, 31. 3. 2006 - 10:03)

Křeče v lýtku +maso??
Vím, že se tady už křeče v lýtkách řešily, ale já mám trošku jiný dotaz na tento problém. Vím čím to může být způsobené, nedostatkem hořčíku, vit. B a atd. Trpím nočními křečemi už pár let,a za poslední dva roky jsem si všimla zajímavé věci. Křeč mi chytne v noci pouze když jsem k měla před spaním vepřové maso. Např po grilování, ovaru, když jsem měla k večeři pečené nebo uvařené vepřové maso. Jak souvisí křeče v lýtku s konzumováním vepřového masa? Máte k tomu někdo vysvětlení?
'

pavla (Po, 2. 1. 2006 - 14:01)

Stala se mi včera zvláštní věc. Jely jsme delší cestu autem a mě po špatném otočení trupu chytla silná křeč do břišního svalu v levo nad pupkem.Bylo to pár minut ,kdy jsem se bolestí až opotila.Po chvíly to přešlo ale drobnou bolest nebo tlak tam cízím stále.Také mě v tomto místě pobolívalo již před tím delší dobu.Je pravda,že necvičím a břišní svaly mám asi dost ochablé.Myslíte,že je to tím??? '

Jirina (Út, 15. 2. 2005 - 21:02)

Velice casto mne berou krece do nohou,ze se az nemohu hybat a jsem pripravena zavolat sanitku.Nevim co mam a co pomaha aby bolest odesla,mam velky strach aby my to nechytlo kdyz mam hlidat v noucata a nebo pri jizde v aute ,existuje neco aby bolest odesla da se neco delat prosim a budu cekat na odpoved dekuji Jirina

alena (Ne, 16. 1. 2005 - 23:01)

Na křeče pomůže spolehlivě magnesium.Musí být sice podáváno injekčně,což je poměrně bolestivé,ale zabírá to stoprocentně.Já měla křeče od 12 let v různých vlnách a vždy po jednom až dvou balení křeče ustaly minimálně na půl roku'

Petra (Út, 11. 1. 2005 - 19:01)

křečemi trpím už od malička. v bazénu do prstů na nohách, v noci nebo při sportu křeče do lýtek - v 17 letech při fotbalu mě chytla taková křeč zároveň do obou lýtek, že jsem se odporoučela k zemi a zbytek zápasu proseděla na lavičce.V poslední době (asi rok)mě chytá křeč do svalů stehenních - přesněji do svalu krejčovského - a to je síla, navíc se to děsně blbě protahuje, zvlášť když chytnou obě strany zároveň. to občas uroním i slzu. okamžitě vysílám členy rodiny pro sklenici slané vody. za chvíli to zabere - recept mojí babičky. myslím si že budu mít asi vnitřní křečové žíly /už možná i vnější. netuším ale, jestli to souvisí/ poslední sklenici hodně slané vody jsem do sebe hrkla před půl hodinkou a šupky dupky na internet pro informace. už toho mám dost. jinak mám taky nízký tlak jako jedna kolegyně pár příspěvků nad tebou. zřejmě všechno se vším souvisí. zkus rady ostatních a začni baštit magnesium a vápník a vitamíny a za půl roku si povíme komu to zabralo. zítra jdu vybrat lékárnu. a asi budu chodit do práce pěšky a ještě oklikou. ten pohyb a s ním spojené pořádné prokrvení nohou bude asi nejlepší. jestli ty žíly nejsou trochu zanesený neřádstvem.vydržať petra'

Pepík (Po, 4. 10. 2004 - 22:10)

dobrý den, potřeboval bych se zeptat, jakého původu mohou být svalové křeče ve stehnech. Objevují se zcela nečekaně, zpravidla v klidové poloze. Obtíže mám zhruba rok. Děkuji za odpověď, Pepík'

webmaster (Pá, 30. 7. 2004 - 16:07)

Předmět: xxxxx Autor: Marie Datum: 5.7. 2003 22:56:28 Dobrý den. Stále mě zebou nohy, i teď v létě musím nosit teplé pletené ponožky a teplé bačkory s beranem. A další, co mě trápí je, že mě berou křeče do nohou. Nejdříve jen v prstech, pak prsty s nártem a teď dokonce i ve svalech na holeních. Kdykoliv zatnu prsty, (jako když strkáte nohu do boty) nebo se několikrát budím v noci bolestí, jak mě bere křeč do holení. Buďte tak hodní a odpovězte mi, abych se toho mohla zbavit. Někdy až lezu po kolenou, protože se na nohou nemohu ani udržet. Děkuji, Marie. Předmět: xxxxx Autor: půlnoční myš Datum: 6.7. 2003 15:58:25 ahoj marie. zkus jist vice slanych pokrmu, obsahuje jod a to je myslim proti krecim. ale je to jenom rada od laika, ktery na krece taky trpival. Předmět: xxxxx Autor: iva Datum: 6.7. 2003 16:54:37 Ahoj Marie, ja na to same trpivam jiz od detstvi...mam nizky tlak kdyz vysoky tak max. 95/60 ... musela jsem jist ruzne mineraly ci co to je - magnezium, calcium a tak, ale stejne si myslim, ze mam spatny krevni obeh - nebo vnitrni krecove zily, ale zatim jsem po tom nepatrala a prezivam, jak to jde...davam nohy stridave do teple a studene vody a obcas je zvedam....aby se prokrvily...jinak nosim casto ponozky...i ruce mivam studene, kdyz pisi na PC, takze se ohrivam o hrnek caje...je to trapeni...drzim palce '

David (St, 30. 6. 2004 - 16:06)

Dobrý den, mám takový problém. Bolí mě asi týden levá noha v oblasti stehna. Je to taková tupá bolest až křečovitá. Ptal jsem se doktora, a ten mi řekl, že je to důsledek křivé páteře. Je to možné? Slyšel jsem, že to může být i nádor. Tak nevím, co s tím. Děkuji za odpověď a přeji příjemný den.'

Petr Matonoha (Út, 11. 11. 2003 - 21:11)

už pul roku dostavám křeče do nohou a ted mam vposlední době křeče nepravidelně i přes den a křeče přícházi nepravidelně a te d i do ruko a opčas i do krku v letě mně kous pes a ted mám křeče přes den několikrát po sobě nepravidelně třeba pěkrat deně už si stím nevím rady'

Rosťa (Ne, 14. 9. 2003 - 16:09)

Moje manželka (38 let) má diagnozu F48.0 což neurogenní tetanie. Mohl by mi někdo fundovaný říci popřípadě napsat co to vlastně je? Žena předtím zvracela, potom se jí zkroutili ruce a přestala mluvit. Již ma ruce vizuálně v pořádku a mluví velmi pomalu a ztěžka. Lékařka na neurologii to odhadla na výše uvedenou diagnozu. Děkuji'

Cherr (St, 9. 4. 2003 - 10:04)

Mám potíže s trvalými křečemi svalů. Vápník i hořčík užívám, občas přihodím i vitamin B a E. Nejsou to krátkodobé křeče, ale dlouhodobé.Rok lékařům trvalo než zjistili, že moje bolesti hýždě a stehna jsou způsobeny trvalým křečovitým stažením svalů pánevního dna. Ty prý není tak snadné uvolnit.Teď mám další problém.Různé svaly a šlachy na chodidle a v lýtku se mi dostaly do křečovitého stažení. Stalo se tak v souvislosti se zánětem a otokem kloubů a šlach v oblasti kotníku a následným předepsaným klidem (nejdříve stáhnutí obinadlem na několik dní,pak "nešlapat"). Dosud na tu nohu kvůli bolesti (zánět + křeče) nemůžu šlápnout. Čím větší klid, tím silnější křeče. Žel to není ta klasická křeč co zachvíli povolí. Některé svaly jsou úplně zatuhlé a stažené. Ani když se je jemně snažím prsty uvolnit, tak to nepomáhá. Cítím křeče i v chodidle a prstech na nohou, kde prý žádné svaly nejsou.Zánět zatím není doléčený a mám trochu sklon ke křečovým žilám, takže se to nedá řešit klasickou masáží, která by mohla ten zánět rozbouřit. Říká se zánět chladit, svaly teplo. Bohužel mám obojí najednou, tak si na ten zánět netroufám to teplo pro svaly.Občas když už jsem ty křeče nemohla vydržet, vzala jsem si myorelaxancia, což mi trošku na chvíli ulevilo v nejhorším, ale problém nevyřešilo. Někdo mi doporučoval akupunkturu. Prý se píchnutím do správného bodu, který ten určitý sval má na starost přeruší kontakt a sval se uvolní. Ale nevím nakolik je to pravda. A také mi je dost nejasné, proč mám s těmi dlouhodobými křečemi svalů potíže. Kdyby někdo měl nějakou radu, budu ráda.'

Návštěvník (Pá, 4. 10. 2002 - 15:10)

Mnoho kreci do nohou ci rukou jsou zpusobeny opravdu nedostatkem Magnesia ( horciku) , ale take nedostatek vapniku hraje velkou roli . Tyto dva prvka maji ale v tele spolecneho " dopravce", ten si vezme but vapnik nebo bud horcik, ostatni jse s moci ven z tela,...proto ze dobre jist napr. tabl. Magnesia rano a vapnik vecer. Ceske normy predepisuji v potravinovych doplncich urcitou vysi prvku ( napr. magnezia), ktery muze tabl. obsahovat - napisi klidne _ denni davka ....ale nase denni davka a potreba je casto vyssi. Magnesiem ano vapnike se nemuzete predavkovat, prebytek odejde z tela moci co potem.....

Návštěvník (Pá, 4. 10. 2002 - 15:10)

Měla jsem ty samé problémy a po různých vyšetření, hlavně na neurologii, vč. rozboru krve mě byla zjištěna neurogenní tetanie - česky nedostatek hořčíku. Fakt je ten že po 2 měsících pravidelného přísunu hořčíku křeče vymizely.'

Návštěvník (Pá, 4. 10. 2002 - 15:10)

Míváte-li křeče a bolesti spíše k ránu, tak může být příčina v tzv. geopatogenních zónách. Vím, že se problematika geopatogenních zón spíše zesměšňuje, ale letité zkušenosti se zónami ukazují, že jejich odstranění přináší prokazatelné zlepšení zdravotního stavu. Milan'

Návštěvník (Pá, 4. 10. 2002 - 15:10)

chybat moze B vitamin !!!!B2 B3 B6 B12

Reklama

Přidat komentář