Reklama

Křeče

Návštěvník (Pá, 4. 10. 2002 - 15:10)

Mívám křeče do nohou a rukou, nepravidelně, ale dost intenzivně. V noci se třeba bolestí probudím s křečí v noze. Chybí mi nějaký prvek? Sport?'

Návštěvník (So, 25. 5. 2002 - 01:05)

Dobrý den, měl bych dotaz. Moje zaměstnání vyžaduje pracovat denně s myší několik hodin, každý den, což se negativně projevilo tím, že mě po nějaké době začně bolet zápěstí a dostávám do něj křeče. Vyzkoušel jsem spoustu druhů ergonomických myší, ale bez jakéhokoliv výsledku. Neexistuje na to třeba nějaké procvičování zápěstí, nebo nějaký preparát?'

Doktorka (Ne, 6. 1. 2002 - 18:01)

Při léčbě křečí se mi osvědčily tyto přípravky: Gingo biloba (jinan dvoulaločnatý) a Korolen - zlepšují prokrvení, Stress B complex a Calcium magnezium (vápník s hořčíkem ve správném poměru)- uklid?ují nervy. Též výborný zdroj vitamínů a minerálů je melasa.Pokud křeče vznikají po námaze, měly by být vyšetřeny cévy, zda nedochází k jejich ucpávání.'

Kája (Ne, 6. 1. 2002 - 00:01)

Mne se velmi osvědčil vysokodávkový B-complex. Ono jde též o nervy a na ty jsou b vitamíny ideální.'

Daniela (Ne, 6. 1. 2002 - 00:01)

Z vlastni zkusenosti vim, co je to svalova krec, a take si myslim, ze k ni dochazi z nedostatku horciku v tele, a proto po kazde sportovni aktivite piji horcikovy napoj. Take bych na tvem miste zkusila vhodny strecing, protoze tyto svaly mohou byt proste vice namahane.

Pepe Novák (Ne, 6. 1. 2002 - 00:01)

Chrěl bych se Vás zeptat na možné příčíny vzniku drobných svalových křečí. U mě se jedná o tikavou křeč pravého tricepsu a bicepsu. opakuje se cca po 2-5 minutách a trvá asi vteřinu cca 3 svalové mírná "škubnutí".'

Čeněk Otakar (Ne, 6. 1. 2002 - 00:01)

Při ulehnutí a silnějším protažení jsem dostal křeče do lýtek a ty pak pokračovaly nahoru až k prsům. to vše se asi pětkrát opakovalo. Děsí mě to, že nevím co to mohlo být a jak je to vážné.Před deseti lety jsem měl mozkovou příhodu. Má to nějakou souvislost? Je mi 52 let.'

Návštěvník (Čt, 27. 9. 2001 - 12:09)

Nedostatek hořčíku, to je přesně ono. Můžete se o tom dočíst v knize od Janči - Co nám chybí. Je to opravdu zajímavé a člověk by netušil a bohužel ani lékař kolikrát netuší. Hořčík se dá užívat v Dologranu a jinak je hořčík hlavně v kakau, banánech, obilných klíčcích, sóji, fazolích, hrachu, ořechách, šípku, čokoládě a samozřejmě v zelenině, která ovšem v důsladku značného hnojení už neobsahuje zdaleka tolik hořčíku. Zachovávejte poměr mezi přijatým vápníkem a hořčíkem 2:1.'

Návštěvník (Út, 25. 9. 2001 - 19:09)

Mám dlouhodobé zkušenosti: ranní a noční křeče nohou, křeče nohou při 15 min. pobytu v bazénu, křeče po námaze. Pomáhá hořčík a pravidelný pohyb. Udržovat si kondici. A teď pozor, jaký jsem vůl. Obtíže se mi letos stále stupňovaly. Po každém nočním "záchvatu" jsem pak dva týdny nemohl bolestí pořádně chodit...Loni jsem se nechal přesvědčit na filtrovanou vodu (konvice Britta, tuším). A opravdu ta voda je perfektně čistá. Akorát teď nevím co s ní. Před měsícem jsem jí přestal pít a nyní kupuji vodu Magnesia. Spousta hořčíku a za pár kaček. Řekl bych že stav je zatím OK.'

Návštěvník (So, 18. 8. 2001 - 06:08)

Jde o problem krizova kost , kostrc . Pomuze spravna reflexni masaz a biotronika .

Návštěvník (So, 18. 8. 2001 - 00:08)

Potrebovala bych radu.Trpim stale krecemi v lytkach.Hlavne po ranu po probuzeni, jak zacnu menit polohu nohou, chyta mi velmi bolestiva krec, utvori se mi pri ni tvrda boule, ktera sice za mensi cas zmizi, ale noha po zustane na cas rano pri chuzi bolestiva, pak to postupne odezni. Beru magnezium, je tam uvedene, ze pusobi proti svalovym krecim a zacala jsem take brat B komplex fort, ten take ma mit take priznivy ucinek, lytka si mazu na noc masti na revma, to sice trochu zmirni, ale nevyleci. Nevim, chtela bych radu z ceho to je, je to svalove anebo to ma neco spolecneho se zilama? Podle te boule to odhaduji na sval, ale co se da proti tomu delat? Ma nekdo podobne potize?

Reklama

Přidat komentář